Serrières de Briord - Blyes (119.0 km)

Route

 11 July 2019
 Profile  Intermediate stage
 Start  Serrières de Briord
 Finish  Blyes
 Distance  119.0 km  (73.9 mi)
 Speed  42.232 km/h  (26.242 mi/h)

Classifications

 Race jerseys after stage 1
 Reinderink, P.. (ACR) 2h 48' 53''
 Labrosse, Jor.. (VRY) 18 points
 
 Reinderink, P.. (ACR) 2h 48' 53''
 

Results

Race
#  Rider Age  Team Time Bonus
1 14  Reinderink, Pepijn 17  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. 2h 49' 04'' 1 2 - 1
2 18  Rome, Axel 18  Club Bretagne Juniors + 00' 00'' 3 4 - -
3 56  Paulus, Milan 17  Maes CT Glabbeek + 00' 00'' 2 - - -
4 144  Labrosse, Jordan 16  Van Rysel-AG2R La Mondiale + 00' 00'' 6 1 - 3
5 50  Willems, Jago 17  Wielerclub Onder Ons-Par.. + 00' 00'' 4 5 - -
6 141  Chaussinand, Joris 17  Van Rysel-AG2R La Mondiale + 00' 00'' 5 - - 2
7 156  Onley, Oscar 16  Scotland + 00' 00'' 7 3 - 4
8 17  Costiou, Ewen 16  Club Bretagne Juniors + 00' 00'' 8 - - 5
9 138  Millet, Hugo 16  Team Mayenne Juniors + 00' 07'' 9 - - 6
10 15  Oosten, Koert van van 16  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. + 00' 29'' 10 - - 7
11 142  Cocqueret, Louis 18  Van Rysel-AG2R La Mondiale + 00' 29'' 11 - - -
12 166  Thompson, Reuben 18  New Zealand + 00' 29'' 12 - - -
13 143  Jacquemin, Colin 18  Van Rysel-AG2R La Mondiale + 00' 29'' 13 - - -
14 157  Maclean, Logan 18  Scotland + 00' 59'' 14 - - -
15 98  Knight, Oliver 18  HMT Hospitals Giant Cycl.. + 00' 59'' 15 - - -
16 146  Pierre, Eliott 18  Argenteuil Val de Seine 95 + 00' 59'' 16 - - -
17 21  Meeussen, Witse 18  Callant-Dolticini + 01' 27'' 17 - - -
18 27  Küssler, Raphael 17  Bad Wurttemberg + 01' 27'' 18 - - -
19 81  De Lie, Arnaud 17  Crabbe Toitures-CC Chevi.. + 01' 27'' 19 - - 8
20 70  Van Rillaer, Davan 17  Wallonie + 01' 27'' 20 - - 9
21 114  Rozes, Clement 17  Occitane Cyclisme Format.. + 01' 27'' 21 - - -
22 11  Martens, Daan 17  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. + 01' 27'' 22 - - 10
23 59  Stalmans, Jasper 17  Maes CT Glabbeek + 01' 27'' 23 - - 11
24 94  Mahoudo, Nolann 16  VC Pays de Loudéac + 01' 27'' 24 - - 12
25 117  Duijvesteijn, Roy 17  Wieler Ploeg Groot Amste.. + 01' 27'' 25 - - -
26 13  De Pooter, Dries 16  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. + 01' 30'' 26 - - 13
27 12  De Neve, Tomas 17  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. + 01' 30'' 27 - - -
28 20  Tanguy, Maxan 17  Club Bretagne Juniors + 01' 30'' 28 - - -
29 82  Van Hout, Lucas 17  Crabbe Toitures-CC Chevi.. + 01' 30'' 29 - - 14
30 44  Lootens, Gust 18  Gaverzicht-BE-Okay + 01' 30'' 30 - - -
31 49  Van Den Borre, Arnout 17  Wielerclub Onder Ons-Par.. + 01' 30'' 31 - - -
32 25  Verburg, Luke 18  Callant-Dolticini + 01' 30'' 32 - - -
33 19  Le Berre, Mathis 18  Club Bretagne Juniors + 01' 30'' 33 - - -
34 167  Christensen, Drew 17  New Zealand + 01' 30'' 34 - - -
35 32  Cecchi, Filippo 16  GS Stabbia Ciclismo + 01' 30'' 35 - - 15
36 163  Fortuin, Matthew 17  South Africa + 01' 30'' 36 - - -
37 104  Marcerou, Nicola 16  Culture Vélo Look Racing.. + 01' 30'' 37 - - 16
38 126  Gilabert, Arnau 16  Antiga Casa Belisola Gir.. + 01' 30'' 38 - - 17
39 133  Van Hamme, Wout 17  Brain² Olympia Tienen + 01' 30'' 39 - - 18
40 134  Craps, Lars 17  Brain² Olympia Tienen + 01' 30'' 40 - - -
41 168  White, Xander 17  New Zealand + 01' 30'' 41 - - -
42 68  Goebeert, Théo 18  Wallonie + 01' 30'' 42 - - -
43 131  De Jaeger, Arthur 17  Brain² Olympia Tienen + 01' 30'' 43 - - 19
44 77  Marais, Benjamin 16  Cref Pays de la Loire + 01' 30'' 44 - - 20
45 65  Tronchon, Bastien 17  Savoie + 01' 30'' 45 - - 21
46 102  Laurans, Theo 16  Culture Vélo Look Racing.. + 01' 30'' 46 - - 22
47 58  De Leeuw, Ward 16  Maes CT Glabbeek + 01' 30'' 47 - - 23
48 10  Vervoort, Wout 18  IKO-Beobank-WAC Team + 01' 30'' 48 - - -
49 96  Rees, Oliver 18  HMT Hospitals Giant Cycl.. + 01' 30'' 49 - - -
50 1  Tercero, Fernando 17  Kometa Cycling Team Junior + 01' 30'' 50 - - -
51 169  Scott, Ari 17  New Zealand + 01' 30'' 51 - - -
