Moscow - Moscow (142.8 km)

Route

 2 May 2019
 Profile  Flat stage
 Start  Moscow
 Finish  Moscow
 Distance  142.8 km  (88.7 mi)
 Speed  61.324 km/h  (38.105 mi/h)

Classifications

 Race jerseys after stage 2
 Nikitin, Matvey (VAM) 2h 24' 29''
 Shumov, Nikolai (MCC) 25 points
 

Results

Race
#  Rider Age  Team Time Bonus
1 32  Shumov, Nikolai 25  Minsk Cycling Club 2h 19' 43'' 4 1 - -
2 25  Nikitin, Matvey 26  Vino-Astana Motors + 00' 00'' 1 2 - -
3 59  Ilchenko, Vladimir 23  Marathon-Tula Cycling Team + 00' 00'' 2 3 - -
4 60  Komin, Aleksandr 24  Marathon-Tula Cycling Team + 00' 00'' 6 4 - -
5 4  Seledkov, Ivan 36  Serpantin Cycling + 00' 00'' 7 5 - -
6 65  Duiynov, Vladislav 24  CSP OVS Moskovskaya oblast + 00' 00'' 3 6 - -
7 57  Sukhov, Maksin 22  Marathon-Tula Cycling Team + 00' 00'' 9 7 - -
8 85  Popkov, Vitaliy 35  Crimea Region + 00' 00'' 8 9 - -
9 47  Vaubourzeix, Thomas 29  Club de la Défense + 00' 00'' 5 8 - -
10 123  Kirzhaykin, Nikita 25  Krasnodar Region + 00' 00'' 12 11 - -
11 2  Puzanov, Dmitry 36  Serpantin Cycling + 00' 00'' 13 12 - -
12 17  Miazga, Maksim 18  Belarus + 00' 07'' 42 13 - -
13 15  Kiryevich, Artur 18  Belarus + 00' 07'' 21 10 - -
14 31  Maikin, Roman 28  Minsk Cycling Club + 00' 21'' 30 16 - -
15 13  Mazur, Dzianis 19  Belarus + 00' 21'' 49 17 - -
16 61  Chumachenko, Daniil 21  CSP OVS Moskovskaya oblast + 00' 21'' 62 - - -
17 78  Chursin, Pavel 24  MGFSO + 00' 21'' 90 - - -
18 14  Tsimoshyk, Uladzislau 19  Belarus + 00' 21'' 52 - - -
19 27  Shtein, Grigoriy 23  Vino-Astana Motors + 00' 21'' 48 - - -
20 45  Roger, Gabriel 19  Club de la Défense + 00' 21'' 101 - - -
21 38  Panassenko, Nikita 27  Apple Team + 00' 21'' 37 - - -
22 118  Starchenko, Nikita 20  Dinamo + 00' 21'' 53 - - -
23 34  Bazhkou, Stanislau 27  Minsk Cycling Club + 00' 21'' 20 14 - -
24 89  Zhurkin, Nikolay 27  Crimea Region + 00' 21'' 19 15 - -
25 67  Eremkin, Arkadiy 22  Cycling Team Berdsk + 00' 21'' 81 - - -
26 56  Piskunov, Maksim 21  Marathon-Tula Cycling Team + 00' 21'' 14 - - -
27 131  Zatcepin, Sergey 18  UOR №2 Moscow + 00' 21'' 10 - - -
28 80  Kugaevski, Gleb 19  Tyumen Region + 00' 21'' 24 - - -
29 109  Potekalo, Nikolai 19  SSHOR im.Korenkova + 00' 21'' 46 - - -
30 49  Bakker, Björn 25  Global Cycling Team + 00' 21'' 76 - - -
31 41  Miraliyev, Sultanmurat 28  Apple Team + 00' 21'' 75 18 - -
32 86  Taranenko, Vladislav 22  Crimea Region + 00' 21'' 68 - - -
33 40  Lavrentyev, Anton 23  Apple Team + 00' 21'' 43 - - -
