Ganghwa - Gangwha (87.0 km)

Route

 31 August 2018
 Profile  Flat stage
 Start  Ganghwa
 Finish  Gangwha
 Distance  87.0 km  (54.1 mi)
 Speed  41.555 km/h  (25.821 mi/h)

Classifications

 Race jerseys after stage 1
 Brussenskiy, .. (KAZ) 2h 05' 27''
 Brussenskiy, .. (KAZ) 6 points
 Kazachstan 6h 16' 51''

Results

Race
#  Rider Age  Team Time Bonus
1 1  Brussenskiy, Gleb 18  Kazachstan 2h 05' 37'' - 10'' 1 1 - -
16  Fukuda, Yoshiaki 18  Japan + 00' 00'' - 06'' 2 - - -
11  Hino, Taisei 18  Japan + 00' 00'' - 04'' 3 - - -
4 2  Fedorov, Yevgeniy 18  Kazachstan + 00' 00'' 4 2 - -
5 52  Baak, Jord 18  Willebrord Wil Vooruit + 00' 00'' 5 - - -
6 4  Nurlykhassym, Nur 18  Kazachstan + 00' 00'' 6 - - -
7 51  Kroonen, Max 18  Willebrord Wil Vooruit + 00' 00'' 7 - - -
8 54  Rijsdijk, Nathan 18  Willebrord Wil Vooruit + 00' 00'' 8 - - -
9 62  Alastair, Pounder -  Team Holowesko + 00' 00'' 9 - - -
94  Kawano, Aoki 17  Team Kanagawa + 00' 00'' 10 - - -
11 176  Ohman, Samuli -  Finland + 00' 00'' 11 - - -
12 121  Klahan, Noppachai -  Thailand + 00' 00'' 12 - - -
13 112  Mojares, Tomas -  Team Go For Gold + 00' 00'' 13 - - -
14 6  Popugayev, Maxim 16  Kazachstan + 00' 00'' 14 - - -
15 73  Kim, Tae-ho -  Gapyeong High School + 00' 00'' 15 - - -
16 35  Gullickson, Finn 18  United States + 00' 00'' 16 - - -
17 196  Lee, Jeong-hoon -  Seoul Physical Education.. + 00' 00'' 17 - - -
18 45  Valognes, Thibault 18  France + 00' 00'' 18 - - -
19 64  Moore, Eric -  Team Holowesko + 00' 00'' 19 - - -
20 74  Park, Ju-young -  Gapyeong High School + 00' 00'' 20 - - -
21 101  Kim, Jae-hyun -  Gyeongnam Selection Team + 00' 00'' 21 - - -
22 44  Tanguy, Maxan 16  France + 00' 00'' 22 - - -
23 21  Sin, Geon-yong -  High School Selection Team + 00' 00'' 23 - - -
24 185  Salim, Iskandar -  Advan Cystom Cycling + 00' 00'' 24 - - -
25 175  Vainio, Veeti -  Finland + 00' 00'' 25 - - -
26 224  Battsengel, Amartuvshin -  Mongolia + 00' 00'' 26 - - -
27 3  Pronskiy, Daniil 18  Kazachstan + 00' 00'' 27 - - -
95  Ikarashi, Kota 16  Team Kanagawa + 00' 00'' 28 - - -
91  Usami, Hayaki 17  Team Kanagawa + 00' 00'' 29 - - -
30 194  Oh, Jin-hak -  Seoul Physical Education.. + 00' 00'' 30 - - -
31 146  Choi, Geun-muk -  Gyeongsangbuk-do Selecti.. + 00' 00'' 31 - - -
32 31  Lamperti, Gianni 17  United States + 00' 00'' 32 - - -
33 182  Munir, Muhamad -  Advan Cystom Cycling + 00' 00'' 33 - - -
34 34  White, Harrison -  United States + 00' 00'' 34 - - -
35 156  Jang, Hun -  Mokchon High School + 00' 00'' 35 4 - -
36 75  Choi, Dong-yeon -  Gapyeong High School + 00' 00'' 36 - - -
