Grand Prix Gazipasa (1.2)

Results

#  Rider UCI code Age  Team Time Gap
1 21  Samoilau, Branislau BLR 1985-05-25 33  Minsk Cycling Club 3h 39' 49''
2 61  Friesecke, Gian SUI 1994-11-26 24  Swiss Racing Academy 3h 39' 50'' + 00' 01''
3 72  Dina, Márton HUN 1996-04-11 22  Pannon Cycling Team 3h 39' 50'' + 00' 01''
4 123  Stosz, Patryk POL 1994-07-15 24  CCC Development Team 3h 39' 58'' + 00' 09''
5 122  Małecki, Kamil POL 1996-01-02 23  CCC Development Team 3h 39' 58'' + 00' 09''
6 32  Polivoda, Oleksandr UKR 1987-03-31 31  Ukraine 3h 39' 58'' + 00' 09''
7 106  Komin, Aleksandr RUS 1995-04-12 23  Marathon-Tula Cycling Team 3h 39' 58'' + 00' 09''
8 161  Örken, Ahmet TUR 1993-03-12 25  Salcano Sakarya BB Team 3h 39' 58'' + 00' 09''
9 105  Ilchenko, Vladimir -  Marathon-Tula Cycling Team 3h 39' 58'' + 00' 09''
10 51  Höller, Nikodemus GER 1991-05-04 27  Bike Aid 3h 39' 58'' + 00' 09''
11 6  Zubenko, Mykyta UKR 1995-03-30 23  Lviv Cycling Team 3h 39' 58'' + 00' 09''
12 66  Paumann, Fabian SUI 1992-11-04 26  Swiss Racing Academy 3h 39' 58'' + 00' 09''
13 85  Voloshin, Alexey KAZ 1996-10-23 22  Vino-Astana Motors 3h 39' 58'' + 00' 09''
14 12  Kuzmin, Anton KAZ 1996-11-20 22  Astana City 3h 39' 58'' + 00' 09''
15 56  Engelen, Adne van NED 1993-03-16 25  Bike Aid 3h 39' 58'' + 00' 09''
16 83  Pronskiy, Vadim KAZ 1998-06-04 20  Vino-Astana Motors 3h 39' 58'' + 00' 09''
17 82  Sokolov, Nikita KAZ 1998-05-01 20  Vino-Astana Motors 3h 39' 58'' + 00' 09''
18 84  Astafyev, Stepan KAZ 1994-01-27 25  Vino-Astana Motors 3h 39' 58'' + 00' 09''
19 81  Ovsyannikov, Alexandr KAZ 1997-05-30 21  Vino-Astana Motors 3h 39' 58'' + 00' 09''
20 33  Budiak, Anatolii UKR 1995-09-29 23  Ukraine 3h 39' 58'' + 00' 09''
21 121  Brożyna, Piotr POL 1995-02-17 23  CCC Development Team 3h 39' 58'' + 00' 09''
22 62  Reutimann, Matthias SUI 1994-11-15 24  Swiss Racing Academy 3h 39' 58'' + 00' 09''
23 13  Nurlykhassym, Nur KAZ 2000-03-25 18  Astana City 3h 39' 58'' + 00' 09''
24 2  Maleev, Timur UKR 1996-02-16 22  Lviv Cycling Team 3h 40' 10'' + 00' 21''
25 54  Grosser, Aaron GER 1996-10-06 22  Bike Aid 3h 40' 40'' + 00' 51''
26 116  Nisu, Oskar EST 1994-08-11 24  Estonia 3h 40' 40'' + 00' 51''
27 74  Orosz, Gergő HUN 1999-04-28 19  Pannon Cycling Team 3h 40' 40'' + 00' 51''
28 144  Kulik, Andrei -  Ukraine Track Team 3h 40' 40'' + 00' 51''
29 103  Sukhov, Maksin RUS 1997-03-18 21  Marathon-Tula Cycling Team 3h 40' 40'' + 00' 51''
30 95  Karaliok, Yauheni BLR 1996-06-09 22  Belarus 3h 40' 40'' + 00' 51''
31 114  Johanson, Kristjan EST 1997-04-26 21  Estonia 3h 40' 40'' + 00' 51''
32 181  Özgür, Batuhan TUR 1998-02-01 21  Torku Şekerspor 3h 40' 40'' + 00' 51''
