Thimister - Thimister (9.0 km)

Route

 6 August 2022
 Profile  Team time trial
 Start  Thimister
 Finish  Thimister
 Distance  9.0 km  (5.6 mi)
 Speed  51.675 km/h  (32.109 mi/h)

Classifications

 Race jerseys after stage 2
 Lozouet, Léan.. (AGR) 2h 24' 00''
 Moore, Viggo (LUS) 25 points
 Walker, Zachary (FEN) 25 points
 Barhoumi, Ilian (AGR) 2h 24' 08''
 

Results

Race
#  Team Time Speed  Rider Age Time
1  AG2R Citroën U19 Team
91  Place, Maxence 18 + 00' 00''
94  Isidore, Noa 17 + 00' 00''
95  Lozouet, Léandre 17 + 00' 00''
92  Barhoumi, Ilian 17 + 00' 08''
93  Grisel, Matys 17 + 00' 17''
96  Viardot, Matteo 16 + 01' 58''
2  Team NPV - Carl Ras Roskilde
141  Storm, Theodor 17 + 00' 11''
144  Egholm, Kristian 18 + 00' 11''
143  Pedersen, Henrik 17 + 00' 11''
140  Wulff, Noah 17 + 00' 12''
139  Frydkjaer, Patrick 17 + 00' 12''
142  Svarre, Tobias 18 + 00' 13''
3  Germany
106  Wünstel, Fabian 18 + 00' 12''
107  Leidert, Louis 17 + 00' 12''
105  Rinklef, Jan 18 + 00' 12''
108  Bangert, Nick 17 + 00' 20''
103  Brenner, Mauro 17 + 00' 35''
104  Märkl, Max 18 + 00' 40''
4  Cannibal Team
161  Ragilo, Frank 18 + 00' 20''
159  Ermakov, Roman 17 + 00' 20''
157  Van Mechelen, Vlad 18 + 00' 20''
162  Shtin, Valery 18 + 00' 53''
158  Kida, Antoni 18 + 01' 51''
160  Eržen, Žak 16 + 02' 29''
5  Avia - Rudyco - Janatrans Cy..
36  Fjærli, Fredrik 18 + 00' 27''
31  Verbrugghe, Jens 17 + 00' 27''
33  Van Daele, Sil 18 + 00' 27''
35  Cuylits, Mauro 17 + 00' 30''
34  Slaets, Yorick 18 + 00' 30''
32  Van den Merssche, Warre 18 + 01' 30''
#  Rider Age  Team Time Difference Rank +/-
1 95  Lozouet, Léandre 17  AG2R Citroën U19 Team 2h 24' 00'' + 25
2 91  Place, Maxence 18  AG2R Citroën U19 Team 2h 24' 00'' + 00' 00'' + 46
3 94  Isidore, Noa 17  AG2R Citroën U19 Team 2h 24' 00'' + 00' 00'' + 52
4 92  Barhoumi, Ilian 17  AG2R Citroën U19 Team 2h 24' 08'' + 00' 08'' + 4
5 141  Storm, Theodor 17  Team NPV - Carl Ras Rosk.. 2h 24' 11'' + 00' 11'' - 3
6 143  Pedersen, Henrik 17  Team NPV - Carl Ras Rosk.. 2h 24' 11'' + 00' 11'' + 10
7 144  Egholm, Kristian 18  Team NPV - Carl Ras Rosk.. 2h 24' 11'' + 00' 11'' + 47
8 140  Wulff, Noah 17  Team NPV - Carl Ras Rosk.. 2h 24' 12'' + 00' 12'' + 1
9 139  Frydkjaer, Patrick 17  Team NPV - Carl Ras Rosk.. 2h 24' 12'' + 00' 12'' + 12
10 107  Leidert, Louis 17  Germany 2h 24' 12'' + 00' 12'' -
11 106  Wünstel, Fabian 18  Germany 2h 24' 12'' + 00' 12'' + 16
12 105  Rinklef, Jan 18  Germany 2h 24' 12'' + 00' 12'' + 18
13 142  Svarre, Tobias 18  Team NPV - Carl Ras Rosk.. 2h 24' 13'' + 00' 13'' + 49
14 93  Grisel, Matys 17  AG2R Citroën U19 Team 2h 24' 17'' + 00' 17'' - 8
