Moscow - Moscow (136.0 km)

Route

 3 May 2019
 Profile  Flat stage
 Start  Moscow
 Finish  Moscow
 Distance  136.0 km  (84.5 mi)
 Speed  39.130 km/h  (24.315 mi/h)

Classifications

 Race jerseys after stage 3
 Kugaevski, Gleb (TYU) 5h 53' 19''
 Kugaevski, Gleb (TYU) 28 points
 

Results

Race
#  Rider Age  Team Time Bonus
1 80  Kugaevski, Gleb 19  Tyumen Region 3h 28' 32'' 1 1 - -
2 35  Sobal, Yauhen 38  Minsk Cycling Club + 00' 00'' 2 3 - -
3 26  Astafyev, Stepan 25  Vino-Astana Motors + 00' 25'' 4 7 - -
4 65  Duiynov, Vladislav 24  CSP OVS Moskovskaya oblast + 00' 26'' 3 4 - -
5 4  Seledkov, Ivan 36  Serpantin Cycling + 01' 23'' 5 5 - -
6 31  Maikin, Roman 28  Minsk Cycling Club + 01' 26'' 6 10 - -
7 119  Zubov, Matvey 28  Dinamo + 01' 35'' 7 15 - -
8 14  Tsimoshyk, Uladzislau 19  Belarus + 02' 30'' 13 17 - -
9 7  Stepanov, Andrei 20  Russia + 02' 30'' 11 18 - -
10 34  Bazhkou, Stanislau 27  Minsk Cycling Club + 02' 30'' 10 12 - -
11 2  Puzanov, Dmitry 36  Serpantin Cycling + 02' 30'' 9 13 - -
12 85  Popkov, Vitaliy 35  Crimea Region + 02' 30'' 8 11 - -
13 8  Frolov, Igor 29  Russia + 02' 30'' 12 21 - -
14 61  Chumachenko, Daniil 21  CSP OVS Moskovskaya oblast + 02' 30'' 14 23 - -
15 62  Lobanov, Alexandr 24  CSP OVS Moskovskaya oblast + 02' 41'' 17 25 - -
16 76  Sazanov, Andrey 25  MGFSO + 02' 49'' 16 - - -
17 56  Piskunov, Maksim 21  Marathon-Tula Cycling Team + 02' 49'' 15 - - -
18 104  Belykh, Sergey 29  Udmurtia Region + 02' 51'' 19 - - -
19 129  Petrov, Igor 20  UOR №2 Moscow + 03' 05'' 22 - - -
20 25  Nikitin, Matvey 26  Vino-Astana Motors + 03' 43'' 18 6 - -
21 98  Grigoryan, Stepan 25  SSHOR #7 Samara + 03' 43'' 23 - - -
22 38  Panassenko, Nikita 27  Apple Team + 03' 43'' 26 - - -
23 32  Shumov, Nikolai 25  Minsk Cycling Club + 03' 43'' 20 2 - -
24 55  Ershov, Artur 29  Marathon-Tula Cycling Team + 03' 43'' 25 - - -
25 50  Nijssen, Kenny 28  Global Cycling Team + 03' 43'' 28 - - -
26 122  Suchkov, Vasily 24  Krasnodar Region + 03' 43'' 27 - - -
27 89  Zhurkin, Nikolay 27  Crimea Region + 03' 43'' 24 24 - -
28 60  Komin, Aleksandr 24  Marathon-Tula Cycling Team + 03' 43'' 21 9 - -
29 124  Trusov, Nikolay 33  Krasnodar Region + 04' 23'' 30 - - -
30 52  Welling, Sybren 24  Global Cycling Team + 04' 29'' 29 - - -
31 70  Rudakov, Maxim 22  Cycling Team Berdsk + 04' 29'' 32 - - -
32 51  Nobel, Rick 24  Global Cycling Team + 04' 29'' 43 - - -
33 11  Kazanov, Evgenii 20  Russia + 04' 29'' 31 - - -
34 33  Strokau, Vasili 23  Minsk Cycling Club + 04' 33'' 33 - - -
