Saint-François - Deshaies (144.5 km)

Route

 24 October 2021
 Profile  Flat stage
 Start  Saint-François
 Finish  Deshaies
 Distance  144.5 km  (89.8 mi)
 Speed  42.497 km/h  (26.406 mi/h)

Classifications

 Race jerseys after stage 3
 Guichard, Mic.. (TPI) 7h 06' 21''
 
 
 
 

Results

Race
#  Rider Age  Team Time Bonus
1 23  Guichard, Mickaël 28  Team Pro Immo Nicolas Roux 3h 24' 01'' 1 - - -
2 143  Leclainche, Gwen 21  CC Etupes + 01' 11'' 2 - - -
3 21  Bennett, Stéfan 29  Team Pro Immo Nicolas Roux + 01' 31'' 3 - - -
4 4  Hellmann, Julian 30  Team Embrace The World C.. + 02' 48'' 4 - - -
5 62  Bonnet, Thomas 23  Vendée U + 03' 07'' 5 - - -
6 142  Braz-Afonso, Clement 21  CC Etupes + 03' 15'' 6 - - -
7 14  Mora, Luis 26  UV de Marie - Galante + 03' 46'' 7 - - -
8 44  Prades, Benjami 37  Inteja Imca - Ridea DCT + 04' 04'' 8 - - -
9 102  Tybor, Patrik 34  Dukla Banská Bystrica + 04' 18'' 9 - - -
10 85  Alajmi, Abdulhadi 26  Kuwait Pro Cycling Team + 04' 25'' 12 - - -
11 53  Sanchez, Edwin 26  Team Cama CCD + 04' 27'' 10 - - -
12 194  Alarcón, José 33  US Lamentin + 05' 01'' 11 - - -
13 146  Pierre, Eliott 20  CC Etupes + 06' 26'' 14 - - -
14 141  Zingle, Axel 22  CC Etupes + 06' 43'' 13 - - -
15 46  Hopkins, Kaden 21  Inteja Imca - Ridea DCT + 07' 02'' 15 - - -
16 64  Vadic, Baptiste 19  Vendée U + 07' 11'' 17 - - -
17 1  Homrighausen, Heiko 24  Team Embrace The World C.. + 07' 12'' 30 - - -
18 55  Pellegrin, Mathieu 26  Team Cama CCD + 07' 27'' 16 - - -
19 24  Jolibert, Clément 26  Team Pro Immo Nicolas Roux + 07' 33'' 18 - - -
20 31  Gene, Meving 23  CSCA Proprete 2000 + 07' 42'' 19 - - -
21 25  Pol, Gaëtan 24  Team Pro Immo Nicolas Roux + 07' 51'' 20 - - -
22 34  Cailleau, Taïno 19  CSCA Proprete 2000 + 08' 06'' 21 - - -
23 192  Boyeau, Fendley 28  US Lamentin + 08' 36'' 35 - - -
24 94  Fuentes, Yorman 28  ASC Karak + 08' 50'' 23 - - -
25 15  Rivas, Angel 27  UV de Marie - Galante + 08' 50'' 22 - - -
26 165  Urcel, Damien 24  Entente Team USCG + 09' 02'' 24 - - -
27 81  Jobber, James 27  Kuwait Pro Cycling Team + 09' 10'' 25 - - -
28 115  Matheau, Joan 21  Excelsior + 09' 18'' 27 - - -
29 63  Corvaisier, Antonin 20  Vendée U + 09' 50'' 26 - - -
30 185  Deloumeaux, Jérémy 22  Jeunesse Cycliste des Ab.. + 10' 12'' 31 - - -
31 71  Clavier, Kendric 22  Karukera Assainissement .. + 10' 18'' 29 - - -
32 86  Tzortzakis, Polychronis 32  Kuwait Pro Cycling Team + 10' 34'' 28 - - -
33 61  Boniface, Lucas 21  Vendée U + 10' 51'' 32 - - -
34 42  Polanco, Steven 21  Inteja Imca - Ridea DCT + 10' 53'' 33 - - -
35 164  Urcel, Adrien 21  Entente Team USCG + 11' 15'' 34 - - -
36 96  Rivera, Ever 29  ASC Karak + 12' 17'' 37 - - -
37 51  Carène, Boris 35  Team Cama CCD + 12' 24'' 36 - - -
38 111  Blondin, Grégory 30  Excelsior + 12' 40'' 39 - - -
39 134  Vanony, Tony 19  UV du Nord + 13' 00'' 40 - - -
40 161  Agricole, Yannis 19  Entente Team USCG + 13' 21'' 78 - - -
41 113  Lachages, Alexandre 23  Excelsior + 13' 31'' 38 - - -
42 203  Gobin, Johan 42  Selection Martinique + 13' 53'' 44 - - -
43 103  Rovder, Pavol 20  Dukla Banská Bystrica + 13' 56'' 42 - - -
44 45  Bonilla, Daniel 28  Inteja Imca - Ridea DCT + 13' 56'' 41 - - -
