Route

 7 July 2019
 Profile  Flat stage
 Start  Kontich
 Finish  Kontich
 Distance  119.4 km  (74.2 mi)
 Speed  43.339 km/h  (26.930 mi/h)

Classifications

 Race jerseys after stage 4
 Karpenko, Gleb (EST) 6h 07' 36''
 Karpenko, Gleb (EST) 64 points
 
 Rootkin-Gray,.. (SEC) 6h 08' 06''

Results

Race
#  Rider Age  Team Time Bonus
1 25  Huybrechts, Sander 18  Heist Cycling Team 2h 45' 18'' 60 7 - -
2 104  Karpenko, Gleb 17  Estonia + 00' 00'' 1 1 - -
3 127  Rubenis, Pauls 18  Latvia + 00' 00'' 41 12 - -
4 149  Thomas, Théo 17  Van Rysel-AG2R La Mondiale + 00' 00'' 44 14 - -
5 66  Van Laer, Pieter 17  WAC Team Hoboken + 00' 00'' 98 16 - 48
6 97  Roberts, Owain 18  Wales + 00' 00'' 54 19 - -
7 99  Evans, Iwan 16  Wales + 00' 00'' 79 22 - 35
8 143  Stockwell, Oliver 17  South East Cycling Team + 00' 00'' 11 11 - 4
9 107  Kurits, Joonas 17  Estonia + 00' 00'' 16 18 - 5
10 46  Teerlinck, Alexander 16  Avia-Rudyco-Janatrans Cy.. + 00' 00'' 99 25 - 49
11 54  Vandesompel, Cedric 18  AA-Drink Jongerenteam + 00' 00'' 33 26 - -
12 74  Veenendaal, Hidde van.. 18  ZEROgas WV De Jonge Renner + 00' 00'' 7 2 - -
13 70  Wilshaus, Serginho 17  Wilton Cycling Team De V.. + 00' 00'' 61 27 - -
14 48  Van Poppel, Sebastien 18  Avia-Rudyco-Janatrans Cy.. + 00' 00'' 15 30 - -
15 75  Arrammach, Kevin 17  ZEROgas WV De Jonge Renner + 00' 00'' 123 33 - -
16 144  Walker, Max 17  South East Cycling Team + 00' 00'' 2 3 - -
17 59  Maes, Juul 17  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. + 00' 00'' 125 38 - 64
18 72  Straten, Xander van van 17  Wilton Cycling Team De V.. + 00' 00'' 64 40 - 28
19 110  Buijs, Quinten 17  WV Westland Wil Vooruit + 00' 00'' 88 42 - 40
20 62  Francken, Sibe 18  WAC Team Hoboken + 00' 00'' 51 44 - -
21 92  Noskov, Dmitriy 17  Kazakhstan + 00' 00'' 57 - - 26
22 80  Hanegraaf, Stijn 17  District Zuid-Oost Neder.. + 00' 00'' 72 - - 31
23 56  Székely, Nathan 17  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. + 00' 00'' 103 - - -
24 142  Rootkin-Gray, Jack 16  South East Cycling Team + 00' 00'' 4 8 - 1
25 85  Rasenberg, Martijn 17  Ridley-Hermans Tech-AA D.. + 00' 00'' 55 24 - -
26 20  Boons, Jente 17  Davo Cycling Team + 00' 00'' 80 - - 36
27 102  Roberts, Cian 17  Wales + 00' 00'' 81 - - 37
28 126  Mcguire, Rory 16  Spokes Racing Team + 00' 00'' 107 - - 51
29 39  Cas, Stijn 17  Young Cycling Talent D&a.. + 00' 00'' 102 - - -
30 150  Lelandais, Remi 16  Van Rysel-AG2R La Mondiale + 00' 00'' 21 23 - 8
31 37  Vermeiren, Yenthe 18  Young Cycling Talent D&a.. + 00' 00'' 106 - - -
32 47  Van Den Schoor, Mats 18  Avia-Rudyco-Janatrans Cy.. + 00' 00'' 27 34 - -
33 82  Maas, Aleksandr 17  District Zuid-Oost Neder.. + 00' 00'' 68 - - -
34 68  Veenhuis, Ole 16  Wilton Cycling Team De V.. + 00' 00'' 52 - - 24
35 38  Vandeputte, Louigi 18  Young Cycling Talent D&a.. + 00' 00'' 114 - - -
36 135  Dressler, Luca 17  Germany + 00' 00'' 6 10 - 2
37 112  Drift, Twan van der v.. 16  WV Westland Wil Vooruit + 00' 00'' 93 - - 44
38 51  Huybs, Ward 16  AA-Drink Jongerenteam + 00' 00'' 40 - - 18
39 136  Uhlig, Henri 17  Germany + 00' 00'' 9 9 - -
40 43  Brouwers, Emile 18  Avia-Rudyco-Janatrans Cy.. + 00' 00'' 20 - - -
41 91  Bekenov, Alexnadr 18  Kazakhstan + 00' 00'' 71 - - -
42 129  Kazis, Daniels 18  Latvia + 00' 00'' 8 4 - -
43 88  Seldenthuis, Lars 16  Ridley-Hermans Tech-AA D.. + 00' 00'' 42 - - 19
44 49  Nys, Thibau 16  AA-Drink Jongerenteam + 00' 00'' 25 - - 10
45 86  Boshoven, Arjan 17  Ridley-Hermans Tech-AA D.. + 00' 00'' 74 - - -
46 28  Boeckx, Seppe 17  Heist Cycling Team + 00' 00'' 91 - - 42
47 137  Schomburg, Marten 18  Germany + 00' 00'' 104 - - -
48 73  Schepper, Ward de de 18  ZEROgas WV De Jonge Renner + 00' 00'' 67 - - -
49 84  Kriek, Vincent 16  District Zuid-Oost Neder.. + 00' 00'' 63 - - 27
50 63  Meeusen, Rik 17  WAC Team Hoboken + 00' 00'' 70 - - -
51 125  Wood, George 17  Spokes Racing Team + 00' 00'' 43 - - 20
52 35  Vermeulen, Jeroom 16  Wielerclub Steeds Vooraan + 00' 00'' 56 - - 25
53 146  Delzangle, Alexis 17  Van Rysel-AG2R La Mondiale + 00' 00'' 34 - - 15
54 130  Andersons, Roberts 17  Latvia + 00' 00'' 83 37 - 38
55 106  Treimuth, Henri 17  Estonia + 00' 00'' 17 - - -
56 133  Betzinger, Klaus 16  Germany + 00' 00'' 10 15 - 3