35 66  Mamykin, Matvei 24  CSP OVS Moskovskaya oblast + 04' 33'' 35 - - -
36 59  Ilchenko, Vladimir 23  Marathon-Tula Cycling Team + 05' 23'' 34 8 - -
37 49  Bakker, Björn 25  Global Cycling Team + 05' 38'' 38 - - -
38 16  Marchuk, Dzianis 18  Belarus + 05' 38'' 39 - - -
39 95  Rozanov, Dmitriy 29  GUOR Shelkovo + 05' 42'' 37 - - -
40 121  Plakushkin, Sergei 21  Krasnodar Region + 05' 42'' 42 - - -
41 123  Kirzhaykin, Nikita 25  Krasnodar Region + 05' 44'' 36 20 - -
42 10  Zotov, Evgeny 24  Russia + 05' 44'' 40 - - -
43 40  Lavrentyev, Anton 23  Apple Team + 05' 54'' 41 - - -
44 107  Fedotov, Grigorii 20  Udmurtia Region + 06' 58'' 44 - - -
45 46  Colluccini, Nicolas 20  Club de la Défense + 07' 02'' 46 - - -
46 99  Khalikov, Bulat 19  SSHOR #7 Samara + 07' 12'' 45 - - -
47 64  Chirukhin, Mikhail 19  CSP OVS Moskovskaya oblast + 07' 19'' 47 - - -
48 13  Mazur, Dzianis 19  Belarus + 07' 36'' 48 26 - -
49 79  Sidorov, Igor 19  Tyumen Region + 07' 36'' 49 - - -
50 29  Ovsyannikov, Alexandr 21  Vino-Astana Motors + 07' 51'' 50 - - -
51 130  Popov, Anton 20  UOR №2 Moscow + 08' 20'' 55 - - -
52 118  Starchenko, Nikita 20  Dinamo + 08' 20'' 54 - - -
53 97  Borisov, Alexandr 22  SSHOR #7 Samara + 08' 20'' 58 - - -
54 41  Miraliyev, Sultanmurat 28  Apple Team + 08' 20'' 57 27 - -
55 131  Zatcepin, Sergey 18  UOR №2 Moscow + 08' 20'' 51 - - -
56 63  Nekrasov, Konstantin 20  CSP OVS Moskovskaya oblast + 08' 20'' 52 - - -
57 9  Sherstnev, Timofei 19  Russia + 08' 20'' 56 - - -
58 75  Orlov, Ivan 18  MGFSO + 08' 20'' 53 - - -
59 53  Buijk, Jacob 26  Global Cycling Team + 08' 39'' 68 - - -
60 27  Shtein, Grigoriy 23  Vino-Astana Motors + 08' 52'' 61 - - -
61 82  Fatkullin, Valerii 20  Tyumen Region + 08' 52'' 66 - - -
62 12  Malnev, Sergey 20  Russia + 08' 54'' 67 - - -
63 117  Galkin, Maksim 21  Dinamo + 08' 54'' 72 - - -
64 73  Shakotko, Aleksandr 19  MGFSO + 08' 56'' 60 - - -
65 81  Kurianov, Sergey 19  Tyumen Region + 08' 57'' 74 - - -
66 93  Sharov, Grigorii 18  GUOR Shelkovo + 08' 57'' 62 - - -
67 115  Manakov, Viktor 26  Dinamo + 09' 01'' 64 - - -
68 30  Shtein, Iogan 19  Vino-Astana Motors + 09' 03'' 69 - - -
69 28  Lessechko, Dmitiy 19  Vino-Astana Motors + 09' 03'' 70 - - -
70 78  Chursin, Pavel 24  MGFSO + 09' 03'' 75 - - -
71 101  Grishin, Maksim 22  SSHOR #7 Samara + 09' 03'' 63 - - -
72 68  Eremkin, Vladimir 21  Cycling Team Berdsk + 09' 03'' 65 - - -
73 128  Sveshnikov, Pavel 20  UOR №2 Moscow + 09' 03'' 73 - - -