15 108  Bangert, Nick 17  Germany 2h 24' 20'' + 00' 20'' + 20
16 157  Van Mechelen, Vlad 18  Cannibal Team 2h 24' 20'' + 00' 20'' - 12
17 159  Ermakov, Roman 17  Cannibal Team 2h 24' 20'' + 00' 20'' + 41
18 97  Grygowski, Hubert 18  Poland 2h 24' 29'' + 00' 29'' - 6
19 98  Kaczorowski, Franciszek 18  Poland 2h 24' 29'' + 00' 29'' + 23
20 5  Pajur, Romet 17  Auto Eder Bayern 2h 24' 29'' + 00' 29'' - 17
21 3  Kockelmann, Mathieu 18  Auto Eder Bayern 2h 24' 29'' + 00' 29'' - 8
22 4  Marivoet, Duarte 17  Auto Eder Bayern 2h 24' 29'' + 00' 29'' + 28
23 166  Meulen, Max van der 18  Netherlands 2h 24' 34'' + 00' 34'' + 15
24 168  Toussaint, Wouter 18  Netherlands 2h 24' 34'' + 00' 34'' + 17
25 167  Tijssen, Viego 17  Netherlands 2h 24' 34'' + 00' 34'' + 32
26 103  Brenner, Mauro 17  Germany 2h 24' 35'' + 00' 35'' + 35
27 25  Driesen, Niels 16  Acrog - Tormans Balens BC 2h 24' 36'' + 00' 36'' + 7
28 27  Staes, Gibbe 16  Acrog - Tormans Balens BC 2h 24' 36'' + 00' 36'' + 12
29 151  Belletta, Dario 18  GB Junior Team 2h 24' 37'' + 00' 37'' - 5
30 153  Fiorin, Matteo 17  GB Junior Team 2h 24' 37'' + 00' 37'' + 3
31 30  Geudens, Robbe 18  Acrog - Tormans Balens BC 2h 24' 37'' + 00' 37'' - 26
32 122  Moore, Viggo 18  LUX - Sideshow 2h 24' 37'' + 00' 37'' - 31
33 121  Maris, Jesse 18  LUX - Sideshow 2h 24' 37'' + 00' 37'' + 16
34 156  Colombo, Tommaso 16  GB Junior Team 2h 24' 38'' + 00' 38'' + 9
35 21  Prestianni, Sacha 18  Crabbe Toitures - CC Che.. 2h 24' 40'' + 00' 40'' + 10
36 111  Brendan, Matthew 17  Fensham Howes - Mas Design 2h 24' 43'' + 00' 43'' + 32
37 150  Orriere, Martin 17  UC Nantes Atlantique Jun.. 2h 24' 44'' + 00' 44'' + 2
38 112  Walker, Zachary 18  Fensham Howes - Mas Design 2h 24' 44'' + 00' 44'' - 23
39 137  Koerdt, Bjoern 18  Zappi's Racing Team 2h 24' 45'' + 00' 45'' - 3
40 134  Smith, William 18  Zappi's Racing Team 2h 24' 45'' + 00' 45'' + 19
41 37  Dockx, Aaron 18  WAC Team Hoboken 2h 24' 46'' + 00' 46'' - 13
42 38  Ceulemans, Jarne 17  WAC Team Hoboken 2h 24' 46'' + 00' 46'' + 4
43 83  Pauwels, Thibaut 17  Gaverzicht - BE - Okay 2h 24' 51'' + 00' 51'' - 24
44 80  De Clerck, Niels 18  Gaverzicht - BE - Okay 2h 24' 51'' + 00' 51'' - 21
45 84  Evertsen-Hegreberg, Simen 18  Gaverzicht - BE - Okay 2h 24' 51'' + 00' 51'' - 1
46 23  Modafferi, Sacha 16  Crabbe Toitures - CC Che.. 2h 24' 51'' + 00' 51'' + 5
47 12  Vanheacke, Arno 17  CT Luc Wallays 2h 24' 51'' + 00' 51'' - 27
48 8  Bolle, Bert 18  CT Luc Wallays 2h 24' 51'' + 00' 51'' + 4
49 81  Donie, Milan 17  Gaverzicht - BE - Okay 2h 24' 52'' + 00' 52'' + 11
50 116  Haugland, Kasper 17  Norway 2h 24' 52'' + 00' 52'' + 3
