Route

 9 October 2021
 Profile  Intermediate stage
 Start  Harzé
 Finish  La Gleize
 Distance  82.0 km  (51.0 mi)
 Speed  44.001 km/h  (27.341 mi/h)

Classifications

 Race jerseys after stage 1
 Gruel, Thibaud (CPL) 1h 51' 49''
 Reinderink, J.. (ACR) 5 points
 AG2R Citroën U19 Team 5h 36' 15''

Results

Race
#  Rider Age  Team Time Bonus
1 88  Gruel, Thibaud 17  Cref Pays de la Loire 1h 51' 49'' 1 - - -
2 71  Isidore, Noa 17  AG2R Citroën U19 Team + 00' 00'' 2 - - -
3 138  Lawrence, Aidan 18  Fensham Howes - Mas Design + 00' 00'' 3 - - -
4 51  Place, Maxence 17  Sprint 2000 Charleroi ASBL + 00' 00'' 4 - - -
5 136  Poole, Max 18  Fensham Howes - Mas Design + 00' 24'' 5 - - -
6 114  Maciejewski, Szymon 17  SMS Swidnica + 00' 24'' 6 - - -
7 8  Reinderink, Joris 17  Acrog - Tormans Balens BC + 00' 24'' 7 1 - -
8 113  Zelazowski, Michal 17  SMS Swidnica + 00' 24'' 8 - - -
9 10  Hannes, Victor 17  Acrog - Tormans Balens BC + 00' 24'' 9 - - -
10 127  Sorensen, Anders 17  Team Mascot Workwear + 00' 24'' 10 - - -
11 14  Heremans, Joppe 18  Avia - Rudyco - Janatran.. + 00' 24'' 11 5 - -
12 126  Dalby, Simon 18  Team Mascot Workwear + 00' 24'' 12 - - -
13 13  Verbrugghe, Jens 17  Avia - Rudyco - Janatran.. + 00' 24'' 13 - - -
14 75  Tachot, Thomas 18  AG2R Citroën U19 Team + 00' 24'' 14 - - -
15 73  Rosado, Abel 17  AG2R Citroën U19 Team + 00' 24'' 15 - - -
16 66  Van Gils, Yannick 18  WAC Team - WV Willebrord + 00' 24'' 16 - - -
17 74  Seguin, Yanis 18  AG2R Citroën U19 Team + 00' 24'' 17 - - -
18 11  Van Raemdonck, Cedric 18  Avia - Rudyco - Janatran.. + 00' 24'' 18 - - -
19 36  Bower, Lewis 16  Gaverzicht - BE - Okay + 00' 24'' 19 - - -
20 99  Dillema, Arjan 18  Noord - Nederland + 00' 24'' 20 - - -
21 102  Joore, Wout 17  District Zuid - Oost Ned.. + 00' 24'' 21 - - -
22 132  Roudier, Hugo 17  Entente les Auvergne + 00' 24'' 22 - - -
23 35  Moinet, Lucas 17  Crabbe Toitures - CC Che.. + 00' 24'' 23 - - -
24 112  Kusy, Karol 17  SMS Swidnica + 00' 24'' 24 - - -
25 15  Slaets, Yorick 17  Avia - Rudyco - Janatran.. + 00' 24'' 25 - - -
26 21  Inion, Sander 18  Canguru - QTS - Air Coll.. + 00' 24'' 26 - - -
27 150  Grenaau, Alfred 17  Herning CK Junior + 00' 24'' 27 - - -
28 5  Van Hautegem, Leander 18  Wielerclub Onder Ons - P.. + 00' 24'' 28 - - -
29 80  Sanchez, Andrea 18  USSA Pavily Barentin - M.. + 00' 24'' 29 - - -
30 22  Oosterlinck, Joes 18  Canguru - QTS - Air Coll.. + 00' 24'' 30 - - -
31 147  Lau, Gustav 17  Herning CK Junior + 00' 24'' 31 - - -
32 16  Van Cauwenberghe, Arne 18  Brain² Olympia Tienen + 00' 24'' 32 - - -
33 123  Wattelle, Celestin 18  Team 31 Specialized U19 + 00' 24'' 33 - - -
34 68  Jordaens, Ilias 17  WAC Team - WV Willebrord + 00' 24'' 34 - - -
35 6  Vervenne, Jonathan 18  Acrog - Tormans Balens BC + 00' 24'' 35 - - -
36 76  Tiphaigne, Mathis 18  USSA Pavily Barentin - M.. + 00' 24'' 36 - - -
37 65  Sorli, Esteban 17  VC Ardennes + 00' 24'' 37 - - -
38 67  Van Waas, Pieter 18  WAC Team - WV Willebrord + 00' 24'' 38 - - -
39 125  Gomez, Camilo 18  Team 31 Specialized U19 + 00' 24'' 39 - - -
