Ploeren - Louisfert (167.6 km)

Route

 23 September 2021
 Profile  Flat stage
 Start  Ploeren
 Finish  Louisfert
 Distance  167.6 km  (104.1 mi)
 Speed  43.734 km/h  (27.175 mi/h)

Classifications

 Race jerseys after stage 4
 Ferasse, Thib.. (BBK) 16h 13' 13''
 Ferasse, Thib.. (BBK) 57 points
 Coqueret, Louis (LPC) 60 points
 Retailleau, V.. (AG2) 16h 13' 13''
 Dinan Sport Cycling 48h 42' 14''

Results

Race
#  Rider Age  Team Time Bonus
1 124  Reinders, Elmar 29  Riwal Securitas Cycling .. 3h 49' 56'' 41 11 - -
2 13  Riou, Alan 24  Team Arkéa - Samsic + 00' 00'' 13 6 - -
3 174  Trastour, Loris 19  AG2R Citroen U23 + 00' 04'' 43 18 - 20
4 185  Lewis, Adam 26  Côtes d'Armor - Marie Mo.. + 00' 08'' 65 17 - -
5 104  Heiderscheid, Colin 23  Leopard Pro Cycling + 00' 28'' 91 22 - -
6 233  Cotard, Théo 22  Team Fybolia Locminé + 00' 28'' 84 16 5 34
7 63  Andresen, Tobias 19  Development Team DSM + 00' 28'' 44 8 - 21
8 21  Marchiori, Leonardo 23  Androni Giocattoli - Sid.. + 00' 28'' 49 14 - -
9 71  Pelegrí, Óscar 27  Electro Hiper Europa + 00' 28'' 14 4 - -
10 203  Fretin, Milan 20  Lotto - Soudal U23 + 00' 28'' 15 5 - 6
11 122  Lijke, Nick van der v.. 30  Riwal Securitas Cycling .. + 00' 28'' 3 2 - -
12 172  Lapeira, Paul 21  AG2R Citroen U23 + 00' 28'' 17 21 - 8
13 95  Goldstein, Edo 21  Israel Cycling Academy + 00' 28'' 18 19 - 9
14 232  Leny, Jean-Louis 23  Team Fybolia Locminé + 00' 28'' 4 3 14 -
15 132  Froidevaux, Robin 22  Swiss Racing Academy + 00' 28'' 19 27 - -
16 212  Lagnet, Gari 23  Sojasun Espoirs - AC Noy.. + 00' 28'' 79 39 - -
17 163  Menut, David 29  Cross Team Legendre + 00' 28'' 51 41 - -
18 214  Mainguenaud, Tom 21  Sojasun Espoirs - AC Noy.. + 00' 28'' 35 13 - 16
19 176  Lawton, Henri 20  AG2R Citroen U23 + 00' 28'' 108 48 - 45
20 152  Bonaldo, Kevin 21  Team Qhubeka + 00' 28'' 58 49 - 23
21 34  Jaime, Álex 22  Equipo Kern Pharma + 00' 28'' 48 - - -
22 222  Labbe, Benjamin 20  UC Nantes Atlantique + 00' 28'' 83 42 6 33
23 192  Danès, Léo 24  Dinan Sport Cycling + 00' 28'' 8 26 - -
24 51  Gate, Aaron 30  Black Spoke Pro Cycling .. + 00' 28'' 47 20 - -
25 106  Mobach, Jarno 23  Leopard Pro Cycling + 00' 28'' 28 32 10 -
26 175  Tronchon, Bastien 19  AG2R Citroen U23 + 00' 28'' 70 - 16 29
27 46  Bouvier, Léo 23  Bike Aid + 00' 28'' 95 - - -
28 14  Pajur, Markus 21  Team Arkéa - Samsic + 00' 28'' 50 - - 22
29 94  Plamondon, Robin 21  Israel Cycling Academy + 00' 28'' 68 - - 28
30 135  Rüegg, Lukas 25  Swiss Racing Academy + 00' 28'' 7 15 15 -
31 194  Le Bon, Johan 30  Dinan Sport Cycling + 00' 28'' 6 12 13 -
32 114  Mugisha, Moïse 24  ProTouch + 00' 28'' 73 - - -
33 11  Delaplace, Anthony 32  Team Arkéa - Samsic + 00' 28'' 5 7 17 -
34 165  Schneider, Lillan 21  Cross Team Legendre + 00' 28'' 106 - - 44
35 191  Boulo, Matthieu 32  Dinan Sport Cycling + 00' 28'' 22 - - -
36 186  Rio, Maxime 22  Côtes d'Armor - Marie Mo.. + 00' 28'' 86 - - 35
37 3  Ferasse, Thibault 27  B&B Hôtels p/b KTM + 00' 28'' 1 1 - -
38 183  Costiou, Ewen 18  Côtes d'Armor - Marie Mo.. + 00' 28'' 34 37 - 15
39 224  Kasperkiewicz, Przemy.. 27  UC Nantes Atlantique + 00' 28'' 67 - - -
40 116  Da Silva, Tiano 20  ProTouch + 00' 28'' 99 - - 40
41 205  Slock, Liam 21  Lotto - Soudal U23 + 00' 28'' 16 40 - 7
42 74  Estelrich, Mateu 20  Electro Hiper Europa + 00' 28'' 59 - - 24
43 64  Naberman, Tim 22  Development Team DSM + 00' 28'' 20 - - 10
44 193  Gachignard, Thomas 21  Dinan Sport Cycling + 00' 28'' 75 34 4 31
45 195  Chandemerle, Hugo 23  Dinan Sport Cycling + 00' 28'' 80 - - -
46 143  Jenner, Samuel 24  Team Bridgelane + 00' 28'' 21 44 - -
47 211  Bodard, Damien 20  Sojasun Espoirs - AC Noy.. + 00' 28'' 81 - - 32
48 173  Retailleau, Valentin 21  AG2R Citroen U23 + 00' 28'' 2 9 - 1
49 216  Rome, Axel 20  Sojasun Espoirs - AC Noy.. + 00' 28'' 98 - - 39
50 142  Dinham, Matthew 21  Team Bridgelane + 00' 28'' 9 25 - 2
51 2  Boileau, Alan 22  B&B Hôtels p/b KTM + 00' 28'' 25 45 19 12
52 26  Rocchetta, Cristian 23  Androni Giocattoli - Sid.. + 00' 28'' 78 - - -
53 213  Lavenant, Thibault 20  Sojasun Espoirs - AC Noy.. + 00' 28'' 93 - - 38
54 131  Balfour, Stuart 24  Swiss Racing Academy + 00' 28'' 39 - 11 -
55 196  Ralle, Anthony 28  Dinan Sport Cycling + 00' 28'' 55 - - -
