Bladel - Bladel (108.6 km)

Route

 24 June 2022
 Profile  Flat stage
 Start  Bladel
 Finish  Bladel
 Distance  108.6 km  (67.5 mi)
 Speed  44.814 km/h  (27.846 mi/h)

Classifications

 Race jerseys after stage 1
 De Bruyckere,.. (BCP) 2h 25' 14''
 De Bruyckere,.. (BCP) 25 points
 
 Bush, Jacob (BCC) 2h 25' 18''
 

Results

Race
#  Rider Age  Team Time Bonus
1 124  De Bruyckere, Kay 18  Bert Containers - Pauwel.. 2h 25' 24'' 1 1 - -
2 11  Bush, Jacob 17  Beeston Cycling Club Jun.. + 00' 00'' 2 2 - 1
3 9  Bouma, Jelle 18  Willebrord Wil Vooruit + 00' 00'' 3 3 - -
4 27  Walker, Zachary 18  Zappi's Racing Team + 00' 00'' 4 4 - -
5 77  Baldacci, Brandon 18  Lee Valley Junior Team + 00' 03'' 5 5 - -
6 89  Vergouw, Julian 16  Wieler Ploeg Groot Amste.. + 00' 24'' 10 6 - 3
7 136  Hart, Justin de de 17  Gepla -Watersley U19 Team + 00' 24'' 11 7 - -
8 117  Duba, Maxime 17  Streetjump - Forte Devel.. + 00' 24'' 8 8 - -
9 7  Huitema, Jasper 18  Willebrord Wil Vooruit + 00' 24'' 6 9 - -
10 131  Peters, Marvin 18  Merida Adelaar DT + 00' 24'' 12 10 - -
11 122  Vandenberghe, Viktor 17  Bert Containers - Pauwel.. + 00' 24'' 13 11 - 4
12 25  Viardot, Matteo 16  AG2R Citroën U19 Team + 00' 24'' 14 12 - 5
13 10  Spiero, Tamar 17  Willebrord Wil Vooruit + 00' 24'' 15 13 - -
14 138  Nagengast, Juul 18  Gepla -Watersley U19 Team + 00' 24'' 7 14 - -
15 153  Hamminga, Maarten 17  Forte Wielerzone Nederland + 00' 24'' 16 15 - -
16 91  Tilgen, Tarin 17  Rose Team NRW + 00' 24'' 17 - - -
17 94  Leidert, Louis 17  Rose Team NRW + 00' 24'' 18 - - 6
18 83  Eijnden, Guus van den.. 16  WV Schijndel + 00' 24'' 19 - - 7
19 60  Vandersteene, Thiemen 17  Gaverzicht - BE - Okay + 00' 24'' 20 - - -
20 29  Chamberlain, Jude 17  Zappi's Racing Team + 00' 24'' 21 - - -
21 8  Lugthart, Sjors 17  Willebrord Wil Vooruit + 00' 24'' 22 - - 8
22 67  Ven, Jarne van de van.. 17  WV Westland Wil Vooruit + 00' 24'' 23 - - 9
23 58  Desimpelaere, Arne 17  Gaverzicht - BE - Okay + 00' 24'' 24 - - 10
24 37  Deltombe, Brent 17  Avia - Rudyco - Janatran.. + 00' 24'' 25 - - 11
25 68  Poel, Tim van de van de 17  WV Westland Wil Vooruit + 00' 24'' 26 - - 12
26 28  Koerdt, Bjoern 17  Zappi's Racing Team + 00' 24'' 27 - - -
27 152  Dorp, Vincent van van 18  Forte Wielerzone Nederland + 00' 24'' 28 - - -
28 81  Herwaarden, Thom van .. 17  WV Schijndel + 00' 24'' 29 - - 13
29 141  Noorloos, Casper 18  Zuidwest Nederland + 00' 24'' 30 - - -
30 44  Vijfvinkel, Mika 17  Development Team Brabant + 00' 24'' 31 - - 14
31 32  Erripa, Nehuen 18  Start Junior Cycling Team + 00' 24'' 32 - - -
32 115  Sarnowski, Tillmann 17  WRSV Holczer Team + 00' 24'' 33 - - -
33 84  Kisters, Chris 16  WV Schijndel + 00' 24'' 34 - - 15
34 120  Werf, Sven van der va.. 17  Streetjump - Forte Devel.. + 00' 24'' 35 - - -
35 85  Linden, Sjoerd van de.. 16  WV Schijndel + 00' 24'' 36 - - 16
36 93  Tellbuscher, Neal 16  Rose Team NRW + 00' 24'' 37 - - 17
37 121  Corsus, Yordi 16  Bert Containers - Pauwel.. + 00' 24'' 38 - - 18
38 2  Prins, Jari 17  JEGG-DJR Academy + 00' 24'' 39 - - -
39 116  Schaper, Marijn 18  Streetjump - Forte Devel.. + 00' 24'' 40 - - -
40 35  Perez, Ciro 17  Start Junior Cycling Team + 00' 24'' 41 - - 19