40 53  Neyman, Julian 18  Sprint 2000 Charleroi ASBL + 00' 24'' 40 - - -
41 27  Leenknegt, Yaurick 16  CT Luc Wallays + 00' 24'' 41 - - -
42 30  Vleirick, Warre 18  CT Luc Wallays + 00' 24'' 42 - - -
43 2  Kino, Jan 18  Wielerclub Onder Ons - P.. + 00' 24'' 43 - - -
44 43  Torney, Artuur 18  Isorex Cycling Team + 00' 24'' 44 - - -
45 72  Donzé, Robin 17  AG2R Citroën U19 Team + 00' 24'' 45 - - -
46 48  Thonnon, Senne 18  Maes CT Glabbeek + 00' 24'' 46 - - -
47 128  Nielsen, Magnus 17  Team Mascot Workwear + 00' 24'' 47 3 - -
48 79  Douat, Erwan 18  USSA Pavily Barentin - M.. + 00' 24'' 48 - - -
49 23  Evertsen-Hegreberg, S.. 17  Canguru - QTS - Air Coll.. + 00' 24'' 49 - - -
50 17  Huyghe, Stan 18  Brain² Olympia Tienen + 00' 24'' 50 - - -
51 70  Dingemans, Marijn 17  WAC Team - WV Willebrord + 00' 24'' 51 - - -
52 58  Vermeulen, Arthur 17  Van Moer Logistics Cycli.. + 00' 24'' 52 - - -
53 131  Lamouline, Sam 17  Entente les Auvergne + 00' 24'' 53 - - -
54 89  Mainguenaud, Lucas 17  Cref Pays de la Loire + 00' 24'' 54 - - -
55 1  Goethals, Thibault 18  Wielerclub Onder Ons - P.. + 00' 24'' 55 - - -
56 40  De Clerck, Niels 17  Gaverzicht - BE - Okay + 00' 24'' 56 - - -
57 116  Schmidt, Torge 16  LV NRW + 00' 24'' 57 - - -
58 137  Towers, Lucas 17  Fensham Howes - Mas Design + 00' 24'' 58 - - -
59 148  Madsen, Jonas 18  Herning CK Junior + 00' 24'' 59 - - -
60 18  Stiers, Victor 18  Brain² Olympia Tienen + 00' 24'' 60 - - -
61 106  Geerinckx, Wout 17  Sport en Steun - Leopold.. + 00' 24'' 61 - - -
62 129  Hougaard, Mads-Emil 18  Team Mascot Workwear + 00' 24'' 62 - - -
63 4  Van Renterghem, Stef 18  Wielerclub Onder Ons - P.. + 00' 24'' 63 - - -
64 111  Chmielewski, Ignacy 18  SMS Swidnica + 00' 24'' 64 - - -
65 140  Brough, Jack 18  Fensham Howes - Mas Design + 00' 38'' 65 2 - -
66 12  Claessens, Robbe 17  Avia - Rudyco - Janatran.. + 00' 38'' 66 - - -
67 57  De Valck, Asger 16  Van Moer Logistics Cycli.. + 00' 40'' 67 - - -
68 104  Vermeulen, Rens 17  District Zuid - Oost Ned.. + 00' 40'' 68 - - -
69 105  Smulders, Vik 18  District Zuid - Oost Ned.. + 00' 40'' 69 - - -
70 33  Govaerts, Luca 17  Crabbe Toitures - CC Che.. + 00' 40'' 70 - - -
71 44  Dhaenens, Jitse 18  Isorex Cycling Team + 00' 40'' 71 - - -
72 7  Lambrecht, Michiel 18  Acrog - Tormans Balens BC + 00' 40'' 72 4 - -
73 133  Ledeme, Pierre 17  Entente les Auvergne + 00' 40'' 73 - - -
74 52  Jacques, Lucas 18  Sprint 2000 Charleroi ASBL + 00' 40'' 74 - - -
75 38  Duchi, Natan 17  Gaverzicht - BE - Okay + 00' 40'' 75 - - -
76 87  Dromain, Remi 18  Cref Pays de la Loire + 00' 40'' 76 - - -
77 83  Depil, Louis 17  Hauts-de-France + 00' 40'' 77 - - -
78 115  Kendzia, Robert 18  SMS Swidnica + 00' 40'' 78 - - -
79 3  Moerman, Robbe 17  Wielerclub Onder Ons - P.. + 00' 45'' 79 - - -
80 9  Maes, Seppe 18  Acrog - Tormans Balens BC + 00' 45'' 80 - - -
81 34  Laurent, Lucas 18  Crabbe Toitures - CC Che.. + 00' 45'' 81 - - -
82 46  De Meijts, Matis 17  Maes CT Glabbeek + 00' 45'' 82 - - -
83 119  Appelbaum, Henri 16  LV NRW + 00' 45'' 83 6 - -
84 56  Neirinckx, Niels 17  Van Moer Logistics Cycli.. + 00' 48'' 84 - - -