56 134  Reutimann, Matthias 26  Swiss Racing Academy + 00' 28'' 60 - - -
57 111  Main, Kent 25  ProTouch + 00' 28'' 66 - - -
58 182  Guenneugues, Erwann 22  Côtes d'Armor - Marie Mo.. + 00' 28'' 63 - - 26
59 144  Schilt, Ryan 23  Team Bridgelane + 00' 28'' 112 - - -
60 31  Márquez, Martí 25  Equipo Kern Pharma + 00' 28'' 26 - 20 -
61 36  Ruiz, Ibon 22  Equipo Kern Pharma + 00' 28'' 24 31 - 11
62 12  Flórez, Miguel 25  Team Arkéa - Samsic + 00' 28'' 52 - - -
63 61  Hayter, Leo 20  Development Team DSM + 00' 28'' 12 10 - 5
64 45  Lagab, Azzedine 35  Bike Aid + 00' 28'' 88 - - -
65 121  Hansen, Jesper 30  Riwal Securitas Cycling .. + 00' 28'' 27 - - -
66 171  Labrosse, Jordan 19  AG2R Citroen U23 + 00' 28'' 11 29 18 4
67 4  Dauphin, Florian 22  B&B Hôtels p/b KTM + 00' 28'' 29 - - 13
68 123  Schultz, Jesper 25  Riwal Securitas Cycling .. + 00' 28'' 45 43 - -
69 65  Onley, Oscar 18  Development Team DSM + 00' 28'' 74 35 8 30
70 54  Batt, Ethan 23  Black Spoke Pro Cycling .. + 00' 28'' 97 51 12 -
71 73  Jurado, Marcos 30  Electro Hiper Europa + 00' 28'' 90 - - -
72 62  Leijnse, Enzo 20  Development Team DSM + 00' 28'' 31 - - 14
73 41  Lino, Julian 25  Bike Aid + 00' 28'' 32 - - -
74 24  Venchiarutti, Nicola 22  Androni Giocattoli - Sid.. + 00' 28'' 23 23 - -
75 35  García, Carlos 22  Equipo Kern Pharma + 00' 28'' 37 - - 18
76 112  Ormiston, Callum 21  ProTouch + 00' 28'' 64 - - 27
77 202  Van Ryckeghem, Lars 19  Lotto - Soudal U23 + 00' 28'' 36 - - 17
78 16  Voisard, Yannis 23  Team Arkéa - Samsic + 00' 28'' 57 - - -
79 153  Guasco, Mattia 21  Team Qhubeka + 00' 28'' 40 - - 19
80 151  Dlamini, Nicholas 26  Team Qhubeka + 00' 28'' 54 - - -
81 72  Ballesteros, Miguel 25  Electro Hiper Europa + 00' 28'' 53 - - -
82 161  Chainel, Steve 38  Cross Team Legendre + 00' 28'' 42 33 - -
83 184  Le Lay, Aurélien 27  Côtes d'Armor - Marie Mo.. + 00' 28'' 62 50 9 -
84 221  Constantin, Baptiste 27  UC Nantes Atlantique + 00' 28'' 82 - - -
85 225  Mariault, Axel 23  UC Nantes Atlantique + 00' 28'' 30 28 - -
86 44  Engelen, Adne van van 28  Bike Aid + 00' 28'' 94 - - -
87 231  Le Clec'h, Lomig 24  Team Fybolia Locminé + 00' 28'' 46 46 3 -
88 15  Le Berre, Mathis 20  Team Arkéa - Samsic + 00' 28'' 10 30 - 3
89 52  Yates, Joel 23  Black Spoke Pro Cycling .. + 00' 28'' 100 - - -
90 215  Jamin, Leo-Paul 20  Sojasun Espoirs - AC Noy.. + 00' 41'' 87 - - 36
91 42  Carstensen, Lucas 27  Bike Aid + 00' 41'' 76 - - -
92 136  Thièry, Cyrille 30  Swiss Racing Academy + 00' 41'' 103 - - -
93 53  Fouché, James 23  Black Spoke Pro Cycling .. + 00' 44'' 38 38 7 -
94 5  Lagrée, Adrien 24  B&B Hôtels p/b KTM + 00' 44'' 33 - - -
95 125  Kongstad, Tobias 25  Riwal Securitas Cycling .. + 00' 56'' 56 - - -
96 234  Poirier, Clément 21  Team Fybolia Locminé + 01' 21'' 61 - - 25
97 75  Armstrong, Thomas 27  Electro Hiper Europa + 01' 34'' 110 - 21 -
98 223  Guégan, Maël 23  UC Nantes Atlantique + 01' 38'' 77 24 2 -
99 23  Tagliani, Filippo 26  Androni Giocattoli - Sid.. + 01' 55'' 107 - - -
100 181  Boutville, David 32  Côtes d'Armor - Marie Mo.. + 01' 55'' 85 - - -
101 32  Sanz, Enrique 32  Equipo Kern Pharma + 03' 22'' 101 - - -
102 146  Eddy, Samuel 20  Team Bridgelane + 04' 30'' 109 - - 46
103 133  Blanc, Arthur 22  Swiss Racing Academy + 05' 29'' 96 - - -
104 236  Chuzeville, Volodia 19  Team Fybolia Locminé + 06' 59'' 105 - - 43
105 235  Renault, Maxime 31  Team Fybolia Locminé + 06' 59'' 69 - - -
106 164  Savignoni, Titouan 24  Cross Team Legendre + 06' 59'' 114 - - -
107 1  Bagioli, Nicola 26  B&B Hôtels p/b KTM + 06' 59'' 72 36 - -
108 113  Du Plooy, Rohan 27  ProTouch + 06' 59'' 115 - - -
109 102  Haller, Patrick 24  Leopard Pro Cycling + 08' 01'' 89 - - -
110 76  Sanò, Simone 24  Electro Hiper Europa + 08' 01'' 113 - - -
111 43  Wolf, Justin 28  Bike Aid + 08' 01'' 71 - - -
112 103  Lovidius, Edvin 19  Leopard Pro Cycling + 08' 01'' 102 - - 41
113 101  Coqueret, Louis 20  Leopard Pro Cycling + 08' 01'' 92 47 1 37
114 93  Davidzon, Lahav 21  Israel Cycling Academy + 08' 01'' 104 - - 42
115 115  Nigrini, Andries 22  ProTouch + 10' 35'' 117 - - 47
116 145  Dam, Ben van van 28  Team Bridgelane + 10' 35'' 116 - 22 -
117 141  Christie-Johnston, Al.. 23  Team Bridgelane + 10' 35'' 111 - - -
DNF 25  Viel, Mattia 26  Androni Giocattoli - Sid..
