Ostrava - Ostrava (16.0 km)

Route

 15 August 2019
 Profile  Team time trial
 Start  Ostrava
 Finish  Ostrava
 Distance  16.0 km  (9.9 mi)
 Speed  -

Classifications

 Race jerseys after stage 1
 
 
 
 Otruba, Jakub (ELA) 0h 18' 51''
 

Results

Race
#  Team Time Speed  Rider Age Time
1  Mitchelton-Scott
2  Durbridge, Luke 28
#  Rider Age  Team Time Difference Rank +/-
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
#  Rider Age  Team Time Difference Rank +/-
1 56  Otruba, Jakub 21  Elkov-Author 0h 18' 51''
2 187  Tracz, Szymon 20  CCC Development Team 0h 19' 22'' + 00' 31''
3 115  Dool, Jens van den 20  Metec-TKH Continental Cy.. 0h 19' 29'' + 00' 38''
4 114  Berg, Marijn van den 20  Metec-TKH Continental Cy.. 0h 19' 29'' + 00' 38''
5 117  Tuuk, Danny van der 19  Metec-TKH Continental Cy.. 0h 19' 29'' + 00' 38''
6 104  Maciejuk, Filip 19  Leopard Pro Cycling 0h 19' 36'' + 00' 45''
7 146  Potočki, Viktor 20  Ljubljana-Gusto-Santic 0h 19' 44'' + 00' 53''
8 145  Prah, Aljaž 20  Ljubljana-Gusto-Santic 0h 19' 44'' + 00' 53''
9 85  Omrzel, Aljaž 18  Adria Mobil 0h 19' 45'' + 00' 54''
10 82  Rajović, Dušan 21  Adria Mobil 0h 19' 45'' + 00' 54''
11 177  Krawczyk, Szymon 21  Voster ATS Team 0h 19' 52'' + 01' 01''
12 62  Kierner, Florian 20  Team Felbermayr-Simplon .. 0h 19' 56'' + 01' 05''
13 96  Hartley, Adam 20  SEG Racing Academy 0h 20' 00'' + 01' 09''
14 93  Antunes, Tiago 22  SEG Racing Academy 0h 20' 00'' + 01' 09''
15 91  Dainese, Alberto 21  SEG Racing Academy 0h 20' 00'' + 01' 09''
16 92  Stavrakakis, Georgios 21  SEG Racing Academy 0h 20' 00'' + 01' 09''
17 97  Krul, Wessel 19  SEG Racing Academy 0h 20' 00'' + 01' 09''
18 74  Holter, Ådne 19  Uno-X Norwegian Developm.. 0h 20' 02'' + 01' 11''
19 73  Kulset, Sindre 21  Uno-X Norwegian Developm.. 0h 20' 02'' + 01' 11''
20 75  Skaarseth, Iver 21  Uno-X Norwegian Developm.. 0h 20' 02'' + 01' 11''
196  Matsuda, Shoi 19  Japan 0h 20' 14'' + 01' 23''
22 134  Molenaar, Alex 20  Monkey Town–à Bloc CT 0h 20' 14'' + 01' 23''
23 135  Pluimers, Rick 18  Monkey Town–à Bloc CT 0h 20' 14'' + 01' 23''
24 112  Bouwmans, Dylan 22  Metec-TKH Continental Cy.. 0h 20' 48'' + 01' 57''
25 43  Rikunov, Petr 22  Gazprom-RusVelo 0h 21' 21'' + 02' 30''
26 107  Leyder, Misch 20  Leopard Pro Cycling 0h 21' 24'' + 02' 33''
27 181  Aniołkowski, Stanislaw 22  CCC Development Team 0h 22' 08'' + 03' 17''
28 185  Papierski, Damian 19  CCC Development Team 0h 22' 08'' + 03' 17''
29 95  Burger, Sven 22  SEG Racing Academy 0h 22' 14'' + 03' 23''
30 165  Szabó, Miklos 20  Pannon Cycling Team 0h 22' 58'' + 04' 07''
31 167  Orosz, Gergő 20  Pannon Cycling Team 0h 22' 58'' + 04' 07''
32 63  Koller, Jan 22  Team Felbermayr-Simplon .. 0h 24' 58'' + 06' 07''
33 94  Verboom, Minne 19  SEG Racing Academy 0h 25' 09'' + 06' 18''
#  Team Time Difference Rank +/-


© Wijnreder Media