45 32  Geran, Ronald 24  CSCA Proprete 2000 + 14' 25'' 45 - - -
46 75  Lutin, Larry 28  Karukera Assainissement .. + 14' 25'' 43 - - -
47 133  Relmy, Widjy 27  UV du Nord + 15' 41'' 46 - - -
48 163  Largitte, Jeiël 22  Entente Team USCG + 16' 32'' 80 - - -
49 114  Matarese, Mathieu 30  Excelsior + 16' 45'' 48 - - -
50 152  Bousquet, Pascal 44  Team Ghi Gwada + 16' 45'' 50 - - -
51 83  Wais, Ahmad 30  Kuwait Pro Cycling Team + 16' 54'' 49 - - -
52 22  Lauk, Karl Patrick 24  Team Pro Immo Nicolas Roux + 16' 59'' 47 - - -
53 26  Tourde, Victor 21  Team Pro Immo Nicolas Roux + 16' 59'' 53 - - -
54 112  Clerge, Odvelt 21  Excelsior + 16' 59'' 52 - - -
55 193  Lautone, Raphael 19  US Lamentin + 17' 10'' 51 - - -
56 175  Suares, Gilles 26  USR Velo + 17' 29'' 55 - - -
57 3  Peschges, Marcel 25  Team Embrace The World C.. + 17' 36'' 72 - - -
58 205  Brasseur, Guillaume 31  Selection Martinique + 17' 36'' 54 - - -
59 184  Gregorio, Joaquin 39  Jeunesse Cycliste des Ab.. + 17' 45'' 75 - - -
60 6  Schermann, Peter 33  Team Embrace The World C.. + 17' 50'' 81 - - -
61 54  Karioua, Kévin 30  Team Cama CCD + 17' 56'' 62 - - -
62 72  Jean-Jacques, Kenny 29  Karukera Assainissement .. + 18' 06'' 60 - - -
63 195  Laversanne, Damien 34  US Lamentin + 18' 18'' 57 - - -
64 162  Blondin, Audric 28  Entente Team USCG + 18' 21'' 66 - - -
65 66  Marcerou, Nicola 19  Vendée U + 18' 23'' 59 - - -
66 82  Tigrine, Mehdi 34  Kuwait Pro Cycling Team + 18' 23'' 82 - - -
67 65  Menant, Théo 23  Vendée U + 18' 23'' 58 - - -
68 13  Chevalier, Damien 33  UV de Marie - Galante + 18' 23'' 63 - - -
69 144  Richard, Maxime 21  CC Etupes + 18' 23'' 65 - - -
70 105  Foltán, Adam 21  Dukla Banská Bystrica + 18' 23'' 56 - - -
71 132  Pelou, Joris 18  UV du Nord + 18' 37'' 67 - - -
72 52  Pierrat, Julien 30  Team Cama CCD + 18' 45'' 64 - - -
73 56  Laffite, Florent 32  Team Cama CCD + 18' 45'' 68 - - -
74 174  Kondi, Jean-Philippe 31  USR Velo + 18' 57'' 83 - - -
75 101  Kubiš, Lukáš 21  Dukla Banská Bystrica + 19' 19'' 61 - - -
76 84  Clements, Matthew 24  Kuwait Pro Cycling Team + 19' 26'' 70 - - -
77 202  Alger, Kylian 21  Selection Martinique + 19' 30'' 69 - - -
78 204  Labejof, Jordan 26  Selection Martinique + 19' 30'' 84 - - -
79 2  Beyer, Sebastian 28  Team Embrace The World C.. + 19' 42'' 71 - - -
80 43  Marte, Jesus 19  Inteja Imca - Ridea DCT + 20' 39'' 79 - - -
81 182  Bordee, Gaël 24  Jeunesse Cycliste des Ab.. + 21' 04'' 85 - - -
82 106  Lohinský, Filip 19  Dukla Banská Bystrica + 21' 06'' 73 - - -
83 151  Duro, Kevin 28  Team Ghi Gwada + 22' 24'' 74 - - -
84 92  Dartron, Johan 34  ASC Karak + 25' 58'' 88 - - -
85 145  Seddiki, Johan 19  CC Etupes + 26' 40'' 89 - - -
86 11  Chaupard, Olivier 28  UV de Marie - Galante + 27' 31'' 77 - - -
87 116  Rabinaud, Alexandre 21  Excelsior + 27' 40'' 90 - - -
88 201  Stanislas, Mickaël 27  Selection Martinique + 28' 00'' 76 - - -
89 41  Nuñez, Adrián 30  Inteja Imca - Ridea DCT + 28' 10'' 86 - - -
90 176  Georges, Jeanlou 30  USR Velo + 28' 29'' 87 - - -
91 12  Eglela, Wildrick 25  UV de Marie - Galante + 34' 11'' 91 - - -
OTL 16  Ruffe, Grégory 31  UV de Marie - Galante
DNF 76  Nemorin, Neddhym 24  Karukera Assainissement ..
