Route

 24 May 2019
 Profile  Flat stage
 Start  Axel
 Finish  Axel
 Distance  102.0 km  (63.4 mi)
 Speed  38.075 km/h  (23.659 mi/h)

Classifications

 Race jerseys after stage 1
 Simmons, Quinn (USA) 2h 40' 28''
 Simmons, Quinn (USA) 20 points
 
 Sheffield, Ma.. (HTT) 2h 40' 34''
 Acrog-Pauwelssauzen-.. 8h 03' 51''

Results

Race
#  Rider Age  Team Time Bonus
1 71  Simmons, Quinn 18  United States 2h 40' 44'' - 10'' 1 1 - -
2 101  Sheffield, Magnus 17  Hot Tubes Team + 00' 00'' - 06'' 2 2 - 1
3 33  Reinderink, Pepijn 17  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. + 00' 22'' - 04'' 3 3 - 2
4 176  Bieler, Dominik 17  Switzerland + 00' 22'' 4 4 - -
5 31  Oosten, Koert van van 16  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. + 00' 22'' 5 5 - 3
6 161  Leekers, Bram 16  Merida Adelaar DT + 00' 22'' 6 6 - 4
7 62  Kooij, Olav 17  Willebrord Wil Vooruit + 00' 37'' 8 7 - -
8 113  Verzijl, Sten 18  Wieler Ploeg Groot Amste.. + 00' 37'' 7 8 - -
9 66  Wilksch, Hannes 17  Germany + 00' 37'' 9 9 - -
10 45  Vandenbulcke, Alex 17  Zannata Galloo Cycling T.. + 00' 37'' 10 10 - -
11 46  Veenendaal, Hidde van.. 18  ZEROgas WV De Jonge Renner + 00' 37'' 11 11 - -
12 3  Toumire, Hugo 17  Van Rysel-AG2R La Mondiale + 00' 37'' 12 12 - -
13 15  Gloag, Thomas 17  Ridley-Hermans Tech-AA D.. + 00' 37'' 13 13 - -
14 64  Mijnsbergen, Thomas 16  Willebrord Wil Vooruit + 00' 41'' 14 14 - 5
15 34  Maes, Juul 17  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. + 00' 55'' 15 15 - 6
16 119  Van Poppel, Sebastien 18  Avia-Rudyco-Janatrans Cy.. + 00' 55'' 16 16 - -
17 87  Meeussen, Witse 18  Callant-Dolticini + 00' 55'' 17 17 - -
18 35  De Pooter, Dries 16  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. + 00' 55'' 18 18 - 7
19 96  Ohman, Samuli 18  Finland + 00' 55'' 19 19 - -
20 90  Lauryssen, Yorben 17  Callant-Dolticini + 00' 55'' 20 20 - 8
21 55  Verbeeck, Calvin 18  Van Moer Logistics Cycli.. + 00' 55'' 21 - - -
22 18  Tjøtta, Martin 18  Norway + 00' 55'' 22 - - -
23 118  Teerlinck, Alexander 16  Avia-Rudyco-Janatrans Cy.. + 00' 55'' 23 - - 9
24 22  Foldager, Anders 17  Team Mascot Workwear + 00' 55'' 24 - - -
25 14  Newmark, Finley 17  Ridley-Hermans Tech-AA D.. + 00' 55'' 25 - - -
26 138  Hermans, Berre 17  WAC Team Hoboken + 00' 55'' 26 - - -
27 47  Hohmann, Lars 17  ZEROgas WV De Jonge Renner + 00' 55'' 27 - - -
28 142  De Weert, Robbe 18  Wielerclub Onder Ons-Par.. + 00' 55'' 28 - - -
29 73  Lamperti, Luke 16  United States + 00' 55'' 29 - - 10
30 60  Vandenborre, Mathias 18  Spiderking-Soenens U19 D.. + 00' 55'' 30 - - -
31 78  Vreeswijk, Noah 17  District Zuid-Oost Neder.. + 00' 55'' 31 - - -
32 151  Vandenheede, Jens 17  Cycling Vlaanderen + 00' 55'' 32 - - 11
33 44  Vandermeer, Quinten 18  Zannata Galloo Cycling T.. + 00' 55'' 33 - - -
34 65  Sintmaartensdijk, Roe.. 18  Willebrord Wil Vooruit + 00' 55'' 34 - - -
35 75  Scott, Jared 16  United States + 00' 55'' 35 - - 12
36 27  Coari, Edoardo 18  GB Junior Team + 00' 55'' 36 - - -
37 91  Belle, Loe van van 17  Streetjump-Forte Develop.. + 00' 55'' 37 - - 13
38 128  Straten, Xander van van 17  District Midden-Nederland + 00' 55'' 38 - - 14
39 147  Buijs, Quinten 17  WV Westland Wil Vooruit + 00' 55'' 39 - - 15
40 50  Roelen, Jaap 17  ZEROgas WV De Jonge Renner + 00' 55'' 40 - - 16
41 126  Pronk, Jens 17  District Midden-Nederland + 00' 55'' 41 - - -
42 54  Van De Wynkele, Lorenz 17  Van Moer Logistics Cycli.. + 00' 55'' 42 - - -
43 8  Donley, Shay 18  Zappi's Racing Team + 00' 55'' 43 - - -
44 6  Couzens, Tom 17  Zappi's Racing Team + 00' 55'' 44 - - -
45 110  Bosma, Tjipke 16  Forte Wielerzone Nederland + 00' 55'' 45 - - 17
46 139  Grootjans, Jeno 17  WAC Team Hoboken + 00' 55'' 46 - - -
47 25  Roer, Sebastian 16  Team Mascot Workwear + 00' 55'' 47 - - 18
48 21  Skivild, Robin 17  Team Mascot Workwear + 00' 55'' 48 - - -
49 61  Timmermans, Tristan 17  Willebrord Wil Vooruit + 00' 55'' 49 - - -
50 145  Vidst, Obie 17  Wielerclub Onder Ons-Par.. + 00' 55'' 50 - - 19
51 97  Vainio, Veeti 17  Finland + 00' 55'' 51 - - -
52 5  Thomas, Théo 17  Van Rysel-AG2R La Mondiale + 00' 55'' 52 - - -
53 129  Drost, Melvin 18  District Midden-Nederland + 00' 55'' 53 - - -
54 86  Ronhaar, Pim 17  Callant-Dolticini + 00' 55'' 54 - - -
55 135  Maclean, Logan 18  Spokes Racing Team + 00' 55'' 55 - - -
56 174  Teutenberg, Tim 16  LV NRW + 00' 55'' 56 - - 20
57 2  Huens, Axel 17  Van Rysel-AG2R La Mondiale + 00' 55'' 57 - - -
58 32  Romers, Boris 16  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. + 00' 55'' 58 - - 21