74 127  Razumov, Nikita 22  UOR №2 Moscow + 09' 03'' 71 - - -
75 57  Sukhov, Maksin 22  Marathon-Tula Cycling Team + 09' 03'' 59 16 - -
76 86  Taranenko, Vladislav 22  Crimea Region + 09' 31'' 76 - - -
77 39  Chsherbinin, Yuriy 23  Apple Team + 09' 33'' 77 - - -
78 96  Makarov, Ivan 28  GUOR Shelkovo + 10' 10'' 78 - - -
79 47  Vaubourzeix, Thomas 29  Club de la Défense + 13' 52'' 79 14 - -
80 92  Naumov, Evgeny 19  GUOR Shelkovo + 14' 46'' 82 - - -
81 111  Yatsenko, Ivan 18  SSHOR im.Korenkova + 14' 46'' 80 - - -
82 109  Potekalo, Nikolai 19  SSHOR im.Korenkova + 14' 46'' 81 - - -
83 112  Belyakov, Sergey 18  SSHOR im.Korenkova + 15' 25'' 83 - - -
84 15  Kiryevich, Artur 18  Belarus + 19' 35'' 84 19 - -
OTL 17  Miazga, Maksim 18  Belarus + 22' 18'' 22
OTL 45  Roger, Gabriel 19  Club de la Défense + 24' 06''
OTL 44  Carlier, Mickael 35  Club de la Défense + 27' 25''
OTL 74  Shubin, Ivan 18  MGFSO + 28' 23''
DNF 1  Prostokishin, Andrey 22  Serpantin Cycling
DNF 3  Levinzon, Yuriy 36  Serpantin Cycling
DNF 5  Shalakhov, Ivan 23  Serpantin Cycling
DNF 6  Dedkov, Denis 25  Serpantin Cycling
DNF 42  Tsoy, Vladimir 22  Apple Team
DNF 43  Metge, Thomas 20  Club de la Défense
DNF 48  Clement, Guillaume 22  Club de la Défense
DNF 58  Kovalev, Evgeny 30  Marathon-Tula Cycling Team
DNF 67  Eremkin, Arkadiy 22  Cycling Team Berdsk
DNF 69  Timofeev, Andrey 22  Cycling Team Berdsk
DNF 71  Podoynikov, Victor 21  Cycling Team Berdsk
DNF 77  Ovsyannikov, Pavel 20  MGFSO
DNF 87  Konyaev, Stanislav 21  Crimea Region
DNF 88  Markov, Dmitry 21  Crimea Region
DNF 91  Vikulov, Evgeny 18  GUOR Shelkovo
DNF 94  Eroshkin, Ivan 18  GUOR Shelkovo
DNF 100  Zverkov, Evgeny 26  SSHOR #7 Samara
DNF 102  Baidikov, Ilia 22  SSHOR #7 Samara
DNF 103  Levashov, Zakhar 20  Udmurtia Region
DNF 106  Milovidov, Nikolay 21  Udmurtia Region
#  Team Time Sum #  Rider Age Time
1  Minsk Cycling Club 10h 29' 32'' 18
2 35  Sobal, Yauhen 38 3h 28' 32''
6 31  Maikin, Roman 28 3h 29' 58''
10 34  Bazhkou, Stanislau 27 3h 31' 02''
2  CSP OVS Moskovskaya oblast 10h 31' 13'' 33
4 65  Duiynov, Vladislav 24 3h 28' 58''
14 61  Chumachenko, Daniil 21 3h 31' 02''
15 62  Lobanov, Alexandr 24 3h 31' 13''
3  Russia 10h 35' 05'' 55
9 7  Stepanov, Andrei 20 3h 31' 02''
13 8  Frolov, Igor 29 3h 31' 02''
33 11  Kazanov, Evgenii 20 3h 33' 01''
4  Marathon-Tula Cycling Team 10h 35' 51'' 69
17 56  Piskunov, Maksim 21 3h 31' 21''
24 55  Ershov, Artur 29 3h 32' 15''
28 60  Komin, Aleksandr 24 3h 32' 15''
5  Vino-Astana Motors 10h 37' 35'' 73
