Route

 23 June 2021
 Profile  Flat stage
 Start  Kutno
 Finish  Plock
 Distance  96.9 km  (60.2 mi)
 Speed  48.477 km/h  (30.122 mi/h)

Classifications

 Race jerseys after stage 2
 Banaszek, Alan (MSP) 3h 37' 20''
 Stosz, Patryk (VOS) 17 points
 
 Brabander, Nick (VWE) 3h 37' 21''
 VolkerWessels Cyclin.. 10h 52' 21''

Results

Race
#  Rider Age  Team Time Bonus
1 151  Brabander, Nick 21  VolkerWessels Cycling Team 1h 59' 56'' - 10'' 3 4 - 1
2 80  Banaszek, Alan 23  HRE Mazowsze Serce Polski + 00' 00'' - 06'' 1 2 - -
3 156  Vermeltfoort, Coen 33  VolkerWessels Cycling Team + 00' 00'' - 04'' 7 3 - -
4 17  Bokhoven, Ramon van van 22  Metec - Solarwatt p/b Ma.. + 00' 00'' 11 6 - -
5 35  Stosz, Patryk 26  Voster ATS Team + 00' 00'' 2 1 - -
6 148  Kerckhaert, Jochem 20  WPGA Amsterdam Racing Ac.. + 00' 00'' 13 11 - 4
7 96  Bárta, Tomáš 22  Topforex - ATT Investmen.. + 00' 00'' 12 7 - 3
8 85  Uden, Casper van van 19  Development Team DSM + 00' 00'' 18 18 - 6
9 22  Horst, Dennis van der.. 23  Allinq - Krush - IJssels.. + 00' 00'' 21 - - -
10 111  Kaňkovský, Alois 37  Elkov - Kasper + 00' 00'' 15 - - -
11 154  Meer, Nick van der va.. 27  VolkerWessels Cycling Team + 00' 00'' 64 - - -
12 103  Baška, Erik 27  Slovakia + 00' 00'' 16 - - -
13 126  Kurits, Joonas 19  Ampler Development Team + 00' 00'' 14 14 - 5
14 87  Bittner, Pavel 18  Development Team DSM + 00' 00'' 4 5 - 2
15 113  Neuman, Dominik 25  Elkov - Kasper + 00' 00'' 26 - - -
16 72  Proć, Bartlomiej 21  KS Pogoń Mostostal Puław.. + 00' 00'' 134 - - 65
17 5  Shauchenka, Siarhei 23  Minsk Cycling Club + 00' 00'' 17 - - -
18 33  Janiszewski, Sylwester 33  Voster ATS Team + 00' 00'' 22 - - -
19 128  Stravers, Jarri 24  Global Cycling Team + 00' 00'' 19 - - -
20 121  Juntunen, Antti-Jussi 22  Ampler Development Team + 00' 00'' 25 - - 8
21 155  Sintmaartensdijk, Daa.. 23  VolkerWessels Cycling Team + 00' 00'' 20 - - -
22 125  Mikutis, Aivaras 18  Ampler Development Team + 00' 00'' 37 - - 12
23 49  Gardella, Florent 21  Team Sprinter Nice Métro.. + 00' 00'' 24 - - 7
24 58  Pałuta, Michał 25  Warmia Mazury + 00' 00'' 30 - - -
25 34  Paterski, Maciej 34  Voster ATS Team + 00' 00'' 23 - - -
26 38  Szóstka, Pawel 22  TC Chrobry Scott Głogów + 00' 00'' 32 - - -
27 110  Ťoupalík, Jakub 19  Elkov - Kasper + 00' 00'' 28 - - 9
28 28  Skjeldbred, Alexander 23  Yoeleo Test Team p/b 4Mind + 00' 00'' 34 - - -
29 132  Noppen, Antonie van van 23  Global Cycling Team + 00' 00'' 44 - - -
30 1  Grinkevich, Mark 20  Minsk Cycling Club + 00' 00'' 49 - - 18
31 43  Rudys, Paul 23  Ked - Stevens Team Berlin + 00' 00'' 41 - - -
32 86  Salmon, Martin 23  Development Team DSM + 00' 00'' 36 - - -
33 133  Vasyliev, Maksym 31  Eurocar Grawe Ukraine + 00' 00'' 27 - - -
34 3  Piasetski, Aliaksandr 28  Minsk Cycling Club + 00' 00'' 42 - - -
35 18  Dalen, Jason van van 26  Metec - Solarwatt p/b Ma.. + 00' 00'' 8 12 - -
36 118  Gönczy, Gergő 24  Epronex - Gesu Bikewear .. + 00' 00'' 39 - - -
37 83  Pawlak, Tobiasz 25  HRE Mazowsze Serce Polski + 00' 00'' 45 - - -
38 70  Wawrzyniak, Karol 21  KS Pogoń Mostostal Puław.. + 00' 00'' 35 - - 11
39 84  Staniszweski, Daniel 24  HRE Mazowsze Serce Polski + 00' 00'' 29 - - -
40 14  Hohmann, Lars 19  Metec - Solarwatt p/b Ma.. + 00' 00'' 43 - - 15
41 19  Lowik, Robin 26  Allinq - Krush - IJssels.. + 00' 00'' 31 - - -
42 89  Naberman, Tim 22  Development Team DSM + 00' 00'' 38 - - 13
43 41  Mierzyński, Piotr 21  TC Chrobry Scott Głogów + 00' 00'' 53 - - 19
44 160  Trzęsowski, Konrad 18  KK Tarnovia Tarnowo Podg.. + 00' 00'' 33 - - 10
45 94  Štocek, Matúš 22  Topforex - ATT Investmen.. + 00' 00'' 47 10 - 16
46 79  Banaszek, Adrian 27  HRE Mazowsze Serce Polski + 00' 00'' 59 - - -
47 16  Ottema, Rick 28  Metec - Solarwatt p/b Ma.. + 00' 00'' 72 - - -
48 93  Fiala, Petr 25  Topforex - ATT Investmen.. + 00' 00'' 78 - - -
49 4  Karaliok, Yauheni 25  Minsk Cycling Club + 00' 00'' 60 - - -
50 8  Kozakov, Yaroslav 22  Ukraine + 00' 00'' 54 - - 20
51 136  Sydor, Serhii 18  Eurocar Grawe Ukraine + 00' 00'' 138 16 - 67
52 123  Ansons, Kristers 21  Ampler Development Team + 00' 00'' 40 - - 14
53 47  Banusch, Richard 22  Ked - Stevens Team Berlin + 00' 00'' 87 - - -
54 129  Quaedvlieg, Lars 26  Global Cycling Team + 00' 00'' 57 - - -
55 61  Glameyer, Johannes 23  Team Wibatech Bayer/RSV .. + 00' 00'' 51 - - -
56 24  Schouten, Jasper 27  Allinq - Krush - IJssels.. + 00' 00'' 56 - - -
57 117  Rózsa, Balázs 25  Epronex - Gesu Bikewear .. + 00' 00'' 67 - - -
58 153  Kroonen, Max 20  VolkerWessels Cycling Team + 00' 00'' 55 - - 21
59 131  Nikkels, Eelke 29  Global Cycling Team + 00' 00'' 52 - - -
60 7  Smetaniuk, Oleksander 19  Ukraine + 00' 00'' 74 - - 30
61 138  Novakovskyi, Vitalii 24  Eurocar Grawe Ukraine + 00' 00'' 46 - - -
62 67  Podlaski, Michał 33  KS Pogoń Mostostal Puław.. + 00' 00'' 62 - - -
63 68  Sowiński, Artur 24  KS Pogoń Mostostal Puław.. + 00' 00'' 76 - - -
