Manavgat - Manavgat (6.3 km)

Route

 19 February 2021
 Profile  Individual time trial
 Start  Manavgat
 Finish  Manavgat
 Distance  6.3 km  (3.9 mi)
 Speed  46.191 km/h  (28.702 mi/h)

Classifications

 Race jerseys after stage 2
 Zarakovskiy, .. (LOK) 2h 32' 12''

Results

Race
#  Rider Age  Team Time Bonus
1 51  Zarakovskiy, Daniil 16  Lokosphinx Juniores 0h 08' 11'' 1 - - -
2 52  Laptev, Savelii 16  Lokosphinx Juniores + 00' 05'' 2 - - -
3 53  Postarnak, Mikhail 16  Lokosphinx Juniores + 00' 05'' 3 - - -
4 54  Skorniakov, Grigorii 16  Lokosphinx Juniores + 00' 05'' 7 - - -
5 102  Varenyk, Maksym 18  Ukraine + 00' 12'' 4 - - -
6 74  Dolzhikov, Dmitrii 17  Sankt - Peterburg + 00' 14'' 33 - - -
7 3  Egin, Ali 17  Turkey + 00' 17'' 8 - - -
8 72  Valgonen, Daniil 17  Sankt - Peterburg + 00' 18'' 9 - - -
9 71  Kryuchkov, Mark 17  Sankt - Peterburg + 00' 20'' 10 - - -
10 21  Duman, Davut 16  Bisan Mix + 00' 25'' 12 - - -
11 81  Sultanov, Samandar 16  Uzbekistan + 00' 27'' 5 - - -
12 95  Tekin, Mustafa 18  NF Kimya Mix Team + 00' 28'' 11 - - -
13 85  Mirzarakhimov, Kamron.. 17  Uzbekistan + 00' 28'' 23 - - -
14 64  Árvai, Kristóf 17  Luleburgaz Mix + 00' 29'' 22 - - -
15 101  Shcherban, Yurii 17  Ukraine + 00' 30'' 13 - - -
16 25  Akcam, Furkan 17  Bisan Mix + 00' 33'' 15 - - -
17 1  Salman, Faruk 18  Turkey + 00' 33'' 14 - - -
18 34  Sitov, Nikita 17  Catalhoyuk Cumra Mix + 00' 36'' 16 - - -
19 105  Korzinin, Yuriy 18  Ukraine + 00' 37'' 24 - - -
20 36  Nuriyev, Nofal 17  Catalhoyuk Cumra Mix + 00' 44'' 29 - - -
21 73  Blokhin, Ivan 16  Sankt - Peterburg + 00' 45'' 25 - - -
22 103  Simon, Semen 16  Ukraine + 00' 48'' 28 - - -
23 44  Zozulia, Andriy 16  Eurocar Grawe + 00' 49'' 30 - - -
24 41  Horbovyi, Sviatoslav 17  Eurocar Grawe + 00' 49'' 26 - - -
25 46  Kost, Vitalii 17  Eurocar Grawe + 00' 51'' 17 - - -
26 11  Maral, Ahmet 17  Torku Şekerspor + 00' 51'' 27 - - -
27 104  Kalmykov, Ivan 16  Ukraine + 00' 52'' 18 - - -
28 45  Kondratenko, Volodymyr 17  Eurocar Grawe + 00' 52'' 6 - - -
29 35  Mirzakhanov, Kamran 17  Catalhoyuk Cumra Mix + 00' 54'' 19 - - -
30 93  Eryilmaz, Yagit 18  NF Kimya Mix Team + 00' 55'' 46 - - -
31 84  Abdurakhmanov, Davirjan 16  Uzbekistan + 00' 55'' 31 - - -
32 4  Yuca, Emre 16  Turkey + 00' 56'' 34 - - -
33 65  Soos, Gergely 16  Luleburgaz Mix + 00' 56'' 35 - - -
34 83  Abdulkhamid, Tuychiev 16  Uzbekistan + 00' 56'' 32 - - -
35 6  Cakir, Muhammed 17  Turkey + 00' 58'' 40 - - -
36 76  Gurin, Anton 17  Sankt - Peterburg + 01' 01'' 20 - - -
37 15  Alsac, Mehmet 18  Torku Şekerspor + 01' 03'' 36 - - -
38 33  Yildiz, Mustafa 17  Catalhoyuk Cumra Mix + 01' 06'' 45 - - -
