Grodzisk Mazowiecki - Grodzisk Mazowiecki (166.0 km)

Route

 17 July 2020
 Profile  Flat stage
 Start  Grodzisk Mazowiecki
 Finish  Grodzisk Mazowiecki
 Distance  166.0 km  (103.1 mi)
 Speed  48.467 km/h  (30.116 mi/h)

Classifications

 Race jerseys after stage 3
 Kukrle, Michael (ELK) 3h 28' 11''
 Groß, Felix (GER) 32 points
 Groß, Felix (GER) 3h 28' 48''
 Mazowsze Serce Polski 10h 26' 08''

Results

Race
#  Rider Age  Team Time Bonus
1 33  Kukrle, Michael 25  Elkov - Kasper 3h 25' 30'' 1 2 - -
2 65  Turek, Daniel 27  Israel Cycling Academy + 00' 00'' 2 4 - -
3 101  Bernas, Paweł 30  Mazowsze Serce Polski + 00' 00'' 3 6 - -
4 46  Groß, Felix 21  Germany + 00' 33'' 4 1 1 -
5 156  Babor, Daniel 20  Tufo - Pardus Prostějov + 00' 33'' 109 9 63 -
6 1  Aniołkowski, Stanisła.. 23  CCC Development Team + 00' 33'' 7 3 - -
7 243  Fortin, Filippo 31  Team Felbermayr - Simplo.. + 00' 33'' 18 11 - -
8 112  Proć, Bartlomiej 20  KS Pogoń Mostostal Puław.. + 00' 33'' 72 13 37 -
9 191  Janiszewski, Sylwester 32  Voster ATS Team + 00' 33'' 35 15 - -
10 132  Ärm, Rait 20  Tartu 2024 - Baltic Chai.. + 00' 33'' 19 17 8 -
11 94  Heiderscheid, Colin 22  Leopard Pro Cycling + 00' 33'' 22 19 11 -
12 56  Zambelli, Samuele 22  Iseo Serrature - Rime - .. + 00' 33'' 50 21 22 -
13 113  Scibior, Jakub 19  KS Pogoń Mostostal Puław.. + 00' 33'' 113 23 67 -
14 32  Kaňkovský, Alois 36  Elkov - Kasper + 00' 33'' 47 25 - -
15 152  Bárta, Tomáš 21  Tufo - Pardus Prostějov + 00' 33'' 74 26 39 -
16 105  Banaszek, Adrian 26  Mazowsze Serce Polski + 00' 33'' 5 5 - -
17 231  Franz, Marcel 24  Team Borntrager - Assos + 00' 33'' 117 - - -
18 166  Noceń, Adam 20  Warminsko - Mazurski Klu.. + 00' 33'' 97 - 55 -
19 3  Krawczyk, Szymon 21  CCC Development Team + 00' 33'' 11 10 5 -
20 54  Furlan, Matteo 21  Iseo Serrature - Rime - .. + 00' 33'' 69 - 34 -
21 92  Haller, Patrick 23  Leopard Pro Cycling + 00' 33'' 25 - - -
22 111  Staniszweski, Daniel 23  KS Pogoń Mostostal Puław.. + 00' 33'' 42 - - -
23 23  Kubiš, Lukáš 20  Dukla Banská Bystrica + 00' 33'' 66 - 31 -
24 12  Gieracki, Patrick 21  TC Chrobry Scott Głogów + 00' 33'' 67 - 32 -
25 6  Kelemen, Petr 19  CCC Development Team + 00' 33'' 6 7 2 -
26 64  Plamondon, Robin 20  Israel Cycling Academy + 00' 33'' 36 - 18 -
27 63  Perry, Benjamin 26  Israel Cycling Academy + 00' 33'' 37 - - -
28 195  Franczak, Paweł 28  Voster ATS Team + 00' 33'' 58 - - -
29 172  Prokopyszyn, Filip 19  KK Tarnovia Tarnowo Podg.. + 00' 33'' 24 - 12 -
30 26  Rovder, Pavol 19  Dukla Banská Bystrica + 00' 33'' 61 - 28 -
31 146  Foltán, Adam 20  Topforex - Lapierre Pro .. + 00' 33'' 32 - 16 -
32 171  Kostański, Mateusz 21  KK Tarnovia Tarnowo Podg.. + 00' 33'' 68 - 33 -
33 52  Bertone, Filippo 23  Iseo Serrature - Rime - .. + 00' 33'' 44 - - -
34 193  Murias, Jakub 22  Voster ATS Team + 00' 33'' 56 - 25 -
35 66  Davidzon, Lahav 20  Israel Cycling Academy + 00' 33'' 107 - 62 -
36 184  Krupa, Adrian 23  Luks Trójka Piaseczno + 00' 33'' 120 - - -
37 203  Rudyk, Bartosz 21  Wibatech Merx + 00' 33'' 51 - 23 -
38 73  Beniušis, Justas 22  Klaipeda Cycling Team + 00' 33'' 13 14 - -
39 221  Soszka, Jakub 19  GKS Cartusia Bike Atelier + 00' 33'' 63 - 30 -
40 205  Sławek, Damian 23  Wibatech Merx + 00' 33'' 75 - - -
41 95  Leyder, Misch 21  Leopard Pro Cycling + 00' 33'' 78 - 42 -
42 71  Bagdonas, Gediminas 34  Klaipeda Cycling Team + 00' 33'' 39 - - -
43 36  Neuman, Dominik 24  Elkov - Kasper + 00' 33'' 34 - - -
44 165  Dąbski, Patryk 19  Warminsko - Mazurski Klu.. + 00' 33'' 126 - 74 -
45 122  Nagy, Simon 18  Slovakia + 00' 33'' 118 - 69 -
46 226  Nocen, Maciej 19  GKS Cartusia Bike Atelier + 00' 33'' 104 - 60 -
47 5  Walkowiak, Kacper 20  CCC Development Team + 00' 33'' 20 - 9 -
48 145  Gajdula, Marek 19  Topforex - Lapierre Pro .. + 00' 33'' 70 - 35 -
49 121  Kramarčík, Pavol 19  Slovakia + 00' 33'' 112 - 66 -
50 76  Januškevičius, Mantas 21  Klaipeda Cycling Team + 00' 33'' 53 - 24 -
51 103  Banaszek, Alan 22  Mazowsze Serce Polski + 00' 33'' 28 - - -
52 16  Zarębski, Marcin 19  TC Chrobry Scott Głogów + 00' 33'' 76 - 40 -
53 133  Ansons, Kristers 20  Tartu 2024 - Baltic Chai.. + 00' 33'' 31 - 15 -
54 123  Líška, Andrej 19  Slovakia + 00' 33'' 96 - 54 -