52 149  Morvan, Thomas 17  Argenteuil Val de Seine 95 + 01' 30'' 52 - - 24
53 105  Leboucher, Tom 17  Culture Vélo Look Racing.. + 01' 30'' 53 - - 25
54 30  Schlachter, Franz 17  Bad Wurttemberg + 01' 30'' 54 - - -
55 76  Ledreux, Lilian 18  Cref Pays de la Loire + 01' 30'' 55 - - -
56 122  Kaysen, Casper 16  Team Vifra Kvickly Odder + 01' 30'' 56 - - 26
57 46  De Weert, Robbe 18  Wielerclub Onder Ons-Par.. + 01' 30'' 57 - - -
58 74  Vercher, Matheo 18  Team Vulco-VCVV + 01' 30'' 58 - - -
59 41  Declerck, Jelle 16  Gaverzicht-BE-Okay + 01' 30'' 59 - - 27
60 26  Steinhauser, Georg 17  Bad Wurttemberg + 01' 30'' 60 - - -
61 31  Baglioni, Enrico 18  GS Stabbia Ciclismo + 01' 30'' 61 - - -
62 120  Mouris, Wessel 16  Wieler Ploeg Groot Amste.. + 01' 30'' 62 - - 28
63 162  Hans, Benino 17  South Africa + 01' 30'' 63 - - 29
64 42  De Maere, Alessio 17  Gaverzicht-BE-Okay + 01' 30'' 64 - - 30
65 93  Le Piouffe, Nathan 18  VC Pays de Loudéac + 01' 30'' 65 - - -
66 53  Van Cauter, Jarne 17  Royal Cureghem Sportief .. + 01' 30'' 66 - - -
67 48  Van De Velde, Senne 16  Wielerclub Onder Ons-Par.. + 01' 30'' 67 - - 31
68 79  Genaudeau, Clarence 18  Cref Pays de la Loire + 01' 30'' 68 - - -
69 33  Conforti, Alessio 17  GS Stabbia Ciclismo + 01' 30'' 69 - - -
70 34  Draghi, Guido 18  GS Stabbia Ciclismo + 01' 30'' 70 - - -
71 24  Baers, Arne 17  Callant-Dolticini + 01' 30'' 71 - - 32
72 36  Paret-Peintre, Valentin 18  Auvergne-Rhône-Alpes + 01' 30'' 72 - - -
73 101  Phillippon, Elliot 18  Culture Vélo Look Racing.. + 01' 30'' 73 - - -
74 73  Degache, Théo 17  Team Vulco-VCVV + 01' 30'' 74 - - -
75 132  Van Tricht, Floris 18  Brain² Olympia Tienen + 01' 30'' 75 - - -
76 170  Clegg-Shaw, Barnaby 17  New Zealand + 01' 30'' 76 - - -
77 8  De Rijck, Nando 17  IKO-Beobank-WAC Team + 01' 30'' 77 - - 33
78 110  Alexander, Emile 17  UC Nantes Atlantique Jun.. + 01' 30'' 78 - - 34
79 91  Larmet, Ilan 18  VC Pays de Loudéac + 01' 30'' 79 - - -
80 72  Charcosset, Romain 18  Team Vulco-VCVV + 01' 30'' 80 - - -
81 92  Huby, Antoine 18  VC Pays de Loudéac + 01' 30'' 81 - - -
82 57  Droogmans, Lars 18  Maes CT Glabbeek + 01' 30'' 82 - - -
83 152  Vandenstorme, Dylan 17  Zannata Galloo Cycling T.. + 01' 30'' 83 - - 35
84 60  Beeckman, Gauthier 16  Maes CT Glabbeek + 01' 30'' 84 - - 36
85 137  Lambert, Nathan 17  Team Mayenne Juniors + 01' 30'' 85 - - 37
86 4  Bofill, Gerard 18  Kometa Cycling Team Junior + 01' 30'' 86 - - -
87 118  Verzijl, Sten 18  Wieler Ploeg Groot Amste.. + 01' 30'' 87 - - -
88 97  Westley, Dylan 18  HMT Hospitals Giant Cycl.. + 01' 30'' 88 - - -
89 28  Gathemann, Albert 17  Bad Wurttemberg + 01' 30'' 89 - - -
90 150  Pagnier, Louka 18  Argenteuil Val de Seine 95 + 01' 30'' 90 - - -
91 35  Regnanti, Matteo 17  GS Stabbia Ciclismo + 01' 30'' 91 - - -
92 100  Young, Jenson 18  HMT Hospitals Giant Cycl.. + 01' 30'' 92 - - -
93 121  Bjerregaard, Mads 18  Team Vifra Kvickly Odder + 01' 30'' 138 - - -
94 63  Chelloug, Hugo 16  Savoie + 01' 30'' 93 - - 38
95 84  Bonnet, Théo 17  Crabbe Toitures-CC Chevi.. + 01' 30'' 94 - - -
96 129  Ibanez, Pau 17  Antiga Casa Belisola Gir.. + 01' 30'' 95 - - 39
97 52  Van Bellinghen, Keano 18  Royal Cureghem Sportief .. + 01' 30'' 96 - - -
98 99  Haines, Alex 18  HMT Hospitals Giant Cycl.. + 01' 30'' 97 - - -
99 135  Ladang, Miguel 17  Brain² Olympia Tienen + 01' 30'' 98 - - 40
100 55  Roesems, Siebe 18  Royal Cureghem Sportief .. + 01' 30'' 99 - - -
101 87  Bosoni, Victor 17  Bourgogne Franche Comte + 01' 30'' 100 - - -
102 29  Wilk, Luke 17  Bad Wurttemberg + 01' 30'' 101 - - -
103 66  Dandoit, Clément 9  Wallonie + 01' 30'' 102 - - 41
104 85  Swerts, Jelle 16  Crabbe Toitures-CC Chevi.. + 01' 30'' 103 - - 42
105 125  Woer, Lauge 17  Team Vifra Kvickly Odder + 01' 30'' 104 - - -
106 153  Lecerf, William 16  Zannata Galloo Cycling T.. + 01' 30'' 105 - - 43
107 71  Bauduin, Arthur 17  Team Vulco-VCVV + 01' 30'' 106 - - 44
108 67  Marthe, Nicolas 18  Wallonie + 01' 30'' 107 - - -
109 69  Leleu, Audric 17  Wallonie + 01' 30'' 108 - - -