3 26  Astafyev, Stepan 25 3h 28' 57''
20 25  Nikitin, Matvey 26 3h 32' 15''
50 29  Ovsyannikov, Alexandr 21 3h 36' 23''
6  Global Cycling Team 10h 38' 17'' 87
25 50  Nijssen, Kenny 28 3h 32' 15''
30 52  Welling, Sybren 24 3h 33' 01''
32 51  Nobel, Rick 24 3h 33' 01''
7  Krasnodar Region 10h 39' 24'' 95
26 122  Suchkov, Vasily 24 3h 32' 15''
29 124  Trusov, Nikolay 33 3h 32' 55''
40 121  Plakushkin, Sergei 21 3h 34' 14''
8  Belarus 10h 41' 20'' 94
8 14  Tsimoshyk, Uladzislau 19 3h 31' 02''
38 16  Marchuk, Dzianis 18 3h 34' 10''
48 13  Mazur, Dzianis 19 3h 36' 08''
9  Crimea Region 10h 41' 20'' 115
12 85  Popkov, Vitaliy 35 3h 31' 02''
27 89  Zhurkin, Nikolay 27 3h 32' 15''
76 86  Taranenko, Vladislav 22 3h 38' 03''
10  Tyumen Region 10h 42' 04'' 111
1 80  Kugaevski, Gleb 19 3h 28' 32''
49 79  Sidorov, Igor 19 3h 36' 08''
61 82  Fatkullin, Valerii 20 3h 37' 24''
11  Apple Team 10h 43' 33'' 119
22 38  Panassenko, Nikita 27 3h 32' 15''
43 40  Lavrentyev, Anton 23 3h 34' 26''
54 41  Miraliyev, Sultanmurat 28 3h 36' 52''
12  Dinamo 10h 44' 25'' 122
7 119  Zubov, Matvey 28 3h 30' 07''
52 118  Starchenko, Nikita 20 3h 36' 52''
63 117  Galkin, Maksim 21 3h 37' 26''
13  SSHOR #7 Samara 10h 44' 51'' 120
21 98  Grigoryan, Stepan 25 3h 32' 15''
46 99  Khalikov, Bulat 19 3h 35' 44''
53 97  Borisov, Alexandr 22 3h 36' 52''
14  UOR №2 Moscow 10h 45' 21'' 125
19 129  Petrov, Igor 20 3h 31' 37''
51 130  Popov, Anton 20 3h 36' 52''
55 131  Zatcepin, Sergey 18 3h 36' 52''
15  MGFSO 10h 45' 41'' 138
16 76  Sazanov, Andrey 25 3h 31' 21''
58 75  Orlov, Ivan 18 3h 36' 52''
64 73  Shakotko, Aleksandr 19 3h 37' 28''
16  GUOR Shelkovo 10h 50' 25'' 183
39 95  Rozanov, Dmitriy 29 3h 34' 14''
66 93  Sharov, Grigorii 18 3h 37' 29''
78 96  Makarov, Ivan 28 3h 38' 42''
17  SSHOR im.Korenkova 11h 10' 33'' 246
81 111  Yatsenko, Ivan 18 3h 43' 18''
82 109  Potekalo, Nikolai 19 3h 43' 18''
83 112  Belyakov, Sergey 18 3h 43' 57''
18  Club de la Défense 11h 10' 36'' 210
45 46  Colluccini, Nicolas 20 3h 35' 34''
79 47  Vaubourzeix, Thomas 29 3h 42' 24''
86 45  Roger, Gabriel 19 3h 52' 38''
#  Rider Age  Team Time Difference Rank +/-
1 80  Kugaevski, Gleb 19  Tyumen Region 5h 53' 19'' + 23
2 35  Sobal, Yauhen 38  Minsk Cycling Club 5h 53' 24'' + 00' 05'' + 27
3 65  Duiynov, Vladislav 24  CSP OVS Moskovskaya oblast 5h 53' 30'' + 00' 11'' -
4 26  Astafyev, Stepan 25  Vino-Astana Motors 5h 53' 46'' + 00' 27'' + 7
5 4  Seledkov, Ivan 36  Serpantin Cycling 5h 54' 35'' + 01' 16'' + 2