DNF 92  Pickrell, Riley 20  Israel Cycling Academy
DNF 105  Maas, Jan 25  Leopard Pro Cycling
DNF 206  Van De Paar, Jarne 20  Lotto - Soudal U23
DNS 126  Magnusson, Kim 29  Riwal Securitas Cycling ..
DNS 162  Huby, Antoine 20  Cross Team Legendre
DNS 166  Ananie, Ugo 18  Cross Team Legendre
#  Team Time Sum #  Rider Age Time
1  Team Arkéa - Samsic 11h 30' 44'' 63 2
2 13  Riou, Alan 24 3h 49' 56''
28 14  Pajur, Markus 21 3h 50' 24''
33 11  Delaplace, Anthony 32 3h 50' 24''
2  Riwal Securitas Cycling Team 11h 30' 44'' 77 9
1 124  Reinders, Elmar 29 3h 49' 56''
11 122  Lijke, Nick van der 30 3h 50' 24''
65 121  Hansen, Jesper 30 3h 50' 24''
3  AG2R Citroen U23 11h 30' 48'' 34 3
3 174  Trastour, Loris 19 3h 50' 00''
12 172  Lapeira, Paul 21 3h 50' 24''
19 176  Lawton, Henri 20 3h 50' 24''
4  Côtes d'Armor - Marie Morin 11h 30' 52'' 78 17
4 185  Lewis, Adam 26 3h 50' 04''
36 186  Rio, Maxime 22 3h 50' 24''
38 183  Costiou, Ewen 18 3h 50' 24''
5  Sojasun Espoirs - AC Noyal -.. 11h 31' 12'' 81 19
16 212  Lagnet, Gari 23 3h 50' 24''
18 214  Mainguenaud, Tom 21 3h 50' 24''
47 211  Bodard, Damien 20 3h 50' 24''
6  Dinan Sport Cycling 11h 31' 12'' 89 1
23 192  Danès, Léo 24 3h 50' 24''
31 194  Le Bon, Johan 30 3h 50' 24''
35 191  Boulo, Matthieu 32 3h 50' 24''
7  Swiss Racing Academy 11h 31' 12'' 99 6
15 132  Froidevaux, Robin 22 3h 50' 24''
30 135  Rüegg, Lukas 25 3h 50' 24''
54 131  Balfour, Stuart 24 3h 50' 24''
8  Team Fybolia Locminé 11h 31' 12'' 107 12
6 233  Cotard, Théo 22 3h 50' 24''
14 232  Leny, Jean-Louis 23 3h 50' 24''
87 231  Le Clec'h, Lomig 24 3h 50' 24''
9  Development Team DSM 11h 31' 12'' 113 5
7 63  Andresen, Tobias 19 3h 50' 24''
43 64  Naberman, Tim 22 3h 50' 24''
63 61  Hayter, Leo 20 3h 50' 24''
10  Electro Hiper Europa 11h 31' 12'' 122 10
9 71  Pelegrí, Óscar 27 3h 50' 24''
42 74  Estelrich, Mateu 20 3h 50' 24''
71 73  Jurado, Marcos 30 3h 50' 24''
11  Lotto - Soudal U23 11h 31' 12'' 128 7
10 203  Fretin, Milan 20 3h 50' 24''
41 205  Slock, Liam 21 3h 50' 24''
77 202  Van Ryckeghem, Lars 19 3h 50' 24''
12  ProTouch 11h 31' 12'' 129 21
32 114  Mugisha, Moïse 24 3h 50' 24''
40 116  Da Silva, Tiano 20 3h 50' 24''
57 111  Main, Kent 25 3h 50' 24''
13  Cross Team Legendre 11h 31' 12'' 133 11
17 163  Menut, David 29 3h 50' 24''
34 165  Schneider, Lillan 21 3h 50' 24''
82 161  Chainel, Steve 38 3h 50' 24''
14  Androni Giocattoli - Sidermec 11h 31' 12'' 134 15
8 21  Marchiori, Leonardo 23 3h 50' 24''
52 26  Rocchetta, Cristian 23 3h 50' 24''
74 24  Venchiarutti, Nicola 22 3h 50' 24''
15  Equipo Kern Pharma 11h 31' 12'' 142 8
21 34  Jaime, Álex 22 3h 50' 24''
60 31  Márquez, Martí 25 3h 50' 24''
61 36  Ruiz, Ibon 22 3h 50' 24''
16  UC Nantes Atlantique 11h 31' 12'' 145 14
22 222  Labbe, Benjamin 20 3h 50' 24''
39 224  Kasperkiewicz, Przemy.. 27 3h 50' 24''
84 221  Constantin, Baptiste 27 3h 50' 24''
17  B&B Hôtels p/b KTM 11h 31' 12'' 155 4
37 3  Ferasse, Thibault 27 3h 50' 24''
51 2  Boileau, Alan 22 3h 50' 24''
67 4  Dauphin, Florian 22 3h 50' 24''
18  Team Bridgelane 11h 31' 12'' 155 20
46 143  Jenner, Samuel 24 3h 50' 24''
50 142  Dinham, Matthew 21 3h 50' 24''
59 144  Schilt, Ryan 23 3h 50' 24''
19  Bike Aid 11h 31' 12'' 164 16
27 46  Bouvier, Léo 23 3h 50' 24''
64 45  Lagab, Azzedine 35 3h 50' 24''
73 41  Lino, Julian 25 3h 50' 24''
20  Team Qhubeka 11h 31' 12'' 179 18
20 152  Bonaldo, Kevin 21 3h 50' 24''
79 153  Guasco, Mattia 21 3h 50' 24''
80 151  Dlamini, Nicholas 26 3h 50' 24''
21  Black Spoke Pro Cycling Acad.. 11h 31' 12'' 183 23
24 51  Gate, Aaron 30 3h 50' 24''
70 54  Batt, Ethan 23 3h 50' 24''
89 52  Yates, Joel 23 3h 50' 24''
22  Leopard Pro Cycling 11h 38' 45'' 139 13
5 104  Heiderscheid, Colin 23 3h 50' 24''
25 106  Mobach, Jarno 23 3h 50' 24''
109 102  Haller, Patrick 24 3h 57' 57''
23  Israel Cycling Academy 11h 38' 45'' 156 22
13 95  Goldstein, Edo 21 3h 50' 24''
29 94  Plamondon, Robin 21 3h 50' 24''
114 93  Davidzon, Lahav 21 3h 57' 57''