110 5  Luna del Cerro, Aleja.. 16  Kometa Cycling Team Junior + 01' 30'' 109 - - 45
111 161  Fouchee, Damon 18  South Africa + 01' 30'' 110 - - -
112 160  Dent, Alexander 17  Scotland + 01' 30'' 111 - - -
113 80  Gizardin-Pradeau, Ant.. 18  Cref Pays de la Loire + 01' 30'' 112 - - -
114 83  Van Dyck, Jarne 17  Crabbe Toitures-CC Chevi.. + 01' 30'' 113 - - -
115 47  Gelders, Gil 16  Wielerclub Onder Ons-Par.. + 01' 30'' 114 - - 46
116 113  Romeo, Hugo 18  Occitane Cyclisme Format.. + 01' 30'' 115 - - -
117 108  Lambert, Mathieu 17  UC Nantes Atlantique Jun.. + 01' 30'' 116 - - -
118 9  Herrygers, Tieme 18  IKO-Beobank-WAC Team + 01' 30'' 117 - - -
119 78  Boulais, Jules 18  Cref Pays de la Loire + 01' 30'' 118 - - -
120 155  Dhondt, Jarno 16  Zannata Galloo Cycling T.. + 01' 30'' 119 - - 47
121 136  Aubry, Laurian 17  Team Mayenne Juniors + 01' 30'' 120 - - -
122 54  Verriest, Noah 17  Royal Cureghem Sportief .. + 01' 30'' 121 - - 48
123 154  Dewachter, Lucas 17  Zannata Galloo Cycling T.. + 01' 30'' 122 - - 49
124 45  Vanderbeke, Aiden 17  Gaverzicht-BE-Okay + 01' 30'' 123 - - -
125 23  Ronhaar, Pim 17  Callant-Dolticini + 01' 30'' 124 - - -
126 124  Pedersen, Jonas 18  Team Vifra Kvickly Odder + 01' 30'' 125 - - -
127 16  Aguillon, Tom 17  Club Bretagne Juniors + 01' 30'' 126 - - -
128 119  Kes, Jim 17  Wieler Ploeg Groot Amste.. + 01' 30'' 127 - - -
129 109  Jamin, Leo-Paul 18  UC Nantes Atlantique Jun.. + 01' 30'' 128 - - -
130 39  Elain, Kilvan 16  Auvergne-Rhône-Alpes + 01' 30'' 129 - - 50
131 89  Trastour, Loris 17  Bourgogne Franche Comte + 01' 30'' 130 - - -
132 148  Perigois, Lucas 17  Argenteuil Val de Seine 95 + 01' 30'' 131 - - 51
133 159  Dobbins, Matti 18  Scotland + 01' 30'' 132 - - -
134 6  Van Looveren, Thijs 17  IKO-Beobank-WAC Team + 01' 30'' 133 - - 52
135 2  Medina, Jose Luis 17  Kometa Cycling Team Junior + 01' 30'' 134 - - 53
136 88  Mermet, Remi 16  Bourgogne Franche Comte + 01' 30'' 135 - - 54
137 116  Voogt, Niek 18  Wieler Ploeg Groot Amste.. + 01' 30'' 136 - - -
138 7  Cortjens, Ryan 18  IKO-Beobank-WAC Team + 01' 30'' 137 - - -
139 103  Molinie, Thomas 16  Culture Vélo Look Racing.. + 04' 43'' 139 - - 55
140 3  Gutierrez Fernandez, .. 18  Kometa Cycling Team Junior + 14' 14'' 140 - - -
141 86  Austin, Eliott 18  Bourgogne Franche Comte + 14' 14'' 141 - - -
142 37  Sermonet, Joran 18  Auvergne-Rhône-Alpes + 14' 14'' 142 - - -
143 38  Buri, Quintin 18  Auvergne-Rhône-Alpes + 14' 14'' 143 - - -
144 95  Robert, Alexis 17  VC Pays de Loudéac + 14' 14'' 144 - - -
145 147  De Bona, Anthony 17  Argenteuil Val de Seine 95 + 14' 14'' 159 - - 64
146 139  Poulain, Valentin 17  Team Mayenne Juniors + 14' 14'' 145 - - -
147 158  Johnston, Jamie 16  Scotland + 14' 14'' 146 - - 56
148 106  Charrier, Tom 17  UC Nantes Atlantique Jun.. + 14' 14'' 147 - - 57
149 64  Masoch, Nicolas 16  Savoie + 14' 14'' 148 - - 58
150 127  Sanchez, Blai 17  Antiga Casa Belisola Gir.. + 14' 14'' 149 - - -
151 40  Lahaye, Hugo 17  Auvergne-Rhône-Alpes + 14' 14'' 150 - - 59
152 130  Torrent, Pau 16  Antiga Casa Belisola Gir.. + 14' 14'' 151 - - 60
153 61  Allard, Matéo 17  Savoie + 14' 14'' 152 - - 61
154 115  Bleriot, Benjamin 17  Occitane Cyclisme Format.. + 14' 14'' 153 - - -
155 107  Guille, Lucas 16  UC Nantes Atlantique Jun.. + 14' 14'' 154 - - 62
156 75  Gros, Logan 17  Team Vulco-VCVV + 14' 14'' 155 - - -
157 151  Vermeulen, Robban 17  Zannata Galloo Cycling T.. + 14' 14'' 156 - - -
158 22  Lauryssen, Yorben 17  Callant-Dolticini + 14' 14'' 157 - - 63
159 43  Desmet, Timo 18  Gaverzicht-BE-Okay + 14' 14'' 158 - - -
160 140  Umenhover, Antoine 17  Team Mayenne Juniors + 14' 56'' 160 - - 65
OTL 62  Laymond, Maxime 17  Savoie
OTL 90  Tyrode, Victor 17  Bourgogne Franche Comte
OTL 112  Morris, Jamie 17  Occitane Cyclisme Format..
DNF 51  Denoyette, Loic 18  Royal Cureghem Sportief ..
DNF 111  Gautier, Guillaume 18  Occitane Cyclisme Format..
DNF 123  Friis, Oliver 17  Team Vifra Kvickly Odder
DNF 128  Jaime, Pol 18  Antiga Casa Belisola Gir..