34 82  Fatkullin, Valerii 20  Tyumen Region + 00' 21'' 73 - - -
35 28  Lessechko, Dmitiy 19  Vino-Astana Motors + 00' 21'' 60 - - -
36 35  Sobal, Yauhen 38  Minsk Cycling Club + 00' 21'' 29 - - -
37 16  Marchuk, Dzianis 18  Belarus + 00' 21'' 82 - - -
38 42  Tsoy, Vladimir 22  Apple Team + 00' 21'' 45 - - -
39 111  Yatsenko, Ivan 18  SSHOR im.Korenkova + 00' 21'' 28 - - -
40 93  Sharov, Grigorii 18  GUOR Shelkovo + 00' 21'' 36 - - -
41 129  Petrov, Igor 20  UOR №2 Moscow + 00' 21'' 96 - - -
42 12  Malnev, Sergey 20  Russia + 00' 21'' 67 - - -
43 26  Astafyev, Stepan 25  Vino-Astana Motors + 00' 21'' 11 - - -
44 124  Trusov, Nikolay 33  Krasnodar Region + 00' 21'' 50 - - -
45 55  Ershov, Artur 29  Marathon-Tula Cycling Team + 00' 21'' 23 - - -
46 9  Sherstnev, Timofei 19  Russia + 00' 21'' 63 - - -
47 117  Galkin, Maksim 21  Dinamo + 00' 21'' 83 - - -
48 33  Strokau, Vasili 23  Minsk Cycling Club + 00' 21'' 79 - - -
49 10  Zotov, Evgeny 24  Russia + 00' 21'' 70 - - -
50 29  Ovsyannikov, Alexandr 21  Vino-Astana Motors + 00' 21'' 33 - - -
51 8  Frolov, Igor 29  Russia + 00' 21'' 40 - - -
52 115  Manakov, Viktor 26  Dinamo + 00' 21'' 34 - - -
53 68  Eremkin, Vladimir 21  Cycling Team Berdsk + 00' 21'' 32 - - -
54 119  Zubov, Matvey 28  Dinamo + 00' 21'' 31 - - -
55 101  Grishin, Maksim 22  SSHOR #7 Samara + 00' 21'' 26 - - -
56 97  Borisov, Alexandr 22  SSHOR #7 Samara + 00' 21'' 85 - - -
57 103  Levashov, Zakhar 20  Udmurtia Region + 00' 21'' 51 - - -
58 62  Lobanov, Alexandr 24  CSP OVS Moskovskaya oblast + 00' 21'' 61 - - -
59 75  Orlov, Ivan 18  MGFSO + 00' 21'' 39 - - -
60 30  Shtein, Iogan 19  Vino-Astana Motors + 00' 21'' 44 - - -
61 69  Timofeev, Andrey 22  Cycling Team Berdsk + 00' 21'' 58 - - -
62 96  Makarov, Ivan 28  GUOR Shelkovo + 00' 21'' 47 - - -
63 52  Welling, Sybren 24  Global Cycling Team + 00' 21'' 17 - - -
64 121  Plakushkin, Sergei 21  Krasnodar Region + 00' 21'' 92 - - -
65 76  Sazanov, Andrey 25  MGFSO + 00' 21'' 22 - - -
66 77  Ovsyannikov, Pavel 20  MGFSO + 00' 21'' 41 - - -
67 7  Stepanov, Andrei 20  Russia + 00' 21'' 18 - - -
68 92  Naumov, Evgeny 19  GUOR Shelkovo + 00' 21'' 56 - - -
69 94  Eroshkin, Ivan 18  GUOR Shelkovo + 00' 21'' 100 - - -
70 39  Chsherbinin, Yuriy 23  Apple Team + 00' 21'' 94 - - -
71 64  Chirukhin, Mikhail 19  CSP OVS Moskovskaya oblast + 00' 21'' 72 - - -
72 44  Carlier, Mickael 35  Club de la Défense + 00' 21'' 97 - - -