64 2  Kiryevich, Artur 20  Minsk Cycling Club + 00' 00'' 98 - - 46
65 159  Osko, Milosz 18  KK Tarnovia Tarnowo Podg.. + 00' 00'' 48 - - 17
66 57  Noceń, Adam 21  Warmia Mazury + 00' 00'' 68 - - 26
67 82  Kurek, Adrian 33  HRE Mazowsze Serce Polski + 00' 00'' 63 - - -
68 53  Rolant, Antony 19  Team Sprinter Nice Métro.. + 00' 00'' 58 - - 22
69 108  Gavenda, Martin 20  Slovakia + 00' 00'' 91 - - 40
70 135  Shevchenko, Oleksander 21  Eurocar Grawe Ukraine + 00' 00'' 80 - - 31
71 51  Bonnefoix, Edouard 22  Team Sprinter Nice Métro.. + 00' 00'' 75 - - -
72 90  Reinderink, Pepijn 19  Development Team DSM + 00' 00'' 83 - - 34
73 124  Bitinas, Mantas 18  Ampler Development Team + 00' 00'' 65 - - 24
74 69  Pękala, Piotr 22  KS Pogoń Mostostal Puław.. + 00' 00'' 86 - - -
75 157  Kostański, Mateusz 22  KK Tarnovia Tarnowo Podg.. + 00' 00'' 61 - - 23
76 134  Kriachko, Yevhenii 19  Eurocar Grawe Ukraine + 00' 00'' 71 - - 29
77 12  Tsarenko, Kyrylo 20  Ukraine + 00' 00'' 70 - - 28
78 122  Peltonen, Ukko 23  Ampler Development Team + 00' 00'' 79 - - -
79 144  Fouché, James 23  Black Spoke Pro Cycling .. + 00' 00'' 5 8 - -
80 112  Kukrle, Michael 26  Elkov - Kasper + 00' 00'' 105 - - -
81 76  Miazga, Jan 21  Luks Trójka Piaseczno + 00' 00'' 116 - - 54
82 81  Banaszek, Norbert 24  HRE Mazowsze Serce Polski + 00' 00'' 50 15 - -
83 37  Malachowski, Jakub 20  TC Chrobry Scott Głogów + 00' 00'' 84 - - 35
84 109  Bárta, Jan 36  Elkov - Kasper + 00' 00'' 10 17 - -
85 92  Klabouch, Petr 21  Topforex - ATT Investmen.. + 00' 00'' 81 - - 32
86 13  Bax, Sjoerd 25  Metec - Solarwatt p/b Ma.. + 00' 00'' 77 - - -
87 48  Lein, Lennart 19  Ked - Stevens Team Berlin + 00' 00'' 93 - - 41
88 55  Mańk, Józef 21  Warmia Mazury + 00' 00'' 66 - - 25
89 46  Zierenner, Leo 18  Ked - Stevens Team Berlin + 00' 00'' 89 - - 38
90 150  Hoppezak, Vincent 22  WPGA Amsterdam Racing Ac.. + 00' 00'' 96 - - 44
91 105  Blaško, Matej 21  Slovakia + 00' 00'' 85 - - 36
92 59  Dąbski, Patryk 20  Warmia Mazury + 00' 00'' 90 - - 39
93 44  Benz-Kuch, Max 20  Ked - Stevens Team Berlin + 00' 00'' 111 - - 51
94 91  Petruš, Jiří 25  Topforex - ATT Investmen.. + 00' 00'' 9 13 - -
95 42  Zarębski, Marcin 20  TC Chrobry Scott Głogów + 00' 00'' 82 - - 33
96 115  Solymosi, Márton 31  Epronex - Gesu Bikewear .. + 00' 00'' 92 - - -
97 52  Colluccini, Nicolas 23  Team Sprinter Nice Métro.. + 00' 00'' 102 - - -
98 130  Pol, Martin van de va.. 30  Global Cycling Team + 00' 00'' 106 - - -
99 10  Pokoyovyi, Nazar 20  Ukraine + 00' 00'' 97 - - 45
100 104  Lohinský, Filip 19  Slovakia + 00' 00'' 95 - - 43
101 114  Zahálka, Matěj 27  Elkov - Kasper + 00' 00'' 100 - - -
102 146  Leekers, Bram 19  WPGA Amsterdam Racing Ac.. + 00' 00'' 69 - - 27
103 39  Bieniek, Damian 21  TC Chrobry Scott Głogów + 00' 00'' 101 - - 48
104 26  Goodfellow, William 33  Yoeleo Test Team p/b 4Mind + 00' 00'' 114 - - -
105 15  Lange, Thijs de de 26  Metec - Solarwatt p/b Ma.. + 00' 00'' 108 - - -
106 145  Mouris, Wessel 18  WPGA Amsterdam Racing Ac.. + 00' 00'' 117 - - 55
107 45  Lohse, Constantin 19  Ked - Stevens Team Berlin + 00' 00'' 115 - - 53
108 141  Oram, James 28  Black Spoke Pro Cycling .. + 00' 00'' 112 - - -
109 137  Movchan, Andrii 19  Eurocar Grawe Ukraine + 00' 00'' 121 - - 57
110 56  Bartkowski, Kacper 19  Warmia Mazury + 00' 00'' 133 - - 64
111 31  Franczak, Paweł 29  Voster ATS Team + 00' 00'' 110 - - -
112 107  Coma, Richard 21  Slovakia + 00' 00'' 107 - - 50
113 40  Gieracki, Patrick 22  TC Chrobry Scott Głogów + 00' 00'' 113 - - 52
114 6  Sobal, Yauhen 40  Minsk Cycling Club + 00' 00'' 6 9 - -
115 9  Nikulin, Daniil 22  Ukraine + 00' 00'' 94 - - 42
116 119  Palumby, Zsombor 25  Epronex - Gesu Bikewear .. + 00' 00'' 118 - - -
117 75  Manowski, Mateusz 22  Luks Trójka Piaseczno + 00' 00'' 123 - - 59
118 30  Cruz, Pablo 28  Yoeleo Test Team p/b 4Mind + 00' 00'' 104 - - -
119 147  Kroon, Joris 19  WPGA Amsterdam Racing Ac.. + 00' 00'' 103 - - 49
120 71  Domin, Krzysztof 21  KS Pogoń Mostostal Puław.. + 00' 00'' 99 - - 47
121 149  Belle, Bas van van 21  WPGA Amsterdam Racing Ac.. + 00' 00'' 88 - - 37
122 106  Béreš, Stanislav 28  Slovakia + 00' 00'' 109 - - -
123 21  Mulhern, Mitch 30  Allinq - Krush - IJssels.. + 00' 00'' 128 - - -
124 116  Kiss, Gergely 40  Epronex - Gesu Bikewear .. + 00' 00'' 126 - - -
125 158  Kuś, Adam 22  KK Tarnovia Tarnowo Podg.. + 00' 00'' 122 - - 58
126 142  Batt, Ethan 22  Black Spoke Pro Cycling .. + 00' 00'' 127 - - -
127 36  Rekita, Szymon 27  Voster ATS Team + 00' 00'' 119 20 - -
128 127  Nikkels, Melle 32  Global Cycling Team + 00' 00'' 130 - - -
129 63  Stadler, Ludwig 19  Team Wibatech Bayer/RSV .. + 00' 00'' 125 - - 61
130 20  Bierkens, Tim 21  Allinq - Krush - IJssels.. + 00' 00'' 131 - - 62
131 32  Parma, Krzysztof 34  Voster ATS Team + 00' 00'' 129 - - -
132 74  Krawczyk, Adrian 20  Luks Trójka Piaseczno + 00' 00'' 147 - - 75