85 101  Baudoin, Bjorn 18  District Zuid - Oost Ned.. + 00' 50'' 85 - - -
86 145  Teekens, Ofke 18  Wilton Cycling Team De V.. + 00' 50'' 86 - - -
87 28  Van Elslander, Simon 18  CT Luc Wallays + 00' 50'' 87 - - -
88 103  Schellekens, Tom 18  District Zuid - Oost Ned.. + 00' 50'' 88 - - -
89 122  Lagrave, Dorian 17  Team 31 Specialized U19 + 00' 53'' 89 - - -
90 85  Grard, Hugo 17  Hauts-de-France + 00' 53'' 90 - - -
91 39  Pauwels, Thibaut 16  Gaverzicht - BE - Okay + 00' 53'' 91 - - -
92 86  Pouvreault, Gregory 18  Cref Pays de la Loire + 00' 53'' 92 - - -
93 47  Van Herck, Simon 17  Maes CT Glabbeek + 00' 53'' 93 - - -
94 134  Rousset-Favier, Nicolas 18  Entente les Auvergne + 00' 53'' 94 - - -
95 121  Rafferty, Darren 18  Team 31 Specialized U19 + 00' 53'' 95 - - -
96 24  Dhooge, Thibau 18  Canguru - QTS - Air Coll.. + 00' 53'' 96 - - -
97 144  Marion, Bram 17  Wilton Cycling Team De V.. + 00' 53'' 97 - - -
98 41  Verleyen, Gaëtan 18  Isorex Cycling Team + 00' 53'' 98 - - -
99 117  Koech, Silas 18  LV NRW + 00' 53'' 99 - - -
100 82  Delattre, Hugo 17  Hauts-de-France + 00' 53'' 100 - - -
101 78  Lemir, Antoine 17  USSA Pavily Barentin - M.. + 00' 53'' 101 - - -
102 63  Toussaint, Matthieu 18  VC Ardennes + 01' 02'' 102 - - -
103 50  Das, Rune 17  Maes CT Glabbeek + 01' 08'' 103 - - -
104 54  Stievenart, Maxim 18  Sprint 2000 Charleroi ASBL + 01' 09'' 104 - - -
105 90  Rullier, Hans 17  Cref Pays de la Loire + 01' 09'' 105 - - -
106 124  Bourdejeau, Bastien 17  Team 31 Specialized U19 + 01' 09'' 106 - - -
107 29  Vermeulen, Rhune 18  CT Luc Wallays + 01' 09'' 107 - - -
108 32  Ledoux, Trystan 18  Crabbe Toitures - CC Che.. + 01' 09'' 108 - - -
109 139  Nerurkar, Lukas 17  Fensham Howes - Mas Design + 01' 09'' 109 - - -
110 60  Van Poucke, Wannes 18  Van Moer Logistics Cycli.. + 01' 09'' 110 - - -
111 31  Bernard, Thibaut 18  Crabbe Toitures - CC Che.. + 01' 09'' 111 - - -
112 107  Boeckx, Senne 18  Sport en Steun - Leopold.. + 01' 20'' 112 - - -
113 45  Vandendriessche, Jelte 18  Isorex Cycling Team + 01' 27'' 113 - - -
114 95  Rouanet, Mael 17  Culture Vélo Look Racing.. + 01' 37'' 114 - - -
115 130  Sorensen, Lukas 18  Team Mascot Workwear + 01' 38'' 115 - - -
116 93  Carty, Kenny 17  Culture Vélo Look Racing.. + 01' 42'' 116 - - -
117 26  Bolle, Bert 17  CT Luc Wallays + 01' 42'' 117 - - -
118 120  Sengstock, Robin 17  LV NRW + 02' 08'' 118 - - -
119 109  Martocchia, Alessandro 18  Sport en Steun - Leopold.. + 03' 15'' 119 - - -
120 91  Villeronce, Lucas 18  Culture Vélo Look Racing.. + 03' 58'' 120 - - -
121 55  Derrevaux, Tom 16  Sprint 2000 Charleroi ASBL + 04' 05'' 121 - - -
122 97  Kooistra, Jorn 18  Noord - Nederland + 05' 54'' 122 - - -
123 64  Laverdeur, Johan 17  VC Ardennes + 06' 58'' 123 - - -
124 135  Van Eycken, Clement 18  Entente les Auvergne + 06' 58'' 124 - - -
125 149  Fonnesbech, Nicklas 17  Herning CK Junior + 07' 01'' 125 - - -
#  Team Time Sum #  Rider Age Time
1  AG2R Citroën U19 Team 5h 36' 15'' 31 1
2 71  Isidore, Noa 17 1h 51' 49''
14 75  Tachot, Thomas 18 1h 52' 13''
15 73  Rosado, Abel 17 1h 52' 13''