51 119  Skretting, Tobias 18  Norway 2h 24' 52'' + 00' 52'' + 16
52 162  Shtin, Valery 18  Cannibal Team 2h 24' 53'' + 00' 53'' - 41
53 57  Nuyens, Wies 17  Bert Containers - Pauwel.. 2h 25' 05'' + 01' 05'' - 39
54 58  De Bruyckere, Kay 18  Bert Containers - Pauwel.. 2h 25' 05'' + 01' 05'' - 22
55 55  Corsus, Yordi 16  Bert Containers - Pauwel.. 2h 25' 05'' + 01' 05'' + 9
56 47  Soenens, Viktor 16  Wielerclub Onder Ons - P.. 2h 25' 08'' + 01' 08'' - 39
57 127  Morang, Mil 17  Luxembourg 2h 25' 09'' + 01' 09'' - 32
58 69  Askey, Ben 18  Flanderscolor - Galloo T.. 2h 25' 09'' + 01' 09'' - 51
59 68  Jowett, Lucas 17  Flanderscolor - Galloo T.. 2h 25' 09'' + 01' 09'' + 4
60 67  O'Brien, Joseph 17  Flanderscolor - Galloo T.. 2h 25' 09'' + 01' 09'' + 6
61 85  Marti, Pau 17  Drone Hopper - Gsport - .. 2h 25' 12'' + 01' 12'' - 14
62 114  Smithson, Jed 16  Fensham Howes - Mas Design 2h 25' 21'' + 01' 21'' + 8
63 53  Van Herck, Simon 17  Maes CT Glabbeek 2h 25' 21'' + 01' 21'' - 26
64 73  Stien, Sander 18  Canguru - QTS - Air Coll.. 2h 25' 24'' + 01' 24'' - 42
65 13  Wertz, Hugo 17  VC Ardennes 2h 25' 28'' + 01' 28'' - 9
66 54  Van Laer, Keano 17  Maes CT Glabbeek 2h 25' 29'' + 01' 29'' - 1
67 32  Van den Merssche, Warre 18  Avia - Rudyco - Janatran.. 2h 25' 30'' + 01' 30'' - 38
68 82  De Meijts, Matis 18  Gaverzicht - BE - Okay 2h 25' 36'' + 01' 36'' + 4
69 161  Ragilo, Frank 18  Cannibal Team 2h 25' 39'' + 01' 39'' + 26
70 56  Vandenberghe, Viktor 17  Bert Containers - Pauwel.. 2h 25' 40'' + 01' 40'' - 39
71 36  Fjærli, Fredrik 18  Avia - Rudyco - Janatran.. 2h 25' 46'' + 01' 46'' + 6
72 33  Van Daele, Sil 18  Avia - Rudyco - Janatran.. 2h 25' 46'' + 01' 46'' + 21
73 34  Slaets, Yorick 18  Avia - Rudyco - Janatran.. 2h 25' 49'' + 01' 49'' + 15
74 7  Servranckx, Gauthier 17  CT Luc Wallays 2h 25' 51'' + 01' 51'' - 1
75 164  Huising, Menno 18  Netherlands 2h 25' 53'' + 01' 53'' + 7
76 26  Sentjens, Sente 16  Acrog - Tormans Balens BC 2h 25' 55'' + 01' 55'' -
77 152  Grimod, Etienne 16  GB Junior Team 2h 25' 56'' + 01' 56'' + 19
78 96  Viardot, Matteo 16  AG2R Citroën U19 Team 2h 25' 58'' + 01' 58'' - 60
79 19  Widar, Jarno 16  Crabbe Toitures - CC Che.. 2h 25' 59'' + 01' 59'' + 10
80 113  Holden, Ralf 18  Fensham Howes - Mas Design 2h 26' 02'' + 02' 02'' + 10
81 147  Foucher, Esteban 16  UC Nantes Atlantique Jun.. 2h 26' 03'' + 02' 03'' + 4
82 174  Hellerup, Malte 18  Team Mascot Workwear 2h 26' 03'' + 02' 03'' + 4
83 172  Krogh, Andreas 17  Team Mascot Workwear 2h 26' 03'' + 02' 03'' + 11
84 145  Briand, Enzo 18  UC Nantes Atlantique Jun.. 2h 26' 04'' + 02' 04'' + 7
85 11  Leenknegt, Yaurick 17  CT Luc Wallays 2h 26' 10'' + 02' 10'' - 2