55 61  Miles, Carson 20  Israel Cycling Academy + 00' 33'' 82 - 43 -
56 142  Blaško, Matej 20  Topforex - Lapierre Pro .. + 00' 33'' 93 - 51 -
57 116  Kloc, Dawid 21  KS Pogoń Mostostal Puław.. + 00' 33'' 73 - 38 -
58 151  Tyrpekl, Karel 20  Tufo - Pardus Prostějov + 00' 33'' 92 - 50 -
59 196  Sykała, Wojciech 26  Voster ATS Team + 00' 33'' 17 22 - -
60 126  Coma, Richard 20  Slovakia + 00' 33'' 110 - 64 -
61 4  Tracz, Szymon 21  CCC Development Team + 00' 33'' 9 12 4 -
62 45  Frahm, Jasper 24  Germany + 00' 33'' 43 - - -
63 131  Pajur, Markus 19  Tartu 2024 - Baltic Chai.. + 00' 33'' 29 - 14 -
64 202  Paterski, Maciej 33  Wibatech Merx + 00' 33'' 40 - - -
65 44  Rohde, Leon 25  Germany + 00' 33'' 26 - - -
66 96  Maas, Jan 24  Leopard Pro Cycling + 00' 33'' 55 - - -
67 204  Szóstka, Pawel 22  Wibatech Merx + 00' 33'' 90 - 48 -
68 62  Ovett, Freddy 26  Israel Cycling Academy + 00' 33'' 59 - - -
69 25  Chren, Martin 21  Dukla Banská Bystrica + 00' 33'' 102 - 58 -
70 86  Drobek, Hubert 19  KLTC Konin + 00' 33'' 125 - 73 -
71 236  Zwiehoff, Ben 26  Team Borntrager - Assos + 00' 33'' 79 - - -
72 74  Kmieliauskas, Rokas 19  Klaipeda Cycling Team + 00' 33'' 57 - 26 -
73 223  Grzenkowicz, Nikodem 19  GKS Cartusia Bike Atelier + 00' 33'' 33 - 17 -
74 242  Bösch, Manuel 31  Team Felbermayr - Simplo.. + 00' 33'' 114 - - -
75 84  Rutkowski, Jakub 18  KLTC Konin + 00' 33'' 111 - 65 -
76 31  Bárta, Jan 35  Elkov - Kasper + 00' 33'' 46 - - -
77 201  Bogusławski, Marceli 22  Wibatech Merx + 00' 33'' 12 24 - -
78 91  Rekita, Szymon 26  Leopard Pro Cycling + 00' 33'' 80 - - -
79 206  Pszczolarski, Wojciech 29  Wibatech Merx + 00' 33'' 54 - - -
80 164  Mańk, Józef 20  Warminsko - Mazurski Klu.. + 00' 33'' 116 - 68 -
81 245  Krizek, Matthias 31  Team Felbermayr - Simplo.. + 00' 33'' 65 - - -
82 11  Kuś, Adam 21  TC Chrobry Scott Głogów + 00' 33'' 27 - 13 -
83 14  Michalski, Lukasz 20  TC Chrobry Scott Głogów + 00' 33'' 135 - 79 -
84 93  Heidemann, Miguel 22  Leopard Pro Cycling + 00' 33'' 21 - 10 -
85 102  Kurek, Adrian 32  Mazowsze Serce Polski + 00' 33'' 14 16 - -
86 13  Sedzik, Dawid 18  TC Chrobry Scott Głogów + 00' 33'' 129 - 75 -
87 115  Bala, Tomasz 37  KS Pogoń Mostostal Puław.. + 00' 33'' 128 - - -
88 34  Otruba, Jakub 22  Elkov - Kasper + 00' 33'' 16 20 7 -
89 141  Petruš, Jiří 24  Topforex - Lapierre Pro .. + 00' 33'' 101 - - -
90 153  Řeha, Filip 19  Tufo - Pardus Prostějov + 00' 33'' 94 - 52 -
91 135  Juntunen, Antti-Jussi 21  Tartu 2024 - Baltic Chai.. + 00' 33'' 8 - 3 -
92 2  Papierski, Damian 20  CCC Development Team + 00' 33'' 15 18 6 -
93 185  Fijak, Jan 19  Luks Trójka Piaseczno + 00' 33'' 122 - 72 -
94 182  Rajtak, Mateusz 20  Luks Trójka Piaseczno + 00' 33'' 121 - 71 -
95 216  Sölkner, Stefan 23  Arbö Headstart On - Fahr.. + 00' 33'' 105 - - -
96 194  Stachowiak, Adam 31  Voster ATS Team + 00' 33'' 45 - - -
97 104  Pawlak, Tobiasz 24  Mazowsze Serce Polski + 00' 33'' 10 8 - -
98 106  Banaszek, Norbert 23  Mazowsze Serce Polski + 00' 33'' 23 - - -
99 225  Ceniuch, Wojciech 20  GKS Cartusia Bike Atelier + 00' 33'' 95 - 53 -
100 211  Kostiha, Antonín 19  Arbö Headstart On - Fahr.. + 00' 33'' 106 - 61 -
101 22  Čanecký, Marek 32  Dukla Banská Bystrica + 00' 33'' 64 - - -
102 136  Karpenko, Gleb 18  Tartu 2024 - Baltic Chai.. + 00' 33'' 41 - 20 -
103 42  Reinhardt, Theo 29  Germany + 00' 33'' 83 - - -
104 43  Malcharek, Moritz 22  Germany + 00' 33'' 86 - - -
105 41  Beyer, Maximilian 26  Germany + 00' 33'' 52 - - -
106 55  Regalli, Luca 20  Iseo Serrature - Rime - .. + 00' 33'' 98 - 56 -
107 85  Tekliński, Adrian 30  KLTC Konin + 00' 33'' 115 - - -
108 125  Baniar, Matus 19  Slovakia + 00' 33'' 85 - 45 -
109 143  Haberman, Richard 21  Topforex - Lapierre Pro .. + 00' 33'' 62 - 29 -
110 212  Hopfgartner, Paul 30  Arbö Headstart On - Fahr.. + 00' 33'' 127 - - -
111 192  Parma, Krzysztof 33  Voster ATS Team + 00' 33'' 123 - - -
112 246  Umhaller, Thomas 25  Team Felbermayr - Simplo.. + 00' 33'' 108 - - -
113 134  Mirzojev, Artjom 18  Tartu 2024 - Baltic Chai.. + 00' 33'' 38 - 19 -
114 15  Mierzyński, Piotr 20  TC Chrobry Scott Głogów + 00' 33'' 60 - 27 -
115 51  Domin, Krzysztof 20  Iseo Serrature - Rime - .. + 00' 33'' 103 - 59 -
