Aubel-Thimister-Stavelot (2.1)

Favorites  (based on results and thereby collected WM points in the 365 days prior to the start of the race)

#  Rider  Team WM points W GC PC MC SC YC
1  Willems, Jago  Wielerclub Onder Ons-Pa.. 220
- - - - - -
2  Cocqueret, Louis  Van Rysel-AG2R La Mondi.. 203
1 - - - - -
3  Paulus, Milan  Maes CT Glabbeek 174
- - - - - -
4  Hohmann, Lars  ZEROgas WV De Jonge Ren.. 158
- - - - - -
5  Belle, Loe van  Streetjump-Forte Develo.. 130
- - - - - -
6  Cortjens, Ryan  WAC Team Hoboken 125
1 - - - - -
7  Schmidt, Emil Vinther  Team Mascot Workwear 106
- - - - - -
8  Tulett, Ben  Willebrord Wil Vooruit 96
- - - - - -
9  Huys, Branko  Avia-Rudyco-Janatrans C.. 86
- - - - - -
10  Thomas, Théo  Van Rysel-AG2R La Mondi.. 78
- - - - - -
"  Couzens, Tom  Zappi's Racing Team 78
- - - - - -
12  Krijnsen, Jelte  Willebrord Wil Vooruit 60
- - - - - -
"  Onley, Oscar  Van Rysel-AG2R La Mondi.. 60
- - - - - -
14  Oosten, Koert van  Acrog-Pauwelssauzen-Bal.. 58
- - - - - -
15  Van Tricht, Floris  Brain² Olympia Tienen 48
- - - - - -
16  Geleijn, Owen  Wieler Ploeg Groot Amst.. 47
- - - - - -
17  Artz, Huub  District Zuid-Oost Nede.. 42
- - - - - -
18  Tronchon, Bastien  Van Rysel-AG2R La Mondi.. 30
- - - - - -
19  Debruyne, Ramses  Acrog-Pauwelssauzen-Bal.. 25
- - - - - -
"  Lefevre, Ruben  Avia-Rudyco-Janatrans C.. 25
- - - - - -
"  Hawkins, Angus  Zappi's Racing Team 25
- - - - - -
22  Voogt, Niek  Wieler Ploeg Groot Amst.. 24
- - - - - -
23  Van Poppel, Sebastien  Avia-Rudyco-Janatrans C.. 18
- - - - - -
24  Lecerf, William  Zannata Galloo Cycling .. 17
- - - - - -
25  Clynhens, Toon  Van Moer Logistics Cycl.. 16
- - - - - -
"  De Neve, Tomas  Acrog-Pauwelssauzen-Bal.. 16
- - - - - -
27  Duijvesteijn, Roy  Wieler Ploeg Groot Amst.. 13
- - - - - -
"  Van Eetvelt, Lennert  Brain² Olympia Tienen 13
- - - - - -
29  McLain, Logan  Lux/Sideshow 9
- - - - - -
30  Bofill, Gerard  Spiderking-Soenens U19 .. 8
- - - - - -
"  Willems, Dennis  District Zuid-Oost Nede.. 8
- - - - - -
32  Scott, Jared  Lux/Sideshow 7
- - - - - -
33  Lamperti, Gianni  Lux/Sideshow 2
1 - - - - -
"  Declerck, Jelle  Gaverzicht-BE-Okay 2
- - - - - -
"  Stevens, Daan  Davo Cycling Team 2
- - - - - -
"  De Pooter, Dries  Acrog-Pauwelssauzen-Bal.. 2
- - - - - -
37  Gracht, Niels van der  Streetjump-Forte Develo.. -
- - - - - -
"  Stalmans, Jasper  Maes CT Glabbeek -
- - - - - -
"  De Jaeger, Arthur  Brain² Olympia Tienen -
- - - - - -
"  Van Den Borre, Arnout  Wielerclub Onder Ons-Pa.. -
- - - - - -
"  Bonnet, Théo  Crabbe Toitures-CC Chev.. -
- - - - - -
"  Ladang, Miguel  Brain² Olympia Tienen -
- - - - - -
"  Pavone, Gianni  ZEROgas WV De Jonge Ren.. -
- - - - - -
"  Wyseure, Joran  Acrog-Pauwelssauzen-Bal.. -
- - - - - -
"  Dhondt, Jarno  Zannata Galloo Cycling .. -
- - - - - -
"  Martens, Hannes  Davo Cycling Team -