57 113  Poel, Rick van der va.. 17  WV Westland Wil Vooruit + 00' 00'' 119 - - 60
58 14  Smet, Jorre 18  Van Moer Logistics Cycli.. + 00' 00'' 29 - - -
59 65  Avonds, Dries 18  WAC Team Hoboken + 00' 00'' 47 39 - -
60 117  Bruun Fejfer, Soren 17  Team Cycling Elite Copen.. + 00' 00'' 77 - - -
61 61  Neffgen, Tim 17  WAC Team Hoboken + 00' 00'' 30 41 - 12
62 50  De Laet, Tomas 17  AA-Drink Jongerenteam + 00' 00'' 37 - - -
63 81  Vreeswijk, Noah 17  District Zuid-Oost Neder.. + 00' 00'' 73 - - -
64 122  King, Aaron 16  Spokes Racing Team + 00' 00'' 18 21 - 6
65 22  Budenaers, Thomas 17  Davo Cycling Team + 00' 00'' 65 - - 29
66 147  Palini, Enzo 17  Van Rysel-AG2R La Mondiale + 00' 00'' 39 - - 17
67 121  Mitchell, Adam 17  Spokes Racing Team + 00' 00'' 48 - - 22
68 105  Livintsev, Anton 18  Estonia + 00' 00'' 82 - - -
69 111  Lee, Jardi van der va.. 17  WV Westland Wil Vooruit + 00' 00'' 86 - - -
70 103  Mirzojev, Artjom 17  Estonia + 00' 00'' 13 17 - -
71 9  Simons, Rob 16  Sport en Steun-Leopoldsb.. + 00' 00'' 92 - - 43
72 134  Teutenberg, Tim 17  Germany + 00' 00'' 22 - - 9
73 10  Stegen, Quinten 17  Sport en Steun-Leopoldsb.. + 00' 00'' 134 - - 72
74 17  Bertels, Lode 17  Van Moer Logistics Cycli.. + 00' 00'' 50 - - -
75 132  Dankbars, Oskars 18  Latvia + 00' 00'' 95 - - -
76 45  Huys, Branko 18  Avia-Rudyco-Janatrans Cy.. + 00' 00'' 12 20 - -
77 33  Goos, Liam 17  Wielerclub Steeds Vooraan + 00' 00'' 110 - - 54
78 11  Wolfs, Gert-Jan 17  Sport en Steun-Leopoldsb.. + 00' 00'' 89 - - 41
79 67  Kappel, Geert van van 17  Wilton Cycling Team De V.. + 00' 00'' 23 29 - -
80 116  Dalton, Carl 16  Team Cycling Elite Copen.. + 00' 00'' 78 - - 34
81 93  Potapenko, Dmitriy 18  Kazakhstan + 00' 00'' 46 - - -
82 139  Teare, Tosh 17  South East Cycling Team + 00' 00'' 5 6 - -
83 119  Lond, Daniel 16  Team Cycling Elite Copen.. + 00' 00'' 87 - - 39
84 140  Gloag, Thomas 17  South East Cycling Team + 00' 00'' 3 5 - -
85 138  Kullmann, Juri 17  Germany + 00' 00'' 19 - - 7
86 55  Romers, Boris 16  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. + 00' 00'' 28 36 - 11
87 131  Belohvosciks, Kristians 17  Latvia + 00' 00'' 96 35 - 46
88 118  Harvald, William 16  Team Cycling Elite Copen.. + 00' 00'' 112 - - 55
89 23  Luiten, Niels 16  Davo Cycling Team + 00' 00'' 75 - - 32
90 77  Jochems, Jody 16  ZEROgas WV De Jonge Renner + 00' 00'' 31 - - 13
91 15  De Cleen, Wouter 18  Van Moer Logistics Cycli.. + 00' 00'' 26 - - -
92 78  Oorschot, Robin van van 16  ZEROgas WV De Jonge Renner + 00' 00'' 36 - - 16
93 53  Van De Putte, Victor 17  AA-Drink Jongerenteam + 00' 00'' 100 - - 50
94 57  Bervoets, MIchael 18  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. + 00' 00'' 35 - - -
95 31  Coppens, Michiel 16  Wielerclub Steeds Vooraan + 00' 00'' 76 45 - 33
96 60  Poleij, Arjan 18  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. + 00' 00'' 53 - - -
97 19  Stevens, Daan 17  Davo Cycling Team + 00' 00'' 45 31 - 21
98 64  Verlinden, Jordi 16  WAC Team Hoboken + 00' 00'' 69 - - 30
99 12  Heylen, Wout 18  Sport en Steun-Leopoldsb.. + 00' 00'' 128 - - -
100 3  Van Looveren, Joachim 17  Milwaukee–Alphamotorhomes + 00' 00'' 85 - - -
101 108  Vool, Toomas 18  Estonia + 00' 00'' 111 - - -
102 79  Willems, Dennis 18  District Zuid-Oost Neder.. + 00' 00'' 59 - - -
103 7  Alenteyns, Jorit 18  Sport en Steun-Leopoldsb.. + 00' 00'' 84 - - -
104 83  Ellermann, Leon 16  District Zuid-Oost Neder.. + 00' 00'' 49 - - 23
105 21  Vanderaerden, Wout 17  Davo Cycling Team + 00' 00'' 97 - - 47
106 76  Pavone, Gianni 18  ZEROgas WV De Jonge Renner + 00' 00'' 24 43 - -
107 96  Yelyubayev, Ruslan 17  Kazakhstan + 00' 00'' 127 - - 66
108 109  Voort, Tim van der va.. 16  WV Westland Wil Vooruit + 00' 00'' 120 - - 61
109 145  Gabriel, Timothé 17  Van Rysel-AG2R La Mondiale + 00' 00'' 94 - - 45
110 18  Reunis, Rowdy 16  Van Moer Logistics Cycli.. + 00' 00'' 32 - - 14
111 52  Van Der Veken, Senne 18  AA-Drink Jongerenteam + 00' 00'' 38 - - -
112 4  Vanluchene, Maxim 17  Milwaukee–Alphamotorhomes + 00' 00'' 90 - - -
113 34  Laevers, Matthijs 17  Wielerclub Steeds Vooraan + 00' 00'' 121 - - 62
114 29  Beelen, Pieter 18  Heist Cycling Team + 00' 00'' 58 - - -
115 42  De Raedt, Arne 16  Young Cycling Talent D&a.. + 00' 00'' 115 - - 57