DNF 93  Ramsahai, Omer 48  ASC Karak
DNF 166  Valluet, Hendrick 19  Entente Team USCG
#  Team Time Sum #  Rider Age Time
1  Team Pro Immo Nicolas Roux 10h 21' 07'' 23
1 23  Guichard, Mickaël 28 3h 24' 01''
3 21  Bennett, Stéfan 29 3h 25' 32''
19 24  Jolibert, Clément 26 3h 31' 34''
2  CC Etupes 10h 22' 55'' 21
2 143  Leclainche, Gwen 21 3h 25' 12''
6 142  Braz-Afonso, Clement 21 3h 27' 16''
13 146  Pierre, Eliott 20 3h 30' 27''
3  Vendée U 10h 32' 11'' 50
5 62  Bonnet, Thomas 23 3h 27' 08''
16 64  Vadic, Baptiste 19 3h 31' 12''
29 63  Corvaisier, Antonin 20 3h 33' 51''
4  Inteja Imca - Ridea DCT 10h 34' 02'' 57
8 44  Prades, Benjami 37 3h 28' 05''
15 46  Hopkins, Kaden 21 3h 31' 03''
34 42  Polanco, Steven 21 3h 34' 54''
5  Kuwait Pro Cycling Team 10h 36' 12'' 69
10 85  Alajmi, Abdulhadi 26 3h 28' 26''
27 81  Jobber, James 27 3h 33' 11''
32 86  Tzortzakis, Polychronis 32 3h 34' 35''
6  Team Cama CCD 10h 36' 21'' 66
11 53  Sanchez, Edwin 26 3h 28' 28''
18 55  Pellegrin, Mathieu 26 3h 31' 28''
37 51  Carène, Boris 35 3h 36' 25''
7  Team Embrace The World Cycling 10h 39' 39'' 78
4 4  Hellmann, Julian 30 3h 26' 49''
17 1  Homrighausen, Heiko 24 3h 31' 13''
57 3  Peschges, Marcel 25 3h 41' 37''
8  CSCA Proprete 2000 10h 42' 16'' 87
20 31  Gene, Meving 23 3h 31' 43''
22 34  Cailleau, Taïno 19 3h 32' 07''
45 32  Geran, Ronald 24 3h 38' 26''
9  US Lamentin 10h 42' 50'' 90
12 194  Alarcón, José 33 3h 29' 02''
23 192  Boyeau, Fendley 28 3h 32' 37''
55 193  Lautone, Raphael 19 3h 41' 11''
10  UV de Marie - Galante 10h 43' 02'' 100
7 14  Mora, Luis 26 3h 27' 47''
25 15  Rivas, Angel 27 3h 32' 51''
68 13  Chevalier, Damien 33 3h 42' 24''
11  Entente Team USCG 10h 45' 41'' 101
26 165  Urcel, Damien 24 3h 33' 03''
35 164  Urcel, Adrien 21 3h 35' 16''
40 161  Agricole, Yannis 19 3h 37' 22''
12  Excelsior 10h 47' 32'' 107
28 115  Matheau, Joan 21 3h 33' 19''
38 111  Blondin, Grégory 30 3h 36' 41''
41 113  Lachages, Alexandre 23 3h 37' 32''
13  Dukla Banská Bystrica 10h 48' 40'' 122
9 102  Tybor, Patrik 34 3h 28' 19''
43 103  Rovder, Pavol 20 3h 37' 57''
70 105  Foltán, Adam 21 3h 42' 24''
14  Karukera Assainissement PDL 10h 54' 52'' 139
31 71  Clavier, Kendric 22 3h 34' 19''
46 75  Lutin, Larry 28 3h 38' 26''
62 72  Jean-Jacques, Kenny 29 3h 42' 07''
15  ASC Karak 10h 59' 08'' 144
24 94  Fuentes, Yorman 28 3h 32' 51''
36 96  Rivera, Ever 29 3h 36' 18''
84 92  Dartron, Johan 34 3h 49' 59''
16  UV du Nord 10h 59' 21'' 157