37 183  Setra, Mayu -  Advan Cystom Cycling + 00' 00'' 37 - - -
38 32  Vollmer, Andrew 17  United States + 00' 00'' 38 - - -
39 5  Niyazov, Bolat -  Kazachstan + 00' 00'' 39 - - -
40 61  Lutz, Henry -  Team Holowesko + 00' 00'' 40 - - -
12  Onodera, Kei 17  Japan + 00' 00'' 41 3 - -
42 126  Saenkhamwong, Wachira.. 18  Thailand + 00' 00'' 42 - - -
14  Umakoshi, Hiroyuki 18  Japan + 00' 00'' 43 - - -
44 42  Jarnet, Theo -  France + 00' 00'' 44 - - -
45 43  Huby, Antoine 17  France + 00' 00'' 45 - - -
46 46  Vercher, Matheo -  France + 00' 00'' 46 - - -
47 106  Lim, Seung-min -  Gyeongnam Selection Team + 00' 00'' 47 - - -
48 125  Wattanapreeda, Pornma.. -  Thailand + 00' 00'' 48 - - -
49 113  Buccat, Jhonrey -  Team Go For Gold + 00' 00'' 49 - - -
50 83  Shin, Seung-hwan -  Gangwon Physical Educati.. + 00' 00'' 50 - - -
92  Yamauchi, Keigo -  Team Kanagawa + 00' 00'' 51 - - -
52 65  Janisch, Samuel -  Team Holowesko + 00' 00'' 52 - - -
93  Matsui, Mugen 17  Team Kanagawa + 00' 00'' 53 - - -
54 36  McNeil, Aidan -  United States + 00' 00'' 54 - - -
55 56  Zwaan, Wouter 16  Willebrord Wil Vooruit + 00' 00'' 55 - - -
56 152  Kim, Woo-sol -  Mokchon High School + 00' 00'' 56 - - -
57 155  Lee, Dong-ha -  Mokchon High School + 00' 00'' 57 - - -
58 144  Lee, Jin-kwan -  Gyeongsangbuk-do Selecti.. + 00' 00'' 58 - - -
59 55  Sintmaartensdijk, Roe.. 17  Willebrord Wil Vooruit + 00' 00'' 59 - - -
60 142  Kim, Dae-won -  Gyeongsangbuk-do Selecti.. + 00' 00'' 60 - - -
61 26  Joo, So-mang -  High School Selection Team + 00' 00'' 61 - - -
62 114  Benito, Lance -  Team Go For Gold + 00' 00'' 62 - - -
63 23  Oh, Young-jae -  High School Selection Team + 00' 00'' 63 - - -
64 82  Kim, Ki-hwan -  Gangwon Physical Educati.. + 00' 00'' 64 - - -
65 133  Chang, Chia Hao -  Taiwan + 00' 00'' 65 - - -
66 71  Kang, Seong-gyu -  Gapyeong High School + 00' 00'' 66 - - -
67 134  Li, Ting Wei -  Taiwan + 00' 00'' 67 - - -
68 215  Huynh, Minh Nghia -  WCC-KS + 00' 00'' 68 - - -
69 171  Bergman, Robin 17  Finland + 00' 00'' 69 - - -
70 132  Hsieh, Cheng Hsin -  Taiwan + 00' 00'' 70 - - -
71 174  Mielikainen, Otto 17  Finland + 00' 00'' 71 - - -
72 41  Belouze, Rémy 17  France + 00' 00'' 72 - - -
73 136  Lee, Jen Hao -  Taiwan + 00' 00'' 73 - - -
74 103  Lee, Si-hoon -  Gyeongnam Selection Team + 00' 00'' 74 - - -
75 104  Lee, Jeong-uk -  Gyeongnam Selection Team + 00' 00'' 75 - - -
76 212  Az-Ikh, Sukhbat -  WCC-KS + 00' 00'' 76 - - -
77 231  Tan Dai, Ha Kieu -  Vietnam + 00' 00'' 77 - - -
78 145  Im, Chan-hyeok -  Gyeongsangbuk-do Selecti.. + 00' 00'' 78 - - -
79 111  Krog, Rex -  Team Go For Gold + 00' 00'' 79 - - -
