Moscow - Moscow (156.8 km)

Route

 4 May 2019
 Profile  Flat stage
 Start  Moscow
 Finish  Moscow
 Distance  156.8 km  (97.4 mi)
 Speed  42.829 km/h  (26.612 mi/h)

Classifications

 Race jerseys after stage 4
 Kugaevski, Gleb (TYU) 9h 32' 59''
 Maikin, Roman (MCC) 32 points
 Minsk Cycling Club 28h 43' 17''

Results

Race
#  Rider Age  Team Time Bonus
1 56  Piskunov, Maksim 21  Marathon-Tula Cycling Team 3h 39' 40'' 13 4 - -
2 31  Maikin, Roman 28  Minsk Cycling Club + 00' 00'' 6 1 - -
3 57  Sukhov, Maksin 22  Marathon-Tula Cycling Team + 00' 00'' 56 6 - -
4 34  Bazhkou, Stanislau 27  Minsk Cycling Club + 00' 00'' 10 11 - -
5 14  Tsimoshyk, Uladzislau 19  Belarus + 00' 00'' 14 13 - -
6 2  Puzanov, Dmitry 36  Serpantin Cycling + 00' 00'' 9 12 - -
7 86  Taranenko, Vladislav 22  Crimea Region + 00' 00'' 72 18 - -
8 128  Sveshnikov, Pavel 20  UOR №2 Moscow + 00' 00'' 69 20 - -
9 59  Ilchenko, Vladimir 23  Marathon-Tula Cycling Team + 00' 00'' 34 9 - -
10 61  Chumachenko, Daniil 21  CSP OVS Moskovskaya oblast + 00' 00'' 15 19 - -
11 101  Grishin, Maksim 22  SSHOR #7 Samara + 00' 00'' 60 24 - -
12 25  Nikitin, Matvey 26  Vino-Astana Motors + 00' 00'' 18 8 - -
13 49  Bakker, Björn 25  Global Cycling Team + 00' 00'' 37 27 - -
14 4  Seledkov, Ivan 36  Serpantin Cycling + 00' 00'' 5 2 - -
15 78  Chursin, Pavel 24  MGFSO + 00' 00'' 71 30 - -
16 55  Ershov, Artur 29  Marathon-Tula Cycling Team + 00' 00'' 25 - - -
17 122  Suchkov, Vasily 24  Krasnodar Region + 00' 00'' 27 - - -
18 13  Mazur, Dzianis 19  Belarus + 00' 00'' 47 29 - -
19 130  Popov, Anton 20  UOR №2 Moscow + 00' 00'' 53 - - -
20 111  Yatsenko, Ivan 18  SSHOR im.Korenkova + 00' 00'' 77 - - -
21 50  Nijssen, Kenny 28  Global Cycling Team + 00' 00'' 28 - - -
22 35  Sobal, Yauhen 38  Minsk Cycling Club + 00' 00'' 2 10 - -
23 68  Eremkin, Vladimir 21  Cycling Team Berdsk + 00' 00'' 61 - - -
24 80  Kugaevski, Gleb 19  Tyumen Region + 00' 00'' 1 3 - -
25 123  Kirzhaykin, Nikita 25  Krasnodar Region + 00' 00'' 35 23 - -
26 81  Kurianov, Sergey 19  Tyumen Region + 00' 00'' 70 - - -
27 93  Sharov, Grigorii 18  GUOR Shelkovo + 00' 00'' 59 - - -
28 85  Popkov, Vitaliy 35  Crimea Region + 00' 00'' 8 16 - -
29 107  Fedotov, Grigorii 20  Udmurtia Region + 00' 00'' 43 - - -
30 11  Kazanov, Evgenii 20  Russia + 00' 00'' 31 - - -
31 121  Plakushkin, Sergei 21  Krasnodar Region + 00' 00'' 41 - - -