33 22  Shumov, Nikolai BLR 1994-02-16 24  Minsk Cycling Club 3h 40' 40'' + 00' 51''
34 165  Akdilek, Ahmet TUR 1988-03-10 30  Salcano Sakarya BB Team 3h 40' 40'' + 00' 51''
35 4  Musiienko, Bohdan UKR 1997-07-11 21  Lviv Cycling Team 3h 40' 40'' + 00' 51''
36 16  Zaitsev, Ivan KAZ 1999-02-24 19  Astana City 3h 40' 40'' + 00' 51''
37 26  Sobal, Yauhen BLR 1981-04-07 37  Minsk Cycling Club 3h 40' 40'' + 00' 51''
38 146  Dementyev, Yehor UKR 1987-03-12 31  Ukraine Track Team 3h 40' 40'' + 00' 51''
39 124  Paluta, Michał POL 1995-10-04 23  CCC Development Team 3h 40' 40'' + 00' 51''
40 45  Azen, Gabiden -  Track Team Astana 3h 40' 40'' + 00' 51''
41 42  Vassilenkov, Roman KAZ 1996-10-08 22  Track Team Astana 3h 40' 40'' + 00' 51''
42 41  Gaineyev, Robert KAZ 1994-06-28 24  Track Team Astana 3h 40' 40'' + 00' 51''
43 14  Luchshenko, Sergey KAZ 1994-06-25 24  Astana City 3h 40' 40'' + 00' 51''
44 115  Kiskonen, Siim EST 1997-01-16 22  Estonia 3h 40' 40'' + 00' 51''
45 102  Piskunov, Maksim RUS 1997-10-10 21  Marathon-Tula Cycling Team 3h 40' 40'' + 00' 51''
46 145  Shchypak, Oleksandr UKR 2000-09-05 18  Ukraine Track Team 3h 40' 40'' + 00' 51''
47 93  Akhramenka, Yauheni BLR 1995-06-30 23  Belarus 3h 40' 40'' + 00' 51''
48 31  Kononenko, Mykhailo UKR 1987-10-30 31  Ukraine 3h 40' 40'' + 00' 51''
49 11  Akhmetov, Galym KAZ 1995-03-20 23  Astana City 3h 40' 40'' + 00' 51''
50 15  Marukhin, Daniil KAZ 1999-02-13 19  Astana City 3h 40' 40'' + 00' 51''
51 131  Halmuratov, Muradjan UZB 1982-06-11 36  Uzbekistan 3h 40' 40'' + 00' 51''
52 36  Golovash, Oleksandr UKR 1991-09-21 27  Ukraine 3h 40' 40'' + 00' 51''
53 141  Gladysh, Roman UKR 1995-10-12 23  Ukraine Track Team 3h 40' 40'' + 00' 51''
54 166  Atalay, Muhammed TUR 1989-05-15 29  Salcano Sakarya BB Team 3h 40' 40'' + 00' 51''
55 73  Dina, Dániel HUN 1997-11-07 21  Pannon Cycling Team 3h 40' 40'' + 00' 51''
56 35  Prevar, Oleksandr UKR 1990-06-28 28  Ukraine 3h 40' 40'' + 00' 51''
57 71  Szatmáry, András HUN 1990-08-21 28  Pannon Cycling Team 3h 40' 40'' + 00' 51''
58 86  Nikitin, Matvey KAZ 1992-07-02 26  Vino-Astana Motors 3h 40' 40'' + 00' 51''
59 96  Bialiauski, Kanstantsin BLR 1998-01-13 21  Belarus 3h 40' 40'' + 00' 51''
60 24  Papok, Siarhei BLR 1988-01-06 31  Minsk Cycling Club 3h 40' 40'' + 00' 51''
61 25  Bazhkou, Stanislau BLR 1991-11-04 27  Minsk Cycling Club 3h 40' 47'' + 00' 58''
62 52  Carstensen, Lucas GER 1994-06-16 24  Bike Aid 3h 40' 47'' + 00' 58''
63 63  Krähemann, Raphael SUI 1996-06-13 22  Swiss Racing Academy 3h 40' 47'' + 00' 58''
64 125  Aniołkowski, Stanislaw POL 1997-01-20 22  CCC Development Team 3h 48' 59'' + 09' 10''