59 84  Rønhede, Thorolf 18  Team Børkop Cykler-Giant + 00' 55'' 59 - - -
60 164  Kars, Hugo 16  Merida Adelaar DT + 00' 55'' 60 - - 22
61 153  Verstappen, Tijs 17  Cycling Vlaanderen + 00' 55'' 61 - - -
62 94  Sijbrandi, Philip 17  Streetjump-Forte Develop.. + 00' 55'' 62 - - -
63 114  Seldenthuis, Lars 16  Wieler Ploeg Groot Amste.. + 00' 55'' 63 - - 23
64 154  Stevens, Daan 17  Cycling Vlaanderen + 00' 55'' 64 - - 24
65 141  Beeckman, Brent 17  Wielerclub Onder Ons-Par.. + 00' 55'' 65 - - -
66 137  Neffgen, Tim 17  WAC Team Hoboken + 00' 55'' 66 - - 25
67 116  Huys, Branko 18  Avia-Rudyco-Janatrans Cy.. + 00' 55'' 67 - - -
68 49  Pavone, Gianni 17  ZEROgas WV De Jonge Renner + 00' 55'' 68 - - -
69 115  Geleijn, Tristan 16  Wieler Ploeg Groot Amste.. + 00' 55'' 69 - - 26
70 77  Crusio, Jochem 17  District Zuid-Oost Neder.. + 00' 55'' 70 - - 27
71 57  Portsmouth, Tom 17  Spiderking-Soenens U19 D.. + 00' 55'' 71 - - -
72 24  Nielsen, Anders 17  Team Mascot Workwear + 00' 55'' 72 - - 28
73 92  Gracht, Niels van der.. 17  Streetjump-Forte Develop.. + 00' 55'' 73 - - 29
74 95  Weerdhof, Wouter van .. 16  Streetjump-Forte Develop.. + 00' 55'' 74 - - 30
75 112  Duijvesteijn, Roy 17  Wieler Ploeg Groot Amste.. + 00' 55'' 75 - - -
76 63  Kroon, Joris 17  Willebrord Wil Vooruit + 00' 55'' 76 - - -
77 58  Deckers, Angel 16  Spiderking-Soenens U19 D.. + 00' 55'' 77 - - 31
78 42  De Decker, Tijl 17  Zannata Galloo Cycling T.. + 00' 55'' 78 - - -
79 146  Keller, Joris 16  WV Westland Wil Vooruit + 00' 55'' 79 - - 32
80 56  De Tant, Romy 16  Spiderking-Soenens U19 D.. + 00' 55'' 80 - - 33
81 136  Meeusen, Rik 17  WAC Team Hoboken + 00' 55'' 81 - - -
82 7  Blain, Jamieson 17  Zappi's Racing Team + 00' 55'' 82 - - -
83 81  Hansen, Nicholas 17  Team Børkop Cykler-Giant + 00' 55'' 83 - - -
84 59  Del Grosso, Bodi 18  Spiderking-Soenens U19 D.. + 00' 55'' 84 - - -
85 79  Heij, Joppe de de 17  District Zuid-Oost Neder.. + 00' 55'' 85 - - 34
86 150  Drift, Twan van der v.. 16  WV Westland Wil Vooruit + 00' 55'' 86 - - 35
87 85  Njor, Marckus 17  Team Børkop Cykler-Giant + 00' 55'' 87 - - -
88 105  Carter, Nick 17  Hot Tubes Team + 00' 55'' 88 - - 36
89 103  Rivard, Nicolas 17  Hot Tubes Team + 00' 55'' 89 - - -
90 152  Ladang, Miguel 17  Cycling Vlaanderen + 00' 55'' 90 - - 37
91 162  Hezeman, Rick 17  Merida Adelaar DT + 00' 55'' 91 - - -
92 72  Garrison, Michael 17  United States + 00' 55'' 92 - - -
93 9  Ryan, Archie 17  Zappi's Racing Team + 00' 55'' 93 - - -
94 123  Dierking, Felix 16  LV Niedersachsen + 00' 55'' 94 - - 38
95 155  Dejaegher, Jasper 18  Cycling Vlaanderen + 00' 55'' 95 - - -
96 4  Palini, Enzo 16  Van Rysel-AG2R La Mondiale + 00' 55'' 96 - - 39
97 172  Theiler, Ole 16  LV NRW + 00' 55'' 97 - - 40
98 132  King, Aaron 16  Spokes Racing Team + 00' 55'' 98 - - 41
99 111  Dorp, Nick van van 17  Wieler Ploeg Groot Amste.. + 00' 55'' 99 - - -
100 120  Hopmans, Wouter 18  Avia-Rudyco-Janatrans Cy.. + 00' 55'' 100 - - -
101 41  Dhondt, Jarno 16  Zannata Galloo Cycling T.. + 00' 55'' 101 - - 42
102 68  Kretschy, Moritz 17  Germany + 00' 55'' 102 - - 43
103 12  Smeets, Tom 18  Ridley-Hermans Tech-AA D.. + 00' 55'' 103 - - -
104 30  Valerio, Damiano 17  GB Junior Team + 00' 55'' 104 - - 44
105 74  Riccitello, Matthew 17  United States + 00' 55'' 105 - - 45
106 157  Slokkers, Yoeri 17  District Zuid + 00' 55'' 106 - - -
107 140  Avonds, Dries 18  WAC Team Hoboken + 00' 55'' 107 - - -
108 48  Schepper, Ward de de 17  ZEROgas WV De Jonge Renner + 00' 55'' 108 - - -
109 133  Mitchell, Adam 17  Spokes Racing Team + 00' 55'' 109 - - 46
110 37  Lamberink, Steyn 17  District Oost + 00' 55'' 110 - - -
111 23  Schmidt, Emil Vinther 17  Team Mascot Workwear + 00' 55'' 111 - - -
112 107  Tigelaar, Jans 18  Forte Wielerzone Nederland + 00' 55'' 112 - - -
113 20  Sørbø, Magnus 17  Norway + 00' 55'' 113 - - 47
114 106  Lohuizen, Stijn van van 17  Forte Wielerzone Nederland + 00' 55'' 114 - - 48
115 156  Mesu, Jurgen 16  District Zuid + 00' 55'' 115 - - 49
116 124  Oberteicher, Matteo 17  LV Niedersachsen + 00' 55'' 116 - - -
117 36  Spenkelink, Ian 17  District Oost + 00' 55'' 117 - - -
118 168  Hoogendoorn, Roy 17  Zuid-Holland + 00' 55'' 118 - - -
119 121  Buck-Gramcko, Tobias 18  LV Niedersachsen + 00' 55'' 119 - - -
120 131  Dent, Alexander 17  Spokes Racing Team + 00' 55'' 120 - - -
121 127  Raats, Sven 17  District Midden-Nederland + 01' 15'' 122 - - -
122 69  Schomburg, Marten 18  Germany + 01' 18'' 123 - - -
123 83  Juul, Tobias 17  Team Børkop Cykler-Giant + 01' 21'' 124 - - 50