39 134  Vanony, Tony 19 3h 37' 01''
47 133  Relmy, Widjy 27 3h 39' 42''
71 132  Pelou, Joris 18 3h 42' 38''
17  Jeunesse Cycliste des Abymes 11h 01' 04'' 170
30 185  Deloumeaux, Jérémy 22 3h 34' 13''
59 184  Gregorio, Joaquin 39 3h 41' 46''
81 182  Bordee, Gaël 24 3h 45' 05''
18  Selection Martinique 11h 03' 02'' 177
42 203  Gobin, Johan 42 3h 37' 54''
58 205  Brasseur, Guillaume 31 3h 41' 37''
77 202  Alger, Kylian 21 3h 43' 31''
19  USR Velo 11h 16' 58'' 220
56 175  Suares, Gilles 26 3h 41' 30''
74 174  Kondi, Jean-Philippe 31 3h 42' 58''
90 176  Georges, Jeanlou 30 3h 52' 30''
#  Rider Age  Team Time Difference Rank +/-
1 23  Guichard, Mickaël 28  Team Pro Immo Nicolas Roux 7h 06' 21'' + 8
2 143  Leclainche, Gwen 21  CC Etupes 7h 07' 53'' + 01' 32'' + 30
3 21  Bennett, Stéfan 29  Team Pro Immo Nicolas Roux 7h 08' 04'' + 01' 43'' + 16
4 4  Hellmann, Julian 30  Team Embrace The World C.. 7h 08' 54'' + 02' 33'' + 4
5 62  Bonnet, Thomas 23  Vendée U 7h 09' 07'' + 02' 46'' - 1
6 142  Braz-Afonso, Clement 21  CC Etupes 7h 10' 05'' + 03' 44'' + 28
7 14  Mora, Luis 26  UV de Marie - Galante 7h 10' 27'' + 04' 06'' + 14
8 44  Prades, Benjami 37  Inteja Imca - Ridea DCT 7h 10' 52'' + 04' 31'' + 23
9 102  Tybor, Patrik 34  Dukla Banská Bystrica 7h 11' 01'' + 04' 40'' + 18
10 53  Sanchez, Edwin 26  Team Cama CCD 7h 11' 02'' + 04' 41'' + 3
11 194  Alarcón, José 33  US Lamentin 7h 11' 05'' + 04' 44'' - 4
12 85  Alajmi, Abdulhadi 26  Kuwait Pro Cycling Team 7h 11' 34'' + 05' 13'' + 47
13 141  Zingle, Axel 22  CC Etupes 7h 12' 23'' + 06' 02'' - 12
14 146  Pierre, Eliott 20  CC Etupes 7h 13' 22'' + 07' 01'' + 31
15 46  Hopkins, Kaden 21  Inteja Imca - Ridea DCT 7h 13' 32'' + 07' 11'' - 5
16 55  Pellegrin, Mathieu 26  Team Cama CCD 7h 13' 56'' + 07' 35'' - 5
17 64  Vadic, Baptiste 19  Vendée U 7h 13' 56'' + 07' 35'' + 9
18 24  Jolibert, Clément 26  Team Pro Immo Nicolas Roux 7h 14' 11'' + 07' 50'' -
19 31  Gene, Meving 23  CSCA Proprete 2000 7h 14' 35'' + 08' 14'' + 22
20 25  Pol, Gaëtan 24  Team Pro Immo Nicolas Roux 7h 14' 36'' + 08' 15'' + 5
21 34  Cailleau, Taïno 19  CSCA Proprete 2000 7h 14' 55'' + 08' 34'' + 12
22 15  Rivas, Angel 27  UV de Marie - Galante 7h 15' 26'' + 09' 05'' - 8
23 94  Fuentes, Yorman 28  ASC Karak 7h 15' 52'' + 09' 31'' + 29
24 165  Urcel, Damien 24  Entente Team USCG 7h 15' 57'' + 09' 36'' + 20
25 81  Jobber, James 27  Kuwait Pro Cycling Team 7h 16' 19'' + 09' 58'' + 33
26 63  Corvaisier, Antonin 20  Vendée U 7h 16' 24'' + 10' 03'' - 9