DNF 145  Richard, Florian 17  Van Rysel-AG2R La Mondiale
DNF 164  Swanepoel, Charl 17  South Africa
#  Team Time Sum #  Rider Age Time
1  Van Rysel-AG2R La Mondiale 8h 27' 41'' 21
4 144  Labrosse, Jordan 16 2h 49' 04''
6 141  Chaussinand, Joris 17 2h 49' 04''
11 142  Cocqueret, Louis 18 2h 49' 33''
2  Club Bretagne Juniors 8h 28' 42'' 38
2 18  Rome, Axel 18 2h 49' 04''
8 17  Costiou, Ewen 16 2h 49' 04''
28 20  Tanguy, Maxan 17 2h 50' 34''
3  Acrog-Pauwelssauzen-Balen BC 8h 29' 08'' 33
1 14  Reinderink, Pepijn 17 2h 49' 04''
10 15  Oosten, Koert van 16 2h 49' 33''
22 11  Martens, Daan 17 2h 50' 31''
4  Scotland 8h 29' 41'' 133
7 156  Onley, Oscar 16 2h 49' 04''
14 157  Maclean, Logan 18 2h 50' 03''
112 160  Dent, Alexander 17 2h 50' 34''
5  Maes CT Glabbeek 8h 30' 09'' 73
3 56  Paulus, Milan 17 2h 49' 04''
23 59  Stalmans, Jasper 17 2h 50' 31''
47 58  De Leeuw, Ward 16 2h 50' 34''
6  Wielerclub Onder Ons-Parike .. 8h 30' 12'' 93
5 50  Willems, Jago 17 2h 49' 04''
31 49  Van Den Borre, Arnout 17 2h 50' 34''
57 46  De Weert, Robbe 18 2h 50' 34''
7  Team Mayenne Juniors 8h 30' 19'' 215
9 138  Millet, Hugo 16 2h 49' 11''
85 137  Lambert, Nathan 17 2h 50' 34''
121 136  Aubry, Laurian 17 2h 50' 34''
8  New Zealand 8h 30' 41'' 87
12 166  Thompson, Reuben 18 2h 49' 33''
34 167  Christensen, Drew 17 2h 50' 34''
41 168  White, Xander 17 2h 50' 34''
9  HMT Hospitals Giant Cycling .. 8h 31' 11'' 152
15 98  Knight, Oliver 18 2h 50' 03''
49 96  Rees, Oliver 18 2h 50' 34''
88 97  Westley, Dylan 18 2h 50' 34''
10  Argenteuil Val de Seine 95 8h 31' 11'' 158
16 146  Pierre, Eliott 18 2h 50' 03''
52 149  Morvan, Thomas 17 2h 50' 34''
90 150  Pagnier, Louka 18 2h 50' 34''
11  Callant-Dolticini 8h 31' 39'' 120
17 21  Meeussen, Witse 18 2h 50' 31''
32 25  Verburg, Luke 18 2h 50' 34''
71 24  Baers, Arne 17 2h 50' 34''
12  Bad Wurttemberg 8h 31' 39'' 132
18 27  Küssler, Raphael 17 2h 50' 31''
54 30  Schlachter, Franz 17 2h 50' 34''
60 26  Steinhauser, Georg 17 2h 50' 34''
13  Crabbe Toitures-CC Chevigny 8h 31' 39'' 143
19 81  De Lie, Arnaud 17 2h 50' 31''
29 82  Van Hout, Lucas 17 2h 50' 34''
95 84  Bonnet, Théo 17 2h 50' 34''
14  Wallonie 8h 31' 39'' 165
20 70  Van Rillaer, Davan 17 2h 50' 31''
42 68  Goebeert, Théo 18 2h 50' 34''
103 66  Dandoit, Clément 9 2h 50' 34''
15  VC Pays de Loudéac 8h 31' 39'' 168
24 94  Mahoudo, Nolann 16 2h 50' 31''
65 93  Le Piouffe, Nathan 18 2h 50' 34''
79 91  Larmet, Ilan 18 2h 50' 34''
16  Wieler Ploeg Groot Amsterdam.. 8h 31' 39'' 174
25 117  Duijvesteijn, Roy 17 2h 50' 31''
62 120  Mouris, Wessel 16 2h 50' 34''
87 118  Verzijl, Sten 18 2h 50' 34''
17  Brain² Olympia Tienen 8h 31' 42'' 122
39 133  Van Hamme, Wout 17 2h 50' 34''
40 134  Craps, Lars 17 2h 50' 34''
43 131  De Jaeger, Arthur 17 2h 50' 34''
18  Culture Vélo Look Racing Team 8h 31' 42'' 136
37 104  Marcerou, Nicola 16 2h 50' 34''
46 102  Laurans, Theo 16 2h 50' 34''
53 105  Leboucher, Tom 17 2h 50' 34''
19  Gaverzicht-BE-Okay 8h 31' 42'' 153
30 44  Lootens, Gust 18 2h 50' 34''
59 41  Declerck, Jelle 16 2h 50' 34''
64 42  De Maere, Alessio 17 2h 50' 34''
20  GS Stabbia Ciclismo 8h 31' 42'' 165
35 32  Cecchi, Filippo 16 2h 50' 34''
61 31  Baglioni, Enrico 18 2h 50' 34''
69 33  Conforti, Alessio 17 2h 50' 34''
21  Cref Pays de la Loire 8h 31' 42'' 167
44 77  Marais, Benjamin 16 2h 50' 34''
55 76  Ledreux, Lilian 18 2h 50' 34''
68 79  Genaudeau, Clarence 18 2h 50' 34''
22  South Africa 8h 31' 42'' 210
36 163  Fortuin, Matthew 17 2h 50' 34''
63 162  Hans, Benino 17 2h 50' 34''
111 161  Fouchee, Damon 18 2h 50' 34''
23  Team Vulco-VCVV 8h 31' 42'' 212
58 74  Vercher, Matheo 18 2h 50' 34''
74 73  Degache, Théo 17 2h 50' 34''
80 72  Charcosset, Romain 18 2h 50' 34''
24  IKO-Beobank-WAC Team 8h 31' 42'' 243
48 10  Vervoort, Wout 18 2h 50' 34''
77 8  De Rijck, Nando 17 2h 50' 34''
118 9  Herrygers, Tieme 18 2h 50' 34''
25  Kometa Cycling Team Junior 8h 31' 42'' 246
50 1  Tercero, Fernando 17 2h 50' 34''
86 4  Bofill, Gerard 18 2h 50' 34''
110 5  Luna del Cerro, Aleja.. 16 2h 50' 34''
26  Team Vifra Kvickly Odder 8h 31' 42'' 254
56 122  Kaysen, Casper 16 2h 50' 34''
93 121  Bjerregaard, Mads 18 2h 50' 34''
105 125  Woer, Lauge 17 2h 50' 34''
27  Royal Cureghem Sportief VZW 8h 31' 42'' 263
66 53  Van Cauter, Jarne 17 2h 50' 34''
97 52  Van Bellinghen, Keano 18 2h 50' 34''
100 55  Roesems, Siebe 18 2h 50' 34''
28  Zannata Galloo Cycling Team 8h 31' 42'' 309
83 152  Vandenstorme, Dylan 17 2h 50' 34''
106 153  Lecerf, William 16 2h 50' 34''
120 155  Dhondt, Jarno 16 2h 50' 34''
29  UC Nantes Atlantique Junior 8h 31' 42'' 324
78 110  Alexander, Emile 17 2h 50' 34''
117 108  Lambert, Mathieu 17 2h 50' 34''
129 109  Jamin, Leo-Paul 18 2h 50' 34''
30  Bourgogne Franche Comte 8h 31' 42'' 368