#  Rider Age  Team Time Difference Rank +/-
1 3  Ferasse, Thibault 27  B&B Hôtels p/b KTM 16h 13' 13'' -
2 173  Retailleau, Valentin 21  AG2R Citroen U23 16h 13' 13'' + 00' 00'' -
3 122  Lijke, Nick van der 30  Riwal Securitas Cycling .. 16h 13' 16'' + 00' 03'' -
4 232  Leny, Jean-Louis 23  Team Fybolia Locminé 16h 13' 22'' + 00' 09'' + 1
5 11  Delaplace, Anthony 32  Team Arkéa - Samsic 16h 13' 22'' + 00' 09'' + 1
6 194  Le Bon, Johan 30  Dinan Sport Cycling 16h 13' 23'' + 00' 10'' + 1
7 135  Rüegg, Lukas 25  Swiss Racing Academy 16h 13' 23'' + 00' 10'' + 1
8 192  Danès, Léo 24  Dinan Sport Cycling 16h 13' 23'' + 00' 10'' + 1
9 142  Dinham, Matthew 21  Team Bridgelane 16h 13' 42'' + 00' 29'' + 2
10 15  Le Berre, Mathis 20  Team Arkéa - Samsic 16h 14' 34'' + 01' 21'' + 2
11 171  Labrosse, Jordan 19  AG2R Citroen U23 16h 14' 34'' + 01' 21'' + 2
12 61  Hayter, Leo 20  Development Team DSM 16h 14' 38'' + 01' 25'' + 2
13 13  Riou, Alan 24  Team Arkéa - Samsic 16h 15' 15'' + 02' 02'' + 18
14 71  Pelegrí, Óscar 27  Electro Hiper Europa 16h 15' 18'' + 02' 05'' + 1
15 203  Fretin, Milan 20  Lotto - Soudal U23 16h 15' 24'' + 02' 11'' + 1
16 205  Slock, Liam 21  Lotto - Soudal U23 16h 15' 24'' + 02' 11'' + 1
17 172  Lapeira, Paul 21  AG2R Citroen U23 16h 15' 28'' + 02' 15'' + 1
18 95  Goldstein, Edo 21  Israel Cycling Academy 16h 15' 28'' + 02' 15'' + 5
19 132  Froidevaux, Robin 22  Swiss Racing Academy 16h 15' 28'' + 02' 15'' + 3
20 64  Naberman, Tim 22  Development Team DSM 16h 15' 28'' + 02' 15'' + 1
21 143  Jenner, Samuel 24  Team Bridgelane 16h 15' 28'' + 02' 15'' - 1
22 191  Boulo, Matthieu 32  Dinan Sport Cycling 16h 15' 28'' + 02' 15'' + 3
23 24  Venchiarutti, Nicola 22  Androni Giocattoli - Sid.. 16h 15' 28'' + 02' 15'' - 4
24 36  Ruiz, Ibon 22  Equipo Kern Pharma 16h 15' 28'' + 02' 15'' -
25 2  Boileau, Alan 22  B&B Hôtels p/b KTM 16h 15' 28'' + 02' 15'' + 1
26 31  Márquez, Martí 25  Equipo Kern Pharma 16h 15' 28'' + 02' 15'' + 1
27 121  Hansen, Jesper 30  Riwal Securitas Cycling .. 16h 15' 28'' + 02' 15'' + 1
28 106  Mobach, Jarno 23  Leopard Pro Cycling 16h 15' 36'' + 02' 23'' + 1
29 4  Dauphin, Florian 22  B&B Hôtels p/b KTM 16h 15' 49'' + 02' 36'' + 1
30 225  Mariault, Axel 23  UC Nantes Atlantique 16h 16' 05'' + 02' 52'' + 2
31 62  Leijnse, Enzo 20  Development Team DSM 16h 16' 17'' + 03' 04'' + 2
32 41  Lino, Julian 25  Bike Aid 16h 16' 45'' + 03' 32'' + 2
33 5  Lagrée, Adrien 24  B&B Hôtels p/b KTM 16h 17' 48'' + 04' 35'' + 2
34 183  Costiou, Ewen 18  Côtes d'Armor - Marie Mo.. 16h 17' 57'' + 04' 44'' + 2
35 214  Mainguenaud, Tom 21  Sojasun Espoirs - AC Noy.. 16h 18' 21'' + 05' 08'' + 2
36 202  Van Ryckeghem, Lars 19  Lotto - Soudal U23 16h 18' 40'' + 05' 27'' + 2
37 35  García, Carlos 22  Equipo Kern Pharma 16h 18' 55'' + 05' 42'' + 3
38 53  Fouché, James 23  Black Spoke Pro Cycling .. 16h 19' 06'' + 05' 53'' + 1
39 131  Balfour, Stuart 24  Swiss Racing Academy 16h 20' 01'' + 06' 48'' + 2
40 153  Guasco, Mattia 21  Team Qhubeka 16h 20' 27'' + 07' 14'' + 2
41 124  Reinders, Elmar 29  Riwal Securitas Cycling .. 16h 21' 13'' + 08' 00'' + 6
42 161  Chainel, Steve 38  Cross Team Legendre 16h 21' 24'' + 08' 11'' + 1
43 174  Trastour, Loris 19  AG2R Citroen U23 16h 21' 26'' + 08' 13'' + 14
44 63  Andresen, Tobias 19  Development Team DSM 16h 21' 48'' + 08' 35'' -
45 123  Schultz, Jesper 25  Riwal Securitas Cycling .. 16h 21' 50'' + 08' 37'' -
46 231  Le Clec'h, Lomig 24  Team Fybolia Locminé 16h 21' 52'' + 08' 39'' -
47 51  Gate, Aaron 30  Black Spoke Pro Cycling .. 16h 21' 54'' + 08' 41'' + 1
48 34  Jaime, Álex 22  Equipo Kern Pharma 16h 21' 54'' + 08' 41'' + 2
49 21  Marchiori, Leonardo 23  Androni Giocattoli - Sid.. 16h 21' 54'' + 08' 41'' + 4
50 14  Pajur, Markus 21  Team Arkéa - Samsic 16h 21' 54'' + 08' 41'' + 2
51 163  Menut, David 29  Cross Team Legendre 16h 21' 54'' + 08' 41'' + 3
52 12  Flórez, Miguel 25  Team Arkéa - Samsic 16h 21' 54'' + 08' 41'' - 3
53 72  Ballesteros, Miguel 25  Electro Hiper Europa 16h 21' 54'' + 08' 41'' - 2