133 140  Mudgway, Luke 25  Black Spoke Pro Cycling .. + 00' 00'' 73 19 - -
134 120  Nagy, Bendeguz 19  Epronex - Gesu Bikewear .. + 00' 00'' 120 - - 56
135 162  Potasznik, Szymon 20  KK Tarnovia Tarnowo Podg.. + 00' 00'' 124 - - 60
136 62  Peter, Michael 19  Team Wibatech Bayer/RSV .. + 00' 00'' 132 - - 63
137 60  Karpiuk, Adrian 36  Warmia Mazury + 00' 40'' 135 - - -
138 64  Brandl, Lorenz 23  Team Wibatech Bayer/RSV .. + 00' 45'' 136 - - -
139 27  Sherwin, Alexander 20  Yoeleo Test Team p/b 4Mind + 01' 00'' 137 - - 66
140 95  Jakoubek, Tomáš 21  Topforex - ATT Investmen.. + 01' 08'' 139 - - 68
141 11  Yakovlev, Mykyta 20  Ukraine + 01' 46'' 140 - - 69
142 88  Hayter, Leo 19  Development Team DSM + 02' 19'' 141 - - 70
143 143  Watts, Kiaan 19  Black Spoke Pro Cycling .. + 02' 41'' 142 - - 71
144 73  Fijak, Jan 20  Luks Trójka Piaseczno + 02' 43'' 144 - - 73
145 78  Troszok, Bartosz 18  Luks Trójka Piaseczno + 02' 43'' 145 - - 74
146 161  Lamaszewski, Jan 21  KK Tarnovia Tarnowo Podg.. + 02' 43'' 143 - - 72
147 25  Latil, Alexander 25  Yoeleo Test Team p/b 4Mind + 05' 44'' 146 - - -
148 139  Currie, Logan 19  Black Spoke Pro Cycling .. + 09' 02'' 148 - - 76
DNF 50  Matonti, Theo 24  Team Sprinter Nice Métro..
DNF 65  Echtermann, Leon 24  Team Wibatech Bayer/RSV ..
DNF 152  Kooij, Bas van der va.. 25  VolkerWessels Cycling Team
DNS 23  Bootsveld, Jelle 21  Allinq - Krush - IJssels..
DNS 29  Leithner, Daniel 30  Yoeleo Test Team p/b 4Mind
#  Team Time Sum #  Rider Age Time
1  VolkerWessels Cycling Team 5h 59' 48'' 15 1
1 151  Brabander, Nick 21 1h 59' 56''
3 156  Vermeltfoort, Coen 33 1h 59' 56''
11 154  Meer, Nick van der 27 1h 59' 56''
2  Voster ATS Team 5h 59' 48'' 48 2
5 35  Stosz, Patryk 26 1h 59' 56''
18 33  Janiszewski, Sylwester 33 1h 59' 56''
25 34  Paterski, Maciej 34 1h 59' 56''
3  Elkov - Kasper 5h 59' 48'' 52 4
10 111  Kaňkovský, Alois 37 1h 59' 56''
15 113  Neuman, Dominik 25 1h 59' 56''
27 110  Ťoupalík, Jakub 19 1h 59' 56''
4  Development Team DSM 5h 59' 48'' 54 5
8 85  Uden, Casper van 19 1h 59' 56''
14 87  Bittner, Pavel 18 1h 59' 56''
32 86  Salmon, Martin 23 1h 59' 56''
5  Ampler Development Team 5h 59' 48'' 55 6
13 126  Kurits, Joonas 19 1h 59' 56''
20 121  Juntunen, Antti-Jussi 22 1h 59' 56''
22 125  Mikutis, Aivaras 18 1h 59' 56''
6  HRE Mazowsze Serce Polski 5h 59' 48'' 78 3
2 80  Banaszek, Alan 23 1h 59' 56''
37 83  Pawlak, Tobiasz 25 1h 59' 56''
39 84  Staniszweski, Daniel 24 1h 59' 56''
7  Metec - Solarwatt p/b Mantel 5h 59' 48'' 79 7
4 17  Bokhoven, Ramon van 22 1h 59' 56''
35 18  Dalen, Jason van 26 1h 59' 56''
40 14  Hohmann, Lars 19 1h 59' 56''
8  Minsk Cycling Club 5h 59' 48'' 81 8
17 5  Shauchenka, Siarhei 23 1h 59' 56''
30 1  Grinkevich, Mark 20 1h 59' 56''
34 3  Piasetski, Aliaksandr 28 1h 59' 56''
9  Topforex - ATT Investments P.. 5h 59' 48'' 100 11
7 96  Bárta, Tomáš 22 1h 59' 56''
45 94  Štocek, Matúš 22 1h 59' 56''
48 93  Fiala, Petr 25 1h 59' 56''
10  Global Cycling Team 5h 59' 48'' 102 12
19 128  Stravers, Jarri 24 1h 59' 56''
29 132  Noppen, Antonie van 23 1h 59' 56''
54 129  Quaedvlieg, Lars 26 1h 59' 56''
11  Allinq - Krush - IJsselstree.. 5h 59' 48'' 106 10
9 22  Horst, Dennis van der 23 1h 59' 56''
41 19  Lowik, Robin 26 1h 59' 56''
56 24  Schouten, Jasper 27 1h 59' 56''
12  KS Pogoń Mostostal Puławy 5h 59' 48'' 116 15
16 72  Proć, Bartlomiej 21 1h 59' 56''
38 70  Wawrzyniak, Karol 21 1h 59' 56''
62 67  Podlaski, Michał 33 1h 59' 56''
13  Eurocar Grawe Ukraine 5h 59' 48'' 145 14
33 133  Vasyliev, Maksym 31 1h 59' 56''
51 136  Sydor, Serhii 18 1h 59' 56''
61 138  Novakovskyi, Vitalii 24 1h 59' 56''
14  TC Chrobry Scott Głogów 5h 59' 48'' 152 16
26 38  Szóstka, Pawel 22 1h 59' 56''
43 41  Mierzyński, Piotr 21 1h 59' 56''
83 37  Malachowski, Jakub 20 1h 59' 56''
15  Team Sprinter Nice Métropole 5h 59' 48'' 162 17
23 49  Gardella, Florent 21 1h 59' 56''
68 53  Rolant, Antony 19 1h 59' 56''
71 51  Bonnefoix, Edouard 22 1h 59' 56''
16  Ked - Stevens Team Berlin 5h 59' 48'' 171 19
31 43  Rudys, Paul 23 1h 59' 56''
53 47  Banusch, Richard 22 1h 59' 56''
87 48  Lein, Lennart 19 1h 59' 56''
17  Slovakia 5h 59' 48'' 172 21
12 103  Baška, Erik 27 1h 59' 56''
69 108  Gavenda, Martin 20 1h 59' 56''
91 105  Blaško, Matej 21 1h 59' 56''
18  Warmia Mazury 5h 59' 48'' 178 20
24 58  Pałuta, Michał 25 1h 59' 56''
66 57  Noceń, Adam 21 1h 59' 56''
88 55  Mańk, Józef 21 1h 59' 56''
19  KK Tarnovia Tarnowo Podgórn 5h 59' 48'' 184 9
44 160  Trzęsowski, Konrad 18 1h 59' 56''
65 159  Osko, Milosz 18 1h 59' 56''
75 157  Kostański, Mateusz 22 1h 59' 56''
20  Ukraine 5h 59' 48'' 187 22
50 8  Kozakov, Yaroslav 22 1h 59' 56''
60 7  Smetaniuk, Oleksander 19 1h 59' 56''
77 12  Tsarenko, Kyrylo 20 1h 59' 56''
21  Epronex - Gesu Bikewear Cycl.. 5h 59' 48'' 189 24
36 118  Gönczy, Gergő 24 1h 59' 56''
57 117  Rózsa, Balázs 25 1h 59' 56''
96 115  Solymosi, Márton 31 1h 59' 56''
22  WPGA Amsterdam Racing Academy 5h 59' 48'' 198 13