116 58  Van Roy, Tristan 17  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. + 00' 43'' 118 - - 59
117 40  Brits, Noah 16  Young Cycling Talent D&a.. + 00' 57'' 140 - - 77
118 26  De Preter, Emiel 16  Heist Cycling Team + 01' 00'' 139 - - 76
119 30  Boutayab, Ilyes 17  Heist Cycling Team + 01' 04'' 130 - - 68
120 89  Geleijn, Tristan 17  Ridley-Hermans Tech-AA D.. + 01' 07'' 108 - - 52
121 32  Deraedt, Victor 17  Wielerclub Steeds Vooraan + 01' 13'' 101 - - -
122 115  Bluhm, Oscar 17  Team Cycling Elite Copen.. + 02' 25'' 124 - - 63
123 2  Meert, Noah 17  Milwaukee–Alphamotorhomes + 02' 25'' 133 - - 71
124 41  Mathijs, Jens 17  Young Cycling Talent D&a.. + 02' 25'' 137 - - 74
125 44  Duym, Steffen 18  Avia-Rudyco-Janatrans Cy.. + 02' 25'' 122 - - -
126 69  Wijfje, Rowan 17  Wilton Cycling Team De V.. + 02' 25'' 113 - - 56
127 128  Krasts, Alekss 17  Latvia + 02' 28'' 105 32 - -
128 27  De Vos, Toon 16  Heist Cycling Team + 02' 29'' 129 - - 67
129 101  James-Morris, Liam 17  Wales + 02' 34'' 116 - - 58
130 141  Donaldson, Robert 17  South East Cycling Team + 00' 00'' 109 28 - 53
131 148  Nazon, Mattéo 18  Van Rysel-AG2R La Mondiale + 02' 47'' 117 - - -
132 36  Snijders, Wiebe 16  Wielerclub Steeds Vooraan + 03' 02'' 132 - - 70
133 123  Howieson, Scott 18  Spokes Racing Team + 00' 00'' 62 - - -
134 13  Permentier, Emano 17  Van Moer Logistics Cycli.. + 00' 00'' 14 13 - -
135 71  Raats, Sven 17  Wilton Cycling Team De V.. + 00' 00'' 66 - - -
136 16  Deman, Brem 17  Van Moer Logistics Cycli.. + 05' 25'' 126 - - 65
137 94  Zhaparuly, Bauyrzhan 16  Kazakhstan + 06' 07'' 138 - - 75
138 1  Laevens, Justin 18  Milwaukee–Alphamotorhomes + 06' 11'' 141 - - -
139 8  Mertens, Jonas 17  Sport en Steun-Leopoldsb.. + 00' 00'' 131 - - 69
140 98  Codd, James 17  Wales + 08' 11'' 135 - - -
141 100  Davies, Bryn 17  Wales + 08' 11'' 136 - - 73
#  Team Time Sum #  Rider Age Time
1  Wales 8h 15' 54'' 40
6 97  Roberts, Owain 18 2h 45' 18''
7 99  Evans, Iwan 16 2h 45' 18''
27 102  Roberts, Cian 17 2h 45' 18''
2  South East Cycling Team 8h 15' 54'' 48
8 143  Stockwell, Oliver 17 2h 45' 18''
16 144  Walker, Max 17 2h 45' 18''
24 142  Rootkin-Gray, Jack 16 2h 45' 18''
3  Avia-Rudyco-Janatrans Cyclin.. 8h 15' 54'' 56
10 46  Teerlinck, Alexander 16 2h 45' 18''
14 48  Van Poppel, Sebastien 18 2h 45' 18''
32 47  Van Den Schoor, Mats 18 2h 45' 18''
4  Wilton Cycling Team De Volha.. 8h 15' 54'' 65
13 70  Wilshaus, Serginho 17 2h 45' 18''
18 72  Straten, Xander van 17 2h 45' 18''
34 68  Veenhuis, Ole 16 2h 45' 18''
5  Estonia 8h 15' 54'' 66
2 104  Karpenko, Gleb 17 2h 45' 18''
9 107  Kurits, Joonas 17 2h 45' 18''
55 106  Treimuth, Henri 17 2h 45' 18''
6  WAC Team Hoboken 8h 15' 54'' 75
5 66  Van Laer, Pieter 17 2h 45' 18''
20 62  Francken, Sibe 18 2h 45' 18''
50 63  Meeusen, Rik 17 2h 45' 18''
7  ZEROgas WV De Jonge Renner 8h 15' 54'' 75
12 74  Veenendaal, Hidde van 18 2h 45' 18''
15 75  Arrammach, Kevin 17 2h 45' 18''
48 73  Schepper, Ward de 18 2h 45' 18''
8  Van Rysel-AG2R La Mondiale 8h 15' 54'' 87
4 149  Thomas, Théo 17 2h 45' 18''
30 150  Lelandais, Remi 16 2h 45' 18''
53 146  Delzangle, Alexis 17 2h 45' 18''
9  AA-Drink Jongerenteam 8h 15' 54'' 93
11 54  Vandesompel, Cedric 18 2h 45' 18''
38 51  Huybs, Ward 16 2h 45' 18''
44 49  Nys, Thibau 16 2h 45' 18''
10  Young Cycling Talent D&D 8h 15' 54'' 95
29 39  Cas, Stijn 17 2h 45' 18''
31 37  Vermeiren, Yenthe 18 2h 45' 18''
35 38  Vandeputte, Louigi 18 2h 45' 18''
11  Latvia 8h 15' 54'' 99
3 127  Rubenis, Pauls 18 2h 45' 18''
42 129  Kazis, Daniels 18 2h 45' 18''
54 130  Andersons, Roberts 17 2h 45' 18''
12  District Zuid-Oost Nederland 8h 15' 54'' 104
22 80  Hanegraaf, Stijn 17 2h 45' 18''
33 82  Maas, Aleksandr 17 2h 45' 18''
49 84  Kriek, Vincent 16 2h 45' 18''
13  WV Westland Wil Vooruit 8h 15' 54'' 113
19 110  Buijs, Quinten 17 2h 45' 18''
37 112  Drift, Twan van der 16 2h 45' 18''
57 113  Poel, Rick van der 17 2h 45' 18''
14  Ridley-Hermans Tech-AA Drink 8h 15' 54'' 113
25 85  Rasenberg, Martijn 17 2h 45' 18''
43 88  Seldenthuis, Lars 16 2h 45' 18''
45 86  Boshoven, Arjan 17 2h 45' 18''
15  Germany 8h 15' 54'' 122
36 135  Dressler, Luca 17 2h 45' 18''
39 136  Uhlig, Henri 17 2h 45' 18''
47 137  Schomburg, Marten 18 2h 45' 18''
16  Acrog-Pauwelssauzen-Balen BC 8h 15' 54'' 126
17 59  Maes, Juul 17 2h 45' 18''