73 91  Vikulov, Evgeny 18  GUOR Shelkovo + 00' 21'' 71 - - -
74 43  Metge, Thomas 20  Club de la Défense + 00' 21'' 99 - - -
75 79  Sidorov, Igor 19  Tyumen Region + 00' 21'' 66 - - -
76 122  Suchkov, Vasily 24  Krasnodar Region + 00' 21'' 59 - - -
77 95  Rozanov, Dmitriy 29  GUOR Shelkovo + 00' 21'' 38 - - -
78 50  Nijssen, Kenny 28  Global Cycling Team + 00' 21'' 102 - - -
79 74  Shubin, Ivan 18  MGFSO + 00' 21'' 69 - - -
80 107  Fedotov, Grigorii 20  Udmurtia Region + 00' 21'' 84 - - -
81 98  Grigoryan, Stepan 25  SSHOR #7 Samara + 00' 21'' 15 - - -
82 66  Mamykin, Matvei 24  CSP OVS Moskovskaya oblast + 00' 21'' 98 - - -
83 70  Rudakov, Maxim 22  Cycling Team Berdsk + 00' 21'' 74 - - -
84 88  Markov, Dmitry 21  Crimea Region + 00' 21'' 80 - - -
85 112  Belyakov, Sergey 18  SSHOR im.Korenkova + 00' 21'' 86 - - -
86 73  Shakotko, Aleksandr 19  MGFSO + 00' 21'' 16 - - -
87 87  Konyaev, Stanislav 21  Crimea Region + 00' 21'' 54 - - -
88 127  Razumov, Nikita 22  UOR №2 Moscow + 00' 21'' 64 - - -
89 104  Belykh, Sergey 29  Udmurtia Region + 00' 21'' 87 - - -
90 99  Khalikov, Bulat 19  SSHOR #7 Samara + 00' 21'' 65 - - -
91 63  Nekrasov, Konstantin 20  CSP OVS Moskovskaya oblast + 00' 21'' 25 - - -
92 81  Kurianov, Sergey 19  Tyumen Region + 00' 21'' 89 - - -
93 46  Colluccini, Nicolas 20  Club de la Défense + 00' 21'' 93 - - -
94 100  Zverkov, Evgeny 26  SSHOR #7 Samara + 00' 21'' 35 - - -
95 53  Buijk, Jacob 26  Global Cycling Team + 00' 21'' 95 - - -
96 130  Popov, Anton 20  UOR №2 Moscow + 00' 21'' 55 - - -
97 58  Kovalev, Evgeny 30  Marathon-Tula Cycling Team + 00' 21'' 27 - - -
98 3  Levinzon, Yuriy 36  Serpantin Cycling + 00' 21'' 103 - - -
99 128  Sveshnikov, Pavel 20  UOR №2 Moscow + 00' 21'' 78 - - -
100 1  Prostokishin, Andrey 22  Serpantin Cycling + 00' 21'' 77 - - -
101 11  Kazanov, Evgenii 20  Russia + 00' 21'' 57 - - -
102 5  Shalakhov, Ivan 23  Serpantin Cycling + 00' 21'' 88 - - -
103 6  Dedkov, Denis 25  Serpantin Cycling + 01' 13'' 104 - - -
104 51  Nobel, Rick 24  Global Cycling Team + 02' 17'' 105 - - -
105 71  Podoynikov, Victor 21  Cycling Team Berdsk + 00' 21'' 91 - - -
106 102  Baidikov, Ilia 22  SSHOR #7 Samara + 04' 07'' 106 - - -
107 106  Milovidov, Nikolay 21  Udmurtia Region + 10' 18'' 107 - - -
108 48  Clement, Guillaume 22  Club de la Défense + 13' 36'' 108 - - -
DNF 37  Turebekov, Nurgalı 23  Apple Team
DNF 105  Golubev, Kirill 26  Udmurtia Region
DNF 110  Bondarchuk, Nikita 20  SSHOR im.Korenkova