41 54  Martin, Luca 17  Stevens Juniorenteam Thü.. + 00' 24'' 42 - - -
42 82  Joore, Wout 18  WV Schijndel + 00' 24'' 43 - - -
43 1  Vliet, Michiel van van 18  JEGG-DJR Academy + 00' 24'' 44 - - -
44 16  Hut, Sille 17  Wieler Combinatie Friesl.. + 00' 24'' 45 - - -
45 107  Laborde, Callum 17  Tofauti Everyone Active + 00' 24'' 46 - - -
46 155  Jurriaans, Daan 17  Forte Wielerzone Nederland + 00' 24'' 47 - - 20
47 66  Nijenhuis, Sjoerd ten.. 17  WV Westland Wil Vooruit + 00' 24'' 48 - - -
48 108  Lightfoot, Mark 16  Tofauti Everyone Active + 00' 24'' 49 - - 21
49 134  Mulder, Martijn 16  Merida Adelaar DT + 00' 24'' 50 - - 22
50 79  Golliker, Joshua 18  Lee Valley Junior Team + 00' 24'' 51 - - -
51 146  Jablonski, Ole 17  Embrace the World Cycling + 00' 24'' 52 - - -
52 114  Rinklef, Jan 18  WRSV Holczer Team + 00' 24'' 53 - - -
53 57  Germonprez, Thibo 17  Gaverzicht - BE - Okay + 00' 24'' 54 - - -
54 12  Tuchner, Benjamin 17  Beeston Cycling Club Jun.. + 00' 24'' 55 - - -
55 104  Kortleve, Bart 17  Drenthe + 00' 24'' 56 - - -
56 52  Reißmann, Johannes 18  Stevens Juniorenteam Thü.. + 00' 24'' 57 - - -
57 151  Koning, Stef 18  Forte Wielerzone Nederland + 00' 24'' 58 - - -
58 72  Balgenorth, Noah 18  Team Stadler Niedersachsen + 00' 24'' 59 - - -
59 5  Thije, Nauk ten ten 16  JEGG-DJR Academy + 00' 24'' 60 - - 23
60 119  Raadgers, Revi 18  Streetjump - Forte Devel.. + 00' 24'' 61 - - -
61 26  Gray, George 17  Zappi's Racing Team + 00' 24'' 62 - - -
62 97  Vos, Mees de de 16  District Zuid + 00' 24'' 63 - - 24
63 96  Zuidam, Bas van van 17  District Zuid + 00' 24'' 64 - - 25
64 103  Nieuwenhuis, Patrick 16  Drenthe + 00' 24'' 65 - - 26
65 14  Etherington, Ben 17  Beeston Cycling Club Jun.. + 00' 24'' 66 - - -
66 135  Willemsen, Justus 18  Merida Adelaar DT + 00' 24'' 67 - - -
67 6  Abma, Elmar 18  Willebrord Wil Vooruit + 00' 24'' 68 - - -
68 22  Barusseau, Matheo 17  AG2R Citroën U19 Team + 00' 24'' 69 - - 27
69 31  Bonilla, Pablo 17  Start Junior Cycling Team + 00' 24'' 70 - - -
70 59  Verdonck, Wies 18  Gaverzicht - BE - Okay + 00' 24'' 71 - - -
71 99  Setz, Ramon 16  District Zuid + 00' 24'' 72 - - 28
72 137  Mouton, Raphaël 18  Gepla -Watersley U19 Team + 00' 24'' 73 - - -
73 45  Hornman, Thomas 17  Development Team Brabant + 00' 24'' 74 - - -
74 49  Heffernan, William 17  Australia + 00' 24'' 75 - - -
75 24  Delaunay, Estevan 18  AG2R Citroën U19 Team + 00' 24'' 76 - - -
76 21  Bariere, Antoine 17  AG2R Citroën U19 Team + 00' 24'' 77 - - 29
77 3  Brethouwer, Yorick 18  JEGG-DJR Academy + 00' 24'' 78 - - -
78 61  Tenniglo, Niels 18  District Midden - Nederl.. + 00' 24'' 79 - - -
79 92  Arenz, Leon 16  Rose Team NRW + 00' 24'' 80 - - 30
80 130  Dietz, Florian 18  LV Hessen + 00' 24'' 81 - - -
81 33  Reyes, Felipe 17  Start Junior Cycling Team + 00' 24'' 82 - - 31
82 157  Schieven, Jelle 16  Cycling Team Achterhoek + 00' 24'' 83 - - 32
83 109  Peace, Oliver 17  Tofauti Everyone Active + 00' 24'' 84 - - 33
84 144  Eijnden, Daan van den.. 18  Zuidwest Nederland + 00' 24'' 85 - - -
85 106  Hardy, Nathan 18  Tofauti Everyone Active + 00' 24'' 86 - - -
86 125  Ceulemans, Niels 17  Bert Containers - Pauwel.. + 00' 24'' 87 - - -
87 163  Bocxe, Stein 17  ABS Cycling Team + 00' 24'' 88 - - 34