23 56  Székely, Nathan 17 2h 45' 18''
86 55  Romers, Boris 16 2h 45' 18''
17  Kazakhstan 8h 15' 54'' 143
21 92  Noskov, Dmitriy 17 2h 45' 18''
41 91  Bekenov, Alexnadr 18 2h 45' 18''
81 93  Potapenko, Dmitriy 18 2h 45' 18''
18  Spokes Racing Team 8h 15' 54'' 143
28 126  Mcguire, Rory 16 2h 45' 18''
51 125  Wood, George 17 2h 45' 18''
64 122  King, Aaron 16 2h 45' 18''
19  Heist Cycling Team 8h 15' 54'' 161
1 25  Huybrechts, Sander 18 2h 45' 18''
46 28  Boeckx, Seppe 17 2h 45' 18''
114 29  Beelen, Pieter 18 2h 45' 18''
20  Davo Cycling Team 8h 15' 54'' 180
26 20  Boons, Jente 17 2h 45' 18''
65 22  Budenaers, Thomas 17 2h 45' 18''
89 23  Luiten, Niels 16 2h 45' 18''
21  Sport en Steun-Leopoldsburg 8h 15' 54'' 222
71 9  Simons, Rob 16 2h 45' 18''
73 10  Stegen, Quinten 17 2h 45' 18''
78 11  Wolfs, Gert-Jan 17 2h 45' 18''
22  Van Moer Logistics Cycling T.. 8h 15' 54'' 223
58 14  Smet, Jorre 18 2h 45' 18''
74 17  Bertels, Lode 17 2h 45' 18''
91 15  De Cleen, Wouter 18 2h 45' 18''
23  Team Cycling Elite Copenhagen 8h 15' 54'' 223
60 117  Bruun Fejfer, Soren 17 2h 45' 18''
80 116  Dalton, Carl 16 2h 45' 18''
83 119  Lond, Daniel 16 2h 45' 18''
24  Wielerclub Steeds Vooraan 8h 15' 54'' 224
52 35  Vermeulen, Jeroom 16 2h 45' 18''
77 33  Goos, Liam 17 2h 45' 18''
95 31  Coppens, Michiel 16 2h 45' 18''
25  Milwaukee–Alphamotorhomes 8h 18' 19'' 335
100 3  Van Looveren, Joachim 17 2h 45' 18''
112 4  Vanluchene, Maxim 17 2h 45' 18''
123 2  Meert, Noah 17 2h 47' 43''
#  Rider Age  Team Time Difference Rank +/-
1 104  Karpenko, Gleb 17  Estonia 6h 07' 36'' -
2 144  Walker, Max 17  South East Cycling Team 6h 07' 46'' + 00' 10'' -
3 140  Gloag, Thomas 17  South East Cycling Team 6h 07' 54'' + 00' 18'' -
4 142  Rootkin-Gray, Jack 16  South East Cycling Team 6h 08' 06'' + 00' 30'' -
5 139  Teare, Tosh 17  South East Cycling Team 6h 08' 06'' + 00' 30'' -
6 135  Dressler, Luca 17  Germany 6h 08' 16'' + 00' 40'' -
7 74  Veenendaal, Hidde van 18  ZEROgas WV De Jonge Renner 6h 08' 24'' + 00' 48'' -
8 129  Kazis, Daniels 18  Latvia 6h 08' 38'' + 01' 02'' -
9 136  Uhlig, Henri 17  Germany 6h 08' 43'' + 01' 07'' -
10 133  Betzinger, Klaus 16  Germany 6h 09' 05'' + 01' 29'' -
11 143  Stockwell, Oliver 17  South East Cycling Team 6h 09' 06'' + 01' 30'' -
12 45  Huys, Branko 18  Avia-Rudyco-Janatrans Cy.. 6h 09' 07'' + 01' 31'' -
13 103  Mirzojev, Artjom 17  Estonia 6h 09' 07'' + 01' 31'' -
14 13  Permentier, Emano 17  Van Moer Logistics Cycli.. 6h 09' 13'' + 01' 37'' -
15 48  Van Poppel, Sebastien 18  Avia-Rudyco-Janatrans Cy.. 6h 09' 25'' + 01' 49'' -
16 107  Kurits, Joonas 17  Estonia 6h 09' 26'' + 01' 50'' -
17 106  Treimuth, Henri 17  Estonia 6h 09' 31'' + 01' 55'' + 1
18 122  King, Aaron 16  Spokes Racing Team 6h 09' 32'' + 01' 56'' - 1
19 138  Kullmann, Juri 17  Germany 6h 09' 49'' + 02' 13'' -
20 43  Brouwers, Emile 18  Avia-Rudyco-Janatrans Cy.. 6h 09' 52'' + 02' 16'' -
21 150  Lelandais, Remi 16  Van Rysel-AG2R La Mondiale 6h 09' 56'' + 02' 20'' -
22 134  Teutenberg, Tim 17  Germany 6h 10' 02'' + 02' 26'' -
23 67  Kappel, Geert van 17  Wilton Cycling Team De V.. 6h 10' 02'' + 02' 26'' -
24 76  Pavone, Gianni 18  ZEROgas WV De Jonge Renner 6h 10' 05'' + 02' 29'' + 1
25 49  Nys, Thibau 16  AA-Drink Jongerenteam 6h 10' 08'' + 02' 32'' + 1
26 15  De Cleen, Wouter 18  Van Moer Logistics Cycli.. 6h 10' 08'' + 02' 32'' + 1
27 47  Van Den Schoor, Mats 18  Avia-Rudyco-Janatrans Cy.. 6h 10' 12'' + 02' 36'' + 1
28 55  Romers, Boris 16  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. 6h 10' 14'' + 02' 38'' + 1
29 14  Smet, Jorre 18  Van Moer Logistics Cycli.. 6h 10' 16'' + 02' 40'' + 1
30 61  Neffgen, Tim 17  WAC Team Hoboken 6h 10' 16'' + 02' 40'' + 1
31 77  Jochems, Jody 16  ZEROgas WV De Jonge Renner 6h 10' 17'' + 02' 41'' + 1
32 18  Reunis, Rowdy 16  Van Moer Logistics Cycli.. 6h 10' 19'' + 02' 43'' + 1
33 54  Vandesompel, Cedric 18  AA-Drink Jongerenteam 6h 10' 20'' + 02' 44'' + 1
34 146  Delzangle, Alexis 17  Van Rysel-AG2R La Mondiale 6h 10' 21'' + 02' 45'' + 1
35 57  Bervoets, MIchael 18  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. 6h 10' 23'' + 02' 47'' + 1
36 78  Oorschot, Robin van 16  ZEROgas WV De Jonge Renner 6h 10' 24'' + 02' 48'' + 1
37 50  De Laet, Tomas 17  AA-Drink Jongerenteam 6h 10' 26'' + 02' 50'' + 1