DNF 116  Knyazev, Vyacheslav 21  Dinamo
#  Team Time Sum #  Rider Age Time
1  Marathon-Tula Cycling Team 6h 59' 09'' 14
3 59  Ilchenko, Vladimir 23 2h 19' 43''
4 60  Komin, Aleksandr 24 2h 19' 43''
7 57  Sukhov, Maksin 22 2h 19' 43''
2  Serpantin Cycling 6h 59' 30'' 114
5 4  Seledkov, Ivan 36 2h 19' 43''
11 2  Puzanov, Dmitry 36 2h 19' 43''
98 3  Levinzon, Yuriy 36 2h 20' 04''
3  Belarus 6h 59' 44'' 40
12 17  Miazga, Maksim 18 2h 19' 50''
13 15  Kiryevich, Artur 18 2h 19' 50''
15 13  Mazur, Dzianis 19 2h 20' 04''
4  Minsk Cycling Club 6h 59' 51'' 38
1 32  Shumov, Nikolai 25 2h 19' 43''
14 31  Maikin, Roman 28 2h 20' 04''
23 34  Bazhkou, Stanislau 27 2h 20' 04''
5  Vino-Astana Motors 6h 59' 51'' 56
2 25  Nikitin, Matvey 26 2h 19' 43''
19 27  Shtein, Grigoriy 23 2h 20' 04''
35 28  Lessechko, Dmitiy 19 2h 20' 04''
6  Crimea Region 6h 59' 51'' 64
8 85  Popkov, Vitaliy 35 2h 19' 43''
24 89  Zhurkin, Nikolay 27 2h 20' 04''
32 86  Taranenko, Vladislav 22 2h 20' 04''
7  CSP OVS Moskovskaya oblast 6h 59' 51'' 80
6 65  Duiynov, Vladislav 24 2h 19' 43''
16 61  Chumachenko, Daniil 21 2h 20' 04''
58 62  Lobanov, Alexandr 24 2h 20' 04''
8  Club de la Défense 6h 59' 51'' 101
9 47  Vaubourzeix, Thomas 29 2h 19' 43''
20 45  Roger, Gabriel 19 2h 20' 04''
72 44  Carlier, Mickael 35 2h 20' 04''
9  Krasnodar Region 6h 59' 51'' 118
10 123  Kirzhaykin, Nikita 25 2h 19' 43''
44 124  Trusov, Nikolay 33 2h 20' 04''
64 121  Plakushkin, Sergei 21 2h 20' 04''
10  Apple Team 7h 00' 12'' 85
21 38  Panassenko, Nikita 27 2h 20' 04''
31 41  Miraliyev, Sultanmurat 28 2h 20' 04''
33 40  Lavrentyev, Anton 23 2h 20' 04''
11  Dinamo 7h 00' 12'' 121
22 118  Starchenko, Nikita 20 2h 20' 04''
47 117  Galkin, Maksim 21 2h 20' 04''
52 115  Manakov, Viktor 26 2h 20' 04''
12  Tyumen Region 7h 00' 12'' 137
28 80  Kugaevski, Gleb 19 2h 20' 04''
34 82  Fatkullin, Valerii 20 2h 20' 04''
75 79  Sidorov, Igor 19 2h 20' 04''
13  Russia 7h 00' 12'' 137
42 12  Malnev, Sergey 20 2h 20' 04''
46 9  Sherstnev, Timofei 19 2h 20' 04''
49 10  Zotov, Evgeny 24 2h 20' 04''
14  Cycling Team Berdsk 7h 00' 12'' 139
25 67  Eremkin, Arkadiy 22 2h 20' 04''
53 68  Eremkin, Vladimir 21 2h 20' 04''
61 69  Timofeev, Andrey 22 2h 20' 04''
15  MGFSO 7h 00' 12'' 141
17 78  Chursin, Pavel 24 2h 20' 04''
59 75  Orlov, Ivan 18 2h 20' 04''
65 76  Sazanov, Andrey 25 2h 20' 04''
16  SSHOR im.Korenkova 7h 00' 12'' 153
29 109  Potekalo, Nikolai 19 2h 20' 04''
39 111  Yatsenko, Ivan 18 2h 20' 04''