101 87  Bosoni, Victor 17 2h 50' 34''
131 89  Trastour, Loris 17 2h 50' 34''
136 88  Mermet, Remi 16 2h 50' 34''
31  Occitane Cyclisme Formation .. 8h 44' 23'' 291
21 114  Rozes, Clement 17 2h 50' 31''
116 113  Romeo, Hugo 18 2h 50' 34''
154 115  Bleriot, Benjamin 17 3h 03' 18''
32  Antiga Casa Belisola Girona 8h 44' 26'' 284
38 126  Gilabert, Arnau 16 2h 50' 34''
96 129  Ibanez, Pau 17 2h 50' 34''
150 127  Sanchez, Blai 17 3h 03' 18''
33  Savoie 8h 44' 26'' 288
45 65  Tronchon, Bastien 17 2h 50' 34''
94 63  Chelloug, Hugo 16 2h 50' 34''
149 64  Masoch, Nicolas 16 3h 03' 18''
34  Auvergne-Rhône-Alpes 8h 44' 26'' 344
72 36  Paret-Peintre, Valentin 18 2h 50' 34''
130 39  Elain, Kilvan 16 2h 50' 34''
142 37  Sermonet, Joran 18 3h 03' 18''
#  Rider Age  Team Time Difference Rank +/-
1 14  Reinderink, Pepijn 17  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. 2h 48' 53''
2 56  Paulus, Milan 17  Maes CT Glabbeek 2h 48' 54'' + 00' 01''
3 18  Rome, Axel 18  Club Bretagne Juniors 2h 48' 58'' + 00' 05''
4 50  Willems, Jago 17  Wielerclub Onder Ons-Par.. 2h 49' 01'' + 00' 08''
5 141  Chaussinand, Joris 17  Van Rysel-AG2R La Mondiale 2h 49' 02'' + 00' 09''
6 144  Labrosse, Jordan 16  Van Rysel-AG2R La Mondiale 2h 49' 04'' + 00' 11''
7 156  Onley, Oscar 16  Scotland 2h 49' 04'' + 00' 11''
8 17  Costiou, Ewen 16  Club Bretagne Juniors 2h 49' 04'' + 00' 11''
9 138  Millet, Hugo 16  Team Mayenne Juniors 2h 49' 11'' + 00' 18''
10 15  Oosten, Koert van 16  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. 2h 49' 33'' + 00' 40''
11 142  Cocqueret, Louis 18  Van Rysel-AG2R La Mondiale 2h 49' 33'' + 00' 40''
12 166  Thompson, Reuben 18  New Zealand 2h 49' 33'' + 00' 40''
13 143  Jacquemin, Colin 18  Van Rysel-AG2R La Mondiale 2h 49' 33'' + 00' 40''
14 157  Maclean, Logan 18  Scotland 2h 50' 03'' + 01' 10''
15 98  Knight, Oliver 18  HMT Hospitals Giant Cycl.. 2h 50' 03'' + 01' 10''
16 146  Pierre, Eliott 18  Argenteuil Val de Seine 95 2h 50' 03'' + 01' 10''
17 21  Meeussen, Witse 18  Callant-Dolticini 2h 50' 31'' + 01' 38''
18 27  Küssler, Raphael 17  Bad Wurttemberg 2h 50' 31'' + 01' 38''
19 81  De Lie, Arnaud 17  Crabbe Toitures-CC Chevi.. 2h 50' 31'' + 01' 38''
20 70  Van Rillaer, Davan 17  Wallonie 2h 50' 31'' + 01' 38''
21 114  Rozes, Clement 17  Occitane Cyclisme Format.. 2h 50' 31'' + 01' 38''
22 11  Martens, Daan 17  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. 2h 50' 31'' + 01' 38''
23 59  Stalmans, Jasper 17  Maes CT Glabbeek 2h 50' 31'' + 01' 38''
24 94  Mahoudo, Nolann 16  VC Pays de Loudéac 2h 50' 31'' + 01' 38''
25 117  Duijvesteijn, Roy 17  Wieler Ploeg Groot Amste.. 2h 50' 31'' + 01' 38''
26 13  De Pooter, Dries 16  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
27 12  De Neve, Tomas 17  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
28 20  Tanguy, Maxan 17  Club Bretagne Juniors 2h 50' 34'' + 01' 41''
29 82  Van Hout, Lucas 17  Crabbe Toitures-CC Chevi.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
30 44  Lootens, Gust 18  Gaverzicht-BE-Okay 2h 50' 34'' + 01' 41''
31 49  Van Den Borre, Arnout 17  Wielerclub Onder Ons-Par.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
32 25  Verburg, Luke 18  Callant-Dolticini 2h 50' 34'' + 01' 41''
33 19  Le Berre, Mathis 18  Club Bretagne Juniors 2h 50' 34'' + 01' 41''
34 167  Christensen, Drew 17  New Zealand 2h 50' 34'' + 01' 41''
35 32  Cecchi, Filippo 16  GS Stabbia Ciclismo 2h 50' 34'' + 01' 41''
36 163  Fortuin, Matthew 17  South Africa 2h 50' 34'' + 01' 41''
37 104  Marcerou, Nicola 16  Culture Vélo Look Racing.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
38 126  Gilabert, Arnau 16  Antiga Casa Belisola Gir.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
39 133  Van Hamme, Wout 17  Brain² Olympia Tienen 2h 50' 34'' + 01' 41''
40 134  Craps, Lars 17  Brain² Olympia Tienen 2h 50' 34'' + 01' 41''
41 168  White, Xander 17  New Zealand 2h 50' 34'' + 01' 41''
42 68  Goebeert, Théo 18  Wallonie 2h 50' 34'' + 01' 41''
43 131  De Jaeger, Arthur 17  Brain² Olympia Tienen 2h 50' 34'' + 01' 41''
44 77  Marais, Benjamin 16  Cref Pays de la Loire 2h 50' 34'' + 01' 41''
45 65  Tronchon, Bastien 17  Savoie 2h 50' 34'' + 01' 41''
46 102  Laurans, Theo 16  Culture Vélo Look Racing.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
47 58  De Leeuw, Ward 16  Maes CT Glabbeek 2h 50' 34'' + 01' 41''
48 10  Vervoort, Wout 18  IKO-Beobank-WAC Team 2h 50' 34'' + 01' 41''
49 96  Rees, Oliver 18  HMT Hospitals Giant Cycl.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
50 1  Tercero, Fernando 17  Kometa Cycling Team Junior 2h 50' 34'' + 01' 41''
51 169  Scott, Ari 17  New Zealand 2h 50' 34'' + 01' 41''
52 149  Morvan, Thomas 17  Argenteuil Val de Seine 95 2h 50' 34'' + 01' 41''