6 148  Kerckhaert, Jochem 20 1h 59' 56''
90 150  Hoppezak, Vincent 22 1h 59' 56''
102 146  Leekers, Bram 19 1h 59' 56''
23  Yoeleo Test Team p/b 4Mind 5h 59' 48'' 250 23
28 28  Skjeldbred, Alexander 23 1h 59' 56''
104 26  Goodfellow, William 33 1h 59' 56''
118 30  Cruz, Pablo 28 1h 59' 56''
24  Black Spoke Pro Cycling Acad.. 5h 59' 48'' 313 18
79 144  Fouché, James 23 1h 59' 56''
108 141  Oram, James 28 1h 59' 56''
126 142  Batt, Ethan 22 1h 59' 56''
25  Team Wibatech Bayer/RSV Passau 5h 59' 48'' 320 25
55 61  Glameyer, Johannes 23 1h 59' 56''
129 63  Stadler, Ludwig 19 1h 59' 56''
136 62  Peter, Michael 19 1h 59' 56''
26  Luks Trójka Piaseczno 5h 59' 48'' 330 26
81 76  Miazga, Jan 21 1h 59' 56''
117 75  Manowski, Mateusz 22 1h 59' 56''
132 74  Krawczyk, Adrian 20 1h 59' 56''
#  Rider Age  Team Time Difference Rank +/-
1 80  Banaszek, Alan 23  HRE Mazowsze Serce Polski 3h 37' 20'' + 2
2 35  Stosz, Patryk 26  Voster ATS Team 3h 37' 21'' + 00' 01'' - 1
3 151  Brabander, Nick 21  VolkerWessels Cycling Team 3h 37' 21'' + 00' 01'' + 141
4 87  Bittner, Pavel 18  Development Team DSM 3h 37' 23'' + 00' 03'' - 2
5 144  Fouché, James 23  Black Spoke Pro Cycling .. 3h 37' 24'' + 00' 04'' + 93
6 6  Sobal, Yauhen 40  Minsk Cycling Club 3h 37' 24'' + 00' 04'' - 2
7 156  Vermeltfoort, Coen 33  VolkerWessels Cycling Team 3h 37' 25'' + 00' 05'' - 1
8 18  Dalen, Jason van 26  Metec - Solarwatt p/b Ma.. 3h 37' 25'' + 00' 05'' + 3
9 91  Petruš, Jiří 25  Topforex - ATT Investmen.. 3h 37' 25'' + 00' 05'' - 4
10 109  Bárta, Jan 36  Elkov - Kasper 3h 37' 26'' + 00' 06'' + 100
11 17  Bokhoven, Ramon van 22  Metec - Solarwatt p/b Ma.. 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 1
12 96  Bárta, Tomáš 22  Topforex - ATT Investmen.. 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 4
13 148  Kerckhaert, Jochem 20  WPGA Amsterdam Racing Ac.. 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 3
14 126  Kurits, Joonas 19  Ampler Development Team 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 5
15 111  Kaňkovský, Alois 37  Elkov - Kasper 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 2
16 103  Baška, Erik 27  Slovakia 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 2
17 5  Shauchenka, Siarhei 23  Minsk Cycling Club 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 2
18 85  Uden, Casper van 19  Development Team DSM 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 10
19 128  Stravers, Jarri 24  Global Cycling Team 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 3
20 155  Sintmaartensdijk, Daan van 23  VolkerWessels Cycling Team 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 1
21 22  Horst, Dennis van der 23  Allinq - Krush - IJssels.. 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 13
22 33  Janiszewski, Sylwester 33  Voster ATS Team 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 4
23 34  Paterski, Maciej 34  Voster ATS Team 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 4
24 49  Gardella, Florent 21  Team Sprinter Nice Métro.. 3h 37' 27'' + 00' 07'' -
25 121  Juntunen, Antti-Jussi 22  Ampler Development Team 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 6
26 113  Neuman, Dominik 25  Elkov - Kasper 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 12
27 133  Vasyliev, Maksym 31  Eurocar Grawe Ukraine 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 7
28 110  Ťoupalík, Jakub 19  Elkov - Kasper 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 1
29 84  Staniszweski, Daniel 24  HRE Mazowsze Serce Polski 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 11
30 58  Pałuta, Michał 25  Warmia Mazury 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 7
31 19  Lowik, Robin 26  Allinq - Krush - IJssels.. 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 8
32 38  Szóstka, Pawel 22  TC Chrobry Scott Głogów 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 8
33 160  Trzęsowski, Konrad 18  KK Tarnovia Tarnowo Podg.. 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 8
34 28  Skjeldbred, Alexander 23  Yoeleo Test Team p/b 4Mind 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 8
35 70  Wawrzyniak, Karol 21  KS Pogoń Mostostal Puław.. 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 3
36 86  Salmon, Martin 23  Development Team DSM 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 5
37 125  Mikutis, Aivaras 18  Ampler Development Team 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 17
38 89  Naberman, Tim 22  Development Team DSM 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 2
39 118  Gönczy, Gergő 24  Epronex - Gesu Bikewear .. 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 4
40 123  Ansons, Kristers 21  Ampler Development Team 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 10
41 43  Rudys, Paul 23  Ked - Stevens Team Berlin 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 11