88 110  Smith, Joseph 18  Tofauti Everyone Active + 00' 44'' 89 - - -
89 53  Ostermann, Morice 17  Stevens Juniorenteam Thü.. + 01' 27'' 90 - - -
90 118  Meijer, Sal 17  Streetjump - Forte Devel.. + 01' 37'' 91 - - -
91 42  Segers, Thorben 17  Development Team Brabant + 01' 37'' 92 - - -
92 140  Werff, Thom van der v.. 17  Gepla -Watersley U19 Team + 00' 24'' 9 - - 2
93 90  Grommel, Rens 17  Wieler Ploeg Groot Amste.. + 04' 03'' 93 - - 35
94 123  Heirbaut, Toon 17  Bert Containers - Pauwel.. + 04' 38'' 94 - - 36
95 126  Schwitzgebel, Laurec 17  LV Hessen + 04' 38'' 95 - - -
96 143  Oirschot, Daan van van 18  Zuidwest Nederland + 06' 47'' 96 - - -
97 34  Alencar, Felipe 17  Start Junior Cycling Team + 07' 23'' 97 - - -
98 41  Spijker, Yann van de .. 17  Development Team Brabant + 07' 23'' 98 - - -
99 63  Stoffels, Ole 17  District Midden - Nederl.. + 07' 23'' 99 - - -
100 113  Kruger, Tjark 18  WRSV Holczer Team + 09' 17'' 100 - - -
101 80  Stoneham, Angus 17  Lee Valley Junior Team + 09' 17'' 101 - - 37
102 51  Vogt, Jakob 17  Stevens Juniorenteam Thü.. + 09' 17'' 102 - - 38
103 149  Peplau, Fabian 16  Embrace the World Cycling + 09' 17'' 103 - - 39
104 20  Geersing, Stijn 17  Wieler Combinatie Friesl.. + 09' 17'' 104 - - 40
105 73  Czorny, Tom 17  Team Stadler Niedersachsen + 09' 17'' 105 - - -
106 64  Vliet, Ralph-Karsten .. 18  District Midden - Nederl.. + 09' 17'' 106 - - -
107 111  Amann, Meo 18  WRSV Holczer Team + 09' 17'' 107 - - -
108 71  Drewes, Albrecht 16  Team Stadler Niedersachsen + 09' 24'' 108 - - 41
109 158  Lamers, Capu 17  Cycling Team Achterhoek + 09' 24'' 109 - - -
110 62  Jong, Stef de de 18  District Midden - Nederl.. + 09' 26'' 110 - - -
111 161  Putten, Sem van der v.. 17  ABS Cycling Team + 09' 38'' 111 - - -
112 75  Köbernik, Tom 18  Team Stadler Niedersachsen + 09' 38'' 112 - - -
113 38  Van Der Vreken, Lucas 18  Avia - Rudyco - Janatran.. + 10' 51'' 113 - - -
DNF 4  Baat, Bodhi de de 16  JEGG-DJR Academy
DNF 13  Garfield, Harry 18  Beeston Cycling Club Jun..
DNF 15  Marsh, Ben 17  Beeston Cycling Club Jun..
DNF 17  Matahelumual, Thomas 18  Wieler Combinatie Friesl..
DNF 18  Santema, Abe 18  Wieler Combinatie Friesl..
DNF 19  Dolfing, Sort 18  Wieler Combinatie Friesl..
DNF 30  Carey, Arlo 17  Zappi's Racing Team
DNF 36  De Maere, Arne 16  Avia - Rudyco - Janatran..
DNF 39  Clemminck, Edgar 17  Avia - Rudyco - Janatran..
DNF 40  Denolf, Yari 17  Avia - Rudyco - Janatran..
DNF 43  Kraan, Teun van der v.. 17  Development Team Brabant
DNF 46  Fawle, Asher 18  Australia
DNF 47  Hamer, Jonah 17  Australia
DNF 48  Short, Ryland 17  Australia
DNF 50  Phillips, Andrew 17  Australia
DNF 55  Katarzynski, Maximilian 17  Stevens Juniorenteam Thü..
DNF 56  Bower, Lewis 17  Gaverzicht - BE - Okay
DNF 65  Oord, Spiek 18  District Midden - Nederl..
DNF 69  Engelhard, Thomas 17  WV Westland Wil Vooruit
DNF 70  Sla, Jules 17  WV Westland Wil Vooruit
DNF 76  Salmon, Alfie 18  Lee Valley Junior Team
DNF 78  Stevens, Connor 17  Lee Valley Junior Team
DNF 86  Boonstra, Jelle 18  Wieler Ploeg Groot Amste..
DNF 87  Duren, Mees van van 18  Wieler Ploeg Groot Amste..
DNF 88  Bergsma, Max 17  Wieler Ploeg Groot Amste..