53 105  Leboucher, Tom 17  Culture Vélo Look Racing.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
54 30  Schlachter, Franz 17  Bad Wurttemberg 2h 50' 34'' + 01' 41''
55 76  Ledreux, Lilian 18  Cref Pays de la Loire 2h 50' 34'' + 01' 41''
56 122  Kaysen, Casper 16  Team Vifra Kvickly Odder 2h 50' 34'' + 01' 41''
57 46  De Weert, Robbe 18  Wielerclub Onder Ons-Par.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
58 74  Vercher, Matheo 18  Team Vulco-VCVV 2h 50' 34'' + 01' 41''
59 41  Declerck, Jelle 16  Gaverzicht-BE-Okay 2h 50' 34'' + 01' 41''
60 26  Steinhauser, Georg 17  Bad Wurttemberg 2h 50' 34'' + 01' 41''
61 31  Baglioni, Enrico 18  GS Stabbia Ciclismo 2h 50' 34'' + 01' 41''
62 120  Mouris, Wessel 16  Wieler Ploeg Groot Amste.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
63 162  Hans, Benino 17  South Africa 2h 50' 34'' + 01' 41''
64 42  De Maere, Alessio 17  Gaverzicht-BE-Okay 2h 50' 34'' + 01' 41''
65 93  Le Piouffe, Nathan 18  VC Pays de Loudéac 2h 50' 34'' + 01' 41''
66 53  Van Cauter, Jarne 17  Royal Cureghem Sportief .. 2h 50' 34'' + 01' 41''
67 48  Van De Velde, Senne 16  Wielerclub Onder Ons-Par.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
68 79  Genaudeau, Clarence 18  Cref Pays de la Loire 2h 50' 34'' + 01' 41''
69 33  Conforti, Alessio 17  GS Stabbia Ciclismo 2h 50' 34'' + 01' 41''
70 34  Draghi, Guido 18  GS Stabbia Ciclismo 2h 50' 34'' + 01' 41''
71 24  Baers, Arne 17  Callant-Dolticini 2h 50' 34'' + 01' 41''
72 36  Paret-Peintre, Valentin 18  Auvergne-Rhône-Alpes 2h 50' 34'' + 01' 41''
73 101  Phillippon, Elliot 18  Culture Vélo Look Racing.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
74 73  Degache, Théo 17  Team Vulco-VCVV 2h 50' 34'' + 01' 41''
75 132  Van Tricht, Floris 18  Brain² Olympia Tienen 2h 50' 34'' + 01' 41''
76 170  Clegg-Shaw, Barnaby 17  New Zealand 2h 50' 34'' + 01' 41''
77 8  De Rijck, Nando 17  IKO-Beobank-WAC Team 2h 50' 34'' + 01' 41''
78 110  Alexander, Emile 17  UC Nantes Atlantique Jun.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
79 91  Larmet, Ilan 18  VC Pays de Loudéac 2h 50' 34'' + 01' 41''
80 72  Charcosset, Romain 18  Team Vulco-VCVV 2h 50' 34'' + 01' 41''
81 92  Huby, Antoine 18  VC Pays de Loudéac 2h 50' 34'' + 01' 41''
82 57  Droogmans, Lars 18  Maes CT Glabbeek 2h 50' 34'' + 01' 41''
83 152  Vandenstorme, Dylan 17  Zannata Galloo Cycling T.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
84 60  Beeckman, Gauthier 16  Maes CT Glabbeek 2h 50' 34'' + 01' 41''
85 137  Lambert, Nathan 17  Team Mayenne Juniors 2h 50' 34'' + 01' 41''
86 4  Bofill, Gerard 18  Kometa Cycling Team Junior 2h 50' 34'' + 01' 41''
87 118  Verzijl, Sten 18  Wieler Ploeg Groot Amste.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
88 97  Westley, Dylan 18  HMT Hospitals Giant Cycl.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
89 28  Gathemann, Albert 17  Bad Wurttemberg 2h 50' 34'' + 01' 41''
90 150  Pagnier, Louka 18  Argenteuil Val de Seine 95 2h 50' 34'' + 01' 41''
91 35  Regnanti, Matteo 17  GS Stabbia Ciclismo 2h 50' 34'' + 01' 41''
92 100  Young, Jenson 18  HMT Hospitals Giant Cycl.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
93 63  Chelloug, Hugo 16  Savoie 2h 50' 34'' + 01' 41''
94 84  Bonnet, Théo 17  Crabbe Toitures-CC Chevi.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
95 129  Ibanez, Pau 17  Antiga Casa Belisola Gir.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
96 52  Van Bellinghen, Keano 18  Royal Cureghem Sportief .. 2h 50' 34'' + 01' 41''
97 99  Haines, Alex 18  HMT Hospitals Giant Cycl.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
98 135  Ladang, Miguel 17  Brain² Olympia Tienen 2h 50' 34'' + 01' 41''
99 55  Roesems, Siebe 18  Royal Cureghem Sportief .. 2h 50' 34'' + 01' 41''
100 87  Bosoni, Victor 17  Bourgogne Franche Comte 2h 50' 34'' + 01' 41''
101 29  Wilk, Luke 17  Bad Wurttemberg 2h 50' 34'' + 01' 41''
102 66  Dandoit, Clément 9  Wallonie 2h 50' 34'' + 01' 41''
103 85  Swerts, Jelle 16  Crabbe Toitures-CC Chevi.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
104 125  Woer, Lauge 17  Team Vifra Kvickly Odder 2h 50' 34'' + 01' 41''
105 153  Lecerf, William 16  Zannata Galloo Cycling T.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
106 71  Bauduin, Arthur 17  Team Vulco-VCVV 2h 50' 34'' + 01' 41''
107 67  Marthe, Nicolas 18  Wallonie 2h 50' 34'' + 01' 41''
108 69  Leleu, Audric 17  Wallonie 2h 50' 34'' + 01' 41''
109 5  Luna del Cerro, Alejandro 16  Kometa Cycling Team Junior 2h 50' 34'' + 01' 41''
110 161  Fouchee, Damon 18  South Africa 2h 50' 34'' + 01' 41''
111 160  Dent, Alexander 17  Scotland 2h 50' 34'' + 01' 41''
112 80  Gizardin-Pradeau, Antoine 18  Cref Pays de la Loire 2h 50' 34'' + 01' 41''