116 222  Krukowski, Jan 21  GKS Cartusia Bike Atelier + 00' 33'' 133 - 78 -
117 174  Lamaszewski, Jan 20  KK Tarnovia Tarnowo Podg.. + 00' 33'' 91 - 49 -
118 241  Bajc, Andi 31  Team Felbermayr - Simplo.. + 00' 33'' 88 - - -
119 124  Oros, Samuel 22  Slovakia + 00' 33'' 71 - 36 -
120 24  Cully, Ján 24  Dukla Banská Bystrica + 00' 33'' 49 - - -
121 75  Masiulis, Denas 20  Klaipeda Cycling Team + 00' 33'' 84 - 44 -
122 215  Lang, Philip 27  Arbö Headstart On - Fahr.. + 00' 33'' 124 - - -
123 244  Grošelj, Žiga 26  Team Felbermayr - Simplo.. + 00' 33'' 99 - - -
124 53  Tarolla, Matteo 18  Iseo Serrature - Rime - .. + 00' 33'' 100 - 57 -
125 21  Tybor, Patrik 32  Dukla Banská Bystrica + 00' 33'' 81 - - -
126 213  Ochsenhofer, Peter 32  Arbö Headstart On - Fahr.. + 00' 33'' 134 - - -
127 232  Schubert, Patrick 36  Team Borntrager - Assos + 00' 33'' 131 - - -
128 173  Bystrzycki, Wojciech 21  KK Tarnovia Tarnowo Podg.. + 00' 33'' 87 - 46 -
129 114  Kiraga, Radoslaw 18  KS Pogoń Mostostal Puław.. + 00' 33'' 132 - 77 -
130 35  Schlegel, Michal 25  Elkov - Kasper + 00' 33'' 30 - - -
131 163  Burczak, Dawid 21  Warminsko - Mazurski Klu.. + 00' 33'' 130 - 76 -
132 186  Wenglorz, Michał 20  Luks Trójka Piaseczno + 00' 33'' 89 - 47 -
133 175  Potasznik, Szymon 19  KK Tarnovia Tarnowo Podg.. + 00' 33'' 48 - 21 -
134 155  Stoček, Bruno 19  Tufo - Pardus Prostějov + 00' 33'' 77 - 41 -
135 181  Manowski, Mateusz 21  Luks Trójka Piaseczno + 00' 33'' 119 - 70 -
DNF 83  Biernacki, Filip 18  KLTC Konin
DNF 161  Migas, Dawid 21  Warminsko - Mazurski Klu..
DNF 176  Wiśniewski, Dawid 19  KK Tarnovia Tarnowo Podg..
DNF 183  Krawczyk, Adrian 19  Luks Trójka Piaseczno
DNF 224  Modlinski, Marcel 20  GKS Cartusia Bike Atelier
#  Team Time Sum #  Rider Age Time
1  Israel Cycling Academy 10h 17' 36'' 55 3
2 65  Turek, Daniel 27 3h 25' 30''
26 64  Plamondon, Robin 20 3h 26' 03''
27 63  Perry, Benjamin 26 3h 26' 03''
2  Elkov - Kasper 10h 17' 36'' 58 2
1 33  Kukrle, Michael 25 3h 25' 30''
14 32  Kaňkovský, Alois 36 3h 26' 03''
43 36  Neuman, Dominik 24 3h 26' 03''
3  Mazowsze Serce Polski 10h 17' 36'' 70 1
3 101  Bernas, Paweł 30 3h 25' 30''
16 105  Banaszek, Adrian 26 3h 26' 03''
51 103  Banaszek, Alan 22 3h 26' 03''
4  KS Pogoń Mostostal Puławy 10h 18' 09'' 43 17
8 112  Proć, Bartlomiej 20 3h 26' 03''
13 113  Scibior, Jakub 19 3h 26' 03''
22 111  Staniszweski, Daniel 23 3h 26' 03''
5  CCC Development Team 10h 18' 09'' 50 4
6 1  Aniołkowski, Stanisła.. 23 3h 26' 03''
19 3  Krawczyk, Szymon 21 3h 26' 03''
25 6  Kelemen, Petr 19 3h 26' 03''
6  Iseo Serrature - Rime - Carn.. 10h 18' 09'' 65 14
12 56  Zambelli, Samuele 22 3h 26' 03''
20 54  Furlan, Matteo 21 3h 26' 03''
33 52  Bertone, Filippo 23 3h 26' 03''
7  Voster ATS Team 10h 18' 09'' 71 8
9 191  Janiszewski, Sylwester 32 3h 26' 03''
28 195  Franczak, Paweł 28 3h 26' 03''
34 193  Murias, Jakub 22 3h 26' 03''
8  Leopard Pro Cycling 10h 18' 09'' 73 6
11 94  Heiderscheid, Colin 22 3h 26' 03''
21 92  Haller, Patrick 23 3h 26' 03''
41 95  Leyder, Misch 21 3h 26' 03''
9  Tufo - Pardus Prostějov 10h 18' 09'' 78 19
5 156  Babor, Daniel 20 3h 26' 03''
15 152  Bárta, Tomáš 21 3h 26' 03''
58 151  Tyrpekl, Karel 20 3h 26' 03''
10  Dukla Banská Bystrica 10h 18' 09'' 122 13
23 23  Kubiš, Lukáš 20 3h 26' 03''
30 26  Rovder, Pavol 19 3h 26' 03''
69 25  Chren, Martin 21 3h 26' 03''
11  Tartu 2024 - Baltic Chain De.. 10h 18' 09'' 126 7
10 132  Ärm, Rait 20 3h 26' 03''
53 133  Ansons, Kristers 20 3h 26' 03''
63 131  Pajur, Markus 19 3h 26' 03''
12  Klaipeda Cycling Team 10h 18' 09'' 130 10
38 73  Beniušis, Justas 22 3h 26' 03''
42 71  Bagdonas, Gediminas 34 3h 26' 03''
50 76  Januškevičius, Mantas 21 3h 26' 03''
13  Germany 10h 18' 09'' 131 5
4 46  Groß, Felix 21 3h 26' 03''
62 45  Frahm, Jasper 24 3h 26' 03''
65 44  Rohde, Leon 25 3h 26' 03''
14  Topforex - Lapierre Pro Cycl.. 10h 18' 09'' 135 12
31 146  Foltán, Adam 20 3h 26' 03''
48 145  Gajdula, Marek 19 3h 26' 03''
56 142  Blaško, Matej 20 3h 26' 03''
15  Wibatech Merx 10h 18' 09'' 141 9
37 203  Rudyk, Bartosz 21 3h 26' 03''
40 205  Sławek, Damian 23 3h 26' 03''
64 202  Paterski, Maciej 33 3h 26' 03''
16  Warminsko - Mazurski Klub Sp.. 10h 18' 09'' 142 22