54 151  Dlamini, Nicholas 26  Team Qhubeka 16h 22' 10'' + 08' 57'' + 5
55 196  Ralle, Anthony 28  Dinan Sport Cycling 16h 22' 15'' + 09' 02'' + 5
56 125  Kongstad, Tobias 25  Riwal Securitas Cycling .. 16h 22' 22'' + 09' 09'' -
57 16  Voisard, Yannis 23  Team Arkéa - Samsic 16h 22' 25'' + 09' 12'' + 4
58 152  Bonaldo, Kevin 21  Team Qhubeka 16h 22' 26'' + 09' 13'' + 4
59 74  Estelrich, Mateu 20  Electro Hiper Europa 16h 23' 11'' + 09' 58'' + 5
60 134  Reutimann, Matthias 26  Swiss Racing Academy 16h 23' 22'' + 10' 09'' + 5
61 234  Poirier, Clément 21  Team Fybolia Locminé 16h 24' 37'' + 11' 24'' + 5
62 184  Le Lay, Aurélien 27  Côtes d'Armor - Marie Mo.. 16h 24' 54'' + 11' 41'' + 6
63 182  Guenneugues, Erwann 22  Côtes d'Armor - Marie Mo.. 16h 24' 55'' + 11' 42'' + 6
64 112  Ormiston, Callum 21  ProTouch 16h 24' 55'' + 11' 42'' + 6
65 185  Lewis, Adam 26  Côtes d'Armor - Marie Mo.. 16h 25' 23'' + 12' 10'' + 7
66 111  Main, Kent 25  ProTouch 16h 25' 56'' + 12' 43'' + 8
67 224  Kasperkiewicz, Przemyslaw 27  UC Nantes Atlantique 16h 26' 53'' + 13' 40'' + 8
68 94  Plamondon, Robin 21  Israel Cycling Academy 16h 27' 41'' + 14' 28'' + 8
69 235  Renault, Maxime 31  Team Fybolia Locminé 16h 28' 25'' + 15' 12'' - 11
70 175  Tronchon, Bastien 19  AG2R Citroen U23 16h 28' 38'' + 15' 25'' + 7
71 43  Wolf, Justin 28  Bike Aid 16h 29' 27'' + 16' 14'' - 16
72 1  Bagioli, Nicola 26  B&B Hôtels p/b KTM 16h 30' 36'' + 17' 23'' - 5
73 114  Mugisha, Moïse 24  ProTouch 16h 30' 42'' + 17' 29'' + 5
74 65  Onley, Oscar 18  Development Team DSM 16h 30' 52'' + 17' 39'' + 5
75 193  Gachignard, Thomas 21  Dinan Sport Cycling 16h 31' 00'' + 17' 47'' + 7
76 42  Carstensen, Lucas 27  Bike Aid 16h 31' 11'' + 17' 58'' + 5
77 223  Guégan, Maël 23  UC Nantes Atlantique 16h 31' 55'' + 18' 42'' + 3
78 26  Rocchetta, Cristian 23  Androni Giocattoli - Sid.. 16h 32' 18'' + 19' 05'' + 5
79 212  Lagnet, Gari 23  Sojasun Espoirs - AC Noy.. 16h 34' 28'' + 21' 15'' + 6
80 195  Chandemerle, Hugo 23  Dinan Sport Cycling 16h 34' 28'' + 21' 15'' + 6
81 211  Bodard, Damien 20  Sojasun Espoirs - AC Noy.. 16h 34' 28'' + 21' 15'' + 6
82 221  Constantin, Baptiste 27  UC Nantes Atlantique 16h 34' 28'' + 21' 15'' + 6
83 222  Labbe, Benjamin 20  UC Nantes Atlantique 16h 34' 34'' + 21' 21'' + 6
84 233  Cotard, Théo 22  Team Fybolia Locminé 16h 34' 36'' + 21' 23'' + 6
85 181  Boutville, David 32  Côtes d'Armor - Marie Mo.. 16h 37' 53'' + 24' 40'' + 7
86 186  Rio, Maxime 22  Côtes d'Armor - Marie Mo.. 16h 38' 06'' + 24' 53'' + 7
87 215  Jamin, Leo-Paul 20  Sojasun Espoirs - AC Noy.. 16h 38' 37'' + 25' 24'' + 7
88 45  Lagab, Azzedine 35  Bike Aid 16h 39' 06'' + 25' 53'' + 7
89 102  Haller, Patrick 24  Leopard Pro Cycling 16h 40' 58'' + 27' 45'' - 5
90 73  Jurado, Marcos 30  Electro Hiper Europa 16h 41' 55'' + 28' 42'' + 9
91 104  Heiderscheid, Colin 23  Leopard Pro Cycling 16h 43' 29'' + 30' 16'' + 10
92 101  Coqueret, Louis 20  Leopard Pro Cycling 16h 43' 31'' + 30' 18'' - 1
93 213  Lavenant, Thibault 20  Sojasun Espoirs - AC Noy.. 16h 43' 32'' + 30' 19'' + 10
94 44  Engelen, Adne van 28  Bike Aid 16h 43' 32'' + 30' 19'' + 10
95 46  Bouvier, Léo 23  Bike Aid 16h 44' 17'' + 31' 04'' + 10
96 133  Blanc, Arthur 22  Swiss Racing Academy 16h 45' 22'' + 32' 09'' -
97 54  Batt, Ethan 23  Black Spoke Pro Cycling .. 16h 47' 26'' + 34' 13'' + 10
98 216  Rome, Axel 20  Sojasun Espoirs - AC Noy.. 16h 48' 21'' + 35' 08'' + 11
99 116  Da Silva, Tiano 20  ProTouch 16h 49' 33'' + 36' 20'' + 12
100 52  Yates, Joel 23  Black Spoke Pro Cycling .. 16h 50' 11'' + 36' 58'' + 12
101 32  Sanz, Enrique 32  Equipo Kern Pharma 16h 50' 21'' + 37' 08'' + 7
102 103  Lovidius, Edvin 19  Leopard Pro Cycling 16h 50' 33'' + 37' 20'' - 2
103 136  Thièry, Cyrille 30  Swiss Racing Academy 16h 50' 55'' + 37' 42'' + 10
104 93  Davidzon, Lahav 21  Israel Cycling Academy 16h 51' 05'' + 37' 52'' - 2
105 236  Chuzeville, Volodia 19  Team Fybolia Locminé 16h 51' 10'' + 37' 57'' + 1