2  Fensham Howes - Mas Design 5h 36' 15'' 66 2
3 138  Lawrence, Aidan 18 1h 51' 49''
5 136  Poole, Max 18 1h 52' 13''
58 137  Towers, Lucas 17 1h 52' 13''
3  Sprint 2000 Charleroi ASBL 5h 36' 31'' 118 3
4 51  Place, Maxence 17 1h 51' 49''
40 53  Neyman, Julian 18 1h 52' 13''
74 52  Jacques, Lucas 18 1h 52' 29''
4  Cref Pays de la Loire 5h 36' 31'' 131 4
1 88  Gruel, Thibaud 17 1h 51' 49''
54 89  Mainguenaud, Lucas 17 1h 52' 13''
76 87  Dromain, Remi 18 1h 52' 29''
5  SMS Swidnica 5h 36' 39'' 38 5
6 114  Maciejewski, Szymon 17 1h 52' 13''
8 113  Zelazowski, Michal 17 1h 52' 13''
24 112  Kusy, Karol 17 1h 52' 13''
6  Avia - Rudyco - Janatrans Cy.. 5h 36' 39'' 42 6
11 14  Heremans, Joppe 18 1h 52' 13''
13 13  Verbrugghe, Jens 17 1h 52' 13''
18 11  Van Raemdonck, Cedric 18 1h 52' 13''
7  Acrog - Tormans Balens BC 5h 36' 39'' 51 7
7 8  Reinderink, Joris 17 1h 52' 13''
9 10  Hannes, Victor 17 1h 52' 13''
35 6  Vervenne, Jonathan 18 1h 52' 13''
8  Team Mascot Workwear 5h 36' 39'' 69 8
10 127  Sorensen, Anders 17 1h 52' 13''
12 126  Dalby, Simon 18 1h 52' 13''
47 128  Nielsen, Magnus 17 1h 52' 13''
9  WAC Team - WV Willebrord 5h 36' 39'' 88 9
16 66  Van Gils, Yannick 18 1h 52' 13''
34 68  Jordaens, Ilias 17 1h 52' 13''
38 67  Van Waas, Pieter 18 1h 52' 13''
10  Canguru - QTS - Air College .. 5h 36' 39'' 105 10
26 21  Inion, Sander 18 1h 52' 13''
30 22  Oosterlinck, Joes 18 1h 52' 13''
49 23  Evertsen-Hegreberg, S.. 17 1h 52' 13''
11  USSA Pavily Barentin - Marma.. 5h 36' 39'' 113 11
29 80  Sanchez, Andrea 18 1h 52' 13''
36 76  Tiphaigne, Mathis 18 1h 52' 13''
48 79  Douat, Erwan 18 1h 52' 13''
12  Herning CK Junior 5h 36' 39'' 117 12
27 150  Grenaau, Alfred 17 1h 52' 13''
31 147  Lau, Gustav 17 1h 52' 13''
59 148  Madsen, Jonas 18 1h 52' 13''
13  Wielerclub Onder Ons - Parik.. 5h 36' 39'' 126 13
28 5  Van Hautegem, Leander 18 1h 52' 13''
43 2  Kino, Jan 18 1h 52' 13''
55 1  Goethals, Thibault 18 1h 52' 13''
14  Brain² Olympia Tienen 5h 36' 39'' 142 14
32 16  Van Cauwenberghe, Arne 18 1h 52' 13''
50 17  Huyghe, Stan 18 1h 52' 13''
60 18  Stiers, Victor 18 1h 52' 13''
15  Entente les Auvergne 5h 36' 55'' 148 15
22 132  Roudier, Hugo 17 1h 52' 13''
53 131  Lamouline, Sam 17 1h 52' 13''
73 133  Ledeme, Pierre 17 1h 52' 29''
16  Gaverzicht - BE - Okay 5h 36' 55'' 150 16
19 36  Bower, Lewis 16 1h 52' 13''
56 40  De Clerck, Niels 17 1h 52' 13''
75 38  Duchi, Natan 17 1h 52' 29''
17  CT Luc Wallays 5h 37' 05'' 170 17
41 27  Leenknegt, Yaurick 16 1h 52' 13''
42 30  Vleirick, Warre 18 1h 52' 13''
87 28  Van Elslander, Simon 18 1h 52' 39''
18  Team 31 Specialized U19 5h 37' 08'' 161 18
33 123  Wattelle, Celestin 18 1h 52' 13''
39 125  Gomez, Camilo 18 1h 52' 13''
89 122  Lagrave, Dorian 17 1h 52' 42''
19  District Zuid - Oost Nederland 5h 37' 11'' 158 19
21 102  Joore, Wout 17 1h 52' 13''
68 104  Vermeulen, Rens 17 1h 52' 29''
69 105  Smulders, Vik 18 1h 52' 29''
20  Crabbe Toitures - CC Chevigny 5h 37' 16'' 174 20
23 35  Moinet, Lucas 17 1h 52' 13''
70 33  Govaerts, Luca 17 1h 52' 29''
81 34  Laurent, Lucas 18 1h 52' 34''
21  Van Moer Logistics Cycling T.. 5h 37' 19'' 203 21