18 166  Noceń, Adam 20 3h 26' 03''
44 165  Dąbski, Patryk 19 3h 26' 03''
80 164  Mańk, Józef 20 3h 26' 03''
17  Slovakia 10h 18' 09'' 148 20
45 122  Nagy, Simon 18 3h 26' 03''
49 121  Kramarčík, Pavol 19 3h 26' 03''
54 123  Líška, Andrej 19 3h 26' 03''
18  TC Chrobry Scott Głogów 10h 18' 09'' 158 16
24 12  Gieracki, Patrick 21 3h 26' 03''
52 16  Zarębski, Marcin 19 3h 26' 03''
82 11  Kuś, Adam 21 3h 26' 03''
19  GKS Cartusia Bike Atelier 10h 18' 09'' 158 18
39 221  Soszka, Jakub 19 3h 26' 03''
46 226  Nocen, Maciej 19 3h 26' 03''
73 223  Grzenkowicz, Nikodem 19 3h 26' 03''
20  Team Felbermayr - Simplon Wels 10h 18' 09'' 162 15
7 243  Fortin, Filippo 31 3h 26' 03''
74 242  Bösch, Manuel 31 3h 26' 03''
81 245  Krizek, Matthias 31 3h 26' 03''
21  KK Tarnovia Tarnowo Podgórn 10h 18' 09'' 178 11
29 172  Prokopyszyn, Filip 19 3h 26' 03''
32 171  Kostański, Mateusz 21 3h 26' 03''
117 174  Lamaszewski, Jan 20 3h 26' 03''
22  Team Borntrager - Assos 10h 18' 09'' 215 24
17 231  Franz, Marcel 24 3h 26' 03''
71 236  Zwiehoff, Ben 26 3h 26' 03''
127 232  Schubert, Patrick 36 3h 26' 03''
23  Luks Trójka Piaseczno 10h 18' 09'' 223 23
36 184  Krupa, Adrian 23 3h 26' 03''
93 185  Fijak, Jan 19 3h 26' 03''
94 182  Rajtak, Mateusz 20 3h 26' 03''
24  KLTC Konin 10h 18' 09'' 252 21
70 86  Drobek, Hubert 19 3h 26' 03''
75 84  Rutkowski, Jakub 18 3h 26' 03''
107 85  Tekliński, Adrian 30 3h 26' 03''
25  Arbö Headstart On - Fahrrad 10h 18' 09'' 305 25
95 216  Sölkner, Stefan 23 3h 26' 03''
100 211  Kostiha, Antonín 19 3h 26' 03''
110 212  Hopfgartner, Paul 30 3h 26' 03''
#  Rider Age  Team Time Difference Rank +/-
1 33  Kukrle, Michael 25  Elkov - Kasper 3h 28' 11'' + 8
2 65  Turek, Daniel 27  Israel Cycling Academy 3h 28' 18'' + 00' 07'' + 37
3 101  Bernas, Paweł 30  Mazowsze Serce Polski 3h 28' 20'' + 00' 09'' + 39
4 46  Groß, Felix 21  Germany 3h 28' 48'' + 00' 37'' - 3
5 105  Banaszek, Adrian 26  Mazowsze Serce Polski 3h 28' 50'' + 00' 39'' - 2
6 6  Kelemen, Petr 19  CCC Development Team 3h 28' 52'' + 00' 41'' - 4
7 1  Aniołkowski, Stanisław 23  CCC Development Team 3h 28' 53'' + 00' 42'' - 3
8 135  Juntunen, Antti-Jussi 21  Tartu 2024 - Baltic Chai.. 3h 28' 53'' + 00' 42'' - 3
9 4  Tracz, Szymon 21  CCC Development Team 3h 28' 54'' + 00' 43'' - 1
10 104  Pawlak, Tobiasz 24  Mazowsze Serce Polski 3h 28' 54'' + 00' 43'' - 4
11 3  Krawczyk, Szymon 21  CCC Development Team 3h 28' 55'' + 00' 44'' - 4
12 201  Bogusławski, Marceli 22  Wibatech Merx 3h 28' 55'' + 00' 44'' + 3
13 73  Beniušis, Justas 22  Klaipeda Cycling Team 3h 28' 55'' + 00' 44'' - 3
14 102  Kurek, Adrian 32  Mazowsze Serce Polski 3h 28' 55'' + 00' 44'' - 3
15 2  Papierski, Damian 20  CCC Development Team 3h 28' 55'' + 00' 44'' - 3
16 34  Otruba, Jakub 22  Elkov - Kasper 3h 28' 56'' + 00' 45'' - 3
17 196  Sykała, Wojciech 26  Voster ATS Team 3h 28' 56'' + 00' 45'' - 3
18 243  Fortin, Filippo 31  Team Felbermayr - Simplo.. 3h 28' 56'' + 00' 45'' - 2
19 132  Ärm, Rait 20  Tartu 2024 - Baltic Chai.. 3h 28' 56'' + 00' 45'' - 2
20 5  Walkowiak, Kacper 20  CCC Development Team 3h 28' 56'' + 00' 45'' - 2
21 93  Heidemann, Miguel 22  Leopard Pro Cycling 3h 28' 57'' + 00' 46'' - 2
22 94  Heiderscheid, Colin 22  Leopard Pro Cycling 3h 28' 57'' + 00' 46'' - 2
23 106  Banaszek, Norbert 23  Mazowsze Serce Polski 3h 28' 57'' + 00' 46'' - 2
24 172  Prokopyszyn, Filip 19  KK Tarnovia Tarnowo Podg.. 3h 28' 57'' + 00' 46'' - 2
25 92  Haller, Patrick 23  Leopard Pro Cycling 3h 28' 57'' + 00' 46'' - 2
26 44  Rohde, Leon 25  Germany 3h 28' 57'' + 00' 46'' - 2
27 11  Kuś, Adam 21  TC Chrobry Scott Głogów 3h 28' 58'' + 00' 47'' - 2
28 103  Banaszek, Alan 22  Mazowsze Serce Polski 3h 28' 58'' + 00' 47'' - 2
29 131  Pajur, Markus 19  Tartu 2024 - Baltic Chai.. 3h 28' 58'' + 00' 47'' - 2
30 35  Schlegel, Michal 25  Elkov - Kasper 3h 28' 58'' + 00' 47'' - 2
31 133  Ansons, Kristers 20  Tartu 2024 - Baltic Chai.. 3h 28' 58'' + 00' 47'' - 2
32 146  Foltán, Adam 20  Topforex - Lapierre Pro .. 3h 28' 58'' + 00' 47'' - 2
33 223  Grzenkowicz, Nikodem 19  GKS Cartusia Bike Atelier 3h 28' 58'' + 00' 47'' - 2
34 36  Neuman, Dominik 24  Elkov - Kasper 3h 28' 58'' + 00' 47'' - 2
35 191  Janiszewski, Sylwester 32  Voster ATS Team 3h 28' 58'' + 00' 47'' + 9