106 165  Schneider, Lillan 21  Cross Team Legendre 16h 52' 19'' + 39' 06'' + 10
107 23  Tagliani, Filippo 26  Androni Giocattoli - Sid.. 16h 52' 25'' + 39' 12'' + 7
108 176  Lawton, Henri 20  AG2R Citroen U23 16h 52' 38'' + 39' 25'' + 9
109 146  Eddy, Samuel 20  Team Bridgelane 16h 53' 06'' + 39' 53'' + 1
110 75  Armstrong, Thomas 27  Electro Hiper Europa 16h 55' 59'' + 42' 46'' + 8
111 141  Christie-Johnston, Alastair 23  Team Bridgelane 17h 02' 26'' + 49' 13'' + 4
112 144  Schilt, Ryan 23  Team Bridgelane 17h 02' 33'' + 49' 20'' + 10
113 76  Sanò, Simone 24  Electro Hiper Europa 17h 06' 17'' + 53' 04'' + 6
114 164  Savignoni, Titouan 24  Cross Team Legendre 17h 06' 49'' + 53' 36'' + 6
115 113  Du Plooy, Rohan 27  ProTouch 17h 07' 18'' + 54' 05'' + 6
116 145  Dam, Ben van 28  Team Bridgelane 17h 18' 13'' + 1h 05' 00'' + 7
117 115  Nigrini, Andries 22  ProTouch 17h 34' 02'' + 1h 20' 49'' + 7
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
1 3  Ferasse, Thibault 27  B&B Hôtels p/b KTM 57 pts -
2 122  Lijke, Nick van der 30  Riwal Securitas Cycling .. 54 pts -3 pts + 1
3 232  Leny, Jean-Louis 23  Team Fybolia Locminé 52 pts -5 pts - 1
4 71  Pelegrí, Óscar 27  Electro Hiper Europa 50 pts -7 pts + 1
5 203  Fretin, Milan 20  Lotto - Soudal U23 49 pts -8 pts + 1
6 13  Riou, Alan 24  Team Arkéa - Samsic 48 pts -9 pts + 6
7 11  Delaplace, Anthony 32  Team Arkéa - Samsic 40 pts -17 pts - 3
8 63  Andresen, Tobias 19  Development Team DSM 36 pts -21 pts + 6
9 173  Retailleau, Valentin 21  AG2R Citroen U23 34 pts -23 pts - 1
10 61  Hayter, Leo 20  Development Team DSM 34 pts -23 pts - 1
11 124  Reinders, Elmar 29  Riwal Securitas Cycling .. 31 pts -26 pts + 26
12 194  Le Bon, Johan 30  Dinan Sport Cycling 28 pts -29 pts - 2
13 214  Mainguenaud, Tom 21  Sojasun Espoirs - AC Noy.. 27 pts -30 pts -
14 21  Marchiori, Leonardo 23  Androni Giocattoli - Sid.. 27 pts -30 pts + 4
15 135  Rüegg, Lukas 25  Swiss Racing Academy 25 pts -32 pts - 4
16 233  Cotard, Théo 22  Team Fybolia Locminé 24 pts -33 pts + 7
17 185  Lewis, Adam 26  Côtes d'Armor - Marie Mo.. 24 pts -33 pts
18 174  Trastour, Loris 19  AG2R Citroen U23 20 pts -37 pts
19 95  Goldstein, Edo 21  Israel Cycling Academy 18 pts -39 pts + 2
20 51  Gate, Aaron 30  Black Spoke Pro Cycling .. 18 pts -39 pts - 5
21 172  Lapeira, Paul 21  AG2R Citroen U23 17 pts -40 pts + 5
22 104  Heiderscheid, Colin 23  Leopard Pro Cycling 16 pts -41 pts
23 24  Venchiarutti, Nicola 22  Androni Giocattoli - Sid.. 15 pts -42 pts - 6
24 223  Guégan, Maël 23  UC Nantes Atlantique 13 pts -44 pts + 14
25 142  Dinham, Matthew 21  Team Bridgelane 13 pts -44 pts - 6
26 192  Danès, Léo 24  Dinan Sport Cycling 12 pts -45 pts - 6
27 132  Froidevaux, Robin 22  Swiss Racing Academy 12 pts -45 pts + 5
28 225  Mariault, Axel 23  UC Nantes Atlantique 10 pts -47 pts - 6
29 171  Labrosse, Jordan 19  AG2R Citroen U23 9 pts -48 pts - 5
30 15  Le Berre, Mathis 20  Team Arkéa - Samsic 8 pts -49 pts - 5
31 36  Ruiz, Ibon 22  Equipo Kern Pharma 7 pts -50 pts - 4
32 106  Mobach, Jarno 23  Leopard Pro Cycling 7 pts -50 pts - 4
33 161  Chainel, Steve 38  Cross Team Legendre 7 pts -50 pts - 4
34 193  Gachignard, Thomas 21  Dinan Sport Cycling 7 pts -50 pts - 4
35 65  Onley, Oscar 18  Development Team DSM 6 pts -51 pts - 4
36 1  Bagioli, Nicola 26  B&B Hôtels p/b KTM 6 pts -51 pts - 3
37 183  Costiou, Ewen 18  Côtes d'Armor - Marie Mo.. 5 pts -52 pts - 3
38 53  Fouché, James 23  Black Spoke Pro Cycling .. 5 pts -52 pts - 3
39 212  Lagnet, Gari 23  Sojasun Espoirs - AC Noy.. 5 pts -52 pts
40 205  Slock, Liam 21  Lotto - Soudal U23 4 pts -53 pts - 4
41 163  Menut, David 29  Cross Team Legendre 4 pts -53 pts
42 222  Labbe, Benjamin 20  UC Nantes Atlantique 4 pts -53 pts - 3
43 123  Schultz, Jesper 25  Riwal Securitas Cycling .. 3 pts -54 pts - 3
44 143  Jenner, Samuel 24  Team Bridgelane 2 pts -55 pts - 3
45 2  Boileau, Alan 22  B&B Hôtels p/b KTM 2 pts -55 pts - 3
46 231  Le Clec'h, Lomig 24  Team Fybolia Locminé 2 pts -55 pts - 3