124 143  Squire, Ben 17  Wielerclub Onder Ons-Par.. + 01' 33'' 125 - - -
125 178  Fortis, Damien 16  Switzerland + 02' 08'' 126 - - 51
126 144  Van Olmen, Yevgeny 18  Wielerclub Onder Ons-Par.. + 02' 08'' 127 - - -
127 76  Groof, Pieter de de 17  District Zuid-Oost Neder.. + 00' 55'' 121 - - -
128 148  Lee, Jardi van der va.. 17  WV Westland Wil Vooruit + 02' 11'' 128 - - -
129 53  Sandrie, Brent 17  Van Moer Logistics Cycli.. + 02' 20'' 129 - - -
130 51  Reunis, Rowdy 16  Van Moer Logistics Cycli.. + 02' 20'' 130 - - 52
131 10  Hawkins, Angus 17  Zappi's Racing Team + 02' 20'' 131 - - -
132 171  Aymans, Alexander 18  LV NRW + 02' 23'' 132 - - -
133 117  Nonneman, Maxim 18  Avia-Rudyco-Janatrans Cy.. + 02' 23'' 133 - - -
134 89  Alvarado, Salvador 17  Callant-Dolticini + 02' 24'' 134 - - 53
135 17  Korsnes, Marcus 17  Norway + 02' 24'' 135 - - -
136 180  Klahre, Jakob 17  Switzerland + 02' 26'' 136 - - -
137 80  Bijl, Kinley 17  District Zuid-Oost Neder.. + 02' 49'' 137 - - 54
138 102  Husted, Eli 17  Hot Tubes Team + 02' 49'' 138 - - 55
139 109  Veen, Aldert van der .. 17  Forte Wielerzone Nederland + 02' 55'' 139 - - -
140 173  Eisser, Maximilian 16  LV NRW + 02' 55'' 140 - - 56
141 40  Varweg, Matthijs 18  District Oost + 02' 55'' 141 - - -
142 38  Berkelder, Sammy 18  District Oost + 03' 32'' 142 - - -
143 28  Gobbo, Lorenzo 16  GB Junior Team + 03' 56'' 143 - - 57
144 166  Poel, Rick van der va.. 17  Zuid-Holland + 03' 57'' 144 - - 58
145 88  Verburg, Luke 18  Callant-Dolticini + 05' 31'' 145 - - -
146 122  Redmann, Sven 17  LV Niedersachsen + 06' 21'' 146 - - -
147 70  Duckert, Roman 17  Germany + 07' 26'' 147 - - 59
148 11  Rasenberg, Martijn 17  Ridley-Hermans Tech-AA D.. + 07' 26'' 148 - - -
149 134  Howieson, Scott 18  Spokes Racing Team + 07' 26'' 149 - - -
150 67  Heinrich, Nicolas 17  Germany + 07' 26'' 150 - - -
151 108  Schaasberg, Daan 17  Forte Wielerzone Nederland + 09' 53'' 151 - - -
152 130  Meer, Werner van der .. 18  District Midden-Nederland + 10' 31'' 152 - - -
153 16  Vik, Ivar 17  Norway + 11' 16'' 153 - - 60
154 19  Hjornevik, Andreas 16  Norway + 11' 16'' 154 - - 61
DNF 1  Carpentier, Florian 17  Van Rysel-AG2R La Mondiale
DNF 13  Izerloo, Beau van van 16  Ridley-Hermans Tech-AA D..
DNF 26  Arioli, Federico 18  GB Junior Team
DNF 29  Portigliatti, Luca 16  GB Junior Team
DNF 52  Bertels, Lode 17  Van Moer Logistics Cycli..
DNF 82  Rost, Magnus 18  Team Børkop Cykler-Giant
DNF 93  Groot, Mark de de 17  Streetjump-Forte Develop..
DNF 98  Aalto, Jimi 16  Finland
DNF 99  Kolehmainen, Oskari 16  Finland
DNF 104  White, Harrison 17  Hot Tubes Team
DNF 125  Kahlstorf, Bosse 18  LV Niedersachsen
DNF 149  Voort, Tim van der va.. 16  WV Westland Wil Vooruit
DNF 158  Menerink, Lars 18  District Zuid
DNF 159  Dijk, Xander van van 17  District Zuid
DNF 160  Meer, Erben van van 17  District Zuid
DNF 163  Groot Koerkamp, Jur 18  Merida Adelaar DT
DNF 165  Ellermann, Leon 16  Merida Adelaar DT
DNF 167  Lagendijk, Elian 16  Zuid-Holland
DNF 169  Glas, Sjors van der v.. 16  Zuid-Holland
DNF 170  Cinjee, Noah 17  Zuid-Holland
DNF 175  Horsthemke, Erik 16  LV NRW
DNF 177  De Lisi, Nicolo 18  Switzerland
DNF 179  Heiniger, Lars 18  Switzerland
#  Team Time Sum #  Rider Age Time
1  Acrog-Pauwelssauzen-Balen BC 8h 03' 51'' 23 1
3 33  Reinderink, Pepijn 17 2h 41' 06''
5 31  Oosten, Koert van 16 2h 41' 06''
15 34  Maes, Juul 17 2h 41' 39''
2  United States 8h 04' 02'' 65 2
1 71  Simmons, Quinn 18 2h 40' 44''
29 73  Lamperti, Luke 16 2h 41' 39''
35 75  Scott, Jared 16 2h 41' 39''
3  Hot Tubes Team 8h 04' 02'' 179 3
2 101  Sheffield, Magnus 17 2h 40' 44''
88 105  Carter, Nick 17 2h 41' 39''
89 103  Rivard, Nicolas 17 2h 41' 39''
4  Merida Adelaar DT 8h 04' 24'' 157 4
6 161  Leekers, Bram 16 2h 41' 06''
60 164  Kars, Hugo 16 2h 41' 39''
91 162  Hezeman, Rick 17 2h 41' 39''
5  Willebrord Wil Vooruit 8h 04' 25'' 55
7 62  Kooij, Olav 17 2h 41' 21''
14 64  Mijnsbergen, Thomas 16 2h 41' 25''
34 65  Sintmaartensdijk, Roe.. 18 2h 41' 39''
6  ZEROgas WV De Jonge Renner 8h 04' 39'' 78 6
11 46  Veenendaal, Hidde van 18 2h 41' 21''
27 47  Hohmann, Lars 17 2h 41' 39''
40 50  Roelen, Jaap 17 2h 41' 39''
7  Zannata Galloo Cycling Team 8h 04' 39'' 121 7
10 45  Vandenbulcke, Alex 17 2h 41' 21''
33 44  Vandermeer, Quinten 18 2h 41' 39''
78 42  De Decker, Tijl 17 2h 41' 39''
8  Van Rysel-AG2R La Mondiale 8h 04' 39'' 121 8
12 3  Toumire, Hugo 17 2h 41' 21''
52 5  Thomas, Théo 17 2h 41' 39''
57 2  Huens, Axel 17 2h 41' 39''
9  Wieler Ploeg Groot Amsterdam.. 8h 04' 39'' 140 9