85 112  Belyakov, Sergey 18 2h 20' 04''
17  UOR №2 Moscow 7h 00' 12'' 156
27 131  Zatcepin, Sergey 18 2h 20' 04''
41 129  Petrov, Igor 20 2h 20' 04''
88 127  Razumov, Nikita 22 2h 20' 04''
18  GUOR Shelkovo 7h 00' 12'' 170
40 93  Sharov, Grigorii 18 2h 20' 04''
62 96  Makarov, Ivan 28 2h 20' 04''
68 92  Naumov, Evgeny 19 2h 20' 04''
19  Global Cycling Team 7h 00' 12'' 171
30 49  Bakker, Björn 25 2h 20' 04''
63 52  Welling, Sybren 24 2h 20' 04''
78 50  Nijssen, Kenny 28 2h 20' 04''
20  SSHOR #7 Samara 7h 00' 12'' 192
55 101  Grishin, Maksim 22 2h 20' 04''
56 97  Borisov, Alexandr 22 2h 20' 04''
81 98  Grigoryan, Stepan 25 2h 20' 04''
21  Udmurtia Region 7h 00' 12'' 226
57 103  Levashov, Zakhar 20 2h 20' 04''
80 107  Fedotov, Grigorii 20 2h 20' 04''
89 104  Belykh, Sergey 29 2h 20' 04''
#  Rider Age  Team Time Difference Rank +/-
1 25  Nikitin, Matvey 26  Vino-Astana Motors 2h 24' 29'' + 9
2 59  Ilchenko, Vladimir 23  Marathon-Tula Cycling Team 2h 24' 30'' + 00' 01'' + 2
3 65  Duiynov, Vladislav 24  CSP OVS Moskovskaya oblast 2h 24' 32'' + 00' 03'' - 1
4 32  Shumov, Nikolai 25  Minsk Cycling Club 2h 24' 36'' + 00' 07'' + 35
5 47  Vaubourzeix, Thomas 29  Club de la Défense 2h 24' 39'' + 00' 10'' + 15
6 60  Komin, Aleksandr 24  Marathon-Tula Cycling Team 2h 24' 40'' + 00' 11'' + 9
7 4  Seledkov, Ivan 36  Serpantin Cycling 2h 24' 40'' + 00' 11'' + 14
8 85  Popkov, Vitaliy 35  Crimea Region 2h 24' 42'' + 00' 13'' + 21
9 57  Sukhov, Maksin 22  Marathon-Tula Cycling Team 2h 24' 44'' + 00' 15'' + 26
10 131  Zatcepin, Sergey 18  UOR №2 Moscow 2h 24' 50'' + 00' 21'' - 9
11 26  Astafyev, Stepan 25  Vino-Astana Motors 2h 24' 53'' + 00' 24'' - 8
12 123  Kirzhaykin, Nikita 25  Krasnodar Region 2h 24' 54'' + 00' 25'' + 53
13 2  Puzanov, Dmitry 36  Serpantin Cycling 2h 24' 54'' + 00' 25'' + 54
14 56  Piskunov, Maksim 21  Marathon-Tula Cycling Team 2h 24' 56'' + 00' 27'' - 9
15 98  Grigoryan, Stepan 25  SSHOR #7 Samara 2h 24' 57'' + 00' 28'' - 9
16 73  Shakotko, Aleksandr 19  MGFSO 2h 24' 57'' + 00' 28'' - 9
17 52  Welling, Sybren 24  Global Cycling Team 2h 24' 58'' + 00' 29'' - 9
18 7  Stepanov, Andrei 20  Russia 2h 24' 58'' + 00' 29'' - 9
19 89  Zhurkin, Nikolay 27  Crimea Region 2h 24' 59'' + 00' 30'' -
20 34  Bazhkou, Stanislau 27  Minsk Cycling Club 2h 24' 59'' + 00' 30'' + 5
21 15  Kiryevich, Artur 18  Belarus 2h 25' 00'' + 00' 31'' + 54
22 76  Sazanov, Andrey 25  MGFSO 2h 25' 00'' + 00' 31'' - 11