52 58  Vermeulen, Arthur 17 1h 52' 13''
67 57  De Valck, Asger 16 1h 52' 29''
84 56  Neirinckx, Niels 17 1h 52' 37''
22  Isorex Cycling Team 5h 37' 24'' 213 22
44 43  Torney, Artuur 18 1h 52' 13''
71 44  Dhaenens, Jitse 18 1h 52' 29''
98 41  Verleyen, Gaëtan 18 1h 52' 42''
23  Maes CT Glabbeek 5h 37' 29'' 221 23
46 48  Thonnon, Senne 18 1h 52' 13''
82 46  De Meijts, Matis 17 1h 52' 34''
93 47  Van Herck, Simon 17 1h 52' 42''
24  LV NRW 5h 37' 29'' 239 24
57 116  Schmidt, Torge 16 1h 52' 13''
83 119  Appelbaum, Henri 16 1h 52' 34''
99 117  Koech, Silas 18 1h 52' 42''
25  Hauts-de-France 5h 37' 53'' 267 25
77 83  Depil, Louis 17 1h 52' 29''
90 85  Grard, Hugo 17 1h 52' 42''
100 82  Delattre, Hugo 17 1h 52' 42''
26  Sport en Steun - Leopoldsburg 5h 40' 26'' 292 26
61 106  Geerinckx, Wout 17 1h 52' 13''
112 107  Boeckx, Senne 18 1h 53' 09''
119 109  Martocchia, Alessandro 18 1h 55' 04''
27  Culture Vélo Look Racing Team 5h 42' 44'' 350 27
114 95  Rouanet, Mael 17 1h 53' 26''
116 93  Carty, Kenny 17 1h 53' 31''
120 91  Villeronce, Lucas 18 1h 55' 47''
28  VC Ardennes 5h 43' 51'' 262 28
37 65  Sorli, Esteban 17 1h 52' 13''
102 63  Toussaint, Matthieu 18 1h 52' 51''
123 64  Laverdeur, Johan 17 1h 58' 47''
#  Rider Age  Team Time Difference Rank +/-
1 88  Gruel, Thibaud 17  Cref Pays de la Loire 1h 51' 49''
2 71  Isidore, Noa 17  AG2R Citroën U19 Team 1h 51' 49'' + 00' 00''
3 138  Lawrence, Aidan 18  Fensham Howes - Mas Design 1h 51' 49'' + 00' 00''
4 51  Place, Maxence 17  Sprint 2000 Charleroi ASBL 1h 51' 49'' + 00' 00''
5 136  Poole, Max 18  Fensham Howes - Mas Design 1h 52' 13'' + 00' 24''
6 114  Maciejewski, Szymon 17  SMS Swidnica 1h 52' 13'' + 00' 24''
7 8  Reinderink, Joris 17  Acrog - Tormans Balens BC 1h 52' 13'' + 00' 24''
8 113  Zelazowski, Michal 17  SMS Swidnica 1h 52' 13'' + 00' 24''
9 10  Hannes, Victor 17  Acrog - Tormans Balens BC 1h 52' 13'' + 00' 24''
10 127  Sorensen, Anders 17  Team Mascot Workwear 1h 52' 13'' + 00' 24''
11 14  Heremans, Joppe 18  Avia - Rudyco - Janatran.. 1h 52' 13'' + 00' 24''
12 126  Dalby, Simon 18  Team Mascot Workwear 1h 52' 13'' + 00' 24''
13 13  Verbrugghe, Jens 17  Avia - Rudyco - Janatran.. 1h 52' 13'' + 00' 24''
14 75  Tachot, Thomas 18  AG2R Citroën U19 Team 1h 52' 13'' + 00' 24''
15 73  Rosado, Abel 17  AG2R Citroën U19 Team 1h 52' 13'' + 00' 24''
16 66  Van Gils, Yannick 18  WAC Team - WV Willebrord 1h 52' 13'' + 00' 24''
17 74  Seguin, Yanis 18  AG2R Citroën U19 Team 1h 52' 13'' + 00' 24''
18 11  Van Raemdonck, Cedric 18  Avia - Rudyco - Janatran.. 1h 52' 13'' + 00' 24''
19 36  Bower, Lewis 16  Gaverzicht - BE - Okay 1h 52' 13'' + 00' 24''
20 99  Dillema, Arjan 18  Noord - Nederland 1h 52' 13'' + 00' 24''
21 102  Joore, Wout 17  District Zuid - Oost Ned.. 1h 52' 13'' + 00' 24''
22 132  Roudier, Hugo 17  Entente les Auvergne 1h 52' 13'' + 00' 24''
23 35  Moinet, Lucas 17  Crabbe Toitures - CC Che.. 1h 52' 13'' + 00' 24''
24 112  Kusy, Karol 17  SMS Swidnica 1h 52' 13'' + 00' 24''
25 15  Slaets, Yorick 17  Avia - Rudyco - Janatran.. 1h 52' 13'' + 00' 24''