38 52  Van Der Veken, Senne 18  AA-Drink Jongerenteam 6h 10' 27'' + 02' 51'' + 1
39 147  Palini, Enzo 17  Van Rysel-AG2R La Mondiale 6h 10' 32'' + 02' 56'' + 2
40 51  Huybs, Ward 16  AA-Drink Jongerenteam 6h 10' 32'' + 02' 56'' + 2
41 127  Rubenis, Pauls 18  Latvia 6h 10' 35'' + 02' 59'' + 3
42 88  Seldenthuis, Lars 16  Ridley-Hermans Tech-AA D.. 6h 10' 36'' + 03' 00'' + 1
43 125  Wood, George 17  Spokes Racing Team 6h 10' 39'' + 03' 03'' + 2
44 149  Thomas, Théo 17  Van Rysel-AG2R La Mondiale 6h 10' 39'' + 03' 03'' + 2
45 19  Stevens, Daan 17  Davo Cycling Team 6h 10' 40'' + 03' 04'' + 2
46 93  Potapenko, Dmitriy 18  Kazakhstan 6h 10' 42'' + 03' 06'' + 2
47 65  Avonds, Dries 18  WAC Team Hoboken 6h 10' 42'' + 03' 06'' + 2
48 121  Mitchell, Adam 17  Spokes Racing Team 6h 10' 44'' + 03' 08'' + 2
49 83  Ellermann, Leon 16  District Zuid-Oost Neder.. 6h 10' 45'' + 03' 09'' + 2
50 17  Bertels, Lode 17  Van Moer Logistics Cycli.. 6h 10' 46'' + 03' 10'' + 2
51 62  Francken, Sibe 18  WAC Team Hoboken 6h 10' 52'' + 03' 16'' + 2
52 68  Veenhuis, Ole 16  Wilton Cycling Team De V.. 6h 10' 55'' + 03' 19'' + 2
53 60  Poleij, Arjan 18  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. 6h 10' 56'' + 03' 20'' + 2
54 97  Roberts, Owain 18  Wales 6h 10' 57'' + 03' 21'' + 2
55 85  Rasenberg, Martijn 17  Ridley-Hermans Tech-AA D.. 6h 10' 58'' + 03' 22'' + 2
56 35  Vermeulen, Jeroom 16  Wielerclub Steeds Vooraan 6h 10' 58'' + 03' 22'' + 2
57 92  Noskov, Dmitriy 17  Kazakhstan 6h 10' 59'' + 03' 23'' + 2
58 29  Beelen, Pieter 18  Heist Cycling Team 6h 11' 00'' + 03' 24'' + 2
59 79  Willems, Dennis 18  District Zuid-Oost Neder.. 6h 11' 00'' + 03' 24'' + 2
60 25  Huybrechts, Sander 18  Heist Cycling Team 6h 11' 00'' + 03' 24'' + 3
61 70  Wilshaus, Serginho 17  Wilton Cycling Team De V.. 6h 11' 05'' + 03' 29'' + 1
62 123  Howieson, Scott 18  Spokes Racing Team 6h 11' 07'' + 03' 31'' + 2
63 84  Kriek, Vincent 16  District Zuid-Oost Neder.. 6h 11' 07'' + 03' 31'' + 2
64 72  Straten, Xander van 17  Wilton Cycling Team De V.. 6h 11' 10'' + 03' 34'' + 2
65 22  Budenaers, Thomas 17  Davo Cycling Team 6h 11' 12'' + 03' 36'' + 3
66 71  Raats, Sven 17  Wilton Cycling Team De V.. 6h 11' 16'' + 03' 40'' + 3
67 73  Schepper, Ward de 18  ZEROgas WV De Jonge Renner 6h 11' 20'' + 03' 44'' + 4
68 82  Maas, Aleksandr 17  District Zuid-Oost Neder.. 6h 11' 20'' + 03' 44'' + 5
69 64  Verlinden, Jordi 16  WAC Team Hoboken 6h 11' 21'' + 03' 45'' + 5
70 63  Meeusen, Rik 17  WAC Team Hoboken 6h 11' 25'' + 03' 49'' + 5
71 91  Bekenov, Alexnadr 18  Kazakhstan 6h 11' 25'' + 03' 49'' + 5
72 80  Hanegraaf, Stijn 17  District Zuid-Oost Neder.. 6h 11' 26'' + 03' 50'' + 5
73 81  Vreeswijk, Noah 17  District Zuid-Oost Neder.. 6h 11' 26'' + 03' 50'' + 5
74 86  Boshoven, Arjan 17  Ridley-Hermans Tech-AA D.. 6h 11' 29'' + 03' 53'' + 7
75 23  Luiten, Niels 16  Davo Cycling Team 6h 11' 32'' + 03' 56'' + 7
76 31  Coppens, Michiel 16  Wielerclub Steeds Vooraan 6h 11' 33'' + 03' 57'' + 7
77 117  Bruun Fejfer, Soren 17  Team Cycling Elite Copen.. 6h 11' 35'' + 03' 59'' + 8
78 116  Dalton, Carl 16  Team Cycling Elite Copen.. 6h 11' 36'' + 04' 00'' + 8
79 99  Evans, Iwan 16  Wales 6h 11' 41'' + 04' 05'' + 9
80 20  Boons, Jente 17  Davo Cycling Team 6h 11' 47'' + 04' 11'' + 10
81 102  Roberts, Cian 17  Wales 6h 11' 47'' + 04' 11'' + 8
82 105  Livintsev, Anton 18  Estonia 6h 11' 50'' + 04' 14'' + 9
83 130  Andersons, Roberts 17  Latvia 6h 11' 51'' + 04' 15'' + 10
84 7  Alenteyns, Jorit 18  Sport en Steun-Leopoldsb.. 6h 11' 52'' + 04' 16'' + 8
85 3  Van Looveren, Joachim 17  Milwaukee–Alphamotorhomes 6h 11' 57'' + 04' 21'' + 10
86 111  Lee, Jardi van der 17  WV Westland Wil Vooruit 6h 11' 59'' + 04' 23'' + 10
87 119  Lond, Daniel 16  Team Cycling Elite Copen.. 6h 12' 00'' + 04' 24'' + 10
88 110  Buijs, Quinten 17  WV Westland Wil Vooruit 6h 12' 01'' + 04' 25'' + 10
89 11  Wolfs, Gert-Jan 17  Sport en Steun-Leopoldsb.. 6h 12' 04'' + 04' 28'' + 10
90 4  Vanluchene, Maxim 17  Milwaukee–Alphamotorhomes 6h 12' 06'' + 04' 30'' + 10
91 28  Boeckx, Seppe 17  Heist Cycling Team 6h 12' 06'' + 04' 30'' + 10
92 9  Simons, Rob 16  Sport en Steun-Leopoldsb.. 6h 12' 08'' + 04' 32'' + 10
93 112  Drift, Twan van der 16  WV Westland Wil Vooruit 6h 12' 14'' + 04' 38'' + 10