65 164  Şamli, Ferit TUR 1994-01-29 25  Salcano Sakarya BB Team 3h 51' 28'' + 11' 39''
66 43  Zhumakan, Alisher KAZ 1997-01-17 22  Track Team Astana 3h 51' 31'' + 11' 42''
67 173  İçen, İzzet TUR 1998-01-19 21  Fiberli Antalya 3h 52' 40'' + 12' 51''
68 171  Akbaş, Soner -  Fiberli Antalya 3h 52' 40'' + 12' 51''
69 155  Yussifov, Igor -  Almaaty Bro Team 3h 52' 40'' + 12' 51''
70 3  Mammadov, Mahmud AZE 2000-05-21 18  Lviv Cycling Team 3h 52' 40'' + 12' 51''
71 53  Bichlmann, Daniel GER 1988-08-18 30  Bike Aid 3h 52' 40'' + 12' 51''
72 34  Vasylyuk, Andriy UKR 1987-08-29 31  Ukraine 3h 52' 40'' + 12' 51''
73 5  Asadov, Elcin AZE 1987-02-12 31  Lviv Cycling Team 3h 52' 40'' + 12' 51''
74 112  Prangel, Kristo EST 1998-07-27 20  Estonia 3h 52' 40'' + 12' 51''
75 184  Orencik, Ahmet TUR 1999-04-10 19  Torku Şekerspor 3h 52' 40'' + 12' 51''
76 75  Fetter, Erik HUN 2000-04-05 18  Pannon Cycling Team 3h 52' 40'' + 12' 51''
77 44  Turar, Assylkhan -  Track Team Astana 3h 52' 40'' + 12' 51''
78 55  Schnapka, Matthias GER 1980-07-27 38  Bike Aid 3h 52' 40'' + 12' 51''
79 111  Sankmann, Joosep EST 1999-01-30 20  Estonia 3h 52' 40'' + 12' 51''
80 113  Vahtra, Norman EST 1996-11-23 22  Estonia 3h 52' 40'' + 12' 51''
81 154  Adilov, Shakir KAZ 1995-02-17 23  Almaaty Bro Team 3h 52' 40'' + 12' 51''
82 23  Strokau, Vasili BLR 1995-10-09 23  Minsk Cycling Club 3h 52' 40'' + 12' 51''
83 94  Tsishchanka, Hardzei BLR 1995-08-16 23  Belarus 3h 52' 40'' + 12' 51''
84 64  Lüscher, Damian SUI 1997-08-16 21  Swiss Racing Academy 3h 52' 40'' + 12' 51''
85 104  Kovalev, Evgeny RUS 1989-03-06 29  Marathon-Tula Cycling Team 3h 52' 40'' + 12' 51''
OTL 65  Vogel, Alex SUI 1999-07-30 19  Swiss Racing Academy
OTL 76  Filutás, Viktor HUN 1996-09-28 22  Pannon Cycling Team
OTL 91  Shemetau, Mikhail BLR 1994-07-21 24  Belarus
OTL 136  Fomovskiy, Aleksey -  Uzbekistan
OTL 142  Gryniv, Vitaliy UKR 1995-04-05 23  Ukraine Track Team
OTL 143  Shcherban, Vladyslav -  Ukraine Track Team
OTL 153  Dzolba, Maxim -  Almaaty Bro Team
OTL 162  Balkan, Onur TUR 1996-03-10 22  Salcano Sakarya BB Team
OTL 174  Cavusoglu, Ismail -  Fiberli Antalya
OTL 182  Dilek, Halil TUR 1998-10-12 20  Torku Şekerspor
OTL 183  Acar, Fethi TUR 1996-01-01 23  Torku Şekerspor
DNF 101  Ershov, Artur RUS 1990-03-07 28  Marathon-Tula Cycling Team
DNF 126  Tu, Chih-Hao TPE 1997-02-24 21  CCC Development Team
DNF 132  Siddikov, Dilmurdjon UZB 1997-08-23 21  Uzbekistan
DNF 133  Medvedev, Sergey UZB 1995-01-14 24  Uzbekistan
DNF 134  Sunnatov, Akramjon UZB 1996-11-26 22  Uzbekistan
DNF 135  Ollamov, Dostonbek UZB 1997-10-10 21  Uzbekistan
DNF 151  Bialiauski, Vasily BLR 1995-12-21 23  Almaaty Bro Team