42 3  Piasetski, Aliaksandr 28  Minsk Cycling Club 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 9
43 14  Hohmann, Lars 19  Metec - Solarwatt p/b Ma.. 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 7
44 132  Noppen, Antonie van 23  Global Cycling Team 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 23
45 83  Pawlak, Tobiasz 25  HRE Mazowsze Serce Polski 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 14
46 138  Novakovskyi, Vitalii 24  Eurocar Grawe Ukraine 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 11
47 94  Štocek, Matúš 22  Topforex - ATT Investmen.. 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 6
48 159  Osko, Milosz 18  KK Tarnovia Tarnowo Podg.. 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 15
49 1  Grinkevich, Mark 20  Minsk Cycling Club 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 20
50 81  Banaszek, Norbert 24  HRE Mazowsze Serce Polski 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 33
51 61  Glameyer, Johannes 23  Team Wibatech Bayer/RSV .. 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 6
52 131  Nikkels, Eelke 29  Global Cycling Team 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 8
53 41  Mierzyński, Piotr 21  TC Chrobry Scott Głogów 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 9
54 8  Kozakov, Yaroslav 22  Ukraine 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 2
55 153  Kroonen, Max 20  VolkerWessels Cycling Team 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 7
56 24  Schouten, Jasper 27  Allinq - Krush - IJssels.. 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 1
57 129  Quaedvlieg, Lars 26  Global Cycling Team 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 3
58 53  Rolant, Antony 19  Team Sprinter Nice Métro.. 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 11
59 79  Banaszek, Adrian 27  HRE Mazowsze Serce Polski 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 14
60 4  Karaliok, Yauheni 25  Minsk Cycling Club 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 12
61 157  Kostański, Mateusz 22  KK Tarnovia Tarnowo Podg.. 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 15
62 67  Podlaski, Michał 33  KS Pogoń Mostostal Puław.. 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 1
63 82  Kurek, Adrian 33  HRE Mazowsze Serce Polski 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 5
64 154  Meer, Nick van der 27  VolkerWessels Cycling Team 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 56
65 124  Bitinas, Mantas 18  Ampler Development Team 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 1
66 55  Mańk, Józef 21  Warmia Mazury 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 17
67 117  Rózsa, Balázs 25  Epronex - Gesu Bikewear .. 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 15
68 57  Noceń, Adam 21  Warmia Mazury 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 6
69 146  Leekers, Bram 19  WPGA Amsterdam Racing Ac.. 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 30
70 12  Tsarenko, Kyrylo 20  Ukraine 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 5
71 134  Kriachko, Yevhenii 19  Eurocar Grawe Ukraine 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 3
72 16  Ottema, Rick 28  Metec - Solarwatt p/b Ma.. 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 25
73 140  Mudgway, Luke 25  Black Spoke Pro Cycling .. 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 61
74 7  Smetaniuk, Oleksander 19  Ukraine 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 11
75 51  Bonnefoix, Edouard 22  Team Sprinter Nice Métro.. 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 1
76 68  Sowiński, Artur 24  KS Pogoń Mostostal Puław.. 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 10
77 13  Bax, Sjoerd 25  Metec - Solarwatt p/b Ma.. 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 11
78 93  Fiala, Petr 25  Topforex - ATT Investmen.. 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 28
79 122  Peltonen, Ukko 23  Ampler Development Team 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 1
80 135  Shevchenko, Oleksander 21  Eurocar Grawe Ukraine 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 8
81 92  Klabouch, Petr 21  Topforex - ATT Investmen.. 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 4
82 42  Zarębski, Marcin 20  TC Chrobry Scott Głogów 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 12
83 90  Reinderink, Pepijn 19  Development Team DSM 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 12
84 37  Malachowski, Jakub 20  TC Chrobry Scott Głogów 3h 37' 27'' + 00' 07'' -
85 105  Blaško, Matej 21  Slovakia 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 6
86 69  Pękala, Piotr 22  KS Pogoń Mostostal Puław.. 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 15
87 47  Banusch, Richard 22  Ked - Stevens Team Berlin 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 38