8 113  Verzijl, Sten 18 2h 41' 21''
63 114  Seldenthuis, Lars 16 2h 41' 39''
69 115  Geleijn, Tristan 16 2h 41' 39''
10  Ridley-Hermans Tech-AA Drink 8h 04' 39'' 141 10
13 15  Gloag, Thomas 17 2h 41' 21''
25 14  Newmark, Finley 17 2h 41' 39''
103 12  Smeets, Tom 18 2h 41' 39''
11  Callant-Dolticini 8h 04' 57'' 91 11
17 87  Meeussen, Witse 18 2h 41' 39''
20 90  Lauryssen, Yorben 17 2h 41' 39''
54 86  Ronhaar, Pim 17 2h 41' 39''
12  Avia-Rudyco-Janatrans Cyclin.. 8h 04' 57'' 106 12
16 119  Van Poppel, Sebastien 18 2h 41' 39''
23 118  Teerlinck, Alexander 16 2h 41' 39''
67 116  Huys, Branko 18 2h 41' 39''
13  Team Mascot Workwear 8h 04' 57'' 119 13
24 22  Foldager, Anders 17 2h 41' 39''
47 25  Roer, Sebastian 16 2h 41' 39''
48 21  Skivild, Robin 17 2h 41' 39''
14  District Midden-Nederland 8h 04' 57'' 132 14
38 128  Straten, Xander van 17 2h 41' 39''
41 126  Pronk, Jens 17 2h 41' 39''
53 129  Drost, Melvin 18 2h 41' 39''
15  WAC Team Hoboken 8h 04' 57'' 138 15
26 138  Hermans, Berre 17 2h 41' 39''
46 139  Grootjans, Jeno 17 2h 41' 39''
66 137  Neffgen, Tim 17 2h 41' 39''
16  Wielerclub Onder Ons-Parike .. 8h 04' 57'' 143 16
28 142  De Weert, Robbe 18 2h 41' 39''
50 145  Vidst, Obie 17 2h 41' 39''
65 141  Beeckman, Brent 17 2h 41' 39''
17  Cycling Vlaanderen 8h 04' 57'' 157 17
32 151  Vandenheede, Jens 17 2h 41' 39''
61 153  Verstappen, Tijs 17 2h 41' 39''
64 154  Stevens, Daan 17 2h 41' 39''
18  Zappi's Racing Team 8h 04' 57'' 169 18
43 8  Donley, Shay 18 2h 41' 39''
44 6  Couzens, Tom 17 2h 41' 39''
82 7  Blain, Jamieson 17 2h 41' 39''
19  Streetjump-Forte Development.. 8h 04' 57'' 172 19
37 91  Belle, Loe van 17 2h 41' 39''
62 94  Sijbrandi, Philip 17 2h 41' 39''
73 92  Gracht, Niels van der 17 2h 41' 39''
20  Spiderking-Soenens U19 Devel.. 8h 04' 57'' 178 20
30 60  Vandenborre, Mathias 18 2h 41' 39''
71 57  Portsmouth, Tom 17 2h 41' 39''
77 58  Deckers, Angel 16 2h 41' 39''
21  District Zuid-Oost Nederland 8h 04' 57'' 186 21
31 78  Vreeswijk, Noah 17 2h 41' 39''
70 77  Crusio, Jochem 17 2h 41' 39''
85 79  Heij, Joppe de 17 2h 41' 39''
22  WV Westland Wil Vooruit 8h 04' 57'' 204 22
39 147  Buijs, Quinten 17 2h 41' 39''
79 146  Keller, Joris 16 2h 41' 39''
86 150  Drift, Twan van der 16 2h 41' 39''
23  Team Børkop Cykler-Giant 8h 04' 57'' 229 23
59 84  Rønhede, Thorolf 18 2h 41' 39''
83 81  Hansen, Nicholas 17 2h 41' 39''
87 85  Njor, Marckus 17 2h 41' 39''
24  Spokes Racing Team 8h 04' 57'' 262 24
55 135  Maclean, Logan 18 2h 41' 39''
98 132  King, Aaron 16 2h 41' 39''
109 133  Mitchell, Adam 17 2h 41' 39''
25  Forte Wielerzone Nederland 8h 04' 57'' 271 25
45 110  Bosma, Tjipke 16 2h 41' 39''
112 107  Tigelaar, Jans 18 2h 41' 39''
114 106  Lohuizen, Stijn van 17 2h 41' 39''
26  LV Niedersachsen 8h 04' 57'' 329 26
94 123  Dierking, Felix 16 2h 41' 39''
116 124  Oberteicher, Matteo 17 2h 41' 39''
119 121  Buck-Gramcko, Tobias 18 2h 41' 39''
27  Germany 8h 05' 02'' 233 27
9 66  Wilksch, Hannes 17 2h 41' 21''
102 68  Kretschy, Moritz 17 2h 41' 39''
122 69  Schomburg, Marten 18 2h 42' 02''
28  Van Moer Logistics Cycling T.. 8h 06' 22'' 192 28
21 55  Verbeeck, Calvin 18 2h 41' 39''
42 54  Van De Wynkele, Lorenz 17 2h 41' 39''
129 53  Sandrie, Brent 17 2h 43' 04''
29  LV NRW 8h 06' 25'' 285 29
56 174  Teutenberg, Tim 16 2h 41' 39''
97 172  Theiler, Ole 16 2h 41' 39''
132 171  Aymans, Alexander 18 2h 43' 07''
30  Norway 8h 06' 26'' 270 30
22 18  Tjøtta, Martin 18 2h 41' 39''
113 20  Sørbø, Magnus 17 2h 41' 39''
135 17  Korsnes, Marcus 17 2h 43' 08''
31  District Oost 8h 06' 57'' 368 31
110 37  Lamberink, Steyn 17 2h 41' 39''
117 36  Spenkelink, Ian 17 2h 41' 39''
141 40  Varweg, Matthijs 18 2h 43' 39''
32  Switzerland 8h 07' 08'' 265 32
4 176  Bieler, Dominik 17 2h 41' 06''
125 178  Fortis, Damien 16 2h 42' 52''
136 180  Klahre, Jakob 17 2h 43' 10''
33  GB Junior Team 8h 07' 58'' 283 33
36 27  Coari, Edoardo 18 2h 41' 39''
104 30  Valerio, Damiano 17 2h 41' 39''
143 28  Gobbo, Lorenzo 16 2h 44' 40''
#  Rider Age  Team Time Difference Rank +/-
1 71  Simmons, Quinn 18  United States 2h 40' 28''
2 101  Sheffield, Magnus 17  Hot Tubes Team 2h 40' 34'' + 00' 06''
3 33  Reinderink, Pepijn 17  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. 2h 41' 01'' + 00' 33''
4 176  Bieler, Dominik 17  Switzerland 2h 41' 06'' + 00' 38''
5 31  Oosten, Koert van 16  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. 2h 41' 06'' + 00' 38''
6 161  Leekers, Bram 16  Merida Adelaar DT 2h 41' 06'' + 00' 38''
7 113  Verzijl, Sten 18  Wieler Ploeg Groot Amste.. 2h 41' 20'' + 00' 52''