DNF 152  Mukhadmediyanov, Temi.. -  Almaaty Bro Team
DNF 156  Korrovko, Ilya -  Almaaty Bro Team
DNF 163  Sayar, Mustafa TUR 1989-04-22 29  Salcano Sakarya BB Team
DNF 172  Toros, Sefa -  Fiberli Antalya
DNF 175  Adil, Deniz -  Fiberli Antalya
DNF 185  Selcuk, Muhammed -  Torku Şekerspor
DNF 186  Uğuz, Muhammed TUR 1999-07-12 19  Torku Şekerspor
#  Team Time Sum #  Rider Age Time
1  Swiss Racing Academy 10h 59' 46'' 36
2 61  Friesecke, Gian 21 3h 39' 50''
12 66  Paumann, Fabian 23 3h 39' 58''
22 62  Reutimann, Matthias 21 3h 39' 58''
2  CCC Development Team 10h 59' 54'' 30
4 123  Stosz, Patryk 21 3h 39' 58''
5 122  Małecki, Kamil 20 3h 39' 58''
21 121  Brożyna, Piotr 20 3h 39' 58''
3  Vino-Astana Motors 10h 59' 54'' 46
13 85  Voloshin, Alexey 19 3h 39' 58''
16 83  Pronskiy, Vadim 17 3h 39' 58''
17 82  Sokolov, Nikita 17 3h 39' 58''
4  Marathon-Tula Cycling Team 11h 00' 36'' 45
7 106  Komin, Aleksandr 20 3h 39' 58''
9 105  Ilchenko, Vladimir - 3h 39' 58''
29 103  Sukhov, Maksin 18 3h 40' 40''
5  Bike Aid 11h 00' 36'' 50
10 51  Höller, Nikodemus 24 3h 39' 58''
15 56  Engelen, Adne van 22 3h 39' 58''
25 54  Grosser, Aaron 19 3h 40' 40''
6  Astana City 11h 00' 36'' 73
14 12  Kuzmin, Anton 19 3h 39' 58''
23 13  Nurlykhassym, Nur 15 3h 39' 58''
36 16  Zaitsev, Ivan 16 3h 40' 40''
7  Ukraine 11h 00' 36'' 74
6 32  Polivoda, Oleksandr 28 3h 39' 58''
20 33  Budiak, Anatolii 20 3h 39' 58''
48 31  Kononenko, Mykhailo 28 3h 40' 40''
8  Lviv Cycling Team 11h 00' 48'' 70
11 6  Zubenko, Mykyta 20 3h 39' 58''
24 2  Maleev, Timur 19 3h 40' 10''
35 4  Musiienko, Bohdan 18 3h 40' 40''
9  Minsk Cycling Club 11h 01' 09'' 71
1 21  Samoilau, Branislau 30 3h 39' 49''
33 22  Shumov, Nikolai 21 3h 40' 40''
37 26  Sobal, Yauhen 34 3h 40' 40''
10  Pannon Cycling Team 11h 01' 10'' 85
3 72  Dina, Márton 19 3h 39' 50''
27 74  Orosz, Gergő 16 3h 40' 40''
55 73  Dina, Dániel 18 3h 40' 40''
11  Salcano Sakarya BB Team 11h 01' 18'' 96
8 161  Örken, Ahmet 22 3h 39' 58''
34 165  Akdilek, Ahmet 27 3h 40' 40''
54 166  Atalay, Muhammed 26 3h 40' 40''
12  Estonia 11h 02' 00'' 101
26 116  Nisu, Oskar 21 3h 40' 40''
31 114  Johanson, Kristjan 18 3h 40' 40''
44 115  Kiskonen, Siim 19 3h 40' 40''
13  Ukraine Track Team 11h 02' 00'' 112
28 144  Kulik, Andrei - 3h 40' 40''
38 146  Dementyev, Yehor 28 3h 40' 40''
46 145  Shchypak, Oleksandr 15 3h 40' 40''
14  Track Team Astana 11h 02' 00'' 123
40 45  Azen, Gabiden - 3h 40' 40''
41 42  Vassilenkov, Roman 19 3h 40' 40''
42 41  Gaineyev, Robert 21 3h 40' 40''
15  Belarus 11h 02' 00'' 136
30 95  Karaliok, Yauheni 19 3h 40' 40''
47 93  Akhramenka, Yauheni 20 3h 40' 40''
59 96  Bialiauski, Kanstantsin 18 3h 40' 40''


© Wijnreder Media