86 9  De Coster, Jani 18  CT Luc Wallays 2h 26' 26'' + 02' 26'' - 6
87 72  Vortkamp, Clemens 18  Flanderscolor - Galloo T.. 2h 26' 29'' + 02' 29'' - 9
88 158  Kida, Antoni 18  Cannibal Team 2h 26' 33'' + 02' 33'' - 17
89 42  Van Gogh, Xander 18  WAC Team Hoboken 2h 26' 35'' + 02' 35'' - 20
90 20  Vandenheede, Lars 17  Crabbe Toitures - CC Che.. 2h 26' 41'' + 02' 41'' + 10
91 46  De Geeter, Jasper 17  Wielerclub Onder Ons - P.. 2h 26' 42'' + 02' 42'' - 12
92 169  Perto, Rasmus 18  Team Mascot Workwear 2h 26' 44'' + 02' 44'' -
93 14  Sorli, Esteban 17  VC Ardennes 2h 26' 47'' + 02' 47'' - 6
94 28  Verhaegen, Xander 18  Acrog - Tormans Balens BC 2h 26' 51'' + 02' 51'' + 19
95 124  Fetzer, Luke 16  LUX - Sideshow 2h 26' 52'' + 02' 52'' + 21
96 117  Ingebrigtsen, Storm 17  Norway 2h 26' 53'' + 02' 53'' + 3
97 104  Märkl, Max 18  Germany 2h 26' 55'' + 02' 55'' + 4
98 154  Bonalda, Alessandro 16  GB Junior Team 2h 26' 56'' + 02' 56'' - 23
99 15  Graff, William 16  VC Ardennes 2h 26' 57'' + 02' 57'' - 2
100 146  Lesueur, Louka 18  UC Nantes Atlantique Jun.. 2h 26' 59'' + 02' 59'' + 17
101 29  Hannes, Victor 18  Acrog - Tormans Balens BC 2h 27' 00'' + 03' 00'' - 20
102 148  Nougat-Dessus, Aaron 17  UC Nantes Atlantique Jun.. 2h 27' 02'' + 03' 02'' + 10
103 149  Langella, Lenaic 18  UC Nantes Atlantique Jun.. 2h 27' 08'' + 03' 08'' + 8
104 10  Delbarge, Victor 17  CT Luc Wallays 2h 27' 11'' + 03' 11'' + 11
105 43  Borremans, Tyson 18  Wielerclub Onder Ons - P.. 2h 27' 23'' + 03' 23'' - 3
106 130  Vlad, Andru 18  Luxembourg 2h 27' 24'' + 03' 24'' + 2
107 71  Wika-Czarnowski, Dawid 16  Flanderscolor - Galloo T.. 2h 27' 25'' + 03' 25'' - 33
108 101  Hoppa, Kacper 18  Poland 2h 27' 31'' + 03' 31'' - 4
109 50  Devry, Mats 17  Maes CT Glabbeek 2h 27' 36'' + 03' 36'' + 9
110 49  Das, Rune 18  Maes CT Glabbeek 2h 27' 36'' + 03' 36'' + 11
111 1  Barta, Martin 17  Auto Eder Bayern 2h 27' 39'' + 03' 39'' + 16
112 76  Kapela, Marek 18  Canguru - QTS - Air Coll.. 2h 27' 39'' + 03' 39'' - 9
113 102  Waliniak, Konrad 17  Poland 2h 27' 51'' + 03' 51'' + 13
114 65  Briesen, Milan 16  Brain² Olympia Tienen 2h 28' 08'' + 04' 08'' - 8
115 64  Mary, Zander 17  Brain² Olympia Tienen 2h 28' 08'' + 04' 08'' - 6
116 41  Verhaegen, Ruben 17  WAC Team Hoboken 2h 28' 22'' + 04' 22'' + 4
117 44  Broekaert, Jelle 18  Wielerclub Onder Ons - P.. 2h 28' 23'' + 04' 23'' - 33
118 110  Galpin, Alex 17  Fensham Howes - Mas Design 2h 28' 33'' + 04' 33'' - 4
119 2  Bock, Max 17  Auto Eder Bayern 2h 28' 33'' + 04' 33'' + 4
120 125  Burford, CJ 17  LUX - Sideshow 2h 28' 35'' + 04' 35'' - 13