32 64  Chirukhin, Mikhail 19  CSP OVS Moskovskaya oblast + 00' 00'' 46 - - -
33 79  Sidorov, Igor 19  Tyumen Region + 00' 00'' 48 - - -
34 46  Colluccini, Nicolas 20  Club de la Défense + 00' 00'' 45 - - -
35 9  Sherstnev, Timofei 19  Russia + 00' 00'' 54 - - -
36 62  Lobanov, Alexandr 24  CSP OVS Moskovskaya oblast + 00' 00'' 17 28 - -
37 109  Potekalo, Nikolai 19  SSHOR im.Korenkova + 00' 00'' 78 - - -
38 124  Trusov, Nikolay 33  Krasnodar Region + 00' 00'' 30 - - -
39 30  Shtein, Iogan 19  Vino-Astana Motors + 00' 00'' 65 - - -
40 38  Panassenko, Nikita 27  Apple Team + 00' 00'' 26 - - -
41 29  Ovsyannikov, Alexandr 21  Vino-Astana Motors + 00' 00'' 49 - - -
42 92  Naumov, Evgeny 19  GUOR Shelkovo + 00' 00'' 79 - - -
43 127  Razumov, Nikita 22  UOR №2 Moscow + 00' 00'' 67 - - -
44 119  Zubov, Matvey 28  Dinamo + 00' 00'' 7 17 - -
45 28  Lessechko, Dmitiy 19  Vino-Astana Motors + 00' 00'' 66 - - -
46 16  Marchuk, Dzianis 18  Belarus + 00' 00'' 38 - - -
47 33  Strokau, Vasili 23  Minsk Cycling Club + 00' 00'' 33 - - -
48 98  Grigoryan, Stepan 25  SSHOR #7 Samara + 00' 00'' 22 - - -
49 65  Duiynov, Vladislav 24  CSP OVS Moskovskaya oblast + 00' 00'' 3 7 - -
50 104  Belykh, Sergey 29  Udmurtia Region + 00' 00'' 19 - - -
51 8  Frolov, Igor 29  Russia + 00' 00'' 12 26 - -
52 40  Lavrentyev, Anton 23  Apple Team + 00' 00'' 39 - - -
53 63  Nekrasov, Konstantin 20  CSP OVS Moskovskaya oblast + 00' 00'' 51 - - -
54 70  Rudakov, Maxim 22  Cycling Team Berdsk + 00' 00'' 32 - - -
55 7  Stepanov, Andrei 20  Russia + 00' 00'' 11 21 - -
56 47  Vaubourzeix, Thomas 29  Club de la Défense + 00' 00'' 76 22 - -
57 15  Kiryevich, Artur 18  Belarus + 00' 00'' 81 25 - -
58 99  Khalikov, Bulat 19  SSHOR #7 Samara + 00' 00'' 44 - - -
59 53  Buijk, Jacob 26  Global Cycling Team + 00' 00'' 64 - - -
60 26  Astafyev, Stepan 25  Vino-Astana Motors + 00' 00'' 4 14 - -
61 51  Nobel, Rick 24  Global Cycling Team + 00' 00'' 42 - - -
62 82  Fatkullin, Valerii 20  Tyumen Region + 00' 00'' 62 - - -
63 112  Belyakov, Sergey 18  SSHOR im.Korenkova + 00' 00'' 80 - - -
64 96  Makarov, Ivan 28  GUOR Shelkovo + 00' 00'' 73 - - -
65 39  Chsherbinin, Yuriy 23  Apple Team + 01' 49'' 75 - - -
66 75  Orlov, Ivan 18  MGFSO + 00' 00'' 52 - - -
67 76  Sazanov, Andrey 25  MGFSO + 00' 00'' 16 - - -
68 89  Zhurkin, Nikolay 27  Crimea Region + 00' 00'' 24 - - -