DNF 98  De Boel, Jona 16  District Zuid
DNF 100  Groof, Dirk de de 17  District Zuid
DNF 101  Doornbos, Rick 17  Drenthe
DNF 102  Paardekooper, Thijmen 17  Drenthe
DNF 112  Beck, Jonas 17  WRSV Holczer Team
DNF 127  Cebula, Karel 16  LV Hessen
DNF 128  Gotz, Alexander 17  LV Hessen
DNF 129  Koop, Arvid 16  LV Hessen
DNF 132  Hezeman, Stijn 18  Merida Adelaar DT
DNF 133  Hagen, Duuk van der v.. 17  Merida Adelaar DT
DNF 139  Veenings, Pepijn 18  Gepla -Watersley U19 Team
DNF 142  Elven, Bo van van 17  Zuidwest Nederland
DNF 147  Sterenborg, Kenai 17  Embrace the World Cycling
DNF 148  Bussmann, Yannick 18  Embrace the World Cycling
DNF 150  Brinkert, Linus 17  Embrace the World Cycling
DNF 154  Wildt, Friso de de 17  Forte Wielerzone Nederland
DNF 156  Harten, Jari van van 18  Cycling Team Achterhoek
DNF 159  Rensen, Siebe 17  Cycling Team Achterhoek
DNF 160  Temming, Bram 17  Cycling Team Achterhoek
DNF 162  Vergeer, Rens 16  ABS Cycling Team
DNF 164  Schie, Thijs van van 17  ABS Cycling Team
DNF 165  Frederikze, Luka 18  ABS Cycling Team
#  Team Time Sum #  Rider Age Time
1  Willebrord Wil Vooruit 7h 17' 00'' 25
3 9  Bouma, Jelle 18 2h 25' 24''
9 7  Huitema, Jasper 18 2h 25' 48''
13 10  Spiero, Tamar 17 2h 25' 48''
2  Bert Containers - Pauwels Sa.. 7h 17' 00'' 49
1 124  De Bruyckere, Kay 18 2h 25' 24''
11 122  Vandenberghe, Viktor 17 2h 25' 48''
37 121  Corsus, Yordi 16 2h 25' 48''
3  Zappi's Racing Team 7h 17' 00'' 50
4 27  Walker, Zachary 18 2h 25' 24''
20 29  Chamberlain, Jude 17 2h 25' 48''
26 28  Koerdt, Bjoern 17 2h 25' 48''
4  Beeston Cycling Club Juniors 7h 17' 00'' 121
2 11  Bush, Jacob 17 2h 25' 24''
54 12  Tuchner, Benjamin 17 2h 25' 48''
65 14  Etherington, Ben 17 2h 25' 48''
5  Rose Team NRW 7h 17' 24'' 69
16 91  Tilgen, Tarin 17 2h 25' 48''
17 94  Leidert, Louis 17 2h 25' 48''
36 93  Tellbuscher, Neal 16 2h 25' 48''
6  WV Schijndel 7h 17' 24'' 79
18 83  Eijnden, Guus van den 16 2h 25' 48''
28 81  Herwaarden, Thom van 17 2h 25' 48''
33 84  Kisters, Chris 16 2h 25' 48''
7  Streetjump - Forte Developme.. 7h 17' 24'' 81
8 117  Duba, Maxime 17 2h 25' 48''
34 120  Werf, Sven van der 17 2h 25' 48''
39 116  Schaper, Marijn 18 2h 25' 48''
8  Forte Wielerzone Nederland 7h 17' 24'' 88
15 153  Hamminga, Maarten 17 2h 25' 48''
27 152  Dorp, Vincent van 18 2h 25' 48''
46 155  Jurriaans, Daan 17 2h 25' 48''
9  Gepla -Watersley U19 Team 7h 17' 24'' 93
7 136  Hart, Justin de 17 2h 25' 48''
14 138  Nagengast, Juul 18 2h 25' 48''
72 137  Mouton, Raphaël 18 2h 25' 48''
10  WV Westland Wil Vooruit 7h 17' 24'' 94
22 67  Ven, Jarne van de 17 2h 25' 48''
25 68  Poel, Tim van de 17 2h 25' 48''
47 66  Nijenhuis, Sjoerd ten 17 2h 25' 48''
11  Gaverzicht - BE - Okay 7h 17' 24'' 95
19 60  Vandersteene, Thiemen 17 2h 25' 48''
23 58  Desimpelaere, Arne 17 2h 25' 48''
53 57  Germonprez, Thibo 17 2h 25' 48''
12  Merida Adelaar DT 7h 17' 24'' 125
10 131  Peters, Marvin 18 2h 25' 48''
49 134  Mulder, Martijn 16 2h 25' 48''
66 135  Willemsen, Justus 18 2h 25' 48''
13  Start Junior Cycling Team 7h 17' 24'' 140
31 32  Erripa, Nehuen 18 2h 25' 48''
40 35  Perez, Ciro 17 2h 25' 48''
69 31  Bonilla, Pablo 17 2h 25' 48''
14  JEGG-DJR Academy 7h 17' 24'' 140
38 2  Prins, Jari 17 2h 25' 48''
43 1  Vliet, Michiel van 18 2h 25' 48''
59 5  Thije, Nauk ten 16 2h 25' 48''
15  AG2R Citroën U19 Team 7h 17' 24'' 155
12 25  Viardot, Matteo 16 2h 25' 48''
68 22  Barusseau, Matheo 17 2h 25' 48''
75 24  Delaunay, Estevan 18 2h 25' 48''