26 21  Inion, Sander 18  Canguru - QTS - Air Coll.. 1h 52' 13'' + 00' 24''
27 150  Grenaau, Alfred 17  Herning CK Junior 1h 52' 13'' + 00' 24''
28 5  Van Hautegem, Leander 18  Wielerclub Onder Ons - P.. 1h 52' 13'' + 00' 24''
29 80  Sanchez, Andrea 18  USSA Pavily Barentin - M.. 1h 52' 13'' + 00' 24''
30 22  Oosterlinck, Joes 18  Canguru - QTS - Air Coll.. 1h 52' 13'' + 00' 24''
31 147  Lau, Gustav 17  Herning CK Junior 1h 52' 13'' + 00' 24''
32 16  Van Cauwenberghe, Arne 18  Brain² Olympia Tienen 1h 52' 13'' + 00' 24''
33 123  Wattelle, Celestin 18  Team 31 Specialized U19 1h 52' 13'' + 00' 24''
34 68  Jordaens, Ilias 17  WAC Team - WV Willebrord 1h 52' 13'' + 00' 24''
35 6  Vervenne, Jonathan 18  Acrog - Tormans Balens BC 1h 52' 13'' + 00' 24''
36 76  Tiphaigne, Mathis 18  USSA Pavily Barentin - M.. 1h 52' 13'' + 00' 24''
37 65  Sorli, Esteban 17  VC Ardennes 1h 52' 13'' + 00' 24''
38 67  Van Waas, Pieter 18  WAC Team - WV Willebrord 1h 52' 13'' + 00' 24''
39 125  Gomez, Camilo 18  Team 31 Specialized U19 1h 52' 13'' + 00' 24''
40 53  Neyman, Julian 18  Sprint 2000 Charleroi ASBL 1h 52' 13'' + 00' 24''
41 27  Leenknegt, Yaurick 16  CT Luc Wallays 1h 52' 13'' + 00' 24''
42 30  Vleirick, Warre 18  CT Luc Wallays 1h 52' 13'' + 00' 24''
43 2  Kino, Jan 18  Wielerclub Onder Ons - P.. 1h 52' 13'' + 00' 24''
44 43  Torney, Artuur 18  Isorex Cycling Team 1h 52' 13'' + 00' 24''
45 72  Donzé, Robin 17  AG2R Citroën U19 Team 1h 52' 13'' + 00' 24''
46 48  Thonnon, Senne 18  Maes CT Glabbeek 1h 52' 13'' + 00' 24''
47 128  Nielsen, Magnus 17  Team Mascot Workwear 1h 52' 13'' + 00' 24''
48 79  Douat, Erwan 18  USSA Pavily Barentin - M.. 1h 52' 13'' + 00' 24''
49 23  Evertsen-Hegreberg, Simen 17  Canguru - QTS - Air Coll.. 1h 52' 13'' + 00' 24''
50 17  Huyghe, Stan 18  Brain² Olympia Tienen 1h 52' 13'' + 00' 24''
51 70  Dingemans, Marijn 17  WAC Team - WV Willebrord 1h 52' 13'' + 00' 24''
52 58  Vermeulen, Arthur 17  Van Moer Logistics Cycli.. 1h 52' 13'' + 00' 24''
53 131  Lamouline, Sam 17  Entente les Auvergne 1h 52' 13'' + 00' 24''
54 89  Mainguenaud, Lucas 17  Cref Pays de la Loire 1h 52' 13'' + 00' 24''
55 1  Goethals, Thibault 18  Wielerclub Onder Ons - P.. 1h 52' 13'' + 00' 24''
56 40  De Clerck, Niels 17  Gaverzicht - BE - Okay 1h 52' 13'' + 00' 24''
57 116  Schmidt, Torge 16  LV NRW 1h 52' 13'' + 00' 24''
58 137  Towers, Lucas 17  Fensham Howes - Mas Design 1h 52' 13'' + 00' 24''
59 148  Madsen, Jonas 18  Herning CK Junior 1h 52' 13'' + 00' 24''
60 18  Stiers, Victor 18  Brain² Olympia Tienen 1h 52' 13'' + 00' 24''
61 106  Geerinckx, Wout 17  Sport en Steun - Leopold.. 1h 52' 13'' + 00' 24''
62 129  Hougaard, Mads-Emil 18  Team Mascot Workwear 1h 52' 13'' + 00' 24''
63 4  Van Renterghem, Stef 18  Wielerclub Onder Ons - P.. 1h 52' 13'' + 00' 24''
64 111  Chmielewski, Ignacy 18  SMS Swidnica 1h 52' 13'' + 00' 24''
65 140  Brough, Jack 18  Fensham Howes - Mas Design 1h 52' 27'' + 00' 38''
66 12  Claessens, Robbe 17  Avia - Rudyco - Janatran.. 1h 52' 27'' + 00' 38''
67 57  De Valck, Asger 16  Van Moer Logistics Cycli.. 1h 52' 29'' + 00' 40''