- - - - - -
"  Theiler, Ole  LV NRW -
- - - - - -
"  Groof, Pieter de  District Zuid-Oost Nede.. -
- - - - - -
"  Grootjans, Jeno  WAC Team Hoboken -
- - - - - -
"  Bert, Jasper  Gaverzicht-BE-Okay -
- - - - - -
"  Luiten, Niels  Davo Cycling Team -
- - - - - -
"  Goubeert, Theo  VC Ardennes -
- - - - - -
"  van Hoof, Manu  Avia-Rudyco-Janatrans C.. -
- - - - - -
"  Brouwers, Emile  Avia-Rudyco-Janatrans C.. -
- - - - - -
"  De Decker, Tijl  Zannata Galloo Cycling .. -
- - - - - -
"  Tailhades, Baptiste  Team 31 Specialized U19 -
- - - - - -
"  Jochems, Jody  ZEROgas WV De Jonge Ren.. -
- - - - - -
"  Crump, Jamie  Zappi's Racing Team -
- - - - - -
"  Zwaan, Wouter  Willebrord Wil Vooruit -
- - - - - -
"  Van De Velde, Senne  Wielerclub Onder Ons-Pa.. -
- - - - - -
"  Kaspersen, Kasper  Team Mascot Workwear -
- - - - - -
"  De Graef, Noah  Crabbe Toitures-CC Chev.. -
- - - - - -
"  Martens, Daan  Acrog-Pauwelssauzen-Bal.. -
- - - - - -
"  Rogiers, Lucas  Van Moer Logistics Cycl.. -
- - - - - -
"  Rex, Konstantin  VC Ardennes -
- - - - - -
"  Callahan, Seth  Lux/Sideshow -
- - - - - -
"  Van Hamme, Wout  Brain² Olympia Tienen -
- - - - - -
"  Van Hout, Luca  Crabbe Toitures-CC Chev.. -
- - - - - -
"  Schipstal, Guus van  District Zuid-Oost Nede.. -
- - - - - -
"  Van Looveren, Thijs  WAC Team Hoboken -
- - - - - -
"  Classen, Caleb  Lux/Sideshow -
- - - - - -
"  Habets, Jordan  Davo Cycling Team -
- - - - - -
"  Das, Jitse  Davo Cycling Team -
- - - - - -
"  Mercier-Terrade, Dorian  Team 31 Specialized U19 -
- - - - - -
"  Verheyen, Nils  Spiderking-Soenens U19 .. -
- - - - - -
"  Dewachter, Lucas  Zannata Galloo Cycling .. -
- - - - - -
"  De Cleen, Wouter  Van Moer Logistics Cycl.. -
- - - - - -
"  De Leeuw, Ward  Maes CT Glabbeek -
- - - - - -
"  Hermans, Berre  WAC Team Hoboken -
- - - - - -
"  Droogmans, Lars  Maes CT Glabbeek -
- - - - - -
"  Vandewalle, Hugo  Team 31 Specialized U19 -
- - - - - -
"  Moureau, Axel  Spiderking-Soenens U19 .. -
- - - - - -
"  Gelders, Gil  Wielerclub Onder Ons-Pa.. -
- - - - - -
"  Spijker, Luuk  Willebrord Wil Vooruit -
- - - - - -
"  Roelen, Jaap  ZEROgas WV De Jonge Ren.. -
- - - - - -
"  Van Dyck, Jarne  Crabbe Toitures-CC Chev.. -
- - - - - -
"  Blain, Jamieson  Zappi's Racing Team -
- - - - - -
"  Nonneman, Maxim  Avia-Rudyco-Janatrans C.. -
- - - - - -
"  Mouris, Wessel  Wieler Ploeg Groot Amst.. -
- - - - - -
"  De Keyser, Ewout  Gaverzicht-BE-Okay -
- - - - - -
"  Chromy, Kyle  Lux/Sideshow -
- - - - - -
"  Sijbrandi, Philip  Streetjump-Forte Develo.. -
- - - - - -
"  Vanderbeke, Aiden  Gaverzicht-BE-Okay -
- - - - - -
"  Beek, Thijs van  District Zuid-Oost Nede.. -
- - - - - -
"  Laurance, Axel  Van Rysel-AG2R La Mondi.. -
- - - - - -
"  Vandenstorme, Dylan  Zannata Galloo Cycling .. -
- - - - - -