121 22  Ceccato, Maxime 18  Crabbe Toitures - CC Che.. 2h 28' 37'' + 04' 37'' - 16
122 45  Craeynest, Tibe 17  Wielerclub Onder Ons - P.. 2h 28' 48'' + 04' 48'' -
123 123  Dorf, Mack 18  LUX - Sideshow 2h 28' 51'' + 04' 51'' + 1
124 63  Teugels, Jef 17  Brain² Olympia Tienen 2h 28' 52'' + 04' 52'' + 1
125 59  Ceulemans, Niels 17  Bert Containers - Pauwel.. 2h 29' 15'' + 05' 15'' - 6
126 170  Sorensen, Anders 18  Team Mascot Workwear 2h 29' 38'' + 05' 38'' + 10
127 118  Veslum, Sebastian 16  Norway 2h 29' 46'' + 05' 46'' + 10
128 31  Verbrugghe, Jens 17  Avia - Rudyco - Janatran.. 2h 30' 01'' + 06' 01'' + 11
129 100  Latkowski, Dawid 16  Poland 2h 30' 03'' + 06' 03'' + 12
130 35  Cuylits, Mauro 17  Avia - Rudyco - Janatran.. 2h 30' 04'' + 06' 04'' + 10
131 75  Sorbo, Halvor 18  Canguru - QTS - Air Coll.. 2h 30' 10'' + 06' 10'' + 1
132 135  Chamberlain, Jude 17  Zappi's Racing Team 2h 30' 14'' + 06' 14'' - 2
133 51  Van der Bruggen, Arjen 17  Maes CT Glabbeek 2h 30' 14'' + 06' 14'' + 2
134 138  Moir, Calum 17  Zappi's Racing Team 2h 30' 15'' + 06' 15'' + 4
135 120  Korsvollen, Eirik 17  Norway 2h 30' 29'' + 06' 29'' - 1
136 160  Eržen, Žak 16  Cannibal Team 2h 30' 32'' + 06' 32'' - 8
137 99  Wisniewski, Szymon 16  Poland 2h 30' 36'' + 06' 36'' + 6
138 86  Churchill, Clark 16  Drone Hopper - Gsport - .. 2h 31' 13'' + 07' 13'' + 6
139 136  Akers, Oliver 16  Zappi's Racing Team 2h 31' 33'' + 07' 33'' - 10
140 24  Vaneeckhoutte, Victor 16  Crabbe Toitures - CC Che.. 2h 31' 59'' + 07' 59'' + 6
141 39  Greijus, Paul 17  WAC Team Hoboken 2h 32' 07'' + 08' 07'' + 6
142 48  Van Petegem, Maurits 17  Wielerclub Onder Ons - P.. 2h 32' 47'' + 08' 47'' + 9
143 131  Ury, Fynn 16  Luxembourg 2h 32' 48'' + 08' 48'' + 6
144 90  Calvo, Pablo 16  Drone Hopper - Gsport - .. 2h 34' 21'' + 10' 21'' + 4
145 79  Duchi, Natan 18  Gaverzicht - BE - Okay 2h 34' 33'' + 10' 33'' -
146 17  Collignon, Yannis 18  VC Ardennes 2h 36' 04'' + 12' 04'' + 7
147 88  Grau, Alex 17  Drone Hopper - Gsport - .. 2h 36' 17'' + 12' 17'' + 5
148 87  Diaz, Ricardo 17  Drone Hopper - Gsport - .. 2h 37' 17'' + 13' 17'' + 9
149 16  Laverdeur, Johan 18  VC Ardennes 2h 37' 33'' + 13' 33'' + 5
150 61  Latin, Michael 17  Brain² Olympia Tienen 2h 38' 50'' + 14' 50'' + 5
151 155  Grassi, Stefano 17  GB Junior Team 2h 39' 30'' + 15' 30'' + 5
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
1 122  Moore, Viggo 18  LUX - Sideshow 25 pts -
2 141  Storm, Theodor 17  Team NPV - Carl Ras Rosk.. 20 pts -5 pts -
3 5  Pajur, Romet 17  Auto Eder Bayern 16 pts -9 pts -
4 157  Van Mechelen, Vlad 18  Cannibal Team 12 pts -13 pts -
5 30  Geudens, Robbe 18  Acrog - Tormans Balens BC 10 pts -15 pts -