36 64  Plamondon, Robin 20  Israel Cycling Academy 3h 28' 59'' + 00' 48'' - 3
37 63  Perry, Benjamin 26  Israel Cycling Academy 3h 28' 59'' + 00' 48'' - 3
38 134  Mirzojev, Artjom 18  Tartu 2024 - Baltic Chai.. 3h 28' 59'' + 00' 48'' - 3
39 71  Bagdonas, Gediminas 34  Klaipeda Cycling Team 3h 28' 59'' + 00' 48'' - 3
40 202  Paterski, Maciej 33  Wibatech Merx 3h 28' 59'' + 00' 48'' - 3
41 136  Karpenko, Gleb 18  Tartu 2024 - Baltic Chai.. 3h 28' 59'' + 00' 48'' - 3
42 111  Staniszweski, Daniel 23  KS Pogoń Mostostal Puław.. 3h 29' 00'' + 00' 49'' - 2
43 45  Frahm, Jasper 24  Germany 3h 29' 00'' + 00' 49'' - 2
44 52  Bertone, Filippo 23  Iseo Serrature - Rime - .. 3h 29' 00'' + 00' 49'' + 18
45 194  Stachowiak, Adam 31  Voster ATS Team 3h 29' 00'' + 00' 49'' - 2
46 31  Bárta, Jan 35  Elkov - Kasper 3h 29' 01'' + 00' 50'' - 1
47 32  Kaňkovský, Alois 36  Elkov - Kasper 3h 29' 01'' + 00' 50'' - 1
48 175  Potasznik, Szymon 19  KK Tarnovia Tarnowo Podg.. 3h 29' 01'' + 00' 50'' - 1
49 24  Cully, Ján 24  Dukla Banská Bystrica 3h 29' 01'' + 00' 50'' - 1
50 56  Zambelli, Samuele 22  Iseo Serrature - Rime - .. 3h 29' 01'' + 00' 50'' - 1
51 203  Rudyk, Bartosz 21  Wibatech Merx 3h 29' 01'' + 00' 50'' - 1
52 41  Beyer, Maximilian 26  Germany 3h 29' 02'' + 00' 51'' - 1
53 76  Januškevičius, Mantas 21  Klaipeda Cycling Team 3h 29' 02'' + 00' 51'' - 1
54 206  Pszczolarski, Wojciech 29  Wibatech Merx 3h 29' 02'' + 00' 51'' - 1
55 96  Maas, Jan 24  Leopard Pro Cycling 3h 29' 02'' + 00' 51'' - 1
56 193  Murias, Jakub 22  Voster ATS Team 3h 29' 02'' + 00' 51'' - 1
57 74  Kmieliauskas, Rokas 19  Klaipeda Cycling Team 3h 29' 02'' + 00' 51'' - 1
58 195  Franczak, Paweł 28  Voster ATS Team 3h 29' 02'' + 00' 51'' - 1
59 62  Ovett, Freddy 26  Israel Cycling Academy 3h 29' 02'' + 00' 51'' - 1
60 15  Mierzyński, Piotr 20  TC Chrobry Scott Głogów 3h 29' 03'' + 00' 52'' - 1
61 26  Rovder, Pavol 19  Dukla Banská Bystrica 3h 29' 03'' + 00' 52'' - 1
62 143  Haberman, Richard 21  Topforex - Lapierre Pro .. 3h 29' 03'' + 00' 52'' - 1
63 221  Soszka, Jakub 19  GKS Cartusia Bike Atelier 3h 29' 03'' + 00' 52'' -
64 22  Čanecký, Marek 32  Dukla Banská Bystrica 3h 29' 04'' + 00' 53'' -
65 245  Krizek, Matthias 31  Team Felbermayr - Simplo.. 3h 29' 04'' + 00' 53'' -
66 23  Kubiš, Lukáš 20  Dukla Banská Bystrica 3h 29' 04'' + 00' 53'' -
67 12  Gieracki, Patrick 21  TC Chrobry Scott Głogów 3h 29' 04'' + 00' 53'' -
68 171  Kostański, Mateusz 21  KK Tarnovia Tarnowo Podg.. 3h 29' 05'' + 00' 54'' -
69 54  Furlan, Matteo 21  Iseo Serrature - Rime - .. 3h 29' 05'' + 00' 54'' -
70 145  Gajdula, Marek 19  Topforex - Lapierre Pro .. 3h 29' 05'' + 00' 54'' -
71 124  Oros, Samuel 22  Slovakia 3h 29' 05'' + 00' 54'' -
72 112  Proć, Bartlomiej 20  KS Pogoń Mostostal Puław.. 3h 29' 05'' + 00' 54'' -
73 116  Kloc, Dawid 21  KS Pogoń Mostostal Puław.. 3h 29' 05'' + 00' 54'' -
74 152  Bárta, Tomáš 21  Tufo - Pardus Prostějov 3h 29' 05'' + 00' 54'' -
75 205  Sławek, Damian 23  Wibatech Merx 3h 29' 05'' + 00' 54'' -
76 16  Zarębski, Marcin 19  TC Chrobry Scott Głogów 3h 29' 06'' + 00' 55'' + 1
77 155  Stoček, Bruno 19  Tufo - Pardus Prostějov 3h 29' 06'' + 00' 55'' + 1
78 95  Leyder, Misch 21  Leopard Pro Cycling 3h 29' 06'' + 00' 55'' + 1
79 236  Zwiehoff, Ben 26  Team Borntrager - Assos 3h 29' 06'' + 00' 55'' + 1
80 91  Rekita, Szymon 26  Leopard Pro Cycling 3h 29' 07'' + 00' 56'' + 1
81 21  Tybor, Patrik 32  Dukla Banská Bystrica 3h 29' 07'' + 00' 56'' + 1
82 61  Miles, Carson 20  Israel Cycling Academy 3h 29' 07'' + 00' 56'' + 1
83 42  Reinhardt, Theo 29  Germany 3h 29' 08'' + 00' 57'' + 1
84 75  Masiulis, Denas 20  Klaipeda Cycling Team 3h 29' 08'' + 00' 57'' + 1
85 125  Baniar, Matus 19  Slovakia 3h 29' 08'' + 00' 57'' + 1
86 43  Malcharek, Moritz 22  Germany 3h 29' 08'' + 00' 57'' + 1
87 173  Bystrzycki, Wojciech 21  KK Tarnovia Tarnowo Podg.. 3h 29' 09'' + 00' 58'' + 1
88 241  Bajc, Andi 31  Team Felbermayr - Simplo.. 3h 29' 09'' + 00' 58'' + 1
89 186  Wenglorz, Michał 20  Luks Trójka Piaseczno 3h 29' 09'' + 00' 58'' + 1
90 204  Szóstka, Pawel 22  Wibatech Merx 3h 29' 09'' + 00' 58'' + 1
91 174  Lamaszewski, Jan 20  KK Tarnovia Tarnowo Podg.. 3h 29' 09'' + 00' 58'' + 1