39 14  Ipek, Mesut 17  Torku Şekerspor + 01' 09'' 43 - - -
40 12  Dalgic, Nezir 17  Torku Şekerspor + 01' 09'' 39 - - -
41 75  Khilkovich, Denis 17  Sankt - Peterburg + 01' 10'' 42 - - -
42 61  Turkyulmaz, Mehmet 17  Luleburgaz Mix + 01' 12'' 44 - - -
43 23  Nezir, Halil 16  Bisan Mix + 01' 13'' 38 - - -
44 82  Fomovskiy, Anton 17  Uzbekistan + 01' 16'' 41 - - -
45 86  Troman, Vladislav 16  Uzbekistan + 01' 49'' 37 - - -
46 42  Kabashnyi, Valentyn 16  Eurocar Grawe + 03' 12'' 21 - - -
#  Team Time Sum #  Rider Age Time
1  Lokosphinx Juniores 0h 24' 43'' 6
1 51  Zarakovskiy, Daniil 16 0h 08' 11''
2 52  Laptev, Savelii 16 0h 08' 16''
3 53  Postarnak, Mikhail 16 0h 08' 16''
2  Sankt - Peterburg 0h 25' 25'' 23
6 74  Dolzhikov, Dmitrii 17 0h 08' 25''
8 72  Valgonen, Daniil 17 0h 08' 29''
9 71  Kryuchkov, Mark 17 0h 08' 31''
3  Ukraine 0h 25' 52'' 39
5 102  Varenyk, Maksym 18 0h 08' 23''
15 101  Shcherban, Yurii 17 0h 08' 41''
19 105  Korzinin, Yuriy 18 0h 08' 48''
4  Turkey 0h 26' 19'' 56
7 3  Egin, Ali 17 0h 08' 28''
17 1  Salman, Faruk 18 0h 08' 44''
32 4  Yuca, Emre 16 0h 09' 07''
5  Uzbekistan 0h 26' 23'' 55
11 81  Sultanov, Samandar 16 0h 08' 38''
13 85  Mirzarakhimov, Kamron.. 17 0h 08' 39''
31 84  Abdurakhmanov, Davirjan 16 0h 09' 06''
6  Bisan Mix 0h 26' 44'' 69
10 21  Duman, Davut 16 0h 08' 36''
16 25  Akcam, Furkan 17 0h 08' 44''
43 23  Nezir, Halil 16 0h 09' 24''
7  Catalhoyuk Cumra Mix 0h 26' 47'' 67
18 34  Sitov, Nikita 17 0h 08' 47''
20 36  Nuriyev, Nofal 17 0h 08' 55''
29 35  Mirzakhanov, Kamran 17 0h 09' 05''
8  Eurocar Grawe 0h 27' 02'' 72
23 44  Zozulia, Andriy 16 0h 09' 00''
24 41  Horbovyi, Sviatoslav 17 0h 09' 00''
25 46  Kost, Vitalii 17 0h 09' 02''
9  Luleburgaz Mix 0h 27' 10'' 89
14 64  Árvai, Kristóf 17 0h 08' 40''
33 65  Soos, Gergely 16 0h 09' 07''
42 61  Turkyulmaz, Mehmet 17 0h 09' 23''
10  Torku Şekerspor 0h 27' 36'' 102
26 11  Maral, Ahmet 17 0h 09' 02''
37 15  Alsac, Mehmet 18 0h 09' 14''
39 14  Ipek, Mesut 17 0h 09' 20''
#  Rider Age  Team Time Difference Rank +/-
1 51  Zarakovskiy, Daniil 16  Lokosphinx Juniores 2h 32' 12'' + 5
2 52  Laptev, Savelii 16  Lokosphinx Juniores 2h 32' 17'' + 00' 05'' - 1
3 53  Postarnak, Mikhail 16  Lokosphinx Juniores 2h 32' 17'' + 00' 05'' - 1
4 102  Varenyk, Maksym 18  Ukraine 2h 32' 24'' + 00' 12'' -
5 81  Sultanov, Samandar 16  Uzbekistan 2h 32' 39'' + 00' 27'' - 2
6 45  Kondratenko, Volodymyr 17  Eurocar Grawe 2h 33' 04'' + 00' 52'' - 1
7 54  Skorniakov, Grigorii 16  Lokosphinx Juniores 2h 33' 44'' + 01' 32'' + 2
8 3  Egin, Ali 17  Turkey 2h 33' 56'' + 01' 44'' + 7
9 72  Valgonen, Daniil 17  Sankt - Peterburg 2h 33' 57'' + 01' 45'' - 1
