Alanya - Alanya (78.0 km)

Route

 16 February 2020
 Profile  Intermediate stage
 Start  Alanya
 Finish  Alanya
 Distance  78.0 km  (48.5 mi)
 Speed  41.817 km/h  (25.984 mi/h)

Classifications

 Race jerseys after stage 2
 Ivanov, Viach.. (LOK) 2h 00' 05''
 

Results

Race
#  Rider Age  Team Time Bonus
1 54  Igoshev, Egor 17  Lokosphinx Juniores 1h 51' 55'' 3 - - -
2 52  Schegolkov, Ilia 17  Lokosphinx Juniores + 00' 00'' 2 - - -
3 53  Ivanov, Viacheslav 17  Lokosphinx Juniores + 00' 00'' 1 - - -
4 83  Chasovnikov, Artem 18  Sankt-Peterburg + 00' 31'' 4 - - -
5 75  Rakhimbaev, Behzodek 17  Mardin Gençlik SKD + 01' 05'' 13 - - -
6 81  Savekin, Daniil 17  Sankt-Peterburg + 01' 05'' 10 - - -
7 41  Remkhe, Andrey 17  Kazakhstan + 01' 05'' 7 - - -
8 104  Malinnikov, Maksym 17  Ukraine + 01' 05'' 14 - - -
9 84  Vasilev, Nikita 16  Sankt-Peterburg + 01' 05'' 9 - - -
10 101  Movchan, Andrii 17  Ukraine + 01' 05'' 18 - - -
11 74  Bocharov, Dmitriy 17  Mardin Gençlik SKD + 01' 05'' 11 - - -
12 42  Noskov, Dmitriy 18  Kazakhstan + 01' 05'' 8 - - -
13 72  Bulut, Samet 17  Mardin Gençlik SKD + 01' 05'' 12 - - -
14 43  Zhaparuly, Bauyrzhan 17  Kazakhstan + 01' 05'' 17 - - -
15 56  Novolodskii, Ivan 17  Lokosphinx Juniores + 01' 05'' 6 - - -
16 11  Strelnikov, Yegor 16  Velo Alanya Mix Team + 01' 05'' 19 - - -
17 102  Kost, Vitalii 16  Ukraine + 01' 05'' 20 - - -
18 62  Árvai, Kristóf 16  Lotus + 01' 05'' 16 - - -
19 3  Sitov, Nikita 16  Azerbaijan + 01' 05'' 21 - - -
20 14  Dostiyev, Ilkham 17  Velo Alanya Mix Team + 01' 05'' 23 - - -
21 71  Akpinar, Ahmet 17  Mardin Gençlik SKD + 01' 05'' 22 - - -
22 103  Varenyk, Maksym 17  Ukraine + 01' 05'' 15 - - -
23 51  Shichkin, Vlas 18  Lokosphinx Juniores + 01' 05'' 5 - - -
24 33  Gurler, Furkan 17  Fiberli Antalyaspor + 02' 28'' 24 - - -
25 85  Danilin, Sergey 17  Sankt-Peterburg + 05' 50'' 25 - - -
26 73  Ozkalbim, Kaan 17  Mardin Gençlik SKD + 09' 25'' 26 - - -
27 44  Tretyakov, Lev 17  Kazakhstan + 13' 10'' 31 - - -
28 32  Orakci, Uygarcan 17  Fiberli Antalyaspor + 13' 10'' 42 - - -
29 82  Gomozkov, Artem 17  Sankt-Peterburg + 13' 10'' 28 - - -
30 55  Denisov, Denis 17  Lokosphinx Juniores + 13' 10'' 27 - - -
31 23  Selcuk, Cemal 17  Çatalhüyük Çumra Belediy.. + 13' 10'' 43 - - -
32 25  Alsac, Mehmet 17  Çatalhüyük Çumra Belediy.. + 13' 10'' 35 - - -
33 13  Konyayev, Nikita 16  Velo Alanya Mix Team + 13' 10'' 30 - - -
34 34  Korkmaz, Bulent 17  Fiberli Antalyaspor + 13' 10'' 33 - - -
35 35  Sari, Bahaettin 17  Fiberli Antalyaspor + 13' 10'' 37 - - -
36 136  Sitchinava, Nika 17  Georgia + 13' 10'' 29 - - -
37 26  Gok, Ali 18  Çatalhüyük Çumra Belediy.. + 13' 10'' 45 - - -
38 96  Dalgic, Nezir 16  Torku Şeker Gençlik SKD + 13' 10'' 41 - - -
39 1  Abdulazizli, Amral 17  Azerbaijan + 13' 10'' 36 - - -
40 125  Tosun, Cagın 16  Ankara Ferdi + 13' 10'' 40 - - -
41 63  Csenki, Csongor 17  Lotus + 13' 10'' 34 - - -
42 135  Kevalashvli, Giorgi 16  Georgia + 13' 10'' 39 - - -
43 24  Deniz, Fatih 17  Çatalhüyük Çumra Belediy.. + 13' 10'' 38 - - -
44 124  Deste, İzzet 18  Ankara Ferdi + 13' 10'' 44 - - -
45 93  Egin, Ali 16  Torku Şeker Gençlik SKD + 13' 10'' 32 - - -
OTL 2  Abbasov, Ibad 17  Azerbaijan
OTL 4  Nuriyev, Nofal 16  Azerbaijan
OTL 5  Rzazade, Elchin 17  Azerbaijan
OTL 12  Remkhi, Rudolf 16  Velo Alanya Mix Team
OTL 15  Emek, Erek 15  Velo Alanya Mix Team
OTL 16  Turkyilmaz, Mehmet 16  Velo Alanya Mix Team
OTL 21  Vanli, Muhammet 17  Çatalhüyük Çumra Belediy..
OTL 22  Ipek, Mesut 16  Çatalhüyük Çumra Belediy..
OTL 31  Eryilmaz, Yigit 17  Fiberli Antalyaspor
OTL 36  Eken, Bugra 18  Fiberli Antalyaspor
OTL 61  Bagarus, Bence 17  Lotus
OTL 64  Zvekán, Zsombor 17  Lotus
OTL 76  Akgun, Ersin 16  Mardin Gençlik SKD
OTL 91  Maral, Ahmet 16  Torku Şeker Gençlik SKD
OTL 92  Salman, Faruk 17  Torku Şeker Gençlik SKD
OTL 94  Cevik, Muhammed 16  Torku Şeker Gençlik SKD
OTL 95  Celik, Ali 17  Torku Şeker Gençlik SKD
OTL 121  Pekmez, Yıldıray 16  Ankara Ferdi
OTL 122  Hançerli, Şevket 18  Ankara Ferdi
OTL 123  Hançerli, Berk 17  Ankara Ferdi
OTL 126  Aksoy, Hasan 16  Ankara Ferdi
OTL 131  Ghvardzelashvile, Iuka 16  Georgia
OTL 132  Khorguani, Iuka 16  Georgia
OTL 133  Urushadze, Saba 16  Georgia
OTL 134  Khorguani, Giorgi 16  Georgia
#  Team Time Sum #  Rider Age Time
1  Lokosphinx Juniores 5h 35' 45'' 6
1 54  Igoshev, Egor 17 1h 51' 55''
2 52  Schegolkov, Ilia 17 1h 51' 55''
3 53  Ivanov, Viacheslav 17 1h 51' 55''
2  Sankt-Peterburg 5h 38' 26'' 19
4 83  Chasovnikov, Artem 18 1h 52' 26''
6 81  Savekin, Daniil