92 151  Tyrpekl, Karel 20  Tufo - Pardus Prostějov 3h 29' 09'' + 00' 58'' + 1
93 142  Blaško, Matej 20  Topforex - Lapierre Pro .. 3h 29' 09'' + 00' 58'' + 1
94 153  Řeha, Filip 19  Tufo - Pardus Prostějov 3h 29' 10'' + 00' 59'' + 1
95 225  Ceniuch, Wojciech 20  GKS Cartusia Bike Atelier 3h 29' 10'' + 00' 59'' + 1
96 123  Líška, Andrej 19  Slovakia 3h 29' 10'' + 00' 59'' + 1
97 166  Noceń, Adam 20  Warminsko - Mazurski Klu.. 3h 29' 10'' + 00' 59'' + 1
98 55  Regalli, Luca 20  Iseo Serrature - Rime - .. 3h 29' 10'' + 00' 59'' + 1
99 244  Grošelj, Žiga 26  Team Felbermayr - Simplo.. 3h 29' 10'' + 00' 59'' + 1
100 53  Tarolla, Matteo 18  Iseo Serrature - Rime - .. 3h 29' 11'' + 01' 00'' + 1
101 141  Petruš, Jiří 24  Topforex - Lapierre Pro .. 3h 29' 11'' + 01' 00'' + 1
102 25  Chren, Martin 21  Dukla Banská Bystrica 3h 29' 11'' + 01' 00'' + 1
103 51  Domin, Krzysztof 20  Iseo Serrature - Rime - .. 3h 29' 11'' + 01' 00'' + 1
104 226  Nocen, Maciej 19  GKS Cartusia Bike Atelier 3h 29' 11'' + 01' 00'' + 1
105 216  Sölkner, Stefan 23  Arbö Headstart On - Fahr.. 3h 29' 12'' + 01' 01'' + 1
106 211  Kostiha, Antonín 19  Arbö Headstart On - Fahr.. 3h 29' 12'' + 01' 01'' + 2
107 66  Davidzon, Lahav 20  Israel Cycling Academy 3h 29' 12'' + 01' 01'' + 2
108 246  Umhaller, Thomas 25  Team Felbermayr - Simplo.. 3h 29' 12'' + 01' 01'' + 2
109 156  Babor, Daniel 20  Tufo - Pardus Prostějov 3h 29' 12'' + 01' 01'' + 2
110 126  Coma, Richard 20  Slovakia 3h 29' 12'' + 01' 01'' + 2
111 84  Rutkowski, Jakub 18  KLTC Konin 3h 29' 12'' + 01' 01'' + 2
112 121  Kramarčík, Pavol 19  Slovakia 3h 29' 13'' + 01' 02'' + 2
113 113  Scibior, Jakub 19  KS Pogoń Mostostal Puław.. 3h 29' 13'' + 01' 02'' + 3
114 242  Bösch, Manuel 31  Team Felbermayr - Simplo.. 3h 29' 13'' + 01' 02'' + 4
115 85  Tekliński, Adrian 30  KLTC Konin 3h 29' 13'' + 01' 02'' + 4
116 164  Mańk, Józef 20  Warminsko - Mazurski Klu.. 3h 29' 14'' + 01' 03'' + 4
117 231  Franz, Marcel 24  Team Borntrager - Assos 3h 29' 14'' + 01' 03'' + 4
118 122  Nagy, Simon 18  Slovakia 3h 29' 15'' + 01' 04'' + 4
119 181  Manowski, Mateusz 21  Luks Trójka Piaseczno 3h 29' 15'' + 01' 04'' + 4
120 184  Krupa, Adrian 23  Luks Trójka Piaseczno 3h 29' 15'' + 01' 04'' + 4
121 182  Rajtak, Mateusz 20  Luks Trójka Piaseczno 3h 29' 16'' + 01' 05'' + 5
122 185  Fijak, Jan 19  Luks Trójka Piaseczno 3h 29' 16'' + 01' 05'' + 5
123 192  Parma, Krzysztof 33  Voster ATS Team 3h 29' 16'' + 01' 05'' + 5
124 215  Lang, Philip 27  Arbö Headstart On - Fahr.. 3h 29' 17'' + 01' 06'' + 5
125 86  Drobek, Hubert 19  KLTC Konin 3h 29' 17'' + 01' 06'' + 5
126 165  Dąbski, Patryk 19  Warminsko - Mazurski Klu.. 3h 29' 17'' + 01' 06'' + 5
127 212  Hopfgartner, Paul 30  Arbö Headstart On - Fahr.. 3h 29' 17'' + 01' 06'' + 5
128 115  Bala, Tomasz 37  KS Pogoń Mostostal Puław.. 3h 29' 17'' + 01' 06'' + 5
129 13  Sedzik, Dawid 18  TC Chrobry Scott Głogów 3h 29' 18'' + 01' 07'' + 5
130 163  Burczak, Dawid 21  Warminsko - Mazurski Klu.. 3h 29' 18'' + 01' 07'' + 5
131 232  Schubert, Patrick 36  Team Borntrager - Assos 3h 29' 19'' + 01' 08'' + 5
132 114  Kiraga, Radoslaw 18  KS Pogoń Mostostal Puław.. 3h 29' 20'' + 01' 09'' + 5
133 222  Krukowski, Jan 21  GKS Cartusia Bike Atelier 3h 29' 22'' + 01' 11'' + 5
134 213  Ochsenhofer, Peter 32  Arbö Headstart On - Fahr.. 3h 29' 22'' + 01' 11'' + 5
135 14  Michalski, Lukasz 20  TC Chrobry Scott Głogów 3h 37' 12'' + 09' 01'' + 5
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
1 46  Groß, Felix 21  Germany 32 pts -
2 33  Kukrle, Michael 25  Elkov - Kasper 28 pts -4 pts + 6
3 1  Aniołkowski, Stanisław 23  CCC Development Team 22 pts -10 pts + 1
4 65  Turek, Daniel 27  Israel Cycling Academy 17 pts -15 pts
5 105  Banaszek, Adrian 26  Mazowsze Serce Polski 17 pts -15 pts - 3
6 101  Bernas, Paweł 30  Mazowsze Serce Polski 15 pts -17 pts
7 6  Kelemen, Petr 19  CCC Development Team 15 pts -17 pts - 4
8 104  Pawlak, Tobiasz 24  Mazowsze Serce Polski 11 pts -21 pts - 3
9 156  Babor, Daniel 20  Tufo - Pardus Prostějov 11 pts -21 pts
10 3  Krawczyk, Szymon 21  CCC Development Team 10 pts -22 pts - 4
11 243  Fortin, Filippo 31  Team Felbermayr - Simplo.. 10 pts -22 pts + 4