69 117  Galkin, Maksim 21  Dinamo + 00' 00'' 68 - - -
70 27  Shtein, Grigoriy 23  Vino-Astana Motors + 00' 00'' 58 - - -
71 32  Shumov, Nikolai 25  Minsk Cycling Club + 00' 00'' 20 5 - -
72 12  Malnev, Sergey 20  Russia + 00' 00'' 63 - - -
73 52  Welling, Sybren 24  Global Cycling Team + 00' 00'' 29 - - -
74 41  Miraliyev, Sultanmurat 28  Apple Team + 00' 00'' 55 - - -
75 73  Shakotko, Aleksandr 19  MGFSO + 02' 53'' 74 - - -
76 131  Zatcepin, Sergey 18  UOR №2 Moscow + 00' 00'' 50 - - -
77 10  Zotov, Evgeny 24  Russia + 00' 00'' 40 - - -
78 95  Rozanov, Dmitriy 29  GUOR Shelkovo + 00' 00'' 36 - - -
79 129  Petrov, Igor 20  UOR №2 Moscow + 00' 00'' 23 - - -
80 97  Borisov, Alexandr 22  SSHOR #7 Samara + 00' 00'' 57 - - -
81 60  Komin, Aleksandr 24  Marathon-Tula Cycling Team + 00' 00'' 21 15 - -
DNF 66  Mamykin, Matvei 24  CSP OVS Moskovskaya oblast
DNF 118  Starchenko, Nikita 20  Dinamo
DNS 115  Manakov, Viktor 26  Dinamo
#  Team Time Sum #  Rider Age Time
1  Marathon-Tula Cycling Team 10h 59' 00'' 13 3
1 56  Piskunov, Maksim 21 3h 39' 40''
3 57  Sukhov, Maksin 22 3h 39' 40''
9 59  Ilchenko, Vladimir 23 3h 39' 40''
2  Minsk Cycling Club 10h 59' 00'' 28 1
2 31  Maikin, Roman 28 3h 39' 40''
4 34  Bazhkou, Stanislau 27 3h 39' 40''
22 35  Sobal, Yauhen 38 3h 39' 40''
3  Belarus 10h 59' 00'' 69 9
5 14  Tsimoshyk, Uladzislau 19 3h 39' 40''
18 13  Mazur, Dzianis 19 3h 39' 40''
46 16  Marchuk, Dzianis 18 3h 39' 40''
4  UOR №2 Moscow 10h 59' 00'' 70 12
8 128  Sveshnikov, Pavel 20 3h 39' 40''
19 130  Popov, Anton 20 3h 39' 40''
43 127  Razumov, Nikita 22 3h 39' 40''
5  Krasnodar Region 10h 59' 00'' 73 7
17 122  Suchkov, Vasily 24 3h 39' 40''
25 123  Kirzhaykin, Nikita 25 3h 39' 40''
31 121  Plakushkin, Sergei 21 3h 39' 40''
6  CSP OVS Moskovskaya oblast 10h 59' 00'' 78 2
10 61  Chumachenko, Daniil 21 3h 39' 40''
32 64  Chirukhin, Mikhail 19 3h 39' 40''
36 62  Lobanov, Alexandr 24 3h 39' 40''
7  Tyumen Region 10h 59' 00'' 83 10
24 80  Kugaevski, Gleb 19 3h 39' 40''
26 81  Kurianov, Sergey 19 3h 39' 40''
33 79  Sidorov, Igor 19 3h 39' 40''
8  Vino-Astana Motors 10h 59' 00'' 92 5
12 25  Nikitin, Matvey 26 3h 39' 40''
39 30  Shtein, Iogan 19 3h 39' 40''
41 29  Ovsyannikov, Alexandr 21 3h 39' 40''
9  Global Cycling Team 10h 59' 00'' 93 6
13 49  Bakker, Björn 25 3h 39' 40''
21 50  Nijssen, Kenny 28 3h 39' 40''
59 53  Buijk, Jacob 26 3h 39' 40''
10  Crimea Region 10h 59' 00'' 103 8