16  Tofauti Everyone Active 7h 17' 24'' 176
45 107  Laborde, Callum 17 2h 25' 48''
48 108  Lightfoot, Mark 16 2h 25' 48''
83 109  Peace, Oliver 17 2h 25' 48''
17  District Zuid 7h 17' 24'' 196
62 97  Vos, Mees de 16 2h 25' 48''
63 96  Zuidam, Bas van 17 2h 25' 48''
71 99  Setz, Ramon 16 2h 25' 48''
18  Stevens Juniorenteam Thüring.. 7h 18' 27'' 186
41 54  Martin, Luca 17 2h 25' 48''
56 52  Reißmann, Johannes 18 2h 25' 48''
89 53  Ostermann, Morice 17 2h 26' 51''
19  Development Team Brabant 7h 18' 37'' 194
30 44  Vijfvinkel, Mika 17 2h 25' 48''
73 45  Hornman, Thomas 17 2h 25' 48''
91 42  Segers, Thorben 17 2h 27' 01''
20  Zuidwest Nederland 7h 23' 47'' 209
29 141  Noorloos, Casper 18 2h 25' 48''
84 144  Eijnden, Daan van den 18 2h 25' 48''
96 143  Oirschot, Daan van 18 2h 32' 11''
21  Lee Valley Junior Team 7h 25' 56'' 156
5 77  Baldacci, Brandon 18 2h 25' 27''
50 79  Golliker, Joshua 18 2h 25' 48''
101 80  Stoneham, Angus 17 2h 34' 41''
22  WRSV Holczer Team 7h 26' 17'' 184
32 115  Sarnowski, Tillmann 17 2h 25' 48''
52 114  Rinklef, Jan 18 2h 25' 48''
100 113  Kruger, Tjark 18 2h 34' 41''
23  District Midden - Nederland 7h 33' 16'' 283
78 61  Tenniglo, Niels 18 2h 25' 48''
99 63  Stoffels, Ole 17 2h 32' 47''
106 64  Vliet, Ralph-Karsten .. 18 2h 34' 41''
24  Team Stadler Niedersachsen 7h 35' 17'' 271
58 72  Balgenorth, Noah 18 2h 25' 48''
105 73  Czorny, Tom 17 2h 34' 41''
108 71  Drewes, Albrecht 16 2h 34' 48''
#  Rider Age  Team Time Difference Rank +/-
1 124  De Bruyckere, Kay 18  Bert Containers - Pauwel.. 2h 25' 14''
2 11  Bush, Jacob 17  Beeston Cycling Club Jun.. 2h 25' 18'' + 00' 04''
3 9  Bouma, Jelle 18  Willebrord Wil Vooruit 2h 25' 20'' + 00' 06''
4 27  Walker, Zachary 18  Zappi's Racing Team 2h 25' 21'' + 00' 07''
5 77  Baldacci, Brandon 18  Lee Valley Junior Team 2h 25' 25'' + 00' 11''
6 7  Huitema, Jasper 18  Willebrord Wil Vooruit 2h 25' 45'' + 00' 31''
7 138  Nagengast, Juul 18  Gepla -Watersley U19 Team 2h 25' 46'' + 00' 32''
8 117  Duba, Maxime 17  Streetjump - Forte Devel.. 2h 25' 47'' + 00' 33''
9 140  Werff, Thom van der 17  Gepla -Watersley U19 Team 2h 25' 47'' + 00' 33''
10 89  Vergouw, Julian 16  Wieler Ploeg Groot Amste.. 2h 25' 48'' + 00' 34''
11 136  Hart, Justin de 17  Gepla -Watersley U19 Team 2h 25' 48'' + 00' 34''
12 131  Peters, Marvin 18  Merida Adelaar DT 2h 25' 48'' + 00' 34''
13 122  Vandenberghe, Viktor 17  Bert Containers - Pauwel.. 2h 25' 48'' + 00' 34''
14 25  Viardot, Matteo 16  AG2R Citroën U19 Team 2h 25' 48'' + 00' 34''
15 10  Spiero, Tamar 17  Willebrord Wil Vooruit 2h 25' 48'' + 00' 34''
16 153  Hamminga, Maarten 17  Forte Wielerzone Nederland 2h 25' 48'' + 00' 34''
17 91  Tilgen, Tarin 17  Rose Team NRW 2h 25' 48'' + 00' 34''
18 94  Leidert, Louis 17  Rose Team NRW 2h 25' 48'' + 00' 34''
19 83  Eijnden, Guus van den 16  WV Schijndel 2h 25' 48'' + 00' 34''
20 60  Vandersteene, Thiemen 17  Gaverzicht - BE - Okay 2h 25' 48'' + 00' 34''
21 29  Chamberlain, Jude 17  Zappi's Racing Team 2h 25' 48'' + 00' 34''
22 8  Lugthart, Sjors 17  Willebrord Wil Vooruit 2h 25' 48'' + 00' 34''
23 67  Ven, Jarne van de 17  WV Westland Wil Vooruit 2h 25' 48'' + 00' 34''
24 58  Desimpelaere, Arne 17  Gaverzicht - BE - Okay 2h 25' 48'' + 00' 34''
25 37  Deltombe, Brent 17  Avia - Rudyco - Janatran.. 2h 25' 48'' + 00' 34''
26 68  Poel, Tim van de 17  WV Westland Wil Vooruit 2h 25' 48'' + 00' 34''
27 28  Koerdt, Bjoern 17  Zappi's Racing Team 2h 25' 48'' + 00' 34''