27 115  Matheau, Joan 21  Excelsior 7h 16' 24'' + 10' 03'' + 29
28 86  Tzortzakis, Polychronis 32  Kuwait Pro Cycling Team 7h 16' 28'' + 10' 07'' - 26
29 71  Clavier, Kendric 22  Karukera Assainissement .. 7h 17' 06'' + 10' 45'' + 1
30 1  Homrighausen, Heiko 24  Team Embrace The World C.. 7h 17' 09'' + 10' 48'' + 44
31 185  Deloumeaux, Jérémy 22  Jeunesse Cycliste des Ab.. 7h 17' 13'' + 10' 52'' + 19
32 61  Boniface, Lucas 21  Vendée U 7h 17' 29'' + 11' 08'' - 16
33 42  Polanco, Steven 21  Inteja Imca - Ridea DCT 7h 17' 53'' + 11' 32'' + 15
34 164  Urcel, Adrien 21  Entente Team USCG 7h 18' 08'' + 11' 47'' + 6
35 192  Boyeau, Fendley 28  US Lamentin 7h 18' 50'' + 12' 29'' + 41
36 51  Carène, Boris 35  Team Cama CCD 7h 19' 04'' + 12' 43'' - 16
37 96  Rivera, Ever 29  ASC Karak 7h 19' 21'' + 13' 00'' + 17
38 113  Lachages, Alexandre 23  Excelsior 7h 19' 34'' + 13' 13'' - 32
39 111  Blondin, Grégory 30  Excelsior 7h 19' 43'' + 13' 22'' + 14
40 134  Vanony, Tony 19  UV du Nord 7h 19' 54'' + 13' 33'' + 2
41 45  Bonilla, Daniel 28  Inteja Imca - Ridea DCT 7h 20' 48'' + 14' 27'' - 4
42 103  Rovder, Pavol 20  Dukla Banská Bystrica 7h 20' 56'' + 14' 35'' + 5
43 75  Lutin, Larry 28  Karukera Assainissement .. 7h 20' 59'' + 14' 38'' - 31
44 203  Gobin, Johan 42  Selection Martinique 7h 21' 08'' + 14' 47'' + 22
45 32  Geran, Ronald 24  CSCA Proprete 2000 7h 21' 09'' + 14' 48'' - 21
46 133  Relmy, Widjy 27  UV du Nord 7h 22' 52'' + 16' 31'' + 14
47 22  Lauk, Karl Patrick 24  Team Pro Immo Nicolas Roux 7h 22' 59'' + 16' 38'' - 42
48 114  Matarese, Mathieu 30  Excelsior 7h 23' 47'' + 17' 26'' + 3
49 83  Wais, Ahmad 30  Kuwait Pro Cycling Team 7h 23' 49'' + 17' 28'' - 6
50 152  Bousquet, Pascal 44  Team Ghi Gwada 7h 23' 58'' + 17' 37'' + 15
51 193  Lautone, Raphael 19  US Lamentin 7h 24' 03'' + 17' 42'' - 12
52 112  Clerge, Odvelt 21  Excelsior 7h 24' 10'' + 17' 49'' + 10
53 26  Tourde, Victor 21  Team Pro Immo Nicolas Roux 7h 24' 11'' + 17' 50'' + 10
54 205  Brasseur, Guillaume 31  Selection Martinique 7h 24' 48'' + 18' 27'' + 10
55 175  Suares, Gilles 26  USR Velo 7h 24' 55'' + 18' 34'' + 16
56 105  Foltán, Adam 21  Dukla Banská Bystrica 7h 24' 59'' + 18' 38'' - 41
57 195  Laversanne, Damien 34  US Lamentin 7h 25' 02'' + 18' 41'' - 34
58 65  Menant, Théo 23  Vendée U 7h 25' 10'' + 18' 49'' - 30
59 66  Marcerou, Nicola 19  Vendée U 7h 25' 14'' + 18' 53'' - 24
60 72  Jean-Jacques, Kenny 29  Karukera Assainissement .. 7h 25' 14'' + 18' 53'' - 3