7 86  Taranenko, Vladislav 22 3h 39' 40''
28 85  Popkov, Vitaliy 35 3h 39' 40''
68 89  Zhurkin, Nikolay 27 3h 39' 40''
11  Russia 10h 59' 00'' 116 4
30 11  Kazanov, Evgenii 20 3h 39' 40''
35 9  Sherstnev, Timofei 19 3h 39' 40''
51 8  Frolov, Igor 29 3h 39' 40''
12  SSHOR #7 Samara 10h 59' 00'' 117 11
11 101  Grishin, Maksim 22 3h 39' 40''
48 98  Grigoryan, Stepan 25 3h 39' 40''
58 99  Khalikov, Bulat 19 3h 39' 40''
13  SSHOR im.Korenkova 10h 59' 00'' 120 16
20 111  Yatsenko, Ivan 18 3h 39' 40''
37 109  Potekalo, Nikolai 19 3h 39' 40''
63 112  Belyakov, Sergey 18 3h 39' 40''
14  GUOR Shelkovo 10h 59' 00'' 133 15
27 93  Sharov, Grigorii 18 3h 39' 40''
42 92  Naumov, Evgeny 19 3h 39' 40''
64 96  Makarov, Ivan 28 3h 39' 40''
15  MGFSO 10h 59' 00'' 148 14
15 78  Chursin, Pavel 24 3h 39' 40''
66 75  Orlov, Ivan 18 3h 39' 40''
67 76  Sazanov, Andrey 25 3h 39' 40''
16  Apple Team 11h 00' 49'' 157 13
40 38  Panassenko, Nikita 27 3h 39' 40''
52 40  Lavrentyev, Anton 23 3h 39' 40''
65 39  Chsherbinin, Yuriy 23 3h 41' 29''
#  Rider Age  Team Time Difference Rank +/-
1 80  Kugaevski, Gleb 19  Tyumen Region 9h 32' 59'' -
2 35  Sobal, Yauhen 38  Minsk Cycling Club 9h 33' 04'' + 00' 05'' -
3 65  Duiynov, Vladislav 24  CSP OVS Moskovskaya oblast 9h 33' 10'' + 00' 11'' -
4 26  Astafyev, Stepan 25  Vino-Astana Motors 9h 33' 26'' + 00' 27'' -
5 4  Seledkov, Ivan 36  Serpantin Cycling 9h 34' 15'' + 01' 16'' -
6 31  Maikin, Roman 28  Minsk Cycling Club 9h 34' 34'' + 01' 35'' -
7 119  Zubov, Matvey 28  Dinamo 9h 34' 49'' + 01' 50'' -
8 85  Popkov, Vitaliy 35  Crimea Region 9h 35' 24'' + 02' 25'' -
9 2  Puzanov, Dmitry 36  Serpantin Cycling 9h 35' 36'' + 02' 37'' -
10 34  Bazhkou, Stanislau 27  Minsk Cycling Club 9h 35' 39'' + 02' 40'' -
11 7  Stepanov, Andrei 20  Russia 9h 35' 40'' + 02' 41'' -
12 8  Frolov, Igor 29  Russia 9h 35' 47'' + 02' 48'' -
13 56  Piskunov, Maksim 21  Marathon-Tula Cycling Team 9h 35' 47'' + 02' 48'' + 2
14 14  Tsimoshyk, Uladzislau 19  Belarus 9h 35' 53'' + 02' 54'' - 1
15 61  Chumachenko, Daniil 21  CSP OVS Moskovskaya oblast 9h 35' 55'' + 02' 56'' - 1
16 76  Sazanov, Andrey 25  MGFSO 9h 36' 01'' + 03' 02'' -
17 62  Lobanov, Alexandr 24  CSP OVS Moskovskaya oblast 9h 36' 06'' + 03' 07'' -
18 25  Nikitin, Matvey 26  Vino-Astana Motors 9h 36' 24'' + 03' 25'' -
19 104  Belykh, Sergey 29  Udmurtia Region 9h 36' 29'' + 03' 30'' -