"  Vercouillie, Victor  Wielerclub Onder Ons-Pa.. -
- - - - - -
"  Gaspard, Julien  VC Ardennes -
- - - - - -
"  Timmermans, Guillaume  VC Ardennes -
- - - - - -
"  De Weert, Robbe  Wielerclub Onder Ons-Pa.. -
- - - - - -
"  Verstappen, Tijs  Maes CT Glabbeek -
- - - - - -
"  Deweirdt, Siebe  Maes CT Glabbeek -
- - - - - -
 Tsuda, Yugi  Team 31 Specialized U19 -
- - - - - -
"  Macleod, Euan  Willebrord Wil Vooruit -
- - - - - -
"  Mills-Keeling, George  Zappi's Racing Team -
- - - - - -
"  Dedry, Tom  VC Ardennes -
- - - - - -
"  Desmet, Timo  Gaverzicht-BE-Okay -
- - - - - -
"  Eccli, Cyrian  Crabbe Toitures-CC Chev.. -
- - - - - -
"  Gutierrez Fernandez, ..  Spiderking-Soenens U19 .. -
- - - - - -
"  Logghe, Yaaron  Spiderking-Soenens U19 .. -
- - - - - -
"  Martens, Thomas  Gaverzicht-BE-Okay -
- - - - - -
"  Huenders, Lance  Streetjump-Forte Develo.. -
- - - - - -
"  Deman, Brem  Van Moer Logistics Cycl.. -
- - - - - -
"  Vervoort, Wout  WAC Team Hoboken -
- - - - - -
"  Messerschmidt, Jonas  LV NRW -
- - - - - -
"  Geleijn, Tristan  Wieler Ploeg Groot Amst.. -
- - - - - -
"  Palini, Enzo  Van Rysel-AG2R La Mondi.. -
- - - - - -
"  Debaele, Jorre  Davo Cycling Team -
- - - - - -
"  Herrygers, Tieme  WAC Team Hoboken -
- - - - - -
#  Rider  Team WM points W GC PC MC SC YC
1  Willems, Jago  Wielerclub Onder Ons-Pa.. 120
- - - - - -
2  Paulus, Milan  Maes CT Glabbeek 100
- - - - - -
3  Cocqueret, Louis  Van Rysel-AG2R La Mondi.. 80
- - - - - -
4  Schmidt, Emil Vinther  Team Mascot Workwear 60
- - - - - -
"  Hohmann, Lars  ZEROgas WV De Jonge Ren.. 60
- - - - - -
6  Onley, Oscar  Van Rysel-AG2R La Mondi.. 40
- - - - - -
"  Huys, Branko  Avia-Rudyco-Janatrans C.. 40
- - - - - -
8  Belle, Loe van  Streetjump-Forte Develo.. 20
- - - - - -
9  Lecerf, William  Zannata Galloo Cycling .. 12
- - - - - -
"  Oosten, Koert van  Acrog-Pauwelssauzen-Bal.. 12
- - - - - -
11  Couzens, Tom  Zappi's Racing Team 8
- - - - - -
12  Declerck, Jelle  Gaverzicht-BE-Okay 2
- - - - - -
"  Van Poppel, Sebastien  Avia-Rudyco-Janatrans C.. 2
- - - - - -
#  Rider  Team WM points W GC PC MC SC YC
1  Cortjens, Ryan  WAC Team Hoboken 50
- - - - - -
2  Van Tricht, Floris  Brain² Olympia Tienen 40
- - - - - -
3  Tronchon, Bastien  Van Rysel-AG2R La Mondi.. 30
- - - - - -
"  Artz, Huub  District Zuid-Oost Nede.. 30
- - - - - -
5  Willems, Jago  Wielerclub Onder Ons-Pa.. 20
- - - - - -
6  De Neve, Tomas  Acrog-Pauwelssauzen-Bal.. 16
- - - - - -
"  Clynhens, Toon  Van Moer Logistics Cycl.. 16
- - - - - -
8  Belle, Loe van  Streetjump-Forte Develo.. 8
- - - - - -
9  Voogt, Niek  Wieler Ploeg Groot Amst.. 4
- - - - - -
"  Lecerf, William  Zannata Galloo Cycling .. 4
- - - - - -
#  Rider  Team WM points W GC PC MC SC YC
1  Cocqueret, Louis  Van Rysel-AG2R La Mondi.. 83
1 - - - - -
2  Willems, Jago  Wielerclub Onder Ons-Pa.. 80
- - - - - -