113 83  Van Dyck, Jarne 17  Crabbe Toitures-CC Chevi.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
114 47  Gelders, Gil 16  Wielerclub Onder Ons-Par.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
115 113  Romeo, Hugo 18  Occitane Cyclisme Format.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
116 108  Lambert, Mathieu 17  UC Nantes Atlantique Jun.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
117 9  Herrygers, Tieme 18  IKO-Beobank-WAC Team 2h 50' 34'' + 01' 41''
118 78  Boulais, Jules 18  Cref Pays de la Loire 2h 50' 34'' + 01' 41''
119 155  Dhondt, Jarno 16  Zannata Galloo Cycling T.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
120 136  Aubry, Laurian 17  Team Mayenne Juniors 2h 50' 34'' + 01' 41''
121 54  Verriest, Noah 17  Royal Cureghem Sportief .. 2h 50' 34'' + 01' 41''
122 154  Dewachter, Lucas 17  Zannata Galloo Cycling T.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
123 45  Vanderbeke, Aiden 17  Gaverzicht-BE-Okay 2h 50' 34'' + 01' 41''
124 23  Ronhaar, Pim 17  Callant-Dolticini 2h 50' 34'' + 01' 41''
125 124  Pedersen, Jonas 18  Team Vifra Kvickly Odder 2h 50' 34'' + 01' 41''
126 16  Aguillon, Tom 17  Club Bretagne Juniors 2h 50' 34'' + 01' 41''
127 119  Kes, Jim 17  Wieler Ploeg Groot Amste.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
128 109  Jamin, Leo-Paul 18  UC Nantes Atlantique Jun.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
129 39  Elain, Kilvan 16  Auvergne-Rhône-Alpes 2h 50' 34'' + 01' 41''
130 89  Trastour, Loris 17  Bourgogne Franche Comte 2h 50' 34'' + 01' 41''
131 148  Perigois, Lucas 17  Argenteuil Val de Seine 95 2h 50' 34'' + 01' 41''
132 159  Dobbins, Matti 18  Scotland 2h 50' 34'' + 01' 41''
133 6  Van Looveren, Thijs 17  IKO-Beobank-WAC Team 2h 50' 34'' + 01' 41''
134 2  Medina, Jose Luis 17  Kometa Cycling Team Junior 2h 50' 34'' + 01' 41''
135 88  Mermet, Remi 16  Bourgogne Franche Comte 2h 50' 34'' + 01' 41''
136 116  Voogt, Niek 18  Wieler Ploeg Groot Amste.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
137 7  Cortjens, Ryan 18  IKO-Beobank-WAC Team 2h 50' 34'' + 01' 41''
138 121  Bjerregaard, Mads 18  Team Vifra Kvickly Odder 2h 50' 54'' + 02' 01''
139 103  Molinie, Thomas 16  Culture Vélo Look Racing.. 2h 53' 47'' + 04' 54''
140 3  Gutierrez Fernandez, Pablo 18  Kometa Cycling Team Junior 3h 03' 18'' + 14' 25''
141 86  Austin, Eliott 18  Bourgogne Franche Comte 3h 03' 18'' + 14' 25''
142 37  Sermonet, Joran 18  Auvergne-Rhône-Alpes 3h 03' 18'' + 14' 25''
143 38  Buri, Quintin 18  Auvergne-Rhône-Alpes 3h 03' 18'' + 14' 25''
144 95  Robert, Alexis 17  VC Pays de Loudéac 3h 03' 18'' + 14' 25''
145 139  Poulain, Valentin 17  Team Mayenne Juniors 3h 03' 18'' + 14' 25''
146 158  Johnston, Jamie 16  Scotland 3h 03' 18'' + 14' 25''
147 106  Charrier, Tom 17  UC Nantes Atlantique Jun.. 3h 03' 18'' + 14' 25''
148 64  Masoch, Nicolas 16  Savoie 3h 03' 18'' + 14' 25''
149 127  Sanchez, Blai 17  Antiga Casa Belisola Gir.. 3h 03' 18'' + 14' 25''
150 40  Lahaye, Hugo 17  Auvergne-Rhône-Alpes 3h 03' 18'' + 14' 25''
151 130  Torrent, Pau 16  Antiga Casa Belisola Gir.. 3h 03' 18'' + 14' 25''
152 61  Allard, Matéo 17  Savoie 3h 03' 18'' + 14' 25''
153 115  Bleriot, Benjamin 17  Occitane Cyclisme Format.. 3h 03' 18'' + 14' 25''
154 107  Guille, Lucas 16  UC Nantes Atlantique Jun.. 3h 03' 18'' + 14' 25''
155 75  Gros, Logan 17  Team Vulco-VCVV 3h 03' 18'' + 14' 25''
156 151  Vermeulen, Robban 17  Zannata Galloo Cycling T.. 3h 03' 18'' + 14' 25''
157 22  Lauryssen, Yorben 17  Callant-Dolticini 3h 03' 18'' + 14' 25''
158 43  Desmet, Timo 18  Gaverzicht-BE-Okay 3h 03' 18'' + 14' 25''
159 147  De Bona, Anthony 17  Argenteuil Val de Seine 95 3h 03' 38'' + 14' 45''
160 140  Umenhover, Antoine 17  Team Mayenne Juniors 3h 04' 00'' + 15' 07''
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
1 144  Labrosse, Jordan 16  Van Rysel-AG2R La Mondiale 18 pts
2 14  Reinderink, Pepijn 17  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. 18 pts 0 pts
3 156  Onley, Oscar 16  Scotland 6 pts -12 pts
4 18  Rome, Axel 18  Club Bretagne Juniors 3 pts -15 pts
5 50  Willems, Jago 17  Wielerclub Onder Ons-Par.. 3 pts -15 pts
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
#  Rider Age  Team Time Difference Rank +/-
1 14  Reinderink, Pepijn 17  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. 2h 48' 53''
2 141  Chaussinand, Joris 17  Van Rysel-AG2R La Mondiale 2h 49' 02'' + 00' 09''
3 144  Labrosse, Jordan 16  Van Rysel-AG2R La Mondiale 2h 49' 04'' + 00' 11''
4 156  Onley, Oscar 16  Scotland 2h 49' 04'' + 00' 11''
5 17  Costiou, Ewen 16  Club Bretagne Juniors 2h 49' 04'' + 00' 11''
6 138  Millet, Hugo 16  Team Mayenne Juniors 2h 49' 11'' + 00' 18''