88 149  Belle, Bas van 21  WPGA Amsterdam Racing Ac.. 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 27
89 46  Zierenner, Leo 18  Ked - Stevens Team Berlin 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 4
90 59  Dąbski, Patryk 20  Warmia Mazury 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 1
91 108  Gavenda, Martin 20  Slovakia 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 25
92 115  Solymosi, Márton 31  Epronex - Gesu Bikewear .. 3h 37' 27'' + 00' 07'' -
93 48  Lein, Lennart 19  Ked - Stevens Team Berlin 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 12
94 9  Nikulin, Daniil 22  Ukraine 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 14
95 104  Lohinský, Filip 19  Slovakia 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 1
96 150  Hoppezak, Vincent 22  WPGA Amsterdam Racing Ac.. 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 12
97 10  Pokoyovyi, Nazar 20  Ukraine 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 3
98 2  Kiryevich, Artur 20  Minsk Cycling Club 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 38
99 71  Domin, Krzysztof 21  KS Pogoń Mostostal Puław.. 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 18
100 114  Zahálka, Matěj 27  Elkov - Kasper 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 3
101 39  Bieniek, Damian 21  TC Chrobry Scott Głogów 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 1
102 52  Colluccini, Nicolas 23  Team Sprinter Nice Métro.. 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 7
103 147  Kroon, Joris 19  WPGA Amsterdam Racing Ac.. 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 16
104 30  Cruz, Pablo 28  Yoeleo Test Team p/b 4Mind 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 15
105 112  Kukrle, Michael 26  Elkov - Kasper 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 23
106 130  Pol, Martin van de 30  Global Cycling Team 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 7
107 107  Coma, Richard 21  Slovakia 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 3
108 15  Lange, Thijs de 26  Metec - Solarwatt p/b Ma.. 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 4
109 106  Béreš, Stanislav 28  Slovakia 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 10
110 31  Franczak, Paweł 29  Voster ATS Team 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 1
111 44  Benz-Kuch, Max 20  Ked - Stevens Team Berlin 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 18
112 141  Oram, James 28  Black Spoke Pro Cycling .. 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 3
113 40  Gieracki, Patrick 22  TC Chrobry Scott Głogów 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 1
114 26  Goodfellow, William 33  Yoeleo Test Team p/b 4Mind 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 10
115 45  Lohse, Constantin 19  Ked - Stevens Team Berlin 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 8
116 76  Miazga, Jan 21  Luks Trójka Piaseczno 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 31
117 145  Mouris, Wessel 18  WPGA Amsterdam Racing Ac.. 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 15
118 119  Palumby, Zsombor 25  Epronex - Gesu Bikewear .. 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 9
119 36  Rekita, Szymon 27  Voster ATS Team 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 2
120 120  Nagy, Bendeguz 19  Epronex - Gesu Bikewear .. 3h 37' 27'' + 00' 07'' - 1
121 137  Movchan, Andrii 19  Eurocar Grawe Ukraine 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 25
122 158  Kuś, Adam 22  KK Tarnovia Tarnowo Podg.. 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 8
123 75  Manowski, Mateusz 22  Luks Trójka Piaseczno 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 17
124 162  Potasznik, Szymon 20  KK Tarnovia Tarnowo Podg.. 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 2
125 63  Stadler, Ludwig 19  Team Wibatech Bayer/RSV .. 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 8
126 116  Kiss, Gergely 40  Epronex - Gesu Bikewear .. 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 13
127 142  Batt, Ethan 22  Black Spoke Pro Cycling .. 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 14
128 21  Mulhern, Mitch 30  Allinq - Krush - IJssels.. 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 17
129 32  Parma, Krzysztof 34  Voster ATS Team 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 9
130 127  Nikkels, Melle 32  Global Cycling Team 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 13
131 20  Bierkens, Tim 21  Allinq - Krush - IJssels.. 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 11
132 62  Peter, Michael 19  Team Wibatech Bayer/RSV .. 3h 37' 27'' + 00' 07'' + 5
133 56  Bartkowski, Kacper 19  Warmia Mazury 3h 37' 51'' + 00' 31'' + 15
134 72  Proć, Bartlomiej 21  KS Pogoń Mostostal Puław.. 3h 37' 56'' + 00' 36'' + 15
135 60  Karpiuk, Adrian 36  Warmia Mazury 3h 38' 07'' + 00' 47'' - 18