6 31  Maikin, Roman 28  Minsk Cycling Club 5h 55' 00'' + 01' 41'' + 24
7 119  Zubov, Matvey 28  Dinamo 5h 55' 09'' + 01' 50'' + 24
8 85  Popkov, Vitaliy 35  Crimea Region 5h 55' 44'' + 02' 25'' -
9 2  Puzanov, Dmitry 36  Serpantin Cycling 5h 55' 56'' + 02' 37'' + 4
10 34  Bazhkou, Stanislau 27  Minsk Cycling Club 5h 55' 59'' + 02' 40'' + 10
11 7  Stepanov, Andrei 20  Russia 5h 56' 00'' + 02' 41'' + 7
12 8  Frolov, Igor 29  Russia 5h 56' 07'' + 02' 48'' + 28
13 14  Tsimoshyk, Uladzislau 19  Belarus 5h 56' 13'' + 02' 54'' + 39
14 61  Chumachenko, Daniil 21  CSP OVS Moskovskaya oblast 5h 56' 15'' + 02' 56'' + 48
15 56  Piskunov, Maksim 21  Marathon-Tula Cycling Team 5h 56' 17'' + 02' 58'' - 1
16 76  Sazanov, Andrey 25  MGFSO 5h 56' 21'' + 03' 02'' + 6
17 62  Lobanov, Alexandr 24  CSP OVS Moskovskaya oblast 5h 56' 26'' + 03' 07'' + 44
18 25  Nikitin, Matvey 26  Vino-Astana Motors 5h 56' 44'' + 03' 25'' - 17
19 104  Belykh, Sergey 29  Udmurtia Region 5h 56' 49'' + 03' 30'' + 68
20 32  Shumov, Nikolai 25  Minsk Cycling Club 5h 56' 51'' + 03' 32'' - 16
21 60  Komin, Aleksandr 24  Marathon-Tula Cycling Team 5h 56' 55'' + 03' 36'' - 15
22 129  Petrov, Igor 20  UOR №2 Moscow 5h 57' 09'' + 03' 50'' + 74
23 98  Grigoryan, Stepan 25  SSHOR #7 Samara 5h 57' 12'' + 03' 53'' - 8
24 89  Zhurkin, Nikolay 27  Crimea Region 5h 57' 14'' + 03' 55'' - 5
25 55  Ershov, Artur 29  Marathon-Tula Cycling Team 5h 57' 15'' + 03' 56'' - 2
26 38  Panassenko, Nikita 27  Apple Team 5h 57' 19'' + 04' 00'' + 11
27 122  Suchkov, Vasily 24  Krasnodar Region 5h 57' 28'' + 04' 09'' + 32
28 50  Nijssen, Kenny 28  Global Cycling Team 5h 57' 57'' + 04' 38'' + 74
29 52  Welling, Sybren 24  Global Cycling Team 5h 57' 59'' + 04' 40'' - 12
30 124  Trusov, Nikolay 33  Krasnodar Region 5h 58' 04'' + 04' 45'' + 20
31 11  Kazanov, Evgenii 20  Russia 5h 58' 13'' + 04' 54'' + 26
32 70  Rudakov, Maxim 22  Cycling Team Berdsk 5h 58' 18'' + 04' 59'' + 42
33 33  Strokau, Vasili 23  Minsk Cycling Club 5h 58' 24'' + 05' 05'' + 46
34 59  Ilchenko, Vladimir 23  Marathon-Tula Cycling Team 5h 58' 25'' + 05' 06'' - 32
35 66  Mamykin, Matvei 24  CSP OVS Moskovskaya oblast 5h 58' 37'' + 05' 18'' + 63
36 123  Kirzhaykin, Nikita 25  Krasnodar Region 5h 59' 10'' + 05' 51'' - 24
37 95  Rozanov, Dmitriy 29  GUOR Shelkovo 5h 59' 18'' + 05' 59'' + 1
38 49  Bakker, Björn 25  Global Cycling Team 5h 59' 27'' + 06' 08'' + 38
39 16  Marchuk, Dzianis 18  Belarus 5h 59' 32'' + 06' 13'' + 43
40 10  Zotov, Evgeny 24  Russia 5h 59' 32'' + 06' 13'' + 30