28 152  Dorp, Vincent van 18  Forte Wielerzone Nederland 2h 25' 48'' + 00' 34''
29 81  Herwaarden, Thom van 17  WV Schijndel 2h 25' 48'' + 00' 34''
30 141  Noorloos, Casper 18  Zuidwest Nederland 2h 25' 48'' + 00' 34''
31 44  Vijfvinkel, Mika 17  Development Team Brabant 2h 25' 48'' + 00' 34''
32 32  Erripa, Nehuen 18  Start Junior Cycling Team 2h 25' 48'' + 00' 34''
33 115  Sarnowski, Tillmann 17  WRSV Holczer Team 2h 25' 48'' + 00' 34''
34 84  Kisters, Chris 16  WV Schijndel 2h 25' 48'' + 00' 34''
35 120  Werf, Sven van der 17  Streetjump - Forte Devel.. 2h 25' 48'' + 00' 34''
36 85  Linden, Sjoerd van der 16  WV Schijndel 2h 25' 48'' + 00' 34''
37 93  Tellbuscher, Neal 16  Rose Team NRW 2h 25' 48'' + 00' 34''
38 121  Corsus, Yordi 16  Bert Containers - Pauwel.. 2h 25' 48'' + 00' 34''
39 2  Prins, Jari 17  JEGG-DJR Academy 2h 25' 48'' + 00' 34''
40 116  Schaper, Marijn 18  Streetjump - Forte Devel.. 2h 25' 48'' + 00' 34''
41 35  Perez, Ciro 17  Start Junior Cycling Team 2h 25' 48'' + 00' 34''
42 54  Martin, Luca 17  Stevens Juniorenteam Thü.. 2h 25' 48'' + 00' 34''
43 82  Joore, Wout 18  WV Schijndel 2h 25' 48'' + 00' 34''
44 1  Vliet, Michiel van 18  JEGG-DJR Academy 2h 25' 48'' + 00' 34''
45 16  Hut, Sille 17  Wieler Combinatie Friesl.. 2h 25' 48'' + 00' 34''
46 107  Laborde, Callum 17  Tofauti Everyone Active 2h 25' 48'' + 00' 34''
47 155  Jurriaans, Daan 17  Forte Wielerzone Nederland 2h 25' 48'' + 00' 34''
48 66  Nijenhuis, Sjoerd ten 17  WV Westland Wil Vooruit 2h 25' 48'' + 00' 34''
49 108  Lightfoot, Mark 16  Tofauti Everyone Active 2h 25' 48'' + 00' 34''
50 134  Mulder, Martijn 16  Merida Adelaar DT 2h 25' 48'' + 00' 34''
51 79  Golliker, Joshua 18  Lee Valley Junior Team 2h 25' 48'' + 00' 34''
52 146  Jablonski, Ole 17  Embrace the World Cycling 2h 25' 48'' + 00' 34''
53 114  Rinklef, Jan 18  WRSV Holczer Team 2h 25' 48'' + 00' 34''
54 57  Germonprez, Thibo 17  Gaverzicht - BE - Okay 2h 25' 48'' + 00' 34''
55 12  Tuchner, Benjamin 17  Beeston Cycling Club Jun.. 2h 25' 48'' + 00' 34''
56 104  Kortleve, Bart 17  Drenthe 2h 25' 48'' + 00' 34''
57 52  Reißmann, Johannes 18  Stevens Juniorenteam Thü.. 2h 25' 48'' + 00' 34''
58 151  Koning, Stef 18  Forte Wielerzone Nederland 2h 25' 48'' + 00' 34''
59 72  Balgenorth, Noah 18  Team Stadler Niedersachsen 2h 25' 48'' + 00' 34''
60 5  Thije, Nauk ten 16  JEGG-DJR Academy 2h 25' 48'' + 00' 34''
61 119  Raadgers, Revi 18  Streetjump - Forte Devel.. 2h 25' 48'' + 00' 34''
62 26  Gray, George 17  Zappi's Racing Team 2h 25' 48'' + 00' 34''
63 97  Vos, Mees de 16  District Zuid 2h 25' 48'' + 00' 34''
64 96  Zuidam, Bas van 17  District Zuid 2h 25' 48'' + 00' 34''
65 103  Nieuwenhuis, Patrick 16  Drenthe 2h 25' 48'' + 00' 34''
66 14  Etherington, Ben 17  Beeston Cycling Club Jun.. 2h 25' 48'' + 00' 34''
67 135  Willemsen, Justus 18  Merida Adelaar DT 2h 25' 48'' + 00' 34''
68 6  Abma, Elmar 18  Willebrord Wil Vooruit 2h 25' 48'' + 00' 34''
69 22  Barusseau, Matheo 17  AG2R Citroën U19 Team 2h 25' 48'' + 00' 34''
70 31  Bonilla, Pablo 17  Start Junior Cycling Team 2h 25' 48'' + 00' 34''
71 59  Verdonck, Wies 18  Gaverzicht - BE - Okay 2h 25' 48'' + 00' 34''
72 99  Setz, Ramon 16  District Zuid 2h 25' 48'' + 00' 34''
73 137  Mouton, Raphaël 18  Gepla -Watersley U19 Team 2h 25' 48'' + 00' 34''
74 45  Hornman, Thomas 17  Development Team Brabant 2h 25' 48'' + 00' 34''
75 49  Heffernan, William 17  Australia 2h 25' 48'' + 00' 34''