136 64  Brandl, Lorenz 23  Team Wibatech Bayer/RSV .. 3h 38' 12'' + 00' 52'' - 1
137 27  Sherwin, Alexander 20  Yoeleo Test Team p/b 4Mind 3h 38' 27'' + 01' 07'' - 80
138 136  Sydor, Serhii 18  Eurocar Grawe Ukraine 3h 38' 28'' + 01' 08'' + 12
139 95  Jakoubek, Tomáš 21  Topforex - ATT Investmen.. 3h 38' 35'' + 01' 15'' - 5
140 11  Yakovlev, Mykyta 20  Ukraine 3h 39' 13'' + 01' 53'' - 65
141 88  Hayter, Leo 19  Development Team DSM 3h 39' 46'' + 02' 26'' - 10
142 143  Watts, Kiaan 19  Black Spoke Pro Cycling .. 3h 40' 08'' + 02' 48'' - 115
143 161  Lamaszewski, Jan 21  KK Tarnovia Tarnowo Podg.. 3h 40' 10'' + 02' 50'' - 60
144 73  Fijak, Jan 20  Luks Trójka Piaseczno 3h 40' 10'' + 02' 50'' - 37
145 78  Troszok, Bartosz 18  Luks Trójka Piaseczno 3h 40' 10'' + 02' 50'' - 23
146 25  Latil, Alexander 25  Yoeleo Test Team p/b 4Mind 3h 43' 11'' + 05' 51'' - 56
147 74  Krawczyk, Adrian 20  Luks Trójka Piaseczno 3h 44' 11'' + 06' 51'' + 5
148 139  Currie, Logan 19  Black Spoke Pro Cycling .. 3h 46' 29'' + 09' 09'' - 30
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
1 35  Stosz, Patryk 26  Voster ATS Team 17 pts -
2 80  Banaszek, Alan 23  HRE Mazowsze Serce Polski 15 pts -2 pts + 1
3 156  Vermeltfoort, Coen 33  VolkerWessels Cycling Team 11 pts -6 pts + 1
4 151  Brabander, Nick 21  VolkerWessels Cycling Team 10 pts -7 pts + 1
5 87  Bittner, Pavel 18  Development Team DSM 8 pts -9 pts - 3
6 17  Bokhoven, Ramon van 22  Metec - Solarwatt p/b Ma.. 6 pts -11 pts + 7
7 96  Bárta, Tomáš 22  Topforex - ATT Investmen.. 5 pts -12 pts + 1
8 144  Fouché, James 23  Black Spoke Pro Cycling .. 3 pts -14 pts + 2
9 6  Sobal, Yauhen 40  Minsk Cycling Club 3 pts -14 pts - 3
10 94  Štocek, Matúš 22  Topforex - ATT Investmen.. 3 pts -14 pts - 3
11 148  Kerckhaert, Jochem 20  WPGA Amsterdam Racing Ac.. 3 pts -14 pts
12 18  Dalen, Jason van 26  Metec - Solarwatt p/b Ma.. 2 pts -15 pts -
13 91  Petruš, Jiří 25  Topforex - ATT Investmen.. 2 pts -15 pts - 4
14 126  Kurits, Joonas 19  Ampler Development Team 2 pts -15 pts - 4
15 81  Banaszek, Norbert 24  HRE Mazowsze Serce Polski 2 pts -15 pts - 4
16 136  Sydor, Serhii 18  Eurocar Grawe Ukraine 2 pts -15 pts - 4
17 109  Bárta, Jan 36  Elkov - Kasper 1 pts -16 pts - 8
18 85  Uden, Casper van 19  Development Team DSM 1 pts -16 pts - 15
19 140  Mudgway, Luke 25  Black Spoke Pro Cycling .. 1 pts -16 pts - 5
20 36  Rekita, Szymon 27  Voster ATS Team 1 pts -16 pts - 5
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
#  Rider Age  Team Time Difference Rank +/-
1 151  Brabander, Nick 21  VolkerWessels Cycling Team 3h 37' 21'' + 69
2 87  Bittner, Pavel 18  Development Team DSM 3h 37' 23'' + 00' 02'' - 1
3 96  Bárta, Tomáš 22  Topforex - ATT Investmen.. 3h 37' 27'' + 00' 06'' - 1
4 148  Kerckhaert, Jochem 20  WPGA Amsterdam Racing Ac.. 3h 37' 27'' + 00' 06'' -
5 126  Kurits, Joonas 19  Ampler Development Team 3h 37' 27'' + 00' 06'' - 2
6 85  Uden, Casper van 19  Development Team DSM 3h 37' 27'' + 00' 06'' + 2
7 49  Gardella, Florent 21  Team Sprinter Nice Métro.. 3h 37' 27'' + 00' 06'' - 2
8 121  Juntunen, Antti-Jussi 22  Ampler Development Team 3h 37' 27'' + 00' 06'' + 3
9 110  Ťoupalík, Jakub 19  Elkov - Kasper 3h 37' 27'' + 00' 06'' -
10 160  Trzęsowski, Konrad 18  KK Tarnovia Tarnowo Podg.. 3h 37' 27'' + 00' 06'' - 4
11 70  Wawrzyniak, Karol 21  KS Pogoń Mostostal Puław.. 3h 37' 27'' + 00' 06'' + 1
12 125  Mikutis, Aivaras 18  Ampler Development Team 3h 37' 27'' + 00' 06'' + 10
13 89  Naberman, Tim 22  Development Team DSM 3h 37' 27'' + 00' 06'' + 1
14 123  Ansons, Kristers 21  Ampler Development Team 3h 37' 27'' + 00' 06'' - 4
15 14  Hohmann, Lars 19  Metec - Solarwatt p/b Ma.. 3h 37' 27'' + 00' 06'' + 5
16 94  Štocek, Matúš 22  Topforex - ATT Investmen.. 3h 37' 27'' + 00' 06'' + 5
17 159  Osko, Milosz 18  KK Tarnovia Tarnowo Podg.. 3h 37' 27'' + 00' 06'' - 4
18 1  Grinkevich, Mark 20  Minsk Cycling Club 3h 37' 27'' + 00' 06'' + 12
19 41  Mierzyński, Piotr 21  TC Chrobry Scott Głogów 3h 37' 27'' + 00' 06'' + 7
20 8  Kozakov, Yaroslav 22  Ukraine 3h 37' 27'' + 00' 06'' + 3
21 153  Kroonen, Max 20  VolkerWessels Cycling Team 3h 37' 27'' + 00' 06'' - 3
22 53  Rolant, Antony 19  Team Sprinter Nice Métro.. 3h 37' 27'' + 00' 06'' - 5
23 157  Kostański, Mateusz 22  KK Tarnovia Tarnowo Podg.. 3h 37' 27'' + 00' 06'' - 7
24 124  Bitinas, Mantas 18  Ampler Development Team 3h 37' 27'' + 00' 06'' + 3
25 55  Mańk, Józef 21  Warmia Mazury 3h 37' 27'' + 00' 06'' - 6
26 57  Noceń, Adam 21  Warmia Mazury 3h 37' 27'' + 00' 06'' + 6
27 146  Leekers, Bram 19  WPGA Amsterdam Racing Ac.. 3h 37' 27'' + 00' 06'' - 12
28 12  Tsarenko, Kyrylo 20  Ukraine 3h 37' 27'' + 00' 06'' -
29 134  Kriachko, Yevhenii 19  Eurocar Grawe Ukraine 3h 37' 27'' + 00' 06'' -
30 7  Smetaniuk, Oleksander 19  Ukraine 3h 37' 27'' + 00' 06'' + 10
31 135  Shevchenko, Oleksander 21  Eurocar Grawe Ukraine 3h 37' 27'' + 00' 06'' + 11