6 93  Grisel, Matys 17  AG2R Citroën U19 Team 8 pts -17 pts -
7 69  Askey, Ben 18  Flanderscolor - Galloo T.. 6 pts -19 pts -
8 92  Barhoumi, Ilian 17  AG2R Citroën U19 Team 5 pts -20 pts -
9 140  Wulff, Noah 17  Team NPV - Carl Ras Rosk.. 4 pts -21 pts -
10 107  Leidert, Louis 17  Germany 3 pts -22 pts -
11 162  Shtin, Valery 18  Cannibal Team 2 pts -23 pts -
12 97  Grygowski, Hubert 18  Poland 1 pts -24 pts -
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
1 112  Walker, Zachary 18  Fensham Howes - Mas Design 25 pts -
2 141  Storm, Theodor 17  Team NPV - Carl Ras Rosk.. 20 pts -5 pts -
3 19  Widar, Jarno 16  Crabbe Toitures - CC Che.. 14 pts -11 pts -
4 111  Brendan, Matthew 17  Fensham Howes - Mas Design 10 pts -15 pts -
5 21  Prestianni, Sacha 18  Crabbe Toitures - CC Che.. 9 pts -16 pts -
6 137  Koerdt, Bjoern 18  Zappi's Racing Team 6 pts -19 pts -
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
#  Rider Age  Team Time Difference Rank +/-
1 92  Barhoumi, Ilian 17  AG2R Citroën U19 Team 2h 24' 08'' + 2
2 141  Storm, Theodor 17  Team NPV - Carl Ras Rosk.. 2h 24' 11'' + 00' 03'' - 1
3 140  Wulff, Noah 17  Team NPV - Carl Ras Rosk.. 2h 24' 12'' + 00' 04'' + 1
4 139  Frydkjaer, Patrick 17  Team NPV - Carl Ras Rosk.. 2h 24' 12'' + 00' 04'' + 5
5 107  Leidert, Louis 17  Germany 2h 24' 12'' + 00' 04'' -
6 93  Grisel, Matys 17  AG2R Citroën U19 Team 2h 24' 17'' + 00' 09'' - 4
7 4  Marivoet, Duarte 17  Auto Eder Bayern 2h 24' 29'' + 00' 21'' + 8
8 167  Tijssen, Viego 17  Netherlands 2h 24' 34'' + 00' 26'' + 10
9 25  Driesen, Niels 16  Acrog - Tormans Balens BC 2h 24' 36'' + 00' 28'' + 3
10 27  Staes, Gibbe 16  Acrog - Tormans Balens BC 2h 24' 36'' + 00' 28'' + 3
11 153  Fiorin, Matteo 17  GB Junior Team 2h 24' 37'' + 00' 29'' -
12 156  Colombo, Tommaso 16  GB Junior Team 2h 24' 38'' + 00' 30'' + 2
13 111  Brendan, Matthew 17  Fensham Howes - Mas Design 2h 24' 43'' + 00' 35'' + 9
14 23  Modafferi, Sacha 16  Crabbe Toitures - CC Che.. 2h 24' 51'' + 00' 43'' + 2
15 81  Donie, Milan 17  Gaverzicht - BE - Okay 2h 24' 52'' + 00' 44'' + 4
16 116  Haugland, Kasper 17  Norway 2h 24' 52'' + 00' 44'' + 1
17 57  Nuyens, Wies 17  Bert Containers - Pauwel.. 2h 25' 05'' + 00' 57'' - 11
18 55  Corsus, Yordi 16  Bert Containers - Pauwel.. 2h 25' 05'' + 00' 57'' + 2
19 47  Soenens, Viktor 16  Wielerclub Onder Ons - P.. 2h 25' 08'' + 01' 00'' - 12
20 67  O'Brien, Joseph 17  Flanderscolor - Galloo T.. 2h 25' 09'' + 01' 01'' + 1
21 114  Smithson, Jed 16  Fensham Howes - Mas Design 2h 25' 21'' + 01' 13'' + 2
22 56  Vandenberghe, Viktor 17  Bert Containers - Pauwel.. 2h 25' 40'' + 01' 32'' - 12