76 24  Delaunay, Estevan 18  AG2R Citroën U19 Team 2h 25' 48'' + 00' 34''
77 21  Bariere, Antoine 17  AG2R Citroën U19 Team 2h 25' 48'' + 00' 34''
78 3  Brethouwer, Yorick 18  JEGG-DJR Academy 2h 25' 48'' + 00' 34''
79 61  Tenniglo, Niels 18  District Midden - Nederl.. 2h 25' 48'' + 00' 34''
80 92  Arenz, Leon 16  Rose Team NRW 2h 25' 48'' + 00' 34''
81 130  Dietz, Florian 18  LV Hessen 2h 25' 48'' + 00' 34''
82 33  Reyes, Felipe 17  Start Junior Cycling Team 2h 25' 48'' + 00' 34''
83 157  Schieven, Jelle 16  Cycling Team Achterhoek 2h 25' 48'' + 00' 34''
84 109  Peace, Oliver 17  Tofauti Everyone Active 2h 25' 48'' + 00' 34''
85 144  Eijnden, Daan van den 18  Zuidwest Nederland 2h 25' 48'' + 00' 34''
86 106  Hardy, Nathan 18  Tofauti Everyone Active 2h 25' 48'' + 00' 34''
87 125  Ceulemans, Niels 17  Bert Containers - Pauwel.. 2h 25' 48'' + 00' 34''
88 163  Bocxe, Stein 17  ABS Cycling Team 2h 25' 48'' + 00' 34''
89 110  Smith, Joseph 18  Tofauti Everyone Active 2h 26' 08'' + 00' 54''
90 53  Ostermann, Morice 17  Stevens Juniorenteam Thü.. 2h 26' 51'' + 01' 37''
91 118  Meijer, Sal 17  Streetjump - Forte Devel.. 2h 27' 01'' + 01' 47''
92 42  Segers, Thorben 17  Development Team Brabant 2h 27' 01'' + 01' 47''
93 90  Grommel, Rens 17  Wieler Ploeg Groot Amste.. 2h 29' 27'' + 04' 13''
94 123  Heirbaut, Toon 17  Bert Containers - Pauwel.. 2h 30' 02'' + 04' 48''
95 126  Schwitzgebel, Laurec 17  LV Hessen 2h 30' 02'' + 04' 48''
96 143  Oirschot, Daan van 18  Zuidwest Nederland 2h 32' 11'' + 06' 57''
97 34  Alencar, Felipe 17  Start Junior Cycling Team 2h 32' 47'' + 07' 33''
98 41  Spijker, Yann van de 17  Development Team Brabant 2h 32' 47'' + 07' 33''
99 63  Stoffels, Ole 17  District Midden - Nederl.. 2h 32' 47'' + 07' 33''
100 113  Kruger, Tjark 18  WRSV Holczer Team 2h 34' 41'' + 09' 27''
101 80  Stoneham, Angus 17  Lee Valley Junior Team 2h 34' 41'' + 09' 27''
102 51  Vogt, Jakob 17  Stevens Juniorenteam Thü.. 2h 34' 41'' + 09' 27''
103 149  Peplau, Fabian 16  Embrace the World Cycling 2h 34' 41'' + 09' 27''
104 20  Geersing, Stijn 17  Wieler Combinatie Friesl.. 2h 34' 41'' + 09' 27''
105 73  Czorny, Tom 17  Team Stadler Niedersachsen 2h 34' 41'' + 09' 27''
106 64  Vliet, Ralph-Karsten van der 18  District Midden - Nederl.. 2h 34' 41'' + 09' 27''
107 111  Amann, Meo 18  WRSV Holczer Team 2h 34' 41'' + 09' 27''
108 71  Drewes, Albrecht 16  Team Stadler Niedersachsen 2h 34' 48'' + 09' 34''
109 158  Lamers, Capu 17  Cycling Team Achterhoek 2h 34' 48'' + 09' 34''
110 62  Jong, Stef de 18  District Midden - Nederl.. 2h 34' 50'' + 09' 36''
111 161  Putten, Sem van der 17  ABS Cycling Team 2h 35' 02'' + 09' 48''
112 75  Köbernik, Tom 18  Team Stadler Niedersachsen 2h 35' 02'' + 09' 48''
113 38  Van Der Vreken, Lucas 18  Avia - Rudyco - Janatran.. 2h 36' 15'' + 11' 01''
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
1 124  De Bruyckere, Kay 18  Bert Containers - Pauwel.. 25 pts
2 11  Bush, Jacob 17  Beeston Cycling Club Jun.. 20 pts -5 pts
3 9  Bouma, Jelle 18  Willebrord Wil Vooruit 16 pts -9 pts
4 27  Walker, Zachary 18  Zappi's Racing Team 14 pts -11 pts
5 77  Baldacci, Brandon 18  Lee Valley Junior Team 12 pts -13 pts
6 89  Vergouw, Julian 16  Wieler Ploeg Groot Amste.. 10 pts -15 pts
7 136  Hart, Justin de 17  Gepla -Watersley U19 Team 9 pts -16 pts
8 117  Duba, Maxime 17  Streetjump - Forte Devel.. 8 pts -17 pts
9 7  Huitema, Jasper 18  Willebrord Wil Vooruit 7 pts -18 pts