96  Izawa, Masaya 17  Team Kanagawa + 00' 00'' 80 - - -
13  Kayama, Hiryu 18  Japan + 00' 00'' 81 - - -
82 205  Choi, Sang-jin -  Yangyang High School + 00' 00'' 82 - - -
83 33  Reynolds, Tyler -  United States + 00' 00'' 83 - - -
15  Yuasa, Hirotaka 17  Japan + 00' 00'' 84 - - -
85 195  Lee, Ye-chan -  Seoul Physical Education.. + 00' 00'' 85 - - -
86 211  Suranant, Kongsuk -  WCC-KS + 05' 15'' 86 - - -
87 206  Choi, Hong-hyeok -  Yangyang High School + 05' 35'' 87 - - -
88 173  Kolehmainen, Otto 18  Finland + 05' 35'' 88 - - -
89 192  Park, Seung-hwan -  Seoul Physical Education.. + 05' 35'' 89 - - -
90 222  Munkhbayar, Khurelgarav -  Mongolia + 05' 35'' 90 - - -
91 81  Kim, Gyeong-han -  Gangwon Physical Educati.. + 05' 39'' 91 - - -
92 25  Im, Dae-seong -  High School Selection Team + 05' 39'' 92 - - -
93 201  Park, Kyung-min -  Yangyang High School + 05' 39'' 93 - - -
94 213  Kim, Chantou -  WCC-KS + 06' 18'' 94 - - -
95 63  Moser, Nathaniel -  Team Holowesko + 06' 18'' 95 - - -
96 123  Bangsiri, Chalermchai -  Thailand + 10' 03'' 96 - - -
97 202  Park, Seong-joon -  Yangyang High School + 10' 32'' 97 - - -
98 153  Ahn, Hui-sang -  Mokchon High School + 10' 32'' 98 - - -
99 141  Kim, Geun-woo -  Gyeongsangbuk-do Selecti.. + 10' 32'' 99 - - -
100 53  Timmermans, Tristan 17  Willebrord Wil Vooruit + 10' 32'' 100 - - -
101 243  Weththige, Fernando -  Sri Lanka + 10' 32'' 101 - - -
102 186  Wahhi, Zakiy -  Advan Cystom Cycling + 10' 32'' 102 - - -
103 66  Ross, Brett -  Team Holowesko + 10' 32'' 103 - - -
104 233  Nguyen, Huong -  Vietnam + 10' 32'' 104 - - -
105 216  Yeaunyong, Petcharat -  WCC-KS + 11' 02'' 105 - - -
106 234  Huynh, Nhut Hoa -  Vietnam + 12' 48'' 106 - - -
107 232  Ho, Duy Phung -  Vietnam + 12' 48'' 107 - - -
108 86  Han, Sun-cheon -  Gangwon Physical Educati.. + 12' 50'' 108 - - -
109 135  Lin, Xiao Long -  Taiwan + 13' 52'' 109 - - -
110 245  De Silva, Lathwahandi -  Sri Lanka + 14' 12'' 110 - - -
111 241  Gamage, Dhanushka -  Sri Lanka + 14' 12'' 111 - - -
112 246  Thivanka, Kosgodage -  Sri Lanka + 14' 12'' 112 - - -
DNF 22  Shin, Gwang-ho -  High School Selection Team
DNF 24  Lee, Gwang-yoon -  High School Selection Team
DNF 72  Kim, Kil-young -  Gapyeong High School
DNF 84  Ahn, Seong-hu -  Gangwon Physical Educati..
DNF 85  Chae, Bo-seung -  Gangwon Physical Educati..
DNF 102  Park, Jang-won -  Gyeongnam Selection Team
DNF 105  Lee, Ha-seung -  Gyeongnam Selection Team
DNF 122  Seesanok, Phitthawat -  Thailand
DNF 124  Kaeonoi, Thak -  Thailand
DNF 131  Hsu, Yu Kai -  Taiwan
DNF 143  Lee, Seong-jae -  Gyeongsangbuk-do Selecti..