20 32  Shumov, Nikolai 25  Minsk Cycling Club 9h 36' 31'' + 03' 32'' -
21 60  Komin, Aleksandr 24  Marathon-Tula Cycling Team 9h 36' 32'' + 03' 33'' -
22 98  Grigoryan, Stepan 25  SSHOR #7 Samara 9h 36' 47'' + 03' 48'' + 1
23 129  Petrov, Igor 20  UOR №2 Moscow 9h 36' 49'' + 03' 50'' - 1
24 89  Zhurkin, Nikolay 27  Crimea Region 9h 36' 54'' + 03' 55'' -
25 55  Ershov, Artur 29  Marathon-Tula Cycling Team 9h 36' 55'' + 03' 56'' -
26 38  Panassenko, Nikita 27  Apple Team 9h 36' 59'' + 04' 00'' -
27 122  Suchkov, Vasily 24  Krasnodar Region 9h 37' 08'' + 04' 09'' -
28 50  Nijssen, Kenny 28  Global Cycling Team 9h 37' 37'' + 04' 38'' -
29 52  Welling, Sybren 24  Global Cycling Team 9h 37' 39'' + 04' 40'' -
30 124  Trusov, Nikolay 33  Krasnodar Region 9h 37' 44'' + 04' 45'' -
31 11  Kazanov, Evgenii 20  Russia 9h 37' 53'' + 04' 54'' -
32 70  Rudakov, Maxim 22  Cycling Team Berdsk 9h 37' 58'' + 04' 59'' -
33 33  Strokau, Vasili 23  Minsk Cycling Club 9h 38' 04'' + 05' 05'' -
34 59  Ilchenko, Vladimir 23  Marathon-Tula Cycling Team 9h 38' 05'' + 05' 06'' -
35 123  Kirzhaykin, Nikita 25  Krasnodar Region 9h 38' 50'' + 05' 51'' + 1
36 95  Rozanov, Dmitriy 29  GUOR Shelkovo 9h 38' 58'' + 05' 59'' + 1
37 49  Bakker, Björn 25  Global Cycling Team 9h 39' 07'' + 06' 08'' + 1
38 16  Marchuk, Dzianis 18  Belarus 9h 39' 11'' + 06' 12'' + 1
39 40  Lavrentyev, Anton 23  Apple Team 9h 39' 11'' + 06' 12'' + 2
40 10  Zotov, Evgeny 24  Russia 9h 39' 12'' + 06' 13'' -
41 121  Plakushkin, Sergei 21  Krasnodar Region 9h 39' 23'' + 06' 24'' + 1
42 51  Nobel, Rick 24  Global Cycling Team 9h 40' 09'' + 07' 10'' + 1
43 107  Fedotov, Grigorii 20  Udmurtia Region 9h 40' 33'' + 07' 34'' + 1
44 99  Khalikov, Bulat 19  SSHOR #7 Samara 9h 40' 38'' + 07' 39'' + 1
45 46  Colluccini, Nicolas 20  Club de la Défense 9h 40' 43'' + 07' 44'' + 1
46 64  Chirukhin, Mikhail 19  CSP OVS Moskovskaya oblast 9h 40' 47'' + 07' 48'' + 1
47 13  Mazur, Dzianis 19  Belarus 9h 40' 56'' + 07' 57'' + 1
48 79  Sidorov, Igor 19  Tyumen Region 9h 41' 03'' + 08' 04'' + 1
49 29  Ovsyannikov, Alexandr 21  Vino-Astana Motors 9h 41' 05'' + 08' 06'' + 1
50 131  Zatcepin, Sergey 18  UOR №2 Moscow 9h 41' 22'' + 08' 23'' + 1
51 63  Nekrasov, Konstantin 20  CSP OVS Moskovskaya oblast 9h 41' 32'' + 08' 33'' + 1
52 75  Orlov, Ivan 18  MGFSO 9h 41' 37'' + 08' 38'' + 1