3  Paulus, Milan  Maes CT Glabbeek 64
- - - - - -
4  Schmidt, Emil Vinther  Team Mascot Workwear 46
- - - - - -
5  Belle, Loe van  Streetjump-Forte Develo.. 40
- - - - - -
6  Lefevre, Ruben  Avia-Rudyco-Janatrans C.. 25
- - - - - -
7  Onley, Oscar  Van Rysel-AG2R La Mondi.. 20
- - - - - -
"  Voogt, Niek  Wieler Ploeg Groot Amst.. 20
- - - - - -
9  Duijvesteijn, Roy  Wieler Ploeg Groot Amst.. 13
- - - - - -
10  Artz, Huub  District Zuid-Oost Nede.. 12
- - - - - -
11  Oosten, Koert van  Acrog-Pauwelssauzen-Bal.. 10
- - - - - -
"  Geleijn, Owen  Wieler Ploeg Groot Amst.. 10
- - - - - -
13  Van Eetvelt, Lennert  Brain² Olympia Tienen 9
- - - - - -
14  Van Tricht, Floris  Brain² Olympia Tienen 8
- - - - - -
15  Lamperti, Gianni  Lux/Sideshow 2
- - - - - -
#  Rider  Team WM points W GC PC MC SC YC
1  Thomas, Théo  Van Rysel-AG2R La Mondi.. 77
- - - - - -
2  Hohmann, Lars  ZEROgas WV De Jonge Ren.. 58
- - - - - -
3  Belle, Loe van  Streetjump-Forte Develo.. 46
- - - - - -
4  Couzens, Tom  Zappi's Racing Team 40
- - - - - -
5  Oosten, Koert van  Acrog-Pauwelssauzen-Bal.. 36
- - - - - -
6  Huys, Branko  Avia-Rudyco-Janatrans C.. 26
- - - - - -
7  Tulett, Ben  Willebrord Wil Vooruit 22
- - - - - -
8  Geleijn, Owen  Wieler Ploeg Groot Amst.. 12
- - - - - -
9  Willems, Dennis  District Zuid-Oost Nede.. 8
- - - - - -
10  McLain, Logan  Lux/Sideshow 7
- - - - - -
11  De Pooter, Dries  Acrog-Pauwelssauzen-Bal.. 2
- - - - - -
"  Van Poppel, Sebastien  Avia-Rudyco-Janatrans C.. 2
- - - - - -
#  Rider  Team WM points W GC PC MC SC YC
1  Cortjens, Ryan  WAC Team Hoboken 75
1 - - - - -
2  Tulett, Ben  Willebrord Wil Vooruit 60
- - - - - -
3  Cocqueret, Louis  Van Rysel-AG2R La Mondi.. 40
- - - - - -
4  Huys, Branko  Avia-Rudyco-Janatrans C.. 20
- - - - - -
5  Bofill, Gerard  Spiderking-Soenens U19 .. 8
- - - - - -
"  Paulus, Milan  Maes CT Glabbeek 8
- - - - - -
7  Scott, Jared  Lux/Sideshow 7
- - - - - -
8  Stevens, Daan  Davo Cycling Team 2
- - - - - -
"  McLain, Logan  Lux/Sideshow 2
- - - - - -
10  Lecerf, William  Zannata Galloo Cycling .. 1
- - - - - -
#  Rider  Team WM points W GC PC MC SC YC
1  Krijnsen, Jelte  Willebrord Wil Vooruit 60
- - - - - -
2  Hohmann, Lars  ZEROgas WV De Jonge Ren.. 40
- - - - - -
3  Couzens, Tom  Zappi's Racing Team 30
- - - - - -
4  Hawkins, Angus  Zappi's Racing Team 25
- - - - - -
"  Debruyne, Ramses  Acrog-Pauwelssauzen-Bal.. 25
- - - - - -
"  Geleijn, Owen  Wieler Ploeg Groot Amst.. 25
- - - - - -
7  Belle, Loe van  Streetjump-Forte Develo.. 16
- - - - - -
8  Tulett, Ben  Willebrord Wil Vooruit 14
- - - - - -
"  Van Poppel, Sebastien  Avia-Rudyco-Janatrans C.. 14
- - - - - -
10  Van Eetvelt, Lennert  Brain² Olympia Tienen 4
- - - - - -
11  Paulus, Milan  Maes CT Glabbeek 2
- - - - - -
12  Thomas, Théo  Van Rysel-AG2R La Mondi.. 1
- - - - - -


© Wijnreder Media