47 101  Coqueret, Louis 20  Leopard Pro Cycling 2 pts -55 pts - 3
48 176  Lawton, Henri 20  AG2R Citroen U23 2 pts -55 pts
49 152  Bonaldo, Kevin 21  Team Qhubeka 1 pts -56 pts
50 184  Le Lay, Aurélien 27  Côtes d'Armor - Marie Mo.. 1 pts -56 pts - 4
51 54  Batt, Ethan 23  Black Spoke Pro Cycling .. 1 pts -56 pts - 4
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
1 101  Coqueret, Louis 20  Leopard Pro Cycling 60 pts -
2 223  Guégan, Maël 23  UC Nantes Atlantique 38 pts -22 pts -
3 231  Le Clec'h, Lomig 24  Team Fybolia Locminé 33 pts -27 pts -
4 193  Gachignard, Thomas 21  Dinan Sport Cycling 28 pts -32 pts + 1
5 233  Cotard, Théo 22  Team Fybolia Locminé 24 pts -36 pts + 1
6 222  Labbe, Benjamin 20  UC Nantes Atlantique 22 pts -38 pts + 1
7 53  Fouché, James 23  Black Spoke Pro Cycling .. 13 pts -47 pts + 1
8 65  Onley, Oscar 18  Development Team DSM 12 pts -48 pts + 1
9 184  Le Lay, Aurélien 27  Côtes d'Armor - Marie Mo.. 10 pts -50 pts + 1
10 106  Mobach, Jarno 23  Leopard Pro Cycling 6 pts -54 pts + 1
11 131  Balfour, Stuart 24  Swiss Racing Academy 6 pts -54 pts + 1
12 54  Batt, Ethan 23  Black Spoke Pro Cycling .. 6 pts -54 pts + 1
13 194  Le Bon, Johan 30  Dinan Sport Cycling 4 pts -56 pts + 1
14 232  Leny, Jean-Louis 23  Team Fybolia Locminé 2 pts -58 pts + 1
15 135  Rüegg, Lukas 25  Swiss Racing Academy 2 pts -58 pts + 1
16 175  Tronchon, Bastien 19  AG2R Citroen U23 2 pts -58 pts + 1
17 11  Delaplace, Anthony 32  Team Arkéa - Samsic 1 pts -59 pts + 2
18 171  Labrosse, Jordan 19  AG2R Citroen U23 1 pts -59 pts + 2
19 2  Boileau, Alan 22  B&B Hôtels p/b KTM 1 pts -59 pts + 2
20 31  Márquez, Martí 25  Equipo Kern Pharma 1 pts -59 pts + 2
21 75  Armstrong, Thomas 27  Electro Hiper Europa 1 pts -59 pts + 2
22 145  Dam, Ben van 28  Team Bridgelane 1 pts -59 pts + 2
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
1 223  Guégan, Maël 23  UC Nantes Atlantique 22 pts + 4
2 233  Cotard, Théo 22  Team Fybolia Locminé 15 pts -7 pts - 1
3 193  Gachignard, Thomas 21  Dinan Sport Cycling 12 pts -10 pts - 1
4 65  Onley, Oscar 18  Development Team DSM 10 pts -12 pts - 1
5 185  Lewis, Adam 26  Côtes d'Armor - Marie Mo.. 9 pts -13 pts
6 53  Fouché, James 23  Black Spoke Pro Cycling .. 7 pts -15 pts - 2
7 222  Labbe, Benjamin 20  UC Nantes Atlantique 7 pts -15 pts - 1
8 124  Reinders, Elmar 29  Riwal Securitas Cycling .. 6 pts -16 pts + 8
9 122  Lijke, Nick van der 30  Riwal Securitas Cycling .. 5 pts -17 pts - 2
10 61  Hayter, Leo 20  Development Team DSM 5 pts -17 pts - 2
11 231  Le Clec'h, Lomig 24  Team Fybolia Locminé 4 pts -18 pts - 2
12 184  Le Lay, Aurélien 27  Côtes d'Armor - Marie Mo.. 4 pts -18 pts - 2
13 101  Coqueret, Louis 20  Leopard Pro Cycling 4 pts -18 pts - 2
14 232  Leny, Jean-Louis 23  Team Fybolia Locminé 3 pts -19 pts - 1
15 11  Delaplace, Anthony 32  Team Arkéa - Samsic 3 pts -19 pts - 1
16 13  Riou, Alan 24  Team Arkéa - Samsic 3 pts -19 pts
17 214  Mainguenaud, Tom 21  Sojasun Espoirs - AC Noy.. 3 pts -19 pts - 2
18 174  Trastour, Loris 19  AG2R Citroen U23 2 pts -20 pts
19 54  Batt, Ethan 23  Black Spoke Pro Cycling .. 2 pts -20 pts - 1
20 183  Costiou, Ewen 18  Côtes d'Armor - Marie Mo.. 1 pts -21 pts - 1
#  Rider Age  Team Time Difference Rank +/-
1 173  Retailleau, Valentin 21  AG2R Citroen U23 16h 13' 13'' -
2 142  Dinham, Matthew 21  Team Bridgelane 16h 13' 42'' + 00' 29'' + 1
3 15  Le Berre, Mathis 20  Team Arkéa - Samsic 16h 14' 34'' + 01' 21'' + 1
4 171  Labrosse, Jordan 19  AG2R Citroen U23 16h 14' 34'' + 01' 21'' + 1
5 61  Hayter, Leo 20  Development Team DSM 16h 14' 38'' + 01' 25'' + 1
6 203  Fretin, Milan 20  Lotto - Soudal U23 16h 15' 24'' + 02' 11'' + 1
7 205  Slock, Liam 21  Lotto - Soudal U23 16h 15' 24'' + 02' 11'' + 1
8 172  Lapeira, Paul 21  AG2R Citroen U23 16h 15' 28'' + 02' 15'' + 1
9 95  Goldstein, Edo 21  Israel Cycling Academy 16h 15' 28'' + 02' 15'' + 2
10 64  Naberman, Tim 22  Development Team DSM 16h 15' 28'' + 02' 15'' -
11 36  Ruiz, Ibon 22  Equipo Kern Pharma 16h 15' 28'' + 02' 15'' + 1