8 62  Kooij, Olav 17  Willebrord Wil Vooruit 2h 41' 21'' + 00' 53''
9 66  Wilksch, Hannes 17  Germany 2h 41' 21'' + 00' 53''
10 45  Vandenbulcke, Alex 17  Zannata Galloo Cycling T.. 2h 41' 21'' + 00' 53''
11 46  Veenendaal, Hidde van 18  ZEROgas WV De Jonge Renner 2h 41' 21'' + 00' 53''
12 3  Toumire, Hugo 17  Van Rysel-AG2R La Mondiale 2h 41' 21'' + 00' 53''
13 15  Gloag, Thomas 17  Ridley-Hermans Tech-AA D.. 2h 41' 21'' + 00' 53''
14 64  Mijnsbergen, Thomas 16  Willebrord Wil Vooruit 2h 41' 25'' + 00' 57''
15 34  Maes, Juul 17  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. 2h 41' 39'' + 01' 11''
16 119  Van Poppel, Sebastien 18  Avia-Rudyco-Janatrans Cy.. 2h 41' 39'' + 01' 11''
17 87  Meeussen, Witse 18  Callant-Dolticini 2h 41' 39'' + 01' 11''
18 35  De Pooter, Dries 16  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. 2h 41' 39'' + 01' 11''
19 96  Ohman, Samuli 18  Finland 2h 41' 39'' + 01' 11''
20 90  Lauryssen, Yorben 17  Callant-Dolticini 2h 41' 39'' + 01' 11''
21 55  Verbeeck, Calvin 18  Van Moer Logistics Cycli.. 2h 41' 39'' + 01' 11''
22 18  Tjøtta, Martin 18  Norway 2h 41' 39'' + 01' 11''
23 118  Teerlinck, Alexander 16  Avia-Rudyco-Janatrans Cy.. 2h 41' 39'' + 01' 11''
24 22  Foldager, Anders 17  Team Mascot Workwear 2h 41' 39'' + 01' 11''
25 14  Newmark, Finley 17  Ridley-Hermans Tech-AA D.. 2h 41' 39'' + 01' 11''
26 138  Hermans, Berre 17  WAC Team Hoboken 2h 41' 39'' + 01' 11''
27 47  Hohmann, Lars 17  ZEROgas WV De Jonge Renner 2h 41' 39'' + 01' 11''
28 142  De Weert, Robbe 18  Wielerclub Onder Ons-Par.. 2h 41' 39'' + 01' 11''
29 73  Lamperti, Luke 16  United States 2h 41' 39'' + 01' 11''
30 60  Vandenborre, Mathias 18  Spiderking-Soenens U19 D.. 2h 41' 39'' + 01' 11''
31 78  Vreeswijk, Noah 17  District Zuid-Oost Neder.. 2h 41' 39'' + 01' 11''
32 151  Vandenheede, Jens 17  Cycling Vlaanderen 2h 41' 39'' + 01' 11''
33 44  Vandermeer, Quinten 18  Zannata Galloo Cycling T.. 2h 41' 39'' + 01' 11''
34 65  Sintmaartensdijk, Roel van 18  Willebrord Wil Vooruit 2h 41' 39'' + 01' 11''
35 75  Scott, Jared 16  United States 2h 41' 39'' + 01' 11''
36 27  Coari, Edoardo 18  GB Junior Team 2h 41' 39'' + 01' 11''
37 91  Belle, Loe van 17  Streetjump-Forte Develop.. 2h 41' 39'' + 01' 11''
38 128  Straten, Xander van 17  District Midden-Nederland 2h 41' 39'' + 01' 11''
39 147  Buijs, Quinten 17  WV Westland Wil Vooruit 2h 41' 39'' + 01' 11''
40 50  Roelen, Jaap 17  ZEROgas WV De Jonge Renner 2h 41' 39'' + 01' 11''
41 126  Pronk, Jens 17  District Midden-Nederland 2h 41' 39'' + 01' 11''
42 54  Van De Wynkele, Lorenz 17  Van Moer Logistics Cycli.. 2h 41' 39'' + 01' 11''
43 8  Donley, Shay 18  Zappi's Racing Team 2h 41' 39'' + 01' 11''
44 6  Couzens, Tom 17  Zappi's Racing Team 2h 41' 39'' + 01' 11''
45 110  Bosma, Tjipke 16  Forte Wielerzone Nederland 2h 41' 39'' + 01' 11''
46 139  Grootjans, Jeno 17  WAC Team Hoboken 2h 41' 39'' + 01' 11''
47 25  Roer, Sebastian 16  Team Mascot Workwear 2h 41' 39'' + 01' 11''
48 21  Skivild, Robin 17  Team Mascot Workwear 2h 41' 39'' + 01' 11''
49 61  Timmermans, Tristan 17  Willebrord Wil Vooruit 2h 41' 39'' + 01' 11''
50 145  Vidst, Obie 17  Wielerclub Onder Ons-Par.. 2h 41' 39'' + 01' 11''
51 97  Vainio, Veeti 17  Finland 2h 41' 39'' + 01' 11''
52 5  Thomas, Théo 17  Van Rysel-AG2R La Mondiale 2h 41' 39'' + 01' 11''
53 129  Drost, Melvin 18  District Midden-Nederland 2h 41' 39'' + 01' 11''
54 86  Ronhaar, Pim 17  Callant-Dolticini 2h 41' 39'' + 01' 11''
55 135  Maclean, Logan 18  Spokes Racing Team 2h 41' 39'' + 01' 11''
56 174  Teutenberg, Tim 16  LV NRW 2h 41' 39'' + 01' 11''
57 2  Huens, Axel 17  Van Rysel-AG2R La Mondiale 2h 41' 39'' + 01' 11''
58 32  Romers, Boris 16  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. 2h 41' 39'' + 01' 11''
59 84  Rønhede, Thorolf 18  Team Børkop Cykler-Giant 2h 41' 39'' + 01' 11''
60 164  Kars, Hugo 16  Merida Adelaar DT 2h 41' 39'' + 01' 11''
61 153  Verstappen, Tijs 17  Cycling Vlaanderen 2h 41' 39'' + 01' 11''
62 94  Sijbrandi, Philip 17  Streetjump-Forte Develop.. 2h 41' 39'' + 01' 11''
63 114  Seldenthuis, Lars 16  Wieler Ploeg Groot Amste.. 2h 41' 39'' + 01' 11''
64 154  Stevens, Daan 17  Cycling Vlaanderen 2h 41' 39'' + 01' 11''
65 141  Beeckman, Brent 17  Wielerclub Onder Ons-Par.. 2h 41' 39'' + 01' 11''
66 137  Neffgen, Tim 17  WAC Team Hoboken 2h 41' 39'' + 01' 11''
67 116  Huys, Branko 18  Avia-Rudyco-Janatrans Cy.. 2h 41' 39'' + 01' 11''
68 49  Pavone, Gianni 17  ZEROgas WV De Jonge Renner 2h 41' 39'' + 01' 11''
69 115  Geleijn, Tristan 16  Wieler Ploeg Groot Amste.. 2h 41' 39'' + 01' 11''