23 55  Ershov, Artur 29  Marathon-Tula Cycling Team 2h 25' 00'' + 00' 31'' - 11
24 80  Kugaevski, Gleb 19  Tyumen Region 2h 25' 00'' + 00' 31'' - 11
25 63  Nekrasov, Konstantin 20  CSP OVS Moskovskaya oblast 2h 25' 00'' + 00' 31'' - 11
26 101  Grishin, Maksim 22  SSHOR #7 Samara 2h 25' 01'' + 00' 32'' - 10
27 58  Kovalev, Evgeny 30  Marathon-Tula Cycling Team 2h 25' 01'' + 00' 32'' - 10
28 111  Yatsenko, Ivan 18  SSHOR im.Korenkova 2h 25' 01'' + 00' 32'' - 10
29 35  Sobal, Yauhen 38  Minsk Cycling Club 2h 25' 02'' + 00' 33'' - 7
30 31  Maikin, Roman 28  Minsk Cycling Club 2h 25' 02'' + 00' 33'' - 7
31 119  Zubov, Matvey 28  Dinamo 2h 25' 02'' + 00' 33'' - 7
32 68  Eremkin, Vladimir 21  Cycling Team Berdsk 2h 25' 02'' + 00' 33'' - 6
33 29  Ovsyannikov, Alexandr 21  Vino-Astana Motors 2h 25' 02'' + 00' 33'' - 6
34 115  Manakov, Viktor 26  Dinamo 2h 25' 03'' + 00' 34'' - 6
35 100  Zverkov, Evgeny 26  SSHOR #7 Samara 2h 25' 04'' + 00' 35'' - 5
36 93  Sharov, Grigorii 18  GUOR Shelkovo 2h 25' 04'' + 00' 35'' - 5
37 38  Panassenko, Nikita 27  Apple Team 2h 25' 04'' + 00' 35'' - 5
38 95  Rozanov, Dmitriy 29  GUOR Shelkovo 2h 25' 04'' + 00' 35'' - 5
39 75  Orlov, Ivan 18  MGFSO 2h 25' 05'' + 00' 36'' - 5
40 8  Frolov, Igor 29  Russia 2h 25' 06'' + 00' 37'' - 4
41 77  Ovsyannikov, Pavel 20  MGFSO 2h 25' 06'' + 00' 37'' - 4
42 17  Miazga, Maksim 18  Belarus 2h 25' 07'' + 00' 38'' + 42
43 40  Lavrentyev, Anton 23  Apple Team 2h 25' 07'' + 00' 38'' - 5
44 30  Shtein, Iogan 19  Vino-Astana Motors 2h 25' 07'' + 00' 38'' - 4
45 42  Tsoy, Vladimir 22  Apple Team 2h 25' 07'' + 00' 38'' - 4
46 109  Potekalo, Nikolai 19  SSHOR im.Korenkova 2h 25' 07'' + 00' 38'' - 4
47 96  Makarov, Ivan 28  GUOR Shelkovo 2h 25' 08'' + 00' 39'' - 4
48 27  Shtein, Grigoriy 23  Vino-Astana Motors 2h 25' 08'' + 00' 39'' - 4
49 13  Mazur, Dzianis 19  Belarus 2h 25' 08'' + 00' 39'' - 3
50 124  Trusov, Nikolay 33  Krasnodar Region 2h 25' 09'' + 00' 40'' - 3
51 103  Levashov, Zakhar 20  Udmurtia Region 2h 25' 10'' + 00' 41'' - 3
52 14  Tsimoshyk, Uladzislau 19  Belarus 2h 25' 11'' + 00' 42'' - 2
53 118  Starchenko, Nikita 20  Dinamo 2h 25' 12'' + 00' 43'' - 2
54 87  Konyaev, Stanislav 21  Crimea Region 2h 25' 12'' + 00' 43'' - 2
55 130  Popov, Anton 20  UOR №2 Moscow 2h 25' 12'' + 00' 43'' - 2
56 92  Naumov, Evgeny 19  GUOR Shelkovo 2h 25' 12'' + 00' 43'' - 2
57 11  Kazanov, Evgenii 20  Russia 2h 25' 12'' + 00' 43'' - 2