DNF 151  Kwak, Ui-cheol -  Mokchon High School
DNF 154  Yang, Si-won -  Mokchon High School
DNF 172  Jern, Linus 18  Finland
DNF 181  Maulana, Kevin -  Advan Cystom Cycling
DNF 184  Shahril, Shazmeer -  Advan Cystom Cycling
DNF 191  Kim, Hyun-su -  Seoul Physical Education..
DNF 193  Son, Dong-kyun -  Seoul Physical Education..
DNF 203  Seong, Chang-jun -  Yangyang High School
DNF 204  Im, Chan-muk -  Yangyang High School
DNF 214  Mohammad, Amirhossein -  WCC-KS
DNF 221  Battsengel, Khankhuu -  Mongolia
DNF 223  Myagmarjav, Jamiyanpu.. -  Mongolia
DNF 225  Ononkhuu, Odbileg -  Mongolia
DNF 226  Erdenebulgan, Zol-Erd.. -  Mongolia
DNF 235  Tran, Dong Chi -  Vietnam
DNF 244  Ponnavila, Piyumantha -  Sri Lanka
#  Team Time Sum #  Rider Age Time
1  Kazachstan 6h 16' 51'' 11 1
1 1  Brussenskiy, Gleb 18 2h 05' 37''
4 2  Fedorov, Yevgeniy 18 2h 05' 37''
6 4  Nurlykhassym, Nur 18 2h 05' 37''
2  Willebrord Wil Vooruit 6h 16' 51'' 20 2
5 52  Baak, Jord 18 2h 05' 37''
7 51  Kroonen, Max 18 2h 05' 37''
8 54  Rijsdijk, Nathan 18 2h 05' 37''
3  Japan 6h 16' 51'' 46 3
2 16  Fukuda, Yoshiaki 18 2h 05' 37''
3 11  Hino, Taisei 18 2h 05' 37''
41 12  Onodera, Kei 17 2h 05' 37''
4  Team Kanagawa 6h 16' 51'' 67 4
10 94  Kawano, Aoki 17 2h 05' 37''
28 95  Ikarashi, Kota 16 2h 05' 37''
29 91  Usami, Hayaki 17 2h 05' 37''
5  Team Holowesko 6h 16' 51'' 68 5
9 62  Alastair, Pounder - 2h 05' 37''
19 64  Moore, Eric - 2h 05' 37''
40 61  Lutz, Henry - 2h 05' 37''
6  Gapyeong High School 6h 16' 51'' 71 6
15 73  Kim, Tae-ho - 2h 05' 37''
20 74  Park, Ju-young - 2h 05' 37''
36 75  Choi, Dong-yeon - 2h 05' 37''
7  United States 6h 16' 51'' 82 7
16 35  Gullickson, Finn 18 2h 05' 37''
32 31  Lamperti, Gianni 17 2h 05' 37''
34 34  White, Harrison - 2h 05' 37''
8  France 6h 16' 51'' 84 8
18 45  Valognes, Thibault 18 2h 05' 37''
22 44  Tanguy, Maxan 16 2h 05' 37''
44 42  Jarnet, Theo - 2h 05' 37''
9  Advan Cystom Cycling 6h 16' 51'' 94 9
24 185  Salim, Iskandar - 2h 05' 37''
33 182  Munir, Muhamad - 2h 05' 37''
37 183  Setra, Mayu - 2h 05' 37''
10  Thailand 6h 16' 51'' 102 10
12 121  Klahan, Noppachai - 2h 05' 37''
42 126  Saenkhamwong, Wachira.. 18 2h 05' 37''
48 125  Wattanapreeda, Pornma.. - 2h 05' 37''
11  Finland 6h 16' 51'' 105 11
11 176  Ohman, Samuli - 2h 05' 37''
25 175  Vainio, Veeti - 2h 05' 37''
69 171  Bergman, Robin 17 2h 05' 37''
12  Team Go For Gold 6h 16' 51'' 124 12
13 112  Mojares, Tomas - 2h 05' 37''
49 113  Buccat, Jhonrey - 2h 05' 37''
62 114  Benito, Lance - 2h 05' 37''
13  Seoul Physical Education Hig.. 6h 16' 51'' 132 13
17 196  Lee, Jeong-hoon - 2h 05' 37''