94 145  Gabriel, Timothé 17  Van Rysel-AG2R La Mondiale 6h 12' 19'' + 04' 43'' + 10
95 132  Dankbars, Oskars 18  Latvia 6h 12' 21'' + 04' 45'' + 11
96 131  Belohvosciks, Kristians 17  Latvia 6h 12' 29'' + 04' 53'' + 11
97 21  Vanderaerden, Wout 17  Davo Cycling Team 6h 12' 30'' + 04' 54'' + 11
98 66  Van Laer, Pieter 17  WAC Team Hoboken 6h 12' 31'' + 04' 55'' + 11
99 46  Teerlinck, Alexander 16  Avia-Rudyco-Janatrans Cy.. 6h 12' 36'' + 05' 00'' + 11
100 53  Van De Putte, Victor 17  AA-Drink Jongerenteam 6h 12' 40'' + 05' 04'' + 12
101 32  Deraedt, Victor 17  Wielerclub Steeds Vooraan 6h 12' 42'' + 05' 06'' - 21
102 39  Cas, Stijn 17  Young Cycling Talent D&a.. 6h 12' 45'' + 05' 09'' + 11
103 56  Székely, Nathan 17  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. 6h 12' 49'' + 05' 13'' + 11
104 137  Schomburg, Marten 18  Germany 6h 12' 55'' + 05' 19'' + 11
105 128  Krasts, Alekss 17  Latvia 6h 12' 55'' + 05' 19'' - 65
106 37  Vermeiren, Yenthe 18  Young Cycling Talent D&a.. 6h 12' 56'' + 05' 20'' + 10
107 126  Mcguire, Rory 16  Spokes Racing Team 6h 13' 01'' + 05' 25'' + 10
108 89  Geleijn, Tristan 17  Ridley-Hermans Tech-AA D.. 6h 13' 04'' + 05' 28'' - 14
109 141  Donaldson, Robert 17  South East Cycling Team 6h 13' 05'' + 05' 29'' + 9
110 33  Goos, Liam 17  Wielerclub Steeds Vooraan 6h 13' 08'' + 05' 32'' + 9
111 108  Vool, Toomas 18  Estonia 6h 13' 17'' + 05' 41'' + 10
112 118  Harvald, William 16  Team Cycling Elite Copen.. 6h 13' 19'' + 05' 43'' + 10
113 69  Wijfje, Rowan 17  Wilton Cycling Team De V.. 6h 13' 36'' + 06' 00'' - 46
114 38  Vandeputte, Louigi 18  Young Cycling Talent D&a.. 6h 13' 37'' + 06' 01'' + 10
115 42  De Raedt, Arne 16  Young Cycling Talent D&a.. 6h 14' 04'' + 06' 28'' + 10
116 101  James-Morris, Liam 17  Wales 6h 14' 13'' + 06' 37'' - 29
117 148  Nazon, Mattéo 18  Van Rysel-AG2R La Mondiale 6h 14' 15'' + 06' 39'' - 38
118 58  Van Roy, Tristan 17  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. 6h 14' 18'' + 06' 42'' + 5
119 113  Poel, Rick van der 17  WV Westland Wil Vooruit 6h 14' 33'' + 06' 57'' + 8
120 109  Voort, Tim van der 16  WV Westland Wil Vooruit 6h 14' 35'' + 06' 59'' + 8
121 34  Laevers, Matthijs 17  Wielerclub Steeds Vooraan 6h 14' 36'' + 07' 00'' + 8
122 44  Duym, Steffen 18  Avia-Rudyco-Janatrans Cy.. 6h 14' 45'' + 07' 09'' - 17
123 75  Arrammach, Kevin 17  ZEROgas WV De Jonge Renner 6h 14' 56'' + 07' 20'' + 8
124 115  Bluhm, Oscar 17  Team Cycling Elite Copen.. 6h 15' 02'' + 07' 26'' - 13
125 59  Maes, Juul 17  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. 6h 15' 09'' + 07' 33'' + 7
126 16  Deman, Brem 17  Van Moer Logistics Cycli.. 6h 15' 28'' + 07' 52'' - 102
127 96  Yelyubayev, Ruslan 17  Kazakhstan 6h 15' 33'' + 07' 57'' + 8
128 12  Heylen, Wout 18  Sport en Steun-Leopoldsb.. 6h 15' 36'' + 08' 00'' + 8
129 27  De Vos, Toon 16  Heist Cycling Team 6h 15' 38'' + 08' 02'' - 9
130 30  Boutayab, Ilyes 17  Heist Cycling Team 6h 15' 45'' + 08' 09'' -
131 8  Mertens, Jonas 17  Sport en Steun-Leopoldsb.. 6h 16' 13'' + 08' 37'' + 6
132 36  Snijders, Wiebe 16  Wielerclub Steeds Vooraan 6h 17' 18'' + 09' 42'' - 6
133 2  Meert, Noah 17  Milwaukee–Alphamotorhomes 6h 17' 42'' + 10' 06'' -
134 10  Stegen, Quinten 17  Sport en Steun-Leopoldsb.. 6h 18' 02'' + 10' 26'' + 6
135 98  Codd, James 17  Wales 6h 19' 31'' + 11' 55'' - 63
136 100  Davies, Bryn 17  Wales 6h 19' 45'' + 12' 09'' - 52
137 41  Mathijs, Jens 17  Young Cycling Talent D&a.. 6h 20' 04'' + 12' 28'' + 2
138 94  Zhaparuly, Bauyrzhan 16  Kazakhstan 6h 21' 28'' + 13' 52'' - 4
139 26  De Preter, Emiel 16  Heist Cycling Team 6h 21' 42'' + 14' 06'' + 2
140 40  Brits, Noah 16  Young Cycling Talent D&a.. 6h 22' 46'' + 15' 10'' + 2
141 1  Laevens, Justin 18  Milwaukee–Alphamotorhomes 6h 23' 12'' + 15' 36'' - 3
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
1 104  Karpenko, Gleb 17  Estonia 64 pts -
2 74  Veenendaal, Hidde van 18  ZEROgas WV De Jonge Renner 47 pts -17 pts -
3 144  Walker, Max 17  South East Cycling Team 42 pts -22 pts + 1
4 129  Kazis, Daniels 18  Latvia 38 pts -26 pts - 1
5 140  Gloag, Thomas 17  South East Cycling Team 33 pts -31 pts -
6 139  Teare, Tosh 17  South East Cycling Team 30 pts -34 pts -