12 4  Tracz, Szymon 21  CCC Development Team 9 pts -23 pts - 5
13 112  Proć, Bartlomiej 20  KS Pogoń Mostostal Puław.. 8 pts -24 pts
14 73  Beniušis, Justas 22  Klaipeda Cycling Team 7 pts -25 pts - 5
15 191  Janiszewski, Sylwester 32  Voster ATS Team 7 pts -25 pts
16 102  Kurek, Adrian 32  Mazowsze Serce Polski 6 pts -26 pts - 6
17 132  Ärm, Rait 20  Tartu 2024 - Baltic Chai.. 6 pts -26 pts
18 2  Papierski, Damian 20  CCC Development Team 5 pts -27 pts - 7
19 94  Heiderscheid, Colin 22  Leopard Pro Cycling 5 pts -27 pts
20 34  Otruba, Jakub 22  Elkov - Kasper 4 pts -28 pts - 8
21 56  Zambelli, Samuele 22  Iseo Serrature - Rime - .. 4 pts -28 pts
22 196  Sykała, Wojciech 26  Voster ATS Team 3 pts -29 pts - 9
23 113  Scibior, Jakub 19  KS Pogoń Mostostal Puław.. 3 pts -29 pts
24 201  Bogusławski, Marceli 22  Wibatech Merx 2 pts -30 pts - 10
25 32  Kaňkovský, Alois 36  Elkov - Kasper 2 pts -30 pts
26 152  Bárta, Tomáš 21  Tufo - Pardus Prostějov 1 pts -31 pts
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
#  Rider Age  Team Time Difference Rank +/-
1 46  Groß, Felix 21  Germany 3h 28' 48'' -
2 6  Kelemen, Petr 19  CCC Development Team 3h 28' 52'' + 00' 04'' -
3 135  Juntunen, Antti-Jussi 21  Tartu 2024 - Baltic Chai.. 3h 28' 53'' + 00' 05'' -
4 4  Tracz, Szymon 21  CCC Development Team 3h 28' 54'' + 00' 06'' + 1
5 3  Krawczyk, Szymon 21  CCC Development Team 3h 28' 55'' + 00' 07'' - 1
6 2  Papierski, Damian 20  CCC Development Team 3h 28' 55'' + 00' 07'' -
7 34  Otruba, Jakub 22  Elkov - Kasper 3h 28' 56'' + 00' 08'' -
8 132  Ärm, Rait 20  Tartu 2024 - Baltic Chai.. 3h 28' 56'' + 00' 08'' -
9 5  Walkowiak, Kacper 20  CCC Development Team 3h 28' 56'' + 00' 08'' -
10 93  Heidemann, Miguel 22  Leopard Pro Cycling 3h 28' 57'' + 00' 09'' -
11 94  Heiderscheid, Colin 22  Leopard Pro Cycling 3h 28' 57'' + 00' 09'' -
12 172  Prokopyszyn, Filip 19  KK Tarnovia Tarnowo Podg.. 3h 28' 57'' + 00' 09'' -
13 11  Kuś, Adam 21  TC Chrobry Scott Głogów 3h 28' 58'' + 00' 10'' -
14 131  Pajur, Markus 19  Tartu 2024 - Baltic Chai.. 3h 28' 58'' + 00' 10'' -
15 133  Ansons, Kristers 20  Tartu 2024 - Baltic Chai.. 3h 28' 58'' + 00' 10'' -
16 146  Foltán, Adam 20  Topforex - Lapierre Pro .. 3h 28' 58'' + 00' 10'' -
17 223  Grzenkowicz, Nikodem 19  GKS Cartusia Bike Atelier 3h 28' 58'' + 00' 10'' -
18 64  Plamondon, Robin 20  Israel Cycling Academy 3h 28' 59'' + 00' 11'' -
19 134  Mirzojev, Artjom 18  Tartu 2024 - Baltic Chai.. 3h 28' 59'' + 00' 11'' -
20 136  Karpenko, Gleb 18  Tartu 2024 - Baltic Chai.. 3h 28' 59'' + 00' 11'' -
21 175  Potasznik, Szymon 19  KK Tarnovia Tarnowo Podg.. 3h 29' 01'' + 00' 13'' -
22 56  Zambelli, Samuele 22  Iseo Serrature - Rime - .. 3h 29' 01'' + 00' 13'' -
23 203  Rudyk, Bartosz 21  Wibatech Merx 3h 29' 01'' + 00' 13'' -
24 76  Januškevičius, Mantas 21  Klaipeda Cycling Team 3h 29' 02'' + 00' 14'' -
25 193  Murias, Jakub 22  Voster ATS Team 3h 29' 02'' + 00' 14'' -
26 74  Kmieliauskas, Rokas 19  Klaipeda Cycling Team 3h 29' 02'' + 00' 14'' -
27 15  Mierzyński, Piotr 20  TC Chrobry Scott Głogów 3h 29' 03'' + 00' 15'' -
28 26  Rovder, Pavol 19  Dukla Banská Bystrica 3h 29' 03'' + 00' 15'' -
29 143  Haberman, Richard 21  Topforex - Lapierre Pro .. 3h 29' 03'' + 00' 15'' -
30 221  Soszka, Jakub 19  GKS Cartusia Bike Atelier 3h 29' 03'' + 00' 15'' -
31 23  Kubiš, Lukáš 20  Dukla Banská Bystrica 3h 29' 04'' + 00' 16'' -
32 12  Gieracki, Patrick 21  TC Chrobry Scott Głogów 3h 29' 04'' + 00' 16'' -
33 171  Kostański, Mateusz 21  KK Tarnovia Tarnowo Podg.. 3h 29' 05'' + 00' 17'' -
34 54  Furlan, Matteo 21  Iseo Serrature - Rime - .. 3h 29' 05'' + 00' 17'' -
35 145  Gajdula, Marek 19  Topforex - Lapierre Pro .. 3h 29' 05'' + 00' 17'' -
36 124  Oros, Samuel 22  Slovakia 3h 29' 05'' + 00' 17'' -
37 112  Proć, Bartlomiej 20  KS Pogoń Mostostal Puław.. 3h 29' 05'' + 00' 17'' -
38 116  Kloc, Dawid 21  KS Pogoń Mostostal Puław.. 3h 29' 05'' + 00' 17'' -
39 152  Bárta, Tomáš 21  Tufo - Pardus Prostějov 3h 29' 05'' + 00' 17'' -
40 16  Zarębski, Marcin 19  TC Chrobry Scott Głogów 3h 29' 06'' + 00' 18'' + 1
41 155  Stoček, Bruno 19  Tufo - Pardus Prostějov 3h 29' 06'' + 00' 18'' + 1
42 95  Leyder, Misch 21  Leopard Pro Cycling 3h 29' 06'' + 00' 18'' + 1