41 40  Lavrentyev, Anton 23  Apple Team 5h 59' 33'' + 06' 14'' + 2
42 121  Plakushkin, Sergei 21  Krasnodar Region 5h 59' 43'' + 06' 24'' + 50
43 51  Nobel, Rick 24  Global Cycling Team 6h 00' 29'' + 07' 10'' + 62
44 107  Fedotov, Grigorii 20  Udmurtia Region 6h 00' 53'' + 07' 34'' + 40
45 99  Khalikov, Bulat 19  SSHOR #7 Samara 6h 00' 58'' + 07' 39'' + 20
46 46  Colluccini, Nicolas 20  Club de la Défense 6h 01' 03'' + 07' 44'' + 47
47 64  Chirukhin, Mikhail 19  CSP OVS Moskovskaya oblast 6h 01' 07'' + 07' 48'' + 25
48 13  Mazur, Dzianis 19  Belarus 6h 01' 16'' + 07' 57'' + 1
49 79  Sidorov, Igor 19  Tyumen Region 6h 01' 23'' + 08' 04'' + 17
50 29  Ovsyannikov, Alexandr 21  Vino-Astana Motors 6h 01' 25'' + 08' 06'' - 17
51 131  Zatcepin, Sergey 18  UOR №2 Moscow 6h 01' 42'' + 08' 23'' - 41
52 63  Nekrasov, Konstantin 20  CSP OVS Moskovskaya oblast 6h 01' 52'' + 08' 33'' - 27
53 75  Orlov, Ivan 18  MGFSO 6h 01' 57'' + 08' 38'' - 14
54 118  Starchenko, Nikita 20  Dinamo 6h 02' 04'' + 08' 45'' - 1
55 130  Popov, Anton 20  UOR №2 Moscow 6h 02' 04'' + 08' 45'' -
56 9  Sherstnev, Timofei 19  Russia 6h 02' 06'' + 08' 47'' + 7
57 41  Miraliyev, Sultanmurat 28  Apple Team 6h 02' 09'' + 08' 50'' + 18
58 97  Borisov, Alexandr 22  SSHOR #7 Samara 6h 02' 17'' + 08' 58'' + 27
59 57  Sukhov, Maksin 22  Marathon-Tula Cycling Team 6h 02' 19'' + 09' 00'' - 50
60 73  Shakotko, Aleksandr 19  MGFSO 6h 02' 25'' + 09' 06'' - 44
61 27  Shtein, Grigoriy 23  Vino-Astana Motors 6h 02' 32'' + 09' 13'' - 13
62 93  Sharov, Grigorii 18  GUOR Shelkovo 6h 02' 33'' + 09' 14'' - 26
63 101  Grishin, Maksim 22  SSHOR #7 Samara 6h 02' 36'' + 09' 17'' - 37
64 115  Manakov, Viktor 26  Dinamo 6h 02' 36'' + 09' 17'' - 30
65 68  Eremkin, Vladimir 21  Cycling Team Berdsk 6h 02' 37'' + 09' 18'' - 33
66 82  Fatkullin, Valerii 20  Tyumen Region 6h 02' 40'' + 09' 21'' + 7
67 12  Malnev, Sergey 20  Russia 6h 02' 41'' + 09' 22'' -
68 53  Buijk, Jacob 26  Global Cycling Team 6h 02' 42'' + 09' 23'' + 27
69 30  Shtein, Iogan 19  Vino-Astana Motors 6h 02' 42'' + 09' 23'' - 25
70 28  Lessechko, Dmitiy 19  Vino-Astana Motors 6h 02' 48'' + 09' 29'' - 10
71 127  Razumov, Nikita 22  UOR №2 Moscow 6h 02' 49'' + 09' 30'' - 7
72 117  Galkin, Maksim 21  Dinamo 6h 02' 49'' + 09' 30'' + 11
73 128  Sveshnikov, Pavel 20  UOR №2 Moscow 6h 02' 54'' + 09' 35'' + 5
74 81  Kurianov, Sergey 19  Tyumen Region 6h 02' 56'' + 09' 37'' + 15
75 78  Chursin, Pavel 24  MGFSO 6h 03' 03'' + 09' 44'' + 15