7 25  Huybrechts, Sander 18  Heist Cycling Team 30 pts -34 pts
8 142  Rootkin-Gray, Jack 16  South East Cycling Team 26 pts -38 pts - 1
9 136  Uhlig, Henri 17  Germany 26 pts -38 pts - 1
10 135  Dressler, Luca 17  Germany 22 pts -42 pts - 1
11 143  Stockwell, Oliver 17  South East Cycling Team 21 pts -43 pts + 8
12 127  Rubenis, Pauls 18  Latvia 21 pts -43 pts
13 13  Permentier, Emano 17  Van Moer Logistics Cycli.. 18 pts -46 pts - 3
14 149  Thomas, Théo 17  Van Rysel-AG2R La Mondiale 18 pts -46 pts
15 133  Betzinger, Klaus 16  Germany 16 pts -48 pts - 4
16 66  Van Laer, Pieter 17  WAC Team Hoboken 16 pts -48 pts
17 103  Mirzojev, Artjom 17  Estonia 15 pts -49 pts - 5
18 107  Kurits, Joonas 17  Estonia 15 pts -49 pts + 8
19 97  Roberts, Owain 18  Wales 15 pts -49 pts
20 45  Huys, Branko 18  Avia-Rudyco-Janatrans Cy.. 14 pts -50 pts - 7
21 122  King, Aaron 16  Spokes Racing Team 14 pts -50 pts - 7
22 99  Evans, Iwan 16  Wales 14 pts -50 pts
23 150  Lelandais, Remi 16  Van Rysel-AG2R La Mondiale 13 pts -51 pts - 8
24 85  Rasenberg, Martijn 17  Ridley-Hermans Tech-AA D.. 11 pts -53 pts - 8
25 46  Teerlinck, Alexander 16  Avia-Rudyco-Janatrans Cy.. 11 pts -53 pts
26 54  Vandesompel, Cedric 18  AA-Drink Jongerenteam 10 pts -54 pts
27 70  Wilshaus, Serginho 17  Wilton Cycling Team De V.. 10 pts -54 pts + 2
28 141  Donaldson, Robert 17  South East Cycling Team 10 pts -54 pts - 11
29 67  Kappel, Geert van 17  Wilton Cycling Team De V.. 9 pts -55 pts - 11
30 48  Van Poppel, Sebastien 18  Avia-Rudyco-Janatrans Cy.. 7 pts -57 pts
31 19  Stevens, Daan 17  Davo Cycling Team 7 pts -57 pts - 11
32 128  Krasts, Alekss 17  Latvia 6 pts -58 pts - 11
33 75  Arrammach, Kevin 17  ZEROgas WV De Jonge Renner 6 pts -58 pts
34 47  Van Den Schoor, Mats 18  Avia-Rudyco-Janatrans Cy.. 5 pts -59 pts - 12
35 131  Belohvosciks, Kristians 17  Latvia 5 pts -59 pts - 12
36 55  Romers, Boris 16  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. 4 pts -60 pts - 12
37 130  Andersons, Roberts 17  Latvia 4 pts -60 pts - 12
38 59  Maes, Juul 17  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. 4 pts -60 pts
39 65  Avonds, Dries 18  WAC Team Hoboken 3 pts -61 pts - 12
40 72  Straten, Xander van 17  Wilton Cycling Team De V.. 3 pts -61 pts
41 61  Neffgen, Tim 17  WAC Team Hoboken 2 pts -62 pts - 13
42 110  Buijs, Quinten 17  WV Westland Wil Vooruit 2 pts -62 pts
43 76  Pavone, Gianni 18  ZEROgas WV De Jonge Renner 1 pts -63 pts - 13
44 62  Francken, Sibe 18  WAC Team Hoboken 1 pts -63 pts
45 31  Coppens, Michiel 16  Wielerclub Steeds Vooraan 1 pts -63 pts - 14
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
#  Rider Age  Team Time Difference Rank +/-
1 142  Rootkin-Gray, Jack 16  South East Cycling Team 6h 08' 06'' -
2 135  Dressler, Luca 17  Germany 6h 08' 16'' + 00' 10'' -
3 133  Betzinger, Klaus 16  Germany 6h 09' 05'' + 00' 59'' -
4 143  Stockwell, Oliver 17  South East Cycling Team 6h 09' 06'' + 01' 00'' -
5 107  Kurits, Joonas 17  Estonia 6h 09' 26'' + 01' 20'' -
6 122  King, Aaron 16  Spokes Racing Team 6h 09' 32'' + 01' 26'' -
7 138  Kullmann, Juri 17  Germany 6h 09' 49'' + 01' 43'' -
8 150  Lelandais, Remi 16  Van Rysel-AG2R La Mondiale 6h 09' 56'' + 01' 50'' -
9 134  Teutenberg, Tim 17  Germany 6h 10' 02'' + 01' 56'' -
10 49  Nys, Thibau 16  AA-Drink Jongerenteam 6h 10' 08'' + 02' 02'' + 1
11 55  Romers, Boris 16  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. 6h 10' 14'' + 02' 08'' + 1
12 61  Neffgen, Tim 17  WAC Team Hoboken 6h 10' 16'' + 02' 10'' + 1
13 77  Jochems, Jody 16  ZEROgas WV De Jonge Renner 6h 10' 17'' + 02' 11'' + 1
14 18  Reunis, Rowdy 16  Van Moer Logistics Cycli.. 6h 10' 19'' + 02' 13'' + 1
15 146  Delzangle, Alexis 17  Van Rysel-AG2R La Mondiale 6h 10' 21'' + 02' 15'' + 1
16 78  Oorschot, Robin van 16  ZEROgas WV De Jonge Renner 6h 10' 24'' + 02' 18'' + 1
17 147  Palini, Enzo 17  Van Rysel-AG2R La Mondiale 6h 10' 32'' + 02' 26'' + 1
18 51  Huybs, Ward 16  AA-Drink Jongerenteam 6h 10' 32'' + 02' 26'' + 1
19 88  Seldenthuis, Lars 16  Ridley-Hermans Tech-AA D.. 6h 10' 36'' + 02' 30'' + 1
20 125  Wood, George 17  Spokes Racing Team 6h 10' 39'' + 02' 33'' + 1
21 19  Stevens, Daan 17  Davo Cycling Team 6h 10' 40'' + 02' 34'' + 1
22 121  Mitchell, Adam 17  Spokes Racing Team 6h 10' 44'' + 02' 38'' + 1