58 69  Timofeev, Andrey 22  Cycling Team Berdsk 2h 25' 12'' + 00' 43'' - 2
59 122  Suchkov, Vasily 24  Krasnodar Region 2h 25' 13'' + 00' 44'' - 2
60 28  Lessechko, Dmitiy 19  Vino-Astana Motors 2h 25' 13'' + 00' 44'' - 2
61 62  Lobanov, Alexandr 24  CSP OVS Moskovskaya oblast 2h 25' 13'' + 00' 44'' - 2
62 61  Chumachenko, Daniil 21  CSP OVS Moskovskaya oblast 2h 25' 13'' + 00' 44'' - 2
63 9  Sherstnev, Timofei 19  Russia 2h 25' 14'' + 00' 45'' - 1
64 127  Razumov, Nikita 22  UOR №2 Moscow 2h 25' 14'' + 00' 45'' - 3
65 99  Khalikov, Bulat 19  SSHOR #7 Samara 2h 25' 14'' + 00' 45'' - 2
66 79  Sidorov, Igor 19  Tyumen Region 2h 25' 15'' + 00' 46'' - 2
67 12  Malnev, Sergey 20  Russia 2h 25' 15'' + 00' 46'' - 1
68 86  Taranenko, Vladislav 22  Crimea Region 2h 25' 15'' + 00' 46'' -
69 74  Shubin, Ivan 18  MGFSO 2h 25' 15'' + 00' 46'' -
70 10  Zotov, Evgeny 24  Russia 2h 25' 16'' + 00' 47'' -
71 91  Vikulov, Evgeny 18  GUOR Shelkovo 2h 25' 16'' + 00' 47'' -
72 64  Chirukhin, Mikhail 19  CSP OVS Moskovskaya oblast 2h 25' 16'' + 00' 47'' -
73 82  Fatkullin, Valerii 20  Tyumen Region 2h 25' 16'' + 00' 47'' -
74 70  Rudakov, Maxim 22  Cycling Team Berdsk 2h 25' 17'' + 00' 48'' -
75 41  Miraliyev, Sultanmurat 28  Apple Team 2h 25' 17'' + 00' 48'' + 2
76 49  Bakker, Björn 25  Global Cycling Team 2h 25' 17'' + 00' 48'' -
77 1  Prostokishin, Andrey 22  Serpantin Cycling 2h 25' 18'' + 00' 49'' + 1
78 128  Sveshnikov, Pavel 20  UOR №2 Moscow 2h 25' 19'' + 00' 50'' + 1
79 33  Strokau, Vasili 23  Minsk Cycling Club 2h 25' 19'' + 00' 50'' + 1
80 88  Markov, Dmitry 21  Crimea Region 2h 25' 21'' + 00' 52'' + 2
81 67  Eremkin, Arkadiy 22  Cycling Team Berdsk 2h 25' 21'' + 00' 52'' + 2
82 16  Marchuk, Dzianis 18  Belarus 2h 25' 22'' + 00' 53'' + 3
83 117  Galkin, Maksim 21  Dinamo 2h 25' 23'' + 00' 54'' + 3
84 107  Fedotov, Grigorii 20  Udmurtia Region 2h 25' 23'' + 00' 54'' + 3
85 97  Borisov, Alexandr 22  SSHOR #7 Samara 2h 25' 25'' + 00' 56'' + 3
86 112  Belyakov, Sergey 18  SSHOR im.Korenkova 2h 25' 25'' + 00' 56'' + 3
87 104  Belykh, Sergey 29  Udmurtia Region 2h 25' 26'' + 00' 57'' + 3
88 5  Shalakhov, Ivan 23  Serpantin Cycling 2h 25' 26'' + 00' 57'' + 4
89 81  Kurianov, Sergey 19  Tyumen Region 2h 25' 27'' + 00' 58'' + 4
90 78  Chursin, Pavel 24  MGFSO 2h 25' 28'' + 00' 59'' + 4
91 71  Podoynikov, Victor 21  Cycling Team Berdsk 2h 25' 29'' + 01' 00'' + 5
92 121  Plakushkin, Sergei 21  Krasnodar Region 2h 25' 29'' + 01' 00'' + 5