32 92  Klabouch, Petr 21  Topforex - ATT Investmen.. 3h 37' 27'' + 00' 06'' + 2
33 42  Zarębski, Marcin 20  TC Chrobry Scott Głogów 3h 37' 27'' + 00' 06'' - 2
34 90  Reinderink, Pepijn 19  Development Team DSM 3h 37' 27'' + 00' 06'' + 11
35 37  Malachowski, Jakub 20  TC Chrobry Scott Głogów 3h 37' 27'' + 00' 06'' + 4
36 105  Blaško, Matej 21  Slovakia 3h 37' 27'' + 00' 06'' - 1
37 149  Belle, Bas van 21  WPGA Amsterdam Racing Ac.. 3h 37' 27'' + 00' 06'' - 12
38 46  Zierenner, Leo 18  Ked - Stevens Team Berlin 3h 37' 27'' + 00' 06'' + 6
39 59  Dąbski, Patryk 20  Warmia Mazury 3h 37' 27'' + 00' 06'' + 4
40 108  Gavenda, Martin 20  Slovakia 3h 37' 27'' + 00' 06'' + 14
41 48  Lein, Lennart 19  Ked - Stevens Team Berlin 3h 37' 27'' + 00' 06'' + 9
42 9  Nikulin, Daniil 22  Ukraine 3h 37' 27'' + 00' 06'' - 6
43 104  Lohinský, Filip 19  Slovakia 3h 37' 27'' + 00' 06'' + 3
44 150  Hoppezak, Vincent 22  WPGA Amsterdam Racing Ac.. 3h 37' 27'' + 00' 06'' + 8
45 10  Pokoyovyi, Nazar 20  Ukraine 3h 37' 27'' + 00' 06'' + 2
46 2  Kiryevich, Artur 20  Minsk Cycling Club 3h 37' 27'' + 00' 06'' + 20
47 71  Domin, Krzysztof 21  KS Pogoń Mostostal Puław.. 3h 37' 27'' + 00' 06'' - 10
48 39  Bieniek, Damian 21  TC Chrobry Scott Głogów 3h 37' 27'' + 00' 06'' -
49 147  Kroon, Joris 19  WPGA Amsterdam Racing Ac.. 3h 37' 27'' + 00' 06'' - 8
50 107  Coma, Richard 21  Slovakia 3h 37' 27'' + 00' 06'' - 1
51 44  Benz-Kuch, Max 20  Ked - Stevens Team Berlin 3h 37' 27'' + 00' 06'' + 9
52 40  Gieracki, Patrick 22  TC Chrobry Scott Głogów 3h 37' 27'' + 00' 06'' + 1
53 45  Lohse, Constantin 19  Ked - Stevens Team Berlin 3h 37' 27'' + 00' 06'' + 5
54 76  Miazga, Jan 21  Luks Trójka Piaseczno 3h 37' 27'' + 00' 06'' + 18
55 145  Mouris, Wessel 18  WPGA Amsterdam Racing Ac.. 3h 37' 27'' + 00' 06'' + 8
56 120  Nagy, Bendeguz 19  Epronex - Gesu Bikewear .. 3h 37' 27'' + 00' 06'' -
57 137  Movchan, Andrii 19  Eurocar Grawe Ukraine 3h 37' 27'' + 00' 06'' + 14
58 158  Kuś, Adam 22  KK Tarnovia Tarnowo Podg.. 3h 37' 27'' + 00' 06'' + 3
59 75  Manowski, Mateusz 22  Luks Trójka Piaseczno 3h 37' 27'' + 00' 06'' + 9
60 162  Potasznik, Szymon 20  KK Tarnovia Tarnowo Podg.. 3h 37' 27'' + 00' 06'' - 1
61 63  Stadler, Ludwig 19  Team Wibatech Bayer/RSV .. 3h 37' 27'' + 00' 06'' + 3
62 20  Bierkens, Tim 21  Allinq - Krush - IJssels.. 3h 37' 27'' + 00' 06'' + 7
63 62  Peter, Michael 19  Team Wibatech Bayer/RSV .. 3h 37' 27'' + 00' 06'' + 4
64 56  Bartkowski, Kacper 19  Warmia Mazury 3h 37' 51'' + 00' 30'' + 9
65 72  Proć, Bartlomiej 21  KS Pogoń Mostostal Puław.. 3h 37' 56'' + 00' 35'' + 9
66 27  Sherwin, Alexander 20  Yoeleo Test Team p/b 4Mind 3h 38' 27'' + 01' 06'' - 42
67 136  Sydor, Serhii 18  Eurocar Grawe Ukraine 3h 38' 28'' + 01' 07'' + 8
68 95  Jakoubek, Tomáš 21  Topforex - ATT Investmen.. 3h 38' 35'' + 01' 14'' - 3
69 11  Yakovlev, Mykyta 20  Ukraine 3h 39' 13'' + 01' 52'' - 36
70 88  Hayter, Leo 19  Development Team DSM 3h 39' 46'' + 02' 25'' - 8
71 143  Watts, Kiaan 19  Black Spoke Pro Cycling .. 3h 40' 08'' + 02' 47'' - 64
72 161  Lamaszewski, Jan 21  KK Tarnovia Tarnowo Podg.. 3h 40' 10'' + 02' 49'' - 34
73 73  Fijak, Jan 20  Luks Trójka Piaseczno 3h 40' 10'' + 02' 49'' - 22
74 78  Troszok, Bartosz 18  Luks Trójka Piaseczno 3h 40' 10'' + 02' 49'' - 17
75 74  Krawczyk, Adrian 20  Luks Trójka Piaseczno 3h 44' 11'' + 06' 50'' + 2
76 139  Currie, Logan 19  Black Spoke Pro Cycling .. 3h 46' 29'' + 09' 08'' - 21
#  Team Time Difference Rank +/-
1  VolkerWessels Cycling Team 10h 52' 21'' -
2  Voster ATS Team 10h 52' 21'' + 00' 00'' + 1
3  HRE Mazowsze Serce Polski 10h 52' 21'' + 00' 00'' - 1
4  Elkov - Kasper 10h 52' 21'' + 00' 00'' + 3
5  Development Team DSM 10h 52' 21'' + 00' 00'' - 1
6  Ampler Development Team 10h 52' 21'' + 00' 00'' - 1
7  Metec - Solarwatt p/b Mantel 10h 52' 21'' + 00' 00'' - 1
8  Minsk Cycling Club 10h 52' 21'' + 00' 00'' + 5
9  KK Tarnovia Tarnowo Podgórn 10h 52' 21'' + 00' 00'' - 1
10  Allinq - Krush - IJsselstreek CT 10h 52' 21'' + 00' 00'' - 1
11  Topforex - ATT Investments Pro Cycling Team 10h 52' 21'' + 00' 00'' + 3
12  Global Cycling Team 10h 52' 21'' + 00' 00'' -
13  WPGA Amsterdam Racing Academy 10h 52' 21'' + 00' 00'' - 3
14  Eurocar Grawe Ukraine 10h 52' 21'' + 00' 00'' - 3
15  KS Pogoń Mostostal Puławy 10h 52' 21'' + 00' 00'' + 4
16  TC Chrobry Scott Głogów 10h 52' 21'' + 00' 00'' + 2
17  Team Sprinter Nice Métropole 10h 52' 21'' + 00' 00'' - 1
18  Black Spoke Pro Cycling Academy 10h 52' 21'' + 00' 00'' - 3
19  Ked - Stevens Team Berlin 10h 52' 21'' + 00' 00'' + 5
20  Warmia Mazury 10h 52' 21'' + 00' 00'' - 3
21  Slovakia 10h 52' 21'' + 00' 00'' -
22  Ukraine 10h 52' 21'' + 00' 00'' -
23  Yoeleo Test Team p/b 4Mind 10h 52' 21'' + 00' 00'' - 3
24  Epronex - Gesu Bikewear Cycling Team 10h 52' 21'' + 00' 00'' - 1
25  Team Wibatech Bayer/RSV Passau 10h 52' 21'' + 00' 00'' -
26  Luks Trójka Piaseczno 10h 52' 21'' + 00' 00'' -


© Wijnreder Media