10 71  Kryuchkov, Mark 17  Sankt - Peterburg 2h 33' 59'' + 01' 47'' - 3
11 95  Tekin, Mustafa 18  NF Kimya Mix Team 2h 34' 07'' + 01' 55'' + 3
12 21  Duman, Davut 16  Bisan Mix 2h 34' 07'' + 01' 55'' + 9
13 101  Shcherban, Yurii 17  Ukraine 2h 34' 09'' + 01' 57'' - 1
14 1  Salman, Faruk 18  Turkey 2h 34' 12'' + 02' 00'' - 4
15 25  Akcam, Furkan 17  Bisan Mix 2h 34' 12'' + 02' 00'' - 4
16 34  Sitov, Nikita 17  Catalhoyuk Cumra Mix 2h 34' 15'' + 02' 03'' + 1
17 46  Kost, Vitalii 17  Eurocar Grawe 2h 34' 30'' + 02' 18'' + 1
18 104  Kalmykov, Ivan 16  Ukraine 2h 34' 31'' + 02' 19'' + 2
19 35  Mirzakhanov, Kamran 17  Catalhoyuk Cumra Mix 2h 34' 33'' + 02' 21'' - 3
20 76  Gurin, Anton 17  Sankt - Peterburg 2h 34' 40'' + 02' 28'' - 1
21 42  Kabashnyi, Valentyn 16  Eurocar Grawe 2h 36' 51'' + 04' 39'' - 8
22 64  Árvai, Kristóf 17  Luleburgaz Mix 2h 38' 02'' + 05' 50'' + 5
23 85  Mirzarakhimov, Kamronmirzo 17  Uzbekistan 2h 38' 06'' + 05' 54'' + 8
24 105  Korzinin, Yuriy 18  Ukraine 2h 38' 10'' + 05' 58'' + 6
25 73  Blokhin, Ivan 16  Sankt - Peterburg 2h 38' 18'' + 06' 06'' + 3
26 41  Horbovyi, Sviatoslav 17  Eurocar Grawe 2h 38' 22'' + 06' 10'' - 2
27 11  Maral, Ahmet 17  Torku Şekerspor 2h 38' 24'' + 06' 12'' - 4
28 103  Simon, Semen 16  Ukraine 2h 38' 26'' + 06' 14'' + 4
29 36  Nuriyev, Nofal 17  Catalhoyuk Cumra Mix 2h 38' 26'' + 06' 14'' + 7
30 44  Zozulia, Andriy 16  Eurocar Grawe 2h 38' 27'' + 06' 15'' + 3
31 84  Abdurakhmanov, Davirjan 16  Uzbekistan 2h 38' 28'' + 06' 16'' - 6
32 83  Abdulkhamid, Tuychiev 16  Uzbekistan 2h 38' 29'' + 06' 17'' - 6
33 74  Dolzhikov, Dmitrii 17  Sankt - Peterburg 2h 38' 33'' + 06' 21'' + 4
34 4  Yuca, Emre 16  Turkey 2h 38' 34'' + 06' 22'' -
35 65  Soos, Gergely 16  Luleburgaz Mix 2h 38' 34'' + 06' 22'' -
36 15  Alsac, Mehmet 18  Torku Şekerspor 2h 38' 36'' + 06' 24'' - 7
37 86  Troman, Vladislav 16  Uzbekistan 2h 39' 22'' + 07' 10'' - 15
38 23  Nezir, Halil 16  Bisan Mix 2h 39' 53'' + 07' 41'' -
39 12  Dalgic, Nezir 17  Torku Şekerspor 2h 44' 28'' + 12' 16'' -
40 6  Cakir, Muhammed 17  Turkey 2h 44' 34'' + 12' 22'' -
41 82  Fomovskiy, Anton 17  Uzbekistan 2h 45' 27'' + 13' 15'' -
42 75  Khilkovich, Denis 17  Sankt - Peterburg 2h 49' 23'' + 17' 11'' -
43 14  Ipek, Mesut 17  Torku Şekerspor 2h 52' 20'' + 20' 08'' -
44 61  Turkyulmaz, Mehmet 17  Luleburgaz Mix 2h 52' 23'' + 20' 11'' -
45 33  Yildiz, Mustafa 17  Catalhoyuk Cumra Mix 2h 53' 52'' + 21' 40'' -
46 93  Eryilmaz, Yagit 18  NF Kimya Mix Team 2h 58' 20'' + 26' 08'' -
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
#  Rider Age  Team Time Difference Rank +/-
#  Team Time Difference Rank +/-


© Wijnreder Media