53 130  Popov, Anton 20  UOR №2 Moscow 9h 41' 44'' + 08' 45'' + 2
54 9  Sherstnev, Timofei 19  Russia 9h 41' 46'' + 08' 47'' + 2
55 41  Miraliyev, Sultanmurat 28  Apple Team 9h 41' 49'' + 08' 50'' + 2
56 57  Sukhov, Maksin 22  Marathon-Tula Cycling Team 9h 41' 55'' + 08' 56'' + 3
57 97  Borisov, Alexandr 22  SSHOR #7 Samara 9h 41' 57'' + 08' 58'' + 1
58 27  Shtein, Grigoriy 23  Vino-Astana Motors 9h 42' 12'' + 09' 13'' + 3
59 93  Sharov, Grigorii 18  GUOR Shelkovo 9h 42' 13'' + 09' 14'' + 3
60 101  Grishin, Maksim 22  SSHOR #7 Samara 9h 42' 16'' + 09' 17'' + 3
61 68  Eremkin, Vladimir 21  Cycling Team Berdsk 9h 42' 17'' + 09' 18'' + 4
62 82  Fatkullin, Valerii 20  Tyumen Region 9h 42' 20'' + 09' 21'' + 4
63 12  Malnev, Sergey 20  Russia 9h 42' 21'' + 09' 22'' + 4
64 53  Buijk, Jacob 26  Global Cycling Team 9h 42' 22'' + 09' 23'' + 4
65 30  Shtein, Iogan 19  Vino-Astana Motors 9h 42' 22'' + 09' 23'' + 4
66 28  Lessechko, Dmitiy 19  Vino-Astana Motors 9h 42' 28'' + 09' 29'' + 4
67 127  Razumov, Nikita 22  UOR №2 Moscow 9h 42' 29'' + 09' 30'' + 4
68 117  Galkin, Maksim 21  Dinamo 9h 42' 29'' + 09' 30'' + 4
69 128  Sveshnikov, Pavel 20  UOR №2 Moscow 9h 42' 33'' + 09' 34'' + 4
70 81  Kurianov, Sergey 19  Tyumen Region 9h 42' 36'' + 09' 37'' + 4
71 78  Chursin, Pavel 24  MGFSO 9h 42' 43'' + 09' 44'' + 4
72 86  Taranenko, Vladislav 22  Crimea Region 9h 42' 58'' + 09' 59'' + 4
73 96  Makarov, Ivan 28  GUOR Shelkovo 9h 43' 30'' + 10' 31'' + 5
74 73  Shakotko, Aleksandr 19  MGFSO 9h 44' 58'' + 11' 59'' - 14
75 39  Chsherbinin, Yuriy 23  Apple Team 9h 45' 05'' + 12' 06'' + 2
76 47  Vaubourzeix, Thomas 29  Club de la Défense 9h 46' 41'' + 13' 42'' + 3
77 111  Yatsenko, Ivan 18  SSHOR im.Korenkova 9h 47' 59'' + 15' 00'' + 3
78 109  Potekalo, Nikolai 19  SSHOR im.Korenkova 9h 48' 05'' + 15' 06'' + 3
79 92  Naumov, Evgeny 19  GUOR Shelkovo 9h 48' 10'' + 15' 11'' + 3
80 112  Belyakov, Sergey 18  SSHOR im.Korenkova 9h 49' 02'' + 16' 03'' + 3
81 15  Kiryevich, Artur 18  Belarus 9h 52' 47'' + 19' 48'' + 3
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
1 31  Maikin, Roman 28  Minsk Cycling Club 32 pts + 9
2 4  Seledkov, Ivan 36  Serpantin Cycling 26 pts -6 pts + 3
3 80  Kugaevski, Gleb 19  Tyumen Region 25 pts -7 pts - 2
4 56  Piskunov, Maksim 21  Marathon-Tula Cycling Team 25 pts -7 pts
5 32  Shumov, Nikolai 25  Minsk Cycling Club 25 pts -7 pts - 3