61 101  Kubiš, Lukáš 21  Dukla Banská Bystrica 7h 25' 18'' + 18' 57'' - 58
62 54  Karioua, Kévin 30  Team Cama CCD 7h 25' 20'' + 18' 59'' + 7
63 13  Chevalier, Damien 33  UV de Marie - Galante 7h 25' 24'' + 19' 03'' - 14
64 52  Pierrat, Julien 30  Team Cama CCD 7h 25' 28'' + 19' 07'' - 42
65 144  Richard, Maxime 21  CC Etupes 7h 25' 34'' + 19' 13'' - 4
66 162  Blondin, Audric 28  Entente Team USCG 7h 25' 45'' + 19' 24'' + 4
67 132  Pelou, Joris 18  UV du Nord 7h 25' 53'' + 19' 32'' -
68 56  Laffite, Florent 32  Team Cama CCD 7h 26' 04'' + 19' 43'' -
69 202  Alger, Kylian 21  Selection Martinique 7h 26' 21'' + 20' 00'' - 33
70 84  Clements, Matthew 24  Kuwait Pro Cycling Team 7h 26' 23'' + 20' 02'' - 24
71 2  Beyer, Sebastian 28  Team Embrace The World C.. 7h 26' 47'' + 20' 26'' - 16
72 3  Peschges, Marcel 25  Team Embrace The World C.. 7h 27' 41'' + 21' 20'' + 3
73 106  Lohinský, Filip 19  Dukla Banská Bystrica 7h 27' 51'' + 21' 30'' - 44
74 151  Duro, Kevin 28  Team Ghi Gwada 7h 29' 52'' + 23' 31'' - 2
75 184  Gregorio, Joaquin 39  Jeunesse Cycliste des Ab.. 7h 31' 46'' + 25' 25'' + 2
76 201  Stanislas, Mickaël 27  Selection Martinique 7h 34' 52'' + 28' 31'' - 38
77 11  Chaupard, Olivier 28  UV de Marie - Galante 7h 36' 36'' + 30' 15'' - 4
78 161  Agricole, Yannis 19  Entente Team USCG 7h 38' 03'' + 31' 42'' + 4
79 43  Marte, Jesus 19  Inteja Imca - Ridea DCT 7h 38' 51'' + 32' 30'' -
80 163  Largitte, Jeiël 22  Entente Team USCG 7h 41' 07'' + 34' 46'' + 1
81 6  Schermann, Peter 33  Team Embrace The World C.. 7h 42' 34'' + 36' 13'' + 2
82 82  Tigrine, Mehdi 34  Kuwait Pro Cycling Team 7h 43' 19'' + 36' 58'' + 4
83 174  Kondi, Jean-Philippe 31  USR Velo 7h 43' 43'' + 37' 22'' + 1
84 204  Labejof, Jordan 26  Selection Martinique 7h 44' 29'' + 38' 08'' + 3
85 182  Bordee, Gaël 24  Jeunesse Cycliste des Ab.. 7h 46' 21'' + 40' 00'' + 5
86 41  Nuñez, Adrián 30  Inteja Imca - Ridea DCT 7h 46' 33'' + 40' 12'' - 6
87 176  Georges, Jeanlou 30  USR Velo 7h 46' 39'' + 40' 18'' - 9
88 92  Dartron, Johan 34  ASC Karak 7h 51' 14'' + 44' 53'' + 1
89 145  Seddiki, Johan 19  CC Etupes 7h 51' 43'' + 45' 22'' - 1
90 116  Rabinaud, Alexandre 21  Excelsior 7h 52' 27'' + 46' 06'' - 5
91 12  Eglela, Wildrick 25  UV de Marie - Galante 7h 59' 36'' + 53' 15'' -
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
#  Rider Age  Team Time Difference Rank +/-
#  Team Time Difference Rank +/-


© Wijnreder Media