12 2  Boileau, Alan 22  B&B Hôtels p/b KTM 16h 15' 28'' + 02' 15'' + 1
13 4  Dauphin, Florian 22  B&B Hôtels p/b KTM 16h 15' 49'' + 02' 36'' + 1
14 62  Leijnse, Enzo 20  Development Team DSM 16h 16' 17'' + 03' 04'' + 1
15 183  Costiou, Ewen 18  Côtes d'Armor - Marie Mo.. 16h 17' 57'' + 04' 44'' + 1
16 214  Mainguenaud, Tom 21  Sojasun Espoirs - AC Noy.. 16h 18' 21'' + 05' 08'' + 1
17 202  Van Ryckeghem, Lars 19  Lotto - Soudal U23 16h 18' 40'' + 05' 27'' + 1
18 35  García, Carlos 22  Equipo Kern Pharma 16h 18' 55'' + 05' 42'' + 1
19 153  Guasco, Mattia 21  Team Qhubeka 16h 20' 27'' + 07' 14'' + 1
20 174  Trastour, Loris 19  AG2R Citroen U23 16h 21' 26'' + 08' 13'' + 3
21 63  Andresen, Tobias 19  Development Team DSM 16h 21' 48'' + 08' 35'' -
22 14  Pajur, Markus 21  Team Arkéa - Samsic 16h 21' 54'' + 08' 41'' -
23 152  Bonaldo, Kevin 21  Team Qhubeka 16h 22' 26'' + 09' 13'' + 1
24 74  Estelrich, Mateu 20  Electro Hiper Europa 16h 23' 11'' + 09' 58'' + 1
25 234  Poirier, Clément 21  Team Fybolia Locminé 16h 24' 37'' + 11' 24'' + 1
26 182  Guenneugues, Erwann 22  Côtes d'Armor - Marie Mo.. 16h 24' 55'' + 11' 42'' + 1
27 112  Ormiston, Callum 21  ProTouch 16h 24' 55'' + 11' 42'' + 1
28 94  Plamondon, Robin 21  Israel Cycling Academy 16h 27' 41'' + 14' 28'' + 2
29 175  Tronchon, Bastien 19  AG2R Citroen U23 16h 28' 38'' + 15' 25'' + 2
30 65  Onley, Oscar 18  Development Team DSM 16h 30' 52'' + 17' 39'' + 2
31 193  Gachignard, Thomas 21  Dinan Sport Cycling 16h 31' 00'' + 17' 47'' + 2
32 211  Bodard, Damien 20  Sojasun Espoirs - AC Noy.. 16h 34' 28'' + 21' 15'' + 2
33 222  Labbe, Benjamin 20  UC Nantes Atlantique 16h 34' 34'' + 21' 21'' + 2
34 233  Cotard, Théo 22  Team Fybolia Locminé 16h 34' 36'' + 21' 23'' + 2
35 186  Rio, Maxime 22  Côtes d'Armor - Marie Mo.. 16h 38' 06'' + 24' 53'' + 3
36 215  Jamin, Leo-Paul 20  Sojasun Espoirs - AC Noy.. 16h 38' 37'' + 25' 24'' + 3
37 101  Coqueret, Louis 20  Leopard Pro Cycling 16h 43' 31'' + 30' 18'' -
38 213  Lavenant, Thibault 20  Sojasun Espoirs - AC Noy.. 16h 43' 32'' + 30' 19'' + 6
39 216  Rome, Axel 20  Sojasun Espoirs - AC Noy.. 16h 48' 21'' + 35' 08'' + 7
40 116  Da Silva, Tiano 20  ProTouch 16h 49' 33'' + 36' 20'' + 8
41 103  Lovidius, Edvin 19  Leopard Pro Cycling 16h 50' 33'' + 37' 20'' + 1
42 93  Davidzon, Lahav 21  Israel Cycling Academy 16h 51' 05'' + 37' 52'' + 1
43 236  Chuzeville, Volodia 19  Team Fybolia Locminé 16h 51' 10'' + 37' 57'' + 2
44 165  Schneider, Lillan 21  Cross Team Legendre 16h 52' 19'' + 39' 06'' + 5
45 176  Lawton, Henri 20  AG2R Citroen U23 16h 52' 38'' + 39' 25'' + 5
46 146  Eddy, Samuel 20  Team Bridgelane 16h 53' 06'' + 39' 53'' + 1
47 115  Nigrini, Andries 22  ProTouch 17h 34' 02'' + 1h 20' 49'' + 4
#  Team Time Difference Rank +/-
1  Dinan Sport Cycling 48h 42' 14'' -
2  Team Arkéa - Samsic 48h 42' 57'' + 00' 43'' -
3  AG2R Citroen U23 48h 43' 01'' + 00' 47'' -
4  B&B Hôtels p/b KTM 48h 43' 50'' + 01' 36'' -
5  Development Team DSM 48h 46' 36'' + 04' 22'' -
6  Swiss Racing Academy 48h 48' 08'' + 05' 54'' -
7  Lotto - Soudal U23 48h 49' 32'' + 07' 18'' -
8  Equipo Kern Pharma 48h 49' 36'' + 07' 22'' -
9  Riwal Securitas Cycling Team 48h 50' 13'' + 07' 59'' -
10  Electro Hiper Europa 48h 56' 02'' + 13' 48'' + 1
11  Cross Team Legendre 48h 56' 40'' + 14' 26'' + 1
12  Team Fybolia Locminé 48h 57' 11'' + 14' 57'' + 1
13  Leopard Pro Cycling 48h 58' 26'' + 16' 12'' - 3
14  UC Nantes Atlantique 48h 59' 53'' + 17' 39'' -
15  Androni Giocattoli - Sidermec 49h 01' 55'' + 19' 41'' -
16  Bike Aid 49h 03' 34'' + 21' 20'' -
17  Côtes d'Armor - Marie Morin 49h 04' 26'' + 22' 12'' -
18  Team Qhubeka 49h 05' 03'' + 22' 49'' -
19  Sojasun Espoirs - AC Noyal - Châtillon 49h 15' 07'' + 32' 53'' -
20  Team Bridgelane 49h 18' 14'' + 36' 00'' -
21  ProTouch 49h 21' 33'' + 39' 19'' + 1
22  Israel Cycling Academy 49h 28' 11'' + 45' 57'' - 1
23  Black Spoke Pro Cycling Academy 49h 28' 15'' + 46' 01'' -


© Wijnreder Media