76 86  Taranenko, Vladislav 22  Crimea Region 6h 03' 18'' + 09' 59'' - 8
77 39  Chsherbinin, Yuriy 23  Apple Team 6h 03' 36'' + 10' 17'' + 17
78 96  Makarov, Ivan 28  GUOR Shelkovo 6h 03' 50'' + 10' 31'' - 31
79 47  Vaubourzeix, Thomas 29  Club de la Défense 6h 07' 01'' + 13' 42'' - 74
80 111  Yatsenko, Ivan 18  SSHOR im.Korenkova 6h 08' 19'' + 15' 00'' - 52
81 109  Potekalo, Nikolai 19  SSHOR im.Korenkova 6h 08' 25'' + 15' 06'' - 35
82 92  Naumov, Evgeny 19  GUOR Shelkovo 6h 08' 30'' + 15' 11'' - 26
83 112  Belyakov, Sergey 18  SSHOR im.Korenkova 6h 09' 22'' + 16' 03'' + 3
84 15  Kiryevich, Artur 18  Belarus 6h 13' 07'' + 19' 48'' - 63
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
1 80  Kugaevski, Gleb 19  Tyumen Region 28 pts
2 32  Shumov, Nikolai 25  Minsk Cycling Club 25 pts -3 pts - 1
3 35  Sobal, Yauhen 38  Minsk Cycling Club 24 pts -4 pts
4 65  Duiynov, Vladislav 24  CSP OVS Moskovskaya oblast 24 pts -4 pts + 2
5 4  Seledkov, Ivan 36  Serpantin Cycling 24 pts -4 pts -
6 25  Nikitin, Matvey 26  Vino-Astana Motors 22 pts -6 pts - 4
7 26  Astafyev, Stepan 25  Vino-Astana Motors 16 pts -12 pts
8 59  Ilchenko, Vladimir 23  Marathon-Tula Cycling Team 16 pts -12 pts - 5
9 60  Komin, Aleksandr 24  Marathon-Tula Cycling Team 14 pts -14 pts - 5
10 31  Maikin, Roman 28  Minsk Cycling Club 12 pts -16 pts + 6
11 85  Popkov, Vitaliy 35  Crimea Region 12 pts -16 pts - 2
12 34  Bazhkou, Stanislau 27  Minsk Cycling Club 11 pts -17 pts + 2
13 2  Puzanov, Dmitry 36  Serpantin Cycling 10 pts -18 pts - 1
14 47  Vaubourzeix, Thomas 29  Club de la Défense 10 pts -18 pts - 6
15 119  Zubov, Matvey 28  Dinamo 9 pts -19 pts
16 57  Sukhov, Maksin 22  Marathon-Tula Cycling Team 9 pts -19 pts - 9
17 14  Tsimoshyk, Uladzislau 19  Belarus 8 pts -20 pts
18 7  Stepanov, Andrei 20  Russia 7 pts -21 pts
19 15  Kiryevich, Artur 18  Belarus 6 pts -22 pts - 9
20 123  Kirzhaykin, Nikita 25  Krasnodar Region 6 pts -22 pts - 9
21 8  Frolov, Igor 29  Russia 4 pts -24 pts
22 17  Miazga, Maksim 18  Belarus 4 pts -24 pts - 9
23 61  Chumachenko, Daniil 21  CSP OVS Moskovskaya oblast 2 pts -26 pts
24 89  Zhurkin, Nikolay 27  Crimea Region 2 pts -26 pts - 9
25 62  Lobanov, Alexandr 24  CSP OVS Moskovskaya oblast 1 pts -27 pts
26 13  Mazur, Dzianis 19  Belarus 1 pts -27 pts - 9
27 41  Miraliyev, Sultanmurat 28  Apple Team 1 pts -27 pts - 9
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
#  Rider Age  Team Time Difference Rank +/-
#  Team Time Difference Rank +/-


© Wijnreder Media