30 194  Oh, Jin-hak - 2h 05' 37''
85 195  Lee, Ye-chan - 2h 05' 37''
14  Gyeongnam Selection Team 6h 16' 51'' 142 14
21 101  Kim, Jae-hyun - 2h 05' 37''
47 106  Lim, Seung-min - 2h 05' 37''
74 103  Lee, Si-hoon - 2h 05' 37''
15  High School Selection Team 6h 16' 51'' 147 15
23 21  Sin, Geon-yong - 2h 05' 37''
61 26  Joo, So-mang - 2h 05' 37''
63 23  Oh, Young-jae - 2h 05' 37''
16  Mokchon High School 6h 16' 51'' 148 16
35 156  Jang, Hun - 2h 05' 37''
56 152  Kim, Woo-sol - 2h 05' 37''
57 155  Lee, Dong-ha - 2h 05' 37''
17  Gyeongsangbuk-do Selection T.. 6h 16' 51'' 149 17
31 146  Choi, Geun-muk - 2h 05' 37''
58 144  Lee, Jin-kwan - 2h 05' 37''
60 142  Kim, Dae-won - 2h 05' 37''
18  Taiwan 6h 16' 51'' 202 18
65 133  Chang, Chia Hao - 2h 05' 37''
67 134  Li, Ting Wei - 2h 05' 37''
70 132  Hsieh, Cheng Hsin - 2h 05' 37''
19  WCC-KS 6h 22' 06'' 230 19
68 215  Huynh, Minh Nghia - 2h 05' 37''
76 212  Az-Ikh, Sukhbat - 2h 05' 37''
86 211  Suranant, Kongsuk - 2h 10' 52''
20  Gangwon Physical Education H.. 6h 22' 30'' 205 20
50 83  Shin, Seung-hwan - 2h 05' 37''
64 82  Kim, Ki-hwan - 2h 05' 37''
91 81  Kim, Gyeong-han - 2h 11' 16''
21  Yangyang High School 6h 28' 05'' 262 21
82 205  Choi, Sang-jin - 2h 05' 37''
87 206  Choi, Hong-hyeok - 2h 11' 12''
93 201  Park, Kyung-min - 2h 11' 16''
22  Vietnam 6h 40' 11'' 287 22
77 231  Tan Dai, Ha Kieu - 2h 05' 37''
104 233  Nguyen, Huong - 2h 16' 09''
106 234  Huynh, Nhut Hoa - 2h 18' 25''
23  Sri Lanka 6h 55' 47'' 322 23
101 243  Weththige, Fernando - 2h 16' 09''
110 245  De Silva, Lathwahandi - 2h 19' 49''
111 241  Gamage, Dhanushka - 2h 19' 49''
#  Rider Age  Team Time Difference Rank +/-
1 1  Brussenskiy, Gleb 18  Kazachstan 2h 05' 27''
16  Fukuda, Yoshiaki 18  Japan 2h 05' 31'' + 00' 04''
11  Hino, Taisei 18  Japan 2h 05' 33'' + 00' 06''
4 2  Fedorov, Yevgeniy 18  Kazachstan 2h 05' 37'' + 00' 10''
5 52  Baak, Jord 18  Willebrord Wil Vooruit 2h 05' 37'' + 00' 10''
6 4  Nurlykhassym, Nur 18  Kazachstan 2h 05' 37'' + 00' 10''
7 51  Kroonen, Max 18  Willebrord Wil Vooruit 2h 05' 37'' + 00' 10''
8 54  Rijsdijk, Nathan 18  Willebrord Wil Vooruit 2h 05' 37'' + 00' 10''
9 62  Alastair, Pounder -  Team Holowesko 2h 05' 37'' + 00' 10''
94  Kawano, Aoki 17  Team Kanagawa 2h 05' 37'' + 00' 10''
11 176  Ohman, Samuli -  Finland 2h 05' 37'' + 00' 10''
12 121  Klahan, Noppachai -  Thailand 2h 05' 37'' + 00' 10''
13 112  Mojares, Tomas -  Team Go For Gold 2h 05' 37'' + 00' 10''
14 6  Popugayev, Maxim 16  Kazachstan 2h 05' 37'' + 00' 10''
15 73  Kim, Tae-ho -  Gapyeong High School 2h 05' 37'' + 00' 10''