23 7  Servranckx, Gauthier 17  CT Luc Wallays 2h 25' 51'' + 01' 43'' + 1
24 26  Sentjens, Sente 16  Acrog - Tormans Balens BC 2h 25' 55'' + 01' 47'' + 3
25 152  Grimod, Etienne 16  GB Junior Team 2h 25' 56'' + 01' 48'' + 6
26 96  Viardot, Matteo 16  AG2R Citroën U19 Team 2h 25' 58'' + 01' 50'' - 18
27 19  Widar, Jarno 16  Crabbe Toitures - CC Che.. 2h 25' 59'' + 01' 51'' + 2
28 147  Foucher, Esteban 16  UC Nantes Atlantique Jun.. 2h 26' 03'' + 01' 55'' -
29 172  Krogh, Andreas 17  Team Mascot Workwear 2h 26' 03'' + 01' 55'' + 1
30 20  Vandenheede, Lars 17  Crabbe Toitures - CC Che.. 2h 26' 41'' + 02' 33'' + 5
31 124  Fetzer, Luke 16  LUX - Sideshow 2h 26' 52'' + 02' 44'' + 8
32 117  Ingebrigtsen, Storm 17  Norway 2h 26' 53'' + 02' 45'' + 2
33 154  Bonalda, Alessandro 16  GB Junior Team 2h 26' 56'' + 02' 48'' - 7
34 15  Graff, William 16  VC Ardennes 2h 26' 57'' + 02' 49'' - 2
35 148  Nougat-Dessus, Aaron 17  UC Nantes Atlantique Jun.. 2h 27' 02'' + 02' 54'' + 3
36 71  Wika-Czarnowski, Dawid 16  Flanderscolor - Galloo T.. 2h 27' 25'' + 03' 17'' - 11
37 1  Barta, Martin 17  Auto Eder Bayern 2h 27' 39'' + 03' 31'' + 5
38 65  Briesen, Milan 16  Brain² Olympia Tienen 2h 28' 08'' + 04' 00'' - 2
39 2  Bock, Max 17  Auto Eder Bayern 2h 28' 33'' + 04' 25'' + 2
40 125  Burford, CJ 17  LUX - Sideshow 2h 28' 35'' + 04' 27'' - 3
41 45  Craeynest, Tibe 17  Wielerclub Onder Ons - P.. 2h 28' 48'' + 04' 40'' - 1
42 118  Veslum, Sebastian 16  Norway 2h 29' 46'' + 05' 38'' + 5
43 100  Latkowski, Dawid 16  Poland 2h 30' 03'' + 05' 55'' + 7
44 35  Cuylits, Mauro 17  Avia - Rudyco - Janatran.. 2h 30' 04'' + 05' 56'' + 5
45 138  Moir, Calum 17  Zappi's Racing Team 2h 30' 15'' + 06' 07'' + 3
46 160  Eržen, Žak 16  Cannibal Team 2h 30' 32'' + 06' 24'' - 3
47 99  Wisniewski, Szymon 16  Poland 2h 30' 36'' + 06' 28'' + 5
48 86  Churchill, Clark 16  Drone Hopper - Gsport - .. 2h 31' 13'' + 07' 05'' + 5
49 136  Akers, Oliver 16  Zappi's Racing Team 2h 31' 33'' + 07' 25'' - 5
50 24  Vaneeckhoutte, Victor 16  Crabbe Toitures - CC Che.. 2h 31' 59'' + 07' 51'' + 4
51 39  Greijus, Paul 17  WAC Team Hoboken 2h 32' 07'' + 07' 59'' + 4
52 131  Ury, Fynn 16  Luxembourg 2h 32' 48'' + 08' 40'' + 5
53 90  Calvo, Pablo 16  Drone Hopper - Gsport - .. 2h 34' 21'' + 10' 13'' + 3
54 88  Grau, Alex 17  Drone Hopper - Gsport - .. 2h 36' 17'' + 12' 09'' + 4
55 87  Diaz, Ricardo 17  Drone Hopper - Gsport - .. 2h 37' 17'' + 13' 09'' + 6
56 61  Latin, Michael 17  Brain² Olympia Tienen 2h 38' 50'' + 14' 42'' + 3
57 155  Grassi, Stefano 17  GB Junior Team 2h 39' 30'' + 15' 22'' + 3
#  Team Time Difference Rank +/-


© Wijnreder Media