23 83  Ellermann, Leon 16  District Zuid-Oost Neder.. 6h 10' 45'' + 02' 39'' + 1
24 68  Veenhuis, Ole 16  Wilton Cycling Team De V.. 6h 10' 55'' + 02' 49'' + 1
25 35  Vermeulen, Jeroom 16  Wielerclub Steeds Vooraan 6h 10' 58'' + 02' 52'' + 1
26 92  Noskov, Dmitriy 17  Kazakhstan 6h 10' 59'' + 02' 53'' + 1
27 84  Kriek, Vincent 16  District Zuid-Oost Neder.. 6h 11' 07'' + 03' 01'' + 1
28 72  Straten, Xander van 17  Wilton Cycling Team De V.. 6h 11' 10'' + 03' 04'' + 1
29 22  Budenaers, Thomas 17  Davo Cycling Team 6h 11' 12'' + 03' 06'' + 2
30 64  Verlinden, Jordi 16  WAC Team Hoboken 6h 11' 21'' + 03' 15'' + 2
31 80  Hanegraaf, Stijn 17  District Zuid-Oost Neder.. 6h 11' 26'' + 03' 20'' + 2
32 23  Luiten, Niels 16  Davo Cycling Team 6h 11' 32'' + 03' 26'' + 2
33 31  Coppens, Michiel 16  Wielerclub Steeds Vooraan 6h 11' 33'' + 03' 27'' + 2
34 116  Dalton, Carl 16  Team Cycling Elite Copen.. 6h 11' 36'' + 03' 30'' + 3
35 99  Evans, Iwan 16  Wales 6h 11' 41'' + 03' 35'' + 4
36 20  Boons, Jente 17  Davo Cycling Team 6h 11' 47'' + 03' 41'' + 5
37 102  Roberts, Cian 17  Wales 6h 11' 47'' + 03' 41'' + 3
38 130  Andersons, Roberts 17  Latvia 6h 11' 51'' + 03' 45'' + 4
39 119  Lond, Daniel 16  Team Cycling Elite Copen.. 6h 12' 00'' + 03' 54'' + 5
40 110  Buijs, Quinten 17  WV Westland Wil Vooruit 6h 12' 01'' + 03' 55'' + 5
41 11  Wolfs, Gert-Jan 17  Sport en Steun-Leopoldsb.. 6h 12' 04'' + 03' 58'' + 5
42 28  Boeckx, Seppe 17  Heist Cycling Team 6h 12' 06'' + 04' 00'' + 5
43 9  Simons, Rob 16  Sport en Steun-Leopoldsb.. 6h 12' 08'' + 04' 02'' + 5
44 112  Drift, Twan van der 16  WV Westland Wil Vooruit 6h 12' 14'' + 04' 08'' + 5
45 145  Gabriel, Timothé 17  Van Rysel-AG2R La Mondiale 6h 12' 19'' + 04' 13'' + 5
46 131  Belohvosciks, Kristians 17  Latvia 6h 12' 29'' + 04' 23'' + 5
47 21  Vanderaerden, Wout 17  Davo Cycling Team 6h 12' 30'' + 04' 24'' + 5
48 66  Van Laer, Pieter 17  WAC Team Hoboken 6h 12' 31'' + 04' 25'' + 5
49 46  Teerlinck, Alexander 16  Avia-Rudyco-Janatrans Cy.. 6h 12' 36'' + 04' 30'' + 5
50 53  Van De Putte, Victor 17  AA-Drink Jongerenteam 6h 12' 40'' + 04' 34'' + 6
51 126  Mcguire, Rory 16  Spokes Racing Team 6h 13' 01'' + 04' 55'' + 6
52 89  Geleijn, Tristan 17  Ridley-Hermans Tech-AA D.. 6h 13' 04'' + 04' 58'' - 9
53 141  Donaldson, Robert 17  South East Cycling Team 6h 13' 05'' + 04' 59'' + 5
54 33  Goos, Liam 17  Wielerclub Steeds Vooraan 6h 13' 08'' + 05' 02'' + 5
55 118  Harvald, William 16  Team Cycling Elite Copen.. 6h 13' 19'' + 05' 13'' + 6
56 69  Wijfje, Rowan 17  Wilton Cycling Team De V.. 6h 13' 36'' + 05' 30'' - 26
57 42  De Raedt, Arne 16  Young Cycling Talent D&a.. 6h 14' 04'' + 05' 58'' + 6
58 101  James-Morris, Liam 17  Wales 6h 14' 13'' + 06' 07'' - 20
59 58  Van Roy, Tristan 17  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. 6h 14' 18'' + 06' 12'' + 3
60 113  Poel, Rick van der 17  WV Westland Wil Vooruit 6h 14' 33'' + 06' 27'' + 5
61 109  Voort, Tim van der 16  WV Westland Wil Vooruit 6h 14' 35'' + 06' 29'' + 5
62 34  Laevers, Matthijs 17  Wielerclub Steeds Vooraan 6h 14' 36'' + 06' 30'' + 5
63 115  Bluhm, Oscar 17  Team Cycling Elite Copen.. 6h 15' 02'' + 06' 56'' - 8
64 59  Maes, Juul 17  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. 6h 15' 09'' + 07' 03'' + 5
65 16  Deman, Brem 17  Van Moer Logistics Cycli.. 6h 15' 28'' + 07' 22'' - 55
66 96  Yelyubayev, Ruslan 17  Kazakhstan 6h 15' 33'' + 07' 27'' + 6
67 27  De Vos, Toon 16  Heist Cycling Team 6h 15' 38'' + 07' 32'' - 7
68 30  Boutayab, Ilyes 17  Heist Cycling Team 6h 15' 45'' + 07' 39'' -
69 8  Mertens, Jonas 17  Sport en Steun-Leopoldsb.. 6h 16' 13'' + 08' 07'' + 4
70 36  Snijders, Wiebe 16  Wielerclub Steeds Vooraan 6h 17' 18'' + 09' 12'' - 6
71 2  Meert, Noah 17  Milwaukee–Alphamotorhomes 6h 17' 42'' + 09' 36'' - 1
72 10  Stegen, Quinten 17  Sport en Steun-Leopoldsb.. 6h 18' 02'' + 09' 56'' + 3
73 100  Davies, Bryn 17  Wales 6h 19' 45'' + 11' 39'' - 37
74 41  Mathijs, Jens 17  Young Cycling Talent D&a.. 6h 20' 04'' + 11' 58'' -
75 94  Zhaparuly, Bauyrzhan 16  Kazakhstan 6h 21' 28'' + 13' 22'' - 4
76 26  De Preter, Emiel 16  Heist Cycling Team 6h 21' 42'' + 13' 36'' -
77 40  Brits, Noah 16  Young Cycling Talent D&a.. 6h 22' 46'' + 14' 40'' -
#  Team Time Difference Rank +/-


© Wijnreder Media