16 35  Gullickson, Finn 18  United States 2h 05' 37'' + 00' 10''
17 196  Lee, Jeong-hoon -  Seoul Physical Education.. 2h 05' 37'' + 00' 10''
18 45  Valognes, Thibault 18  France 2h 05' 37'' + 00' 10''
19 64  Moore, Eric -  Team Holowesko 2h 05' 37'' + 00' 10''
20 74  Park, Ju-young -  Gapyeong High School 2h 05' 37'' + 00' 10''
21 101  Kim, Jae-hyun -  Gyeongnam Selection Team 2h 05' 37'' + 00' 10''
22 44  Tanguy, Maxan 16  France 2h 05' 37'' + 00' 10''
23 21  Sin, Geon-yong -  High School Selection Team 2h 05' 37'' + 00' 10''
24 185  Salim, Iskandar -  Advan Cystom Cycling 2h 05' 37'' + 00' 10''
25 175  Vainio, Veeti -  Finland 2h 05' 37'' + 00' 10''
26 224  Battsengel, Amartuvshin -  Mongolia 2h 05' 37'' + 00' 10''
27 3  Pronskiy, Daniil 18  Kazachstan 2h 05' 37'' + 00' 10''
95  Ikarashi, Kota 16  Team Kanagawa 2h 05' 37'' + 00' 10''
91  Usami, Hayaki 17  Team Kanagawa 2h 05' 37'' + 00' 10''
30 194  Oh, Jin-hak -  Seoul Physical Education.. 2h 05' 37'' + 00' 10''
31 146  Choi, Geun-muk -  Gyeongsangbuk-do Selecti.. 2h 05' 37'' + 00' 10''
32 31  Lamperti, Gianni 17  United States 2h 05' 37'' + 00' 10''
33 182  Munir, Muhamad -  Advan Cystom Cycling 2h 05' 37'' + 00' 10''
34 34  White, Harrison -  United States 2h 05' 37'' + 00' 10''
35 156  Jang, Hun -  Mokchon High School 2h 05' 37'' + 00' 10''
36 75  Choi, Dong-yeon -  Gapyeong High School 2h 05' 37'' + 00' 10''
37 183  Setra, Mayu -  Advan Cystom Cycling 2h 05' 37'' + 00' 10''
38 32  Vollmer, Andrew 17  United States 2h 05' 37'' + 00' 10''
39 5  Niyazov, Bolat -  Kazachstan 2h 05' 37'' + 00' 10''
40 61  Lutz, Henry -  Team Holowesko 2h 05' 37'' + 00' 10''
12  Onodera, Kei 17  Japan 2h 05' 37'' + 00' 10''
42 126  Saenkhamwong, Wachirawit 18  Thailand 2h 05' 37'' + 00' 10''
14  Umakoshi, Hiroyuki 18  Japan 2h 05' 37'' + 00' 10''
44 42  Jarnet, Theo -  France 2h 05' 37'' + 00' 10''
45 43  Huby, Antoine 17  France 2h 05' 37'' + 00' 10''
46 46  Vercher, Matheo -  France 2h 05' 37'' + 00' 10''
47 106  Lim, Seung-min -  Gyeongnam Selection Team 2h 05' 37'' + 00' 10''
48 125  Wattanapreeda, Pornmanas -  Thailand 2h 05' 37'' + 00' 10''
49 113  Buccat, Jhonrey -  Team Go For Gold 2h 05' 37'' + 00' 10''
50 83  Shin, Seung-hwan -  Gangwon Physical Educati.. 2h 05' 37'' + 00' 10''
92  Yamauchi, Keigo -  Team Kanagawa 2h 05' 37'' + 00' 10''
52 65  Janisch, Samuel -  Team Holowesko 2h 05' 37'' + 00' 10''
93  Matsui, Mugen 17  Team Kanagawa 2h 05' 37'' + 00' 10''
54 36  McNeil, Aidan -  United States 2h 05' 37'' + 00' 10''
55 56  Zwaan, Wouter 16  Willebrord Wil Vooruit 2h 05' 37'' + 00' 10''