68 104  Vermeulen, Rens 17  District Zuid - Oost Ned.. 1h 52' 29'' + 00' 40''
69 105  Smulders, Vik 18  District Zuid - Oost Ned.. 1h 52' 29'' + 00' 40''
70 33  Govaerts, Luca 17  Crabbe Toitures - CC Che.. 1h 52' 29'' + 00' 40''
71 44  Dhaenens, Jitse 18  Isorex Cycling Team 1h 52' 29'' + 00' 40''
72 7  Lambrecht, Michiel 18  Acrog - Tormans Balens BC 1h 52' 29'' + 00' 40''
73 133  Ledeme, Pierre 17  Entente les Auvergne 1h 52' 29'' + 00' 40''
74 52  Jacques, Lucas 18  Sprint 2000 Charleroi ASBL 1h 52' 29'' + 00' 40''
75 38  Duchi, Natan 17  Gaverzicht - BE - Okay 1h 52' 29'' + 00' 40''
76 87  Dromain, Remi 18  Cref Pays de la Loire 1h 52' 29'' + 00' 40''
77 83  Depil, Louis 17  Hauts-de-France 1h 52' 29'' + 00' 40''
78 115  Kendzia, Robert 18  SMS Swidnica 1h 52' 29'' + 00' 40''
79 3  Moerman, Robbe 17  Wielerclub Onder Ons - P.. 1h 52' 34'' + 00' 45''
80 9  Maes, Seppe 18  Acrog - Tormans Balens BC 1h 52' 34'' + 00' 45''
81 34  Laurent, Lucas 18  Crabbe Toitures - CC Che.. 1h 52' 34'' + 00' 45''
82 46  De Meijts, Matis 17  Maes CT Glabbeek 1h 52' 34'' + 00' 45''
83 119  Appelbaum, Henri 16  LV NRW 1h 52' 34'' + 00' 45''
84 56  Neirinckx, Niels 17  Van Moer Logistics Cycli.. 1h 52' 37'' + 00' 48''
85 101  Baudoin, Bjorn 18  District Zuid - Oost Ned.. 1h 52' 39'' + 00' 50''
86 145  Teekens, Ofke 18  Wilton Cycling Team De V.. 1h 52' 39'' + 00' 50''
87 28  Van Elslander, Simon 18  CT Luc Wallays 1h 52' 39'' + 00' 50''
88 103  Schellekens, Tom 18  District Zuid - Oost Ned.. 1h 52' 39'' + 00' 50''
89 122  Lagrave, Dorian 17  Team 31 Specialized U19 1h 52' 42'' + 00' 53''
90 85  Grard, Hugo 17  Hauts-de-France 1h 52' 42'' + 00' 53''
91 39  Pauwels, Thibaut 16  Gaverzicht - BE - Okay 1h 52' 42'' + 00' 53''
92 86  Pouvreault, Gregory 18  Cref Pays de la Loire 1h 52' 42'' + 00' 53''
93 47  Van Herck, Simon 17  Maes CT Glabbeek 1h 52' 42'' + 00' 53''
94 134  Rousset-Favier, Nicolas 18  Entente les Auvergne 1h 52' 42'' + 00' 53''
95 121  Rafferty, Darren 18  Team 31 Specialized U19 1h 52' 42'' + 00' 53''
96 24  Dhooge, Thibau 18  Canguru - QTS - Air Coll.. 1h 52' 42'' + 00' 53''
97 144  Marion, Bram 17  Wilton Cycling Team De V.. 1h 52' 42'' + 00' 53''
98 41  Verleyen, Gaëtan 18  Isorex Cycling Team 1h 52' 42'' + 00' 53''
99 117  Koech, Silas 18  LV NRW 1h 52' 42'' + 00' 53''
100 82  Delattre, Hugo 17  Hauts-de-France 1h 52' 42'' + 00' 53''
101 78  Lemir, Antoine 17  USSA Pavily Barentin - M.. 1h 52' 42'' + 00' 53''
102 63  Toussaint, Matthieu 18  VC Ardennes 1h 52' 51'' + 01' 02''
103 50  Das, Rune 17  Maes CT Glabbeek 1h 52' 57'' + 01' 08''
104 54  Stievenart, Maxim 18  Sprint 2000 Charleroi ASBL 1h 52' 58'' + 01' 09''
105 90  Rullier, Hans 17  Cref Pays de la Loire 1h 52' 58'' + 01' 09''
106 124  Bourdejeau, Bastien 17  Team 31 Specialized U19 1h 52' 58'' + 01' 09''
107 29  Vermeulen, Rhune 18  CT Luc Wallays 1h 52' 58'' + 01' 09''
108 32  Ledoux, Trystan 18  Crabbe Toitures - CC Che.. 1h 52' 58'' + 01' 09''
109 139  Nerurkar, Lukas 17  Fensham Howes - Mas Design 1h 52' 58'' + 01' 09''
110 60  Van Poucke, Wannes 18  Van Moer Logistics Cycli.. 1h 52' 58'' + 01' 09''