43 61  Miles, Carson 20  Israel Cycling Academy 3h 29' 07'' + 00' 19'' + 1
44 75  Masiulis, Denas 20  Klaipeda Cycling Team 3h 29' 08'' + 00' 20'' + 1
45 125  Baniar, Matus 19  Slovakia 3h 29' 08'' + 00' 20'' + 1
46 173  Bystrzycki, Wojciech 21  KK Tarnovia Tarnowo Podg.. 3h 29' 09'' + 00' 21'' + 1
47 186  Wenglorz, Michał 20  Luks Trójka Piaseczno 3h 29' 09'' + 00' 21'' + 1
48 204  Szóstka, Pawel 22  Wibatech Merx 3h 29' 09'' + 00' 21'' + 1
49 174  Lamaszewski, Jan 20  KK Tarnovia Tarnowo Podg.. 3h 29' 09'' + 00' 21'' + 1
50 151  Tyrpekl, Karel 20  Tufo - Pardus Prostějov 3h 29' 09'' + 00' 21'' + 1
51 142  Blaško, Matej 20  Topforex - Lapierre Pro .. 3h 29' 09'' + 00' 21'' + 1
52 153  Řeha, Filip 19  Tufo - Pardus Prostějov 3h 29' 10'' + 00' 22'' + 1
53 225  Ceniuch, Wojciech 20  GKS Cartusia Bike Atelier 3h 29' 10'' + 00' 22'' + 1
54 123  Líška, Andrej 19  Slovakia 3h 29' 10'' + 00' 22'' + 1
55 166  Noceń, Adam 20  Warminsko - Mazurski Klu.. 3h 29' 10'' + 00' 22'' + 1
56 55  Regalli, Luca 20  Iseo Serrature - Rime - .. 3h 29' 10'' + 00' 22'' + 1
57 53  Tarolla, Matteo 18  Iseo Serrature - Rime - .. 3h 29' 11'' + 00' 23'' + 1
58 25  Chren, Martin 21  Dukla Banská Bystrica 3h 29' 11'' + 00' 23'' + 1
59 51  Domin, Krzysztof 20  Iseo Serrature - Rime - .. 3h 29' 11'' + 00' 23'' + 1
60 226  Nocen, Maciej 19  GKS Cartusia Bike Atelier 3h 29' 11'' + 00' 23'' + 1
61 211  Kostiha, Antonín 19  Arbö Headstart On - Fahr.. 3h 29' 12'' + 00' 24'' + 2
62 66  Davidzon, Lahav 20  Israel Cycling Academy 3h 29' 12'' + 00' 24'' + 2
63 156  Babor, Daniel 20  Tufo - Pardus Prostějov 3h 29' 12'' + 00' 24'' + 2
64 126  Coma, Richard 20  Slovakia 3h 29' 12'' + 00' 24'' + 2
65 84  Rutkowski, Jakub 18  KLTC Konin 3h 29' 12'' + 00' 24'' + 2
66 121  Kramarčík, Pavol 19  Slovakia 3h 29' 13'' + 00' 25'' + 2
67 113  Scibior, Jakub 19  KS Pogoń Mostostal Puław.. 3h 29' 13'' + 00' 25'' + 3
68 164  Mańk, Józef 20  Warminsko - Mazurski Klu.. 3h 29' 14'' + 00' 26'' + 4
69 122  Nagy, Simon 18  Slovakia 3h 29' 15'' + 00' 27'' + 4
70 181  Manowski, Mateusz 21  Luks Trójka Piaseczno 3h 29' 15'' + 00' 27'' + 4
71 182  Rajtak, Mateusz 20  Luks Trójka Piaseczno 3h 29' 16'' + 00' 28'' + 5
72 185  Fijak, Jan 19  Luks Trójka Piaseczno 3h 29' 16'' + 00' 28'' + 5
73 86  Drobek, Hubert 19  KLTC Konin 3h 29' 17'' + 00' 29'' + 5
74 165  Dąbski, Patryk 19  Warminsko - Mazurski Klu.. 3h 29' 17'' + 00' 29'' + 5
75 13  Sedzik, Dawid 18  TC Chrobry Scott Głogów 3h 29' 18'' + 00' 30'' + 5
76 163  Burczak, Dawid 21  Warminsko - Mazurski Klu.. 3h 29' 18'' + 00' 30'' + 5
77 114  Kiraga, Radoslaw 18  KS Pogoń Mostostal Puław.. 3h 29' 20'' + 00' 32'' + 5
78 222  Krukowski, Jan 21  GKS Cartusia Bike Atelier 3h 29' 22'' + 00' 34'' + 5
79 14  Michalski, Lukasz 20  TC Chrobry Scott Głogów 3h 37' 12'' + 08' 24'' + 5
#  Team Time Difference Rank +/-
1  Mazowsze Serce Polski 10h 26' 08'' + 1
2  Elkov - Kasper 10h 26' 16'' + 00' 08'' + 2
3  Israel Cycling Academy 10h 26' 24'' + 00' 16'' + 7
4  CCC Development Team 10h 26' 41'' + 00' 33'' - 3
5  Germany 10h 26' 48'' + 00' 40'' - 2
6  Leopard Pro Cycling 10h 26' 51'' + 00' 43'' - 1
7  Tartu 2024 - Baltic Chain Development Team 10h 26' 53'' + 00' 45'' - 1
8  Voster ATS Team 10h 26' 56'' + 00' 48'' -
9  Wibatech Merx 10h 26' 56'' + 00' 48'' -
10  Klaipeda Cycling Team 10h 26' 56'' + 00' 48'' - 3
11  KK Tarnovia Tarnowo Podgórn 10h 27' 03'' + 00' 55'' -
12  Topforex - Lapierre Pro Cycling Team 10h 27' 06'' + 00' 58'' -
13  Dukla Banská Bystrica 10h 27' 08'' + 01' 00'' -
14  Iseo Serrature - Rime - Carnovali 10h 27' 09'' + 01' 01'' + 2
15  Team Felbermayr - Simplon Wels 10h 27' 09'' + 01' 01'' - 1
16  TC Chrobry Scott Głogów 10h 27' 09'' + 01' 01'' - 1
17  KS Pogoń Mostostal Puławy 10h 27' 10'' + 01' 02'' -
18  GKS Cartusia Bike Atelier 10h 27' 11'' + 01' 03'' -
19  Tufo - Pardus Prostějov 10h 27' 20'' + 01' 12'' -
20  Slovakia 10h 27' 23'' + 01' 15'' -
21  KLTC Konin 10h 27' 31'' + 01' 23'' -
22  Warminsko - Mazurski Klub Sporto 10h 27' 36'' + 01' 28'' -
23  Luks Trójka Piaseczno 10h 27' 37'' + 01' 29'' -
24  Team Borntrager - Assos 10h 27' 39'' + 01' 31'' -
25  Arbö Headstart On - Fahrrad 10h 27' 41'' + 01' 33'' -


© Wijnreder Media