6 57  Sukhov, Maksin 22  Marathon-Tula Cycling Team 25 pts -7 pts + 10
7 65  Duiynov, Vladislav 24  CSP OVS Moskovskaya oblast 24 pts -8 pts - 3
8 25  Nikitin, Matvey 26  Vino-Astana Motors 24 pts -8 pts - 2
9 59  Ilchenko, Vladimir 23  Marathon-Tula Cycling Team 23 pts -9 pts - 1
10 35  Sobal, Yauhen 38  Minsk Cycling Club 20 pts -12 pts - 7
11 34  Bazhkou, Stanislau 27  Minsk Cycling Club 20 pts -12 pts + 1
12 2  Puzanov, Dmitry 36  Serpantin Cycling 20 pts -12 pts + 1
13 14  Tsimoshyk, Uladzislau 19  Belarus 20 pts -12 pts + 4
14 26  Astafyev, Stepan 25  Vino-Astana Motors 16 pts -16 pts - 7
15 60  Komin, Aleksandr 24  Marathon-Tula Cycling Team 14 pts -18 pts - 6
16 85  Popkov, Vitaliy 35  Crimea Region 12 pts -20 pts - 5
17 119  Zubov, Matvey 28  Dinamo 9 pts -23 pts - 2
18 86  Taranenko, Vladislav 22  Crimea Region 9 pts -23 pts
19 61  Chumachenko, Daniil 21  CSP OVS Moskovskaya oblast 8 pts -24 pts + 4
20 128  Sveshnikov, Pavel 20  UOR №2 Moscow 8 pts -24 pts
21 7  Stepanov, Andrei 20  Russia 7 pts -25 pts - 3
22 47  Vaubourzeix, Thomas 29  Club de la Défense 7 pts -25 pts - 8
23 123  Kirzhaykin, Nikita 25  Krasnodar Region 6 pts -26 pts - 3
24 101  Grishin, Maksim 22  SSHOR #7 Samara 5 pts -27 pts
25 15  Kiryevich, Artur 18  Belarus 3 pts -29 pts - 6
26 8  Frolov, Igor 29  Russia 3 pts -29 pts - 5
27 49  Bakker, Björn 25  Global Cycling Team 3 pts -29 pts
28 62  Lobanov, Alexandr 24  CSP OVS Moskovskaya oblast 1 pts -31 pts - 3
29 13  Mazur, Dzianis 19  Belarus 1 pts -31 pts - 3
30 78  Chursin, Pavel 24  MGFSO 1 pts -31 pts
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
#  Rider Age  Team Time Difference Rank +/-
#  Team Time Difference Rank +/-
1  Minsk Cycling Club 28h 43' 17''
2  CSP OVS Moskovskaya oblast 28h 44' 58'' + 01' 41''
3  Marathon-Tula Cycling Team 28h 48' 39'' + 05' 22''
4  Russia 28h 49' 21'' + 06' 04''
5  Vino-Astana Motors 28h 51' 07'' + 07' 50''
6  Global Cycling Team 28h 53' 03'' + 09' 46''
7  Krasnodar Region 28h 53' 40'' + 10' 23''
8  Crimea Region 28h 55' 15'' + 11' 58''
9  Belarus 28h 55' 28'' + 12' 11''
10  Tyumen Region 28h 56' 35'' + 13' 18''
11  SSHOR #7 Samara 28h 58' 53'' + 15' 36''
12  UOR №2 Moscow 28h 59' 37'' + 16' 20''
13  Apple Team 28h 59' 40'' + 16' 23''
14  MGFSO 28h 59' 43'' + 16' 26''
15  GUOR Shelkovo 29h 04' 41'' + 21' 24''
16  SSHOR im.Korenkova 29h 25' 06'' + 41' 49''


© Wijnreder Media