56 152  Kim, Woo-sol -  Mokchon High School 2h 05' 37'' + 00' 10''
57 155  Lee, Dong-ha -  Mokchon High School 2h 05' 37'' + 00' 10''
58 144  Lee, Jin-kwan -  Gyeongsangbuk-do Selecti.. 2h 05' 37'' + 00' 10''
59 55  Sintmaartensdijk, Roel van 17  Willebrord Wil Vooruit 2h 05' 37'' + 00' 10''
60 142  Kim, Dae-won -  Gyeongsangbuk-do Selecti.. 2h 05' 37'' + 00' 10''
61 26  Joo, So-mang -  High School Selection Team 2h 05' 37'' + 00' 10''
62 114  Benito, Lance -  Team Go For Gold 2h 05' 37'' + 00' 10''
63 23  Oh, Young-jae -  High School Selection Team 2h 05' 37'' + 00' 10''
64 82  Kim, Ki-hwan -  Gangwon Physical Educati.. 2h 05' 37'' + 00' 10''
65 133  Chang, Chia Hao -  Taiwan 2h 05' 37'' + 00' 10''
66 71  Kang, Seong-gyu -  Gapyeong High School 2h 05' 37'' + 00' 10''
67 134  Li, Ting Wei -  Taiwan 2h 05' 37'' + 00' 10''
68 215  Huynh, Minh Nghia -  WCC-KS 2h 05' 37'' + 00' 10''
69 171  Bergman, Robin 17  Finland 2h 05' 37'' + 00' 10''
70 132  Hsieh, Cheng Hsin -  Taiwan 2h 05' 37'' + 00' 10''
71 174  Mielikainen, Otto 17  Finland 2h 05' 37'' + 00' 10''
72 41  Belouze, Rémy 17  France 2h 05' 37'' + 00' 10''
73 136  Lee, Jen Hao -  Taiwan 2h 05' 37'' + 00' 10''
74 103  Lee, Si-hoon -  Gyeongnam Selection Team 2h 05' 37'' + 00' 10''
75 104  Lee, Jeong-uk -  Gyeongnam Selection Team 2h 05' 37'' + 00' 10''
76 212  Az-Ikh, Sukhbat -  WCC-KS 2h 05' 37'' + 00' 10''
77 231  Tan Dai, Ha Kieu -  Vietnam 2h 05' 37'' + 00' 10''
78 145  Im, Chan-hyeok -  Gyeongsangbuk-do Selecti.. 2h 05' 37'' + 00' 10''
79 111  Krog, Rex -  Team Go For Gold 2h 05' 37'' + 00' 10''
96  Izawa, Masaya 17  Team Kanagawa 2h 05' 37'' + 00' 10''
13  Kayama, Hiryu 18  Japan 2h 05' 37'' + 00' 10''
82 205  Choi, Sang-jin -  Yangyang High School 2h 05' 37'' + 00' 10''
83 33  Reynolds, Tyler -  United States 2h 05' 37'' + 00' 10''
15  Yuasa, Hirotaka 17  Japan 2h 05' 37'' + 00' 10''
85 195  Lee, Ye-chan -  Seoul Physical Education.. 2h 05' 37'' + 00' 10''
86 211  Suranant, Kongsuk -  WCC-KS 2h 10' 52'' + 05' 25''
87 206  Choi, Hong-hyeok -  Yangyang High School 2h 11' 12'' + 05' 45''
88 173  Kolehmainen, Otto 18  Finland 2h 11' 12'' + 05' 45''
89 192  Park, Seung-hwan -  Seoul Physical Education.. 2h 11' 12'' + 05' 45''
90 222  Munkhbayar, Khurelgarav -  Mongolia 2h 11' 12'' + 05' 45''
91 81  Kim, Gyeong-han -  Gangwon Physical Educati.. 2h 11' 16'' + 05' 49''
92 25  Im, Dae-seong -  High School Selection Team 2h 11' 16'' + 05' 49''
93 201  Park, Kyung-min -  Yangyang High School 2h 11' 16'' + 05' 49''
94 213  Kim, Chantou -  WCC-KS 2h 11' 55'' + 06' 28''