10 131  Peters, Marvin 18  Merida Adelaar DT 6 pts -19 pts
11 122  Vandenberghe, Viktor 17  Bert Containers - Pauwel.. 5 pts -20 pts
12 25  Viardot, Matteo 16  AG2R Citroën U19 Team 4 pts -21 pts
13 10  Spiero, Tamar 17  Willebrord Wil Vooruit 3 pts -22 pts
14 138  Nagengast, Juul 18  Gepla -Watersley U19 Team 2 pts -23 pts
15 153  Hamminga, Maarten 17  Forte Wielerzone Nederland 1 pts -24 pts
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
#  Rider Age  Team Time Difference Rank +/-
1 11  Bush, Jacob 17  Beeston Cycling Club Jun.. 2h 25' 18''
2 140  Werff, Thom van der 17  Gepla -Watersley U19 Team 2h 25' 47'' + 00' 29''
3 89  Vergouw, Julian 16  Wieler Ploeg Groot Amste.. 2h 25' 48'' + 00' 30''
4 122  Vandenberghe, Viktor 17  Bert Containers - Pauwel.. 2h 25' 48'' + 00' 30''
5 25  Viardot, Matteo 16  AG2R Citroën U19 Team 2h 25' 48'' + 00' 30''
6 94  Leidert, Louis 17  Rose Team NRW 2h 25' 48'' + 00' 30''
7 83  Eijnden, Guus van den 16  WV Schijndel 2h 25' 48'' + 00' 30''
8 8  Lugthart, Sjors 17  Willebrord Wil Vooruit 2h 25' 48'' + 00' 30''
9 67  Ven, Jarne van de 17  WV Westland Wil Vooruit 2h 25' 48'' + 00' 30''
10 58  Desimpelaere, Arne 17  Gaverzicht - BE - Okay 2h 25' 48'' + 00' 30''
11 37  Deltombe, Brent 17  Avia - Rudyco - Janatran.. 2h 25' 48'' + 00' 30''
12 68  Poel, Tim van de 17  WV Westland Wil Vooruit 2h 25' 48'' + 00' 30''
13 81  Herwaarden, Thom van 17  WV Schijndel 2h 25' 48'' + 00' 30''
14 44  Vijfvinkel, Mika 17  Development Team Brabant 2h 25' 48'' + 00' 30''
15 84  Kisters, Chris 16  WV Schijndel 2h 25' 48'' + 00' 30''
16 85  Linden, Sjoerd van der 16  WV Schijndel 2h 25' 48'' + 00' 30''
17 93  Tellbuscher, Neal 16  Rose Team NRW 2h 25' 48'' + 00' 30''
18 121  Corsus, Yordi 16  Bert Containers - Pauwel.. 2h 25' 48'' + 00' 30''
19 35  Perez, Ciro 17  Start Junior Cycling Team 2h 25' 48'' + 00' 30''
20 155  Jurriaans, Daan 17  Forte Wielerzone Nederland 2h 25' 48'' + 00' 30''
21 108  Lightfoot, Mark 16  Tofauti Everyone Active 2h 25' 48'' + 00' 30''
22 134  Mulder, Martijn 16  Merida Adelaar DT 2h 25' 48'' + 00' 30''
23 5  Thije, Nauk ten 16  JEGG-DJR Academy 2h 25' 48'' + 00' 30''
24 97  Vos, Mees de 16  District Zuid 2h 25' 48'' + 00' 30''
25 96  Zuidam, Bas van 17  District Zuid 2h 25' 48'' + 00' 30''
26 103  Nieuwenhuis, Patrick 16  Drenthe 2h 25' 48'' + 00' 30''
27 22  Barusseau, Matheo 17  AG2R Citroën U19 Team 2h 25' 48'' + 00' 30''
28 99  Setz, Ramon 16  District Zuid 2h 25' 48'' + 00' 30''
29 21  Bariere, Antoine 17  AG2R Citroën U19 Team 2h 25' 48'' + 00' 30''
30 92  Arenz, Leon 16  Rose Team NRW 2h 25' 48'' + 00' 30''
31 33  Reyes, Felipe 17  Start Junior Cycling Team 2h 25' 48'' + 00' 30''
32 157  Schieven, Jelle 16  Cycling Team Achterhoek 2h 25' 48'' + 00' 30''
33 109  Peace, Oliver 17  Tofauti Everyone Active 2h 25' 48'' + 00' 30''
34 163  Bocxe, Stein 17  ABS Cycling Team 2h 25' 48'' + 00' 30''
35 90  Grommel, Rens 17  Wieler Ploeg Groot Amste.. 2h 29' 27'' + 04' 09''
36 123  Heirbaut, Toon 17  Bert Containers - Pauwel.. 2h 30' 02'' + 04' 44''
37 80  Stoneham, Angus 17  Lee Valley Junior Team 2h 34' 41'' + 09' 23''
38 51  Vogt, Jakob 17  Stevens Juniorenteam Thü.. 2h 34' 41'' + 09' 23''
39 149  Peplau, Fabian 16  Embrace the World Cycling 2h 34' 41'' + 09' 23''
40 20  Geersing, Stijn 17  Wieler Combinatie Friesl.. 2h 34' 41'' + 09' 23''
41 71  Drewes, Albrecht 16  Team Stadler Niedersachsen 2h 34' 48'' + 09' 30''
#  Team Time Difference Rank +/-


© Wijnreder Media