7 15  Oosten, Koert van 16  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. 2h 49' 33'' + 00' 40''
8 81  De Lie, Arnaud 17  Crabbe Toitures-CC Chevi.. 2h 50' 31'' + 01' 38''
9 70  Van Rillaer, Davan 17  Wallonie 2h 50' 31'' + 01' 38''
10 11  Martens, Daan 17  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. 2h 50' 31'' + 01' 38''
11 59  Stalmans, Jasper 17  Maes CT Glabbeek 2h 50' 31'' + 01' 38''
12 94  Mahoudo, Nolann 16  VC Pays de Loudéac 2h 50' 31'' + 01' 38''
13 13  De Pooter, Dries 16  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
14 82  Van Hout, Lucas 17  Crabbe Toitures-CC Chevi.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
15 32  Cecchi, Filippo 16  GS Stabbia Ciclismo 2h 50' 34'' + 01' 41''
16 104  Marcerou, Nicola 16  Culture Vélo Look Racing.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
17 126  Gilabert, Arnau 16  Antiga Casa Belisola Gir.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
18 133  Van Hamme, Wout 17  Brain² Olympia Tienen 2h 50' 34'' + 01' 41''
19 131  De Jaeger, Arthur 17  Brain² Olympia Tienen 2h 50' 34'' + 01' 41''
20 77  Marais, Benjamin 16  Cref Pays de la Loire 2h 50' 34'' + 01' 41''
21 65  Tronchon, Bastien 17  Savoie 2h 50' 34'' + 01' 41''
22 102  Laurans, Theo 16  Culture Vélo Look Racing.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
23 58  De Leeuw, Ward 16  Maes CT Glabbeek 2h 50' 34'' + 01' 41''
24 149  Morvan, Thomas 17  Argenteuil Val de Seine 95 2h 50' 34'' + 01' 41''
25 105  Leboucher, Tom 17  Culture Vélo Look Racing.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
26 122  Kaysen, Casper 16  Team Vifra Kvickly Odder 2h 50' 34'' + 01' 41''
27 41  Declerck, Jelle 16  Gaverzicht-BE-Okay 2h 50' 34'' + 01' 41''
28 120  Mouris, Wessel 16  Wieler Ploeg Groot Amste.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
29 162  Hans, Benino 17  South Africa 2h 50' 34'' + 01' 41''
30 42  De Maere, Alessio 17  Gaverzicht-BE-Okay 2h 50' 34'' + 01' 41''
31 48  Van De Velde, Senne 16  Wielerclub Onder Ons-Par.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
32 24  Baers, Arne 17  Callant-Dolticini 2h 50' 34'' + 01' 41''
33 8  De Rijck, Nando 17  IKO-Beobank-WAC Team 2h 50' 34'' + 01' 41''
34 110  Alexander, Emile 17  UC Nantes Atlantique Jun.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
35 152  Vandenstorme, Dylan 17  Zannata Galloo Cycling T.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
36 60  Beeckman, Gauthier 16  Maes CT Glabbeek 2h 50' 34'' + 01' 41''
37 137  Lambert, Nathan 17  Team Mayenne Juniors 2h 50' 34'' + 01' 41''
38 63  Chelloug, Hugo 16  Savoie 2h 50' 34'' + 01' 41''
39 129  Ibanez, Pau 17  Antiga Casa Belisola Gir.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
40 135  Ladang, Miguel 17  Brain² Olympia Tienen 2h 50' 34'' + 01' 41''
41 66  Dandoit, Clément 9  Wallonie 2h 50' 34'' + 01' 41''
42 85  Swerts, Jelle 16  Crabbe Toitures-CC Chevi.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
43 153  Lecerf, William 16  Zannata Galloo Cycling T.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
44 71  Bauduin, Arthur 17  Team Vulco-VCVV 2h 50' 34'' + 01' 41''
45 5  Luna del Cerro, Alejandro 16  Kometa Cycling Team Junior 2h 50' 34'' + 01' 41''
46 47  Gelders, Gil 16  Wielerclub Onder Ons-Par.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
47 155  Dhondt, Jarno 16  Zannata Galloo Cycling T.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
48 54  Verriest, Noah 17  Royal Cureghem Sportief .. 2h 50' 34'' + 01' 41''
49 154  Dewachter, Lucas 17  Zannata Galloo Cycling T.. 2h 50' 34'' + 01' 41''
50 39  Elain, Kilvan 16  Auvergne-Rhône-Alpes 2h 50' 34'' + 01' 41''
51 148  Perigois, Lucas 17  Argenteuil Val de Seine 95 2h 50' 34'' + 01' 41''
52 6  Van Looveren, Thijs 17  IKO-Beobank-WAC Team 2h 50' 34'' + 01' 41''
53 2  Medina, Jose Luis 17  Kometa Cycling Team Junior 2h 50' 34'' + 01' 41''
54 88  Mermet, Remi 16  Bourgogne Franche Comte 2h 50' 34'' + 01' 41''
55 103  Molinie, Thomas 16  Culture Vélo Look Racing.. 2h 53' 47'' + 04' 54''
56 158  Johnston, Jamie 16  Scotland 3h 03' 18'' + 14' 25''
57 106  Charrier, Tom 17  UC Nantes Atlantique Jun.. 3h 03' 18'' + 14' 25''
58 64  Masoch, Nicolas 16  Savoie 3h 03' 18'' + 14' 25''
59 40  Lahaye, Hugo 17  Auvergne-Rhône-Alpes 3h 03' 18'' + 14' 25''
60 130  Torrent, Pau 16  Antiga Casa Belisola Gir.. 3h 03' 18'' + 14' 25''
61 61  Allard, Matéo 17  Savoie 3h 03' 18'' + 14' 25''
62 107  Guille, Lucas 16  UC Nantes Atlantique Jun.. 3h 03' 18'' + 14' 25''
63 22  Lauryssen, Yorben 17  Callant-Dolticini 3h 03' 18'' + 14' 25''
64 147  De Bona, Anthony 17  Argenteuil Val de Seine 95 3h 03' 38'' + 14' 45''
65 140  Umenhover, Antoine 17  Team Mayenne Juniors 3h 04' 00'' + 15' 07''
#  Team Time Difference Rank +/-


© Wijnreder Media