70 77  Crusio, Jochem 17  District Zuid-Oost Neder.. 2h 41' 39'' + 01' 11''
71 57  Portsmouth, Tom 17  Spiderking-Soenens U19 D.. 2h 41' 39'' + 01' 11''
72 24  Nielsen, Anders 17  Team Mascot Workwear 2h 41' 39'' + 01' 11''
73 92  Gracht, Niels van der 17  Streetjump-Forte Develop.. 2h 41' 39'' + 01' 11''
74 95  Weerdhof, Wouter van de 16  Streetjump-Forte Develop.. 2h 41' 39'' + 01' 11''
75 112  Duijvesteijn, Roy 17  Wieler Ploeg Groot Amste.. 2h 41' 39'' + 01' 11''
76 63  Kroon, Joris 17  Willebrord Wil Vooruit 2h 41' 39'' + 01' 11''
77 58  Deckers, Angel 16  Spiderking-Soenens U19 D.. 2h 41' 39'' + 01' 11''
78 42  De Decker, Tijl 17  Zannata Galloo Cycling T.. 2h 41' 39'' + 01' 11''
79 146  Keller, Joris 16  WV Westland Wil Vooruit 2h 41' 39'' + 01' 11''
80 56  De Tant, Romy 16  Spiderking-Soenens U19 D.. 2h 41' 39'' + 01' 11''
81 136  Meeusen, Rik 17  WAC Team Hoboken 2h 41' 39'' + 01' 11''
82 7  Blain, Jamieson 17  Zappi's Racing Team 2h 41' 39'' + 01' 11''
83 81  Hansen, Nicholas 17  Team Børkop Cykler-Giant 2h 41' 39'' + 01' 11''
84 59  Del Grosso, Bodi 18  Spiderking-Soenens U19 D.. 2h 41' 39'' + 01' 11''
85 79  Heij, Joppe de 17  District Zuid-Oost Neder.. 2h 41' 39'' + 01' 11''
86 150  Drift, Twan van der 16  WV Westland Wil Vooruit 2h 41' 39'' + 01' 11''
87 85  Njor, Marckus 17  Team Børkop Cykler-Giant 2h 41' 39'' + 01' 11''
88 105  Carter, Nick 17  Hot Tubes Team 2h 41' 39'' + 01' 11''
89 103  Rivard, Nicolas 17  Hot Tubes Team 2h 41' 39'' + 01' 11''
90 152  Ladang, Miguel 17  Cycling Vlaanderen 2h 41' 39'' + 01' 11''
91 162  Hezeman, Rick 17  Merida Adelaar DT 2h 41' 39'' + 01' 11''
92 72  Garrison, Michael 17  United States 2h 41' 39'' + 01' 11''
93 9  Ryan, Archie 17  Zappi's Racing Team 2h 41' 39'' + 01' 11''
94 123  Dierking, Felix 16  LV Niedersachsen 2h 41' 39'' + 01' 11''
95 155  Dejaegher, Jasper 18  Cycling Vlaanderen 2h 41' 39'' + 01' 11''
96 4  Palini, Enzo 16  Van Rysel-AG2R La Mondiale 2h 41' 39'' + 01' 11''
97 172  Theiler, Ole 16  LV NRW 2h 41' 39'' + 01' 11''
98 132  King, Aaron 16  Spokes Racing Team 2h 41' 39'' + 01' 11''
99 111  Dorp, Nick van 17  Wieler Ploeg Groot Amste.. 2h 41' 39'' + 01' 11''
100 120  Hopmans, Wouter 18  Avia-Rudyco-Janatrans Cy.. 2h 41' 39'' + 01' 11''
101 41  Dhondt, Jarno 16  Zannata Galloo Cycling T.. 2h 41' 39'' + 01' 11''
102 68  Kretschy, Moritz 17  Germany 2h 41' 39'' + 01' 11''
103 12  Smeets, Tom 18  Ridley-Hermans Tech-AA D.. 2h 41' 39'' + 01' 11''
104 30  Valerio, Damiano 17  GB Junior Team 2h 41' 39'' + 01' 11''
105 74  Riccitello, Matthew 17  United States 2h 41' 39'' + 01' 11''
106 157  Slokkers, Yoeri 17  District Zuid 2h 41' 39'' + 01' 11''
107 140  Avonds, Dries 18  WAC Team Hoboken 2h 41' 39'' + 01' 11''
108 48  Schepper, Ward de 17  ZEROgas WV De Jonge Renner 2h 41' 39'' + 01' 11''
109 133  Mitchell, Adam 17  Spokes Racing Team 2h 41' 39'' + 01' 11''
110 37  Lamberink, Steyn 17  District Oost 2h 41' 39'' + 01' 11''
111 23  Schmidt, Emil Vinther 17  Team Mascot Workwear 2h 41' 39'' + 01' 11''
112 107  Tigelaar, Jans 18  Forte Wielerzone Nederland 2h 41' 39'' + 01' 11''
113 20  Sørbø, Magnus 17  Norway 2h 41' 39'' + 01' 11''
114 106  Lohuizen, Stijn van 17  Forte Wielerzone Nederland 2h 41' 39'' + 01' 11''
115 156  Mesu, Jurgen 16  District Zuid 2h 41' 39'' + 01' 11''
116 124  Oberteicher, Matteo 17  LV Niedersachsen 2h 41' 39'' + 01' 11''
117 36  Spenkelink, Ian 17  District Oost 2h 41' 39'' + 01' 11''
118 168  Hoogendoorn, Roy 17  Zuid-Holland 2h 41' 39'' + 01' 11''
119 121  Buck-Gramcko, Tobias 18  LV Niedersachsen 2h 41' 39'' + 01' 11''
120 131  Dent, Alexander 17  Spokes Racing Team 2h 41' 39'' + 01' 11''
121 76  Groof, Pieter de 17  District Zuid-Oost Neder.. 2h 41' 39'' + 01' 11''
122 127  Raats, Sven 17  District Midden-Nederland 2h 41' 59'' + 01' 31''
123 69  Schomburg, Marten 18  Germany 2h 42' 02'' + 01' 34''
124 83  Juul, Tobias 17  Team Børkop Cykler-Giant 2h 42' 05'' + 01' 37''
125 143  Squire, Ben 17  Wielerclub Onder Ons-Par.. 2h 42' 17'' + 01' 49''
126 178  Fortis, Damien 16  Switzerland 2h 42' 52'' + 02' 24''
127 144  Van Olmen, Yevgeny 18  Wielerclub Onder Ons-Par.. 2h 42' 52'' + 02' 24''
128 148  Lee, Jardi van der 17  WV Westland Wil Vooruit 2h 42' 55'' + 02' 27''
129 53  Sandrie, Brent 17  Van Moer Logistics Cycli.. 2h 43' 04'' + 02' 36''
130 51  Reunis, Rowdy 16  Van Moer Logistics Cycli.. 2h 43' 04'' + 02' 36''
131 10  Hawkins, Angus 17  Zappi's Racing Team 2h 43' 04'' + 02' 36''
132 171  Aymans, Alexander 18  LV NRW 2h 43' 07'' + 02' 39''