95 63  Moser, Nathaniel -  Team Holowesko 2h 11' 55'' + 06' 28''
96 123  Bangsiri, Chalermchai -  Thailand 2h 15' 40'' + 10' 13''
97 202  Park, Seong-joon -  Yangyang High School 2h 16' 09'' + 10' 42''
98 153  Ahn, Hui-sang -  Mokchon High School 2h 16' 09'' + 10' 42''
99 141  Kim, Geun-woo -  Gyeongsangbuk-do Selecti.. 2h 16' 09'' + 10' 42''
100 53  Timmermans, Tristan 17  Willebrord Wil Vooruit 2h 16' 09'' + 10' 42''
101 243  Weththige, Fernando -  Sri Lanka 2h 16' 09'' + 10' 42''
102 186  Wahhi, Zakiy -  Advan Cystom Cycling 2h 16' 09'' + 10' 42''
103 66  Ross, Brett -  Team Holowesko 2h 16' 09'' + 10' 42''
104 233  Nguyen, Huong -  Vietnam 2h 16' 09'' + 10' 42''
105 216  Yeaunyong, Petcharat -  WCC-KS 2h 16' 39'' + 11' 12''
106 234  Huynh, Nhut Hoa -  Vietnam 2h 18' 25'' + 12' 58''
107 232  Ho, Duy Phung -  Vietnam 2h 18' 25'' + 12' 58''
108 86  Han, Sun-cheon -  Gangwon Physical Educati.. 2h 18' 27'' + 13' 00''
109 135  Lin, Xiao Long -  Taiwan 2h 19' 29'' + 14' 02''
110 245  De Silva, Lathwahandi -  Sri Lanka 2h 19' 49'' + 14' 22''
111 241  Gamage, Dhanushka -  Sri Lanka 2h 19' 49'' + 14' 22''
112 246  Thivanka, Kosgodage -  Sri Lanka 2h 19' 49'' + 14' 22''
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
1 1  Brussenskiy, Gleb 18  Kazachstan 6 pts
2 2  Fedorov, Yevgeniy 18  Kazachstan 4 pts -2 pts
12  Onodera, Kei 17  Japan 2 pts -4 pts
4 156  Jang, Hun -  Mokchon High School 1 pts -5 pts
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
#  Rider Age  Team Time Difference Rank +/-
#  Team Time Difference Rank +/-
1  Kazachstan 6h 16' 51''
2  Willebrord Wil Vooruit 6h 16' 51'' + 00' 00''
3  Japan 6h 16' 51'' + 00' 00''
4  Team Kanagawa 6h 16' 51'' + 00' 00''
5  Team Holowesko 6h 16' 51'' + 00' 00''
6  Gapyeong High School 6h 16' 51'' + 00' 00''
7  United States 6h 16' 51'' + 00' 00''
8  France 6h 16' 51'' + 00' 00''
9  Advan Cystom Cycling 6h 16' 51'' + 00' 00''
10  Thailand 6h 16' 51'' + 00' 00''
11  Finland 6h 16' 51'' + 00' 00''
12  Team Go For Gold 6h 16' 51'' + 00' 00''
13  Seoul Physical Education High School 6h 16' 51'' + 00' 00''
14  Gyeongnam Selection Team 6h 16' 51'' + 00' 00''
15  High School Selection Team 6h 16' 51'' + 00' 00''
16  Mokchon High School 6h 16' 51'' + 00' 00''
17  Gyeongsangbuk-do Selection Team 6h 16' 51'' + 00' 00''
18  Taiwan 6h 16' 51'' + 00' 00''
19  WCC-KS 6h 22' 06'' + 05' 15''
20  Gangwon Physical Education High School 6h 22' 30'' + 05' 39''
21  Yangyang High School 6h 28' 05'' + 11' 14''
22  Vietnam 6h 40' 11'' + 23' 20''
23  Sri Lanka 6h 55' 47'' + 38' 56''


© Wijnreder Media