93 46  Colluccini, Nicolas 20  Club de la Défense 2h 25' 29'' + 01' 00'' + 5
94 39  Chsherbinin, Yuriy 23  Apple Team 2h 25' 31'' + 01' 02'' + 6
95 53  Buijk, Jacob 26  Global Cycling Team 2h 25' 31'' + 01' 02'' + 4
96 129  Petrov, Igor 20  UOR №2 Moscow 2h 25' 32'' + 01' 03'' + 5
97 44  Carlier, Mickael 35  Club de la Défense 2h 25' 32'' + 01' 03'' + 6
98 66  Mamykin, Matvei 24  CSP OVS Moskovskaya oblast 2h 25' 32'' + 01' 03'' + 6
99 43  Metge, Thomas 20  Club de la Défense 2h 25' 34'' + 01' 05'' + 7
100 94  Eroshkin, Ivan 18  GUOR Shelkovo 2h 25' 35'' + 01' 06'' + 7
101 45  Roger, Gabriel 19  Club de la Défense 2h 25' 36'' + 01' 07'' + 7
102 50  Nijssen, Kenny 28  Global Cycling Team 2h 25' 42'' + 01' 13'' + 8
103 3  Levinzon, Yuriy 36  Serpantin Cycling 2h 25' 47'' + 01' 18'' + 9
104 6  Dedkov, Denis 25  Serpantin Cycling 2h 27' 21'' + 02' 52'' + 9
105 51  Nobel, Rick 24  Global Cycling Team 2h 27' 28'' + 02' 59'' - 3
106 102  Baidikov, Ilia 22  SSHOR #7 Samara 2h 28' 57'' + 04' 28'' - 57
107 106  Milovidov, Nikolay 21  Udmurtia Region 2h 35' 42'' + 11' 13'' + 4
108 48  Clement, Guillaume 22  Club de la Défense 2h 38' 56'' + 14' 27'' + 1
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
1 32  Shumov, Nikolai 25  Minsk Cycling Club 25 pts
2 25  Nikitin, Matvey 26  Vino-Astana Motors 22 pts -3 pts + 4
3 59  Ilchenko, Vladimir 23  Marathon-Tula Cycling Team 16 pts -9 pts + 10
4 60  Komin, Aleksandr 24  Marathon-Tula Cycling Team 14 pts -11 pts
5 4  Seledkov, Ivan 36  Serpantin Cycling 12 pts -13 pts - 2
6 65  Duiynov, Vladislav 24  CSP OVS Moskovskaya oblast 10 pts -15 pts + 3
7 57  Sukhov, Maksin 22  Marathon-Tula Cycling Team 9 pts -16 pts + 5
8 47  Vaubourzeix, Thomas 29  Club de la Défense 8 pts -17 pts
9 85  Popkov, Vitaliy 35  Crimea Region 8 pts -17 pts + 5
10 15  Kiryevich, Artur 18  Belarus 6 pts -19 pts
11 123  Kirzhaykin, Nikita 25  Krasnodar Region 6 pts -19 pts + 11
12 2  Puzanov, Dmitry 36  Serpantin Cycling 5 pts -20 pts - 1
13 17  Miazga, Maksim 18  Belarus 4 pts -21 pts
14 34  Bazhkou, Stanislau 27  Minsk Cycling Club 3 pts -22 pts - 4
15 89  Zhurkin, Nikolay 27  Crimea Region 2 pts -23 pts
16 31  Maikin, Roman 28  Minsk Cycling Club 2 pts -23 pts - 14
17 13  Mazur, Dzianis 19  Belarus 1 pts -24 pts + 15
18 41  Miraliyev, Sultanmurat 28  Apple Team 1 pts -24 pts
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
#  Rider Age  Team Time Difference Rank +/-
#  Team Time Difference Rank +/-


© Wijnreder Media