111 31  Bernard, Thibaut 18  Crabbe Toitures - CC Che.. 1h 52' 58'' + 01' 09''
112 107  Boeckx, Senne 18  Sport en Steun - Leopold.. 1h 53' 09'' + 01' 20''
113 45  Vandendriessche, Jelte 18  Isorex Cycling Team 1h 53' 16'' + 01' 27''
114 95  Rouanet, Mael 17  Culture Vélo Look Racing.. 1h 53' 26'' + 01' 37''
115 130  Sorensen, Lukas 18  Team Mascot Workwear 1h 53' 27'' + 01' 38''
116 93  Carty, Kenny 17  Culture Vélo Look Racing.. 1h 53' 31'' + 01' 42''
117 26  Bolle, Bert 17  CT Luc Wallays 1h 53' 31'' + 01' 42''
118 120  Sengstock, Robin 17  LV NRW 1h 53' 57'' + 02' 08''
119 109  Martocchia, Alessandro 18  Sport en Steun - Leopold.. 1h 55' 04'' + 03' 15''
120 91  Villeronce, Lucas 18  Culture Vélo Look Racing.. 1h 55' 47'' + 03' 58''
121 55  Derrevaux, Tom 16  Sprint 2000 Charleroi ASBL 1h 55' 54'' + 04' 05''
122 97  Kooistra, Jorn 18  Noord - Nederland 1h 57' 43'' + 05' 54''
123 64  Laverdeur, Johan 17  VC Ardennes 1h 58' 47'' + 06' 58''
124 135  Van Eycken, Clement 18  Entente les Auvergne 1h 58' 47'' + 06' 58''
125 149  Fonnesbech, Nicklas 17  Herning CK Junior 1h 58' 50'' + 07' 01''
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
1 8  Reinderink, Joris 17  Acrog - Tormans Balens BC 5 pts
2 140  Brough, Jack 18  Fensham Howes - Mas Design 5 pts 0 pts
3 128  Nielsen, Magnus 17  Team Mascot Workwear 3 pts -2 pts
4 7  Lambrecht, Michiel 18  Acrog - Tormans Balens BC 3 pts -2 pts
5 14  Heremans, Joppe 18  Avia - Rudyco - Janatran.. 2 pts -3 pts
6 119  Appelbaum, Henri 16  LV NRW 2 pts -3 pts
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
#  Rider Age  Team Time Difference Rank +/-
#  Team Time Difference Rank +/-
1  AG2R Citroën U19 Team 5h 36' 15''
2  Fensham Howes - Mas Design 5h 36' 15'' + 00' 00''
3  Sprint 2000 Charleroi ASBL 5h 36' 31'' + 00' 16''
4  Cref Pays de la Loire 5h 36' 31'' + 00' 16''
5  SMS Swidnica 5h 36' 39'' + 00' 24''
6  Avia - Rudyco - Janatrans Cycling Team 5h 36' 39'' + 00' 24''
7  Acrog - Tormans Balens BC 5h 36' 39'' + 00' 24''
8  Team Mascot Workwear 5h 36' 39'' + 00' 24''
9  WAC Team - WV Willebrord 5h 36' 39'' + 00' 24''
10  Canguru - QTS - Air College Cycling Team 5h 36' 39'' + 00' 24''
11  USSA Pavily Barentin - Marmande 5h 36' 39'' + 00' 24''
12  Herning CK Junior 5h 36' 39'' + 00' 24''
13  Wielerclub Onder Ons - Parike VZW 5h 36' 39'' + 00' 24''
14  Brain² Olympia Tienen 5h 36' 39'' + 00' 24''
15  Entente les Auvergne 5h 36' 55'' + 00' 40''
16  Gaverzicht - BE - Okay 5h 36' 55'' + 00' 40''
17  CT Luc Wallays 5h 37' 05'' + 00' 50''
18  Team 31 Specialized U19 5h 37' 08'' + 00' 53''
19  District Zuid - Oost Nederland 5h 37' 11'' + 00' 56''
20  Crabbe Toitures - CC Chevigny 5h 37' 16'' + 01' 01''
21  Van Moer Logistics Cycling Team 5h 37' 19'' + 01' 04''
22  Isorex Cycling Team 5h 37' 24'' + 01' 09''
23  Maes CT Glabbeek 5h 37' 29'' + 01' 14''
24  LV NRW 5h 37' 29'' + 01' 14''
25  Hauts-de-France 5h 37' 53'' + 01' 38''
26  Sport en Steun - Leopoldsburg 5h 40' 26'' + 04' 11''
27  Culture Vélo Look Racing Team 5h 42' 44'' + 06' 29''
28  VC Ardennes 5h 43' 51'' + 07' 36''


© Wijnreder Media