133 117  Nonneman, Maxim 18  Avia-Rudyco-Janatrans Cy.. 2h 43' 07'' + 02' 39''
134 89  Alvarado, Salvador 17  Callant-Dolticini 2h 43' 08'' + 02' 40''
135 17  Korsnes, Marcus 17  Norway 2h 43' 08'' + 02' 40''
136 180  Klahre, Jakob 17  Switzerland 2h 43' 10'' + 02' 42''
137 80  Bijl, Kinley 17  District Zuid-Oost Neder.. 2h 43' 33'' + 03' 05''
138 102  Husted, Eli 17  Hot Tubes Team 2h 43' 33'' + 03' 05''
139 109  Veen, Aldert van der 17  Forte Wielerzone Nederland 2h 43' 39'' + 03' 11''
140 173  Eisser, Maximilian 16  LV NRW 2h 43' 39'' + 03' 11''
141 40  Varweg, Matthijs 18  District Oost 2h 43' 39'' + 03' 11''
142 38  Berkelder, Sammy 18  District Oost 2h 44' 16'' + 03' 48''
143 28  Gobbo, Lorenzo 16  GB Junior Team 2h 44' 40'' + 04' 12''
144 166  Poel, Rick van der 17  Zuid-Holland 2h 44' 41'' + 04' 13''
145 88  Verburg, Luke 18  Callant-Dolticini 2h 46' 15'' + 05' 47''
146 122  Redmann, Sven 17  LV Niedersachsen 2h 47' 05'' + 06' 37''
147 70  Duckert, Roman 17  Germany 2h 48' 10'' + 07' 42''
148 11  Rasenberg, Martijn 17  Ridley-Hermans Tech-AA D.. 2h 48' 10'' + 07' 42''
149 134  Howieson, Scott 18  Spokes Racing Team 2h 48' 10'' + 07' 42''
150 67  Heinrich, Nicolas 17  Germany 2h 48' 10'' + 07' 42''
151 108  Schaasberg, Daan 17  Forte Wielerzone Nederland 2h 50' 37'' + 10' 09''
152 130  Meer, Werner van der 18  District Midden-Nederland 2h 51' 15'' + 10' 47''
153 16  Vik, Ivar 17  Norway 2h 52' 00'' + 11' 32''
154 19  Hjornevik, Andreas 16  Norway 2h 52' 00'' + 11' 32''
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
1 71  Simmons, Quinn 18  United States 20 pts
2 101  Sheffield, Magnus 17  Hot Tubes Team 19 pts -1 pts
3 33  Reinderink, Pepijn 17  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. 18 pts -2 pts
4 176  Bieler, Dominik 17  Switzerland 17 pts -3 pts
5 31  Oosten, Koert van 16  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. 16 pts -4 pts
6 161  Leekers, Bram 16  Merida Adelaar DT 15 pts -5 pts
7 62  Kooij, Olav 17  Willebrord Wil Vooruit 14 pts -6 pts
8 113  Verzijl, Sten 18  Wieler Ploeg Groot Amste.. 13 pts -7 pts
9 66  Wilksch, Hannes 17  Germany 12 pts -8 pts
10 45  Vandenbulcke, Alex 17  Zannata Galloo Cycling T.. 11 pts -9 pts
11 46  Veenendaal, Hidde van 18  ZEROgas WV De Jonge Renner 10 pts -10 pts
12 3  Toumire, Hugo 17  Van Rysel-AG2R La Mondiale 9 pts -11 pts
13 15  Gloag, Thomas 17  Ridley-Hermans Tech-AA D.. 8 pts -12 pts
14 64  Mijnsbergen, Thomas 16  Willebrord Wil Vooruit 7 pts -13 pts
15 34  Maes, Juul 17  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. 6 pts -14 pts
16 119  Van Poppel, Sebastien 18  Avia-Rudyco-Janatrans Cy.. 5 pts -15 pts
17 87  Meeussen, Witse 18  Callant-Dolticini 4 pts -16 pts
18 35  De Pooter, Dries 16  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. 3 pts -17 pts
19 96  Ohman, Samuli 18  Finland 2 pts -18 pts
20 90  Lauryssen, Yorben 17  Callant-Dolticini 1 pts -19 pts
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
#  Rider Age  Team Time Difference Rank +/-
1 101  Sheffield, Magnus 17  Hot Tubes Team 2h 40' 34''
2 33  Reinderink, Pepijn 17  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. 2h 41' 01'' + 00' 27''
3 31  Oosten, Koert van 16  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. 2h 41' 06'' + 00' 32''
4 161  Leekers, Bram 16  Merida Adelaar DT 2h 41' 06'' + 00' 32''
5 64  Mijnsbergen, Thomas 16  Willebrord Wil Vooruit 2h 41' 25'' + 00' 51''
6 34  Maes, Juul 17  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. 2h 41' 39'' + 01' 05''
7 35  De Pooter, Dries 16  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. 2h 41' 39'' + 01' 05''
8 90  Lauryssen, Yorben 17  Callant-Dolticini 2h 41' 39'' + 01' 05''
9 118  Teerlinck, Alexander 16  Avia-Rudyco-Janatrans Cy.. 2h 41' 39'' + 01' 05''
10 73  Lamperti, Luke 16  United States 2h 41' 39'' + 01' 05''
11 151  Vandenheede, Jens 17  Cycling Vlaanderen 2h 41' 39'' + 01' 05''
12 75  Scott, Jared 16  United States 2h 41' 39'' + 01' 05''
13 91  Belle, Loe van 17  Streetjump-Forte Develop.. 2h 41' 39'' + 01' 05''
14 128  Straten, Xander van 17  District Midden-Nederland 2h 41' 39'' + 01' 05''
15 147  Buijs, Quinten 17  WV Westland Wil Vooruit 2h 41' 39'' + 01' 05''
16 50  Roelen, Jaap 17  ZEROgas WV De Jonge Renner 2h 41' 39'' + 01' 05''
17 110  Bosma, Tjipke 16  Forte Wielerzone Nederland 2h 41' 39'' + 01' 05''
18 25  Roer, Sebastian 16  Team Mascot Workwear 2h 41' 39'' + 01' 05''
19 145  Vidst, Obie 17  Wielerclub Onder Ons-Par.. 2h 41' 39'' + 01' 05''
20 174  Teutenberg, Tim 16  LV NRW 2h 41' 39'' + 01' 05''
21 32  Romers, Boris 16  Acrog-Pauwelssauzen-Bale.. 2h 41' 39'' + 01' 05''
22 164  Kars, Hugo 16  Merida Adelaar DT 2h 41' 39'' + 01' 05''
23 114  Seldenthuis, Lars 16  Wieler Ploeg Groot Amste.. 2h 41' 39'' + 01' 05''
24 154  Stevens, Daan 17  Cycling Vlaanderen 2h 41' 39'' + 01' 05''
25 137  Neffgen, Tim 17  WAC Team Hoboken 2h 41' 39'' + 01' 05''
26 115  Geleijn, Tristan 16  Wieler Ploeg Groot Amste.. 2h 41' 39'' + 01' 05''
27 77  Crusio, Jochem 17  District Zuid-Oost Neder.. 2h 41' 39'' + 01' 05''
28 24  Nielsen, Anders 17  Team Mascot Workwear 2h 41' 39'' + 01' 05''
29 92  Gracht, Niels van der 17  Streetjump-Forte Develop.. 2h 41' 39'' + 01' 05''
30 95  Weerdhof, Wouter van de 16  Streetjump-Forte Develop.. 2h 41' 39'' + 01' 05''
31 58  Deckers, Angel 16  Spiderking-Soenens U19 D.. 2h 41' 39'' + 01' 05''
32 146  Keller, Joris 16  WV Westland Wil Vooruit 2h 41' 39'' + 01' 05''
33 56  De Tant, Romy 16  Spiderking-Soenens U19 D.. 2h 41' 39'' + 01' 05''
34 79  Heij, Joppe de 17  District Zuid-Oost Neder.. 2h 41' 39'' + 01' 05''
35 150  Drift, Twan van der 16  WV Westland Wil Vooruit 2h 41' 39'' + 01' 05''
36 105  Carter, Nick 17  Hot Tubes Team 2h 41' 39'' + 01' 05''
37 152  Ladang, Miguel 17  Cycling Vlaanderen 2h 41' 39'' + 01' 05''
38 123  Dierking, Felix 16  LV Niedersachsen 2h 41' 39'' + 01' 05''
39 4  Palini, Enzo 16  Van Rysel-AG2R La Mondiale 2h 41' 39'' + 01' 05''
40 172  Theiler, Ole 16  LV NRW 2h 41' 39'' + 01' 05''
41 132  King, Aaron 16  Spokes Racing Team 2h 41' 39'' + 01' 05''
42 41  Dhondt, Jarno 16  Zannata Galloo Cycling T.. 2h 41' 39'' + 01' 05''
43 68  Kretschy, Moritz 17  Germany 2h 41' 39'' + 01' 05''
44 30  Valerio, Damiano 17  GB Junior Team 2h 41' 39'' + 01' 05''
45 74  Riccitello, Matthew 17  United States 2h 41' 39'' + 01' 05''
46 133  Mitchell, Adam 17  Spokes Racing Team 2h 41' 39'' + 01' 05''
47 20  Sørbø, Magnus 17  Norway 2h 41' 39'' + 01' 05''
48 106  Lohuizen, Stijn van 17  Forte Wielerzone Nederland 2h 41' 39'' + 01' 05''
49 156  Mesu, Jurgen 16  District Zuid 2h 41' 39'' + 01' 05''
50 83  Juul, Tobias 17  Team Børkop Cykler-Giant 2h 42' 05'' + 01' 31''
51 178  Fortis, Damien 16  Switzerland 2h 42' 52'' + 02' 18''
52 51  Reunis, Rowdy 16  Van Moer Logistics Cycli.. 2h 43' 04'' + 02' 30''
53 89  Alvarado, Salvador 17  Callant-Dolticini 2h 43' 08'' + 02' 34''
54 80  Bijl, Kinley 17  District Zuid-Oost Neder.. 2h 43' 33'' + 02' 59''
55 102  Husted, Eli 17  Hot Tubes Team 2h 43' 33'' + 02' 59''
56 173  Eisser, Maximilian 16  LV NRW 2h 43' 39'' + 03' 05''
57 28  Gobbo, Lorenzo 16  GB Junior Team 2h 44' 40'' + 04' 06''
58 166  Poel, Rick van der 17  Zuid-Holland 2h 44' 41'' + 04' 07''
59 70  Duckert, Roman 17  Germany 2h 48' 10'' + 07' 36''
60 16  Vik, Ivar 17  Norway 2h 52' 00'' + 11' 26''
61 19  Hjornevik, Andreas 16  Norway 2h 52' 00'' + 11' 26''
#  Team Time Difference Rank +/-
1  Acrog-Pauwelssauzen-Balen BC 8h 03' 51''
2  United States 8h 04' 02'' + 00' 11''
3  Hot Tubes Team 8h 04' 02'' + 00' 11''
4  Merida Adelaar DT 8h 04' 24'' + 00' 33''
5  WV Westland Wil Vooruit 8h 04' 57'' + 01' 06''
6  ZEROgas WV De Jonge Renner 8h 04' 39'' + 00' 48''
7  Zannata Galloo Cycling Team 8h 04' 39'' + 00' 48''
8  Van Rysel-AG2R La Mondiale 8h 04' 39'' + 00' 48''
9  Wieler Ploeg Groot Amsterdam Junioren 8h 04' 39'' + 00' 48''
10  Ridley-Hermans Tech-AA Drink 8h 04' 39'' + 00' 48''
11  Callant-Dolticini 8h 04' 57'' + 01' 06''
12  Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team 8h 04' 57'' + 01' 06''
13  Team Mascot Workwear 8h 04' 57'' + 01' 06''
14  District Midden-Nederland 8h 04' 57'' + 01' 06''
15  WAC Team Hoboken 8h 04' 57'' + 01' 06''
16  Wielerclub Onder Ons-Parike VZW 8h 04' 57'' + 01' 06''
17  Cycling Vlaanderen 8h 04' 57'' + 01' 06''
18  Zappi's Racing Team 8h 04' 57'' + 01' 06''
19  Streetjump-Forte Development Team 8h 04' 57'' + 01' 06''
20  Spiderking-Soenens U19 Development Team 8h 04' 57'' + 01' 06''
21  District Zuid-Oost Nederland 8h 04' 57'' + 01' 06''
22  WV Westland Wil Vooruit 8h 04' 57'' + 01' 06''
23  Team Børkop Cykler-Giant 8h 04' 57'' + 01' 06''
24  Spokes Racing Team 8h 04' 57'' + 01' 06''
25  Forte Wielerzone Nederland 8h 04' 57'' + 01' 06''
26  LV Niedersachsen 8h 04' 57'' + 01' 06''
27  Germany 8h 05' 02'' + 01' 11''
28  Van Moer Logistics Cycling Team 8h 06' 22'' + 02' 31''
29  LV NRW 8h 06' 25'' + 02' 34''
30  Norway 8h 06' 26'' + 02' 35''
31  District Oost 8h 06' 57'' + 03' 06''
32  Switzerland 8h 07' 08'' + 03' 17''
33  GB Junior Team 8h 07' 58'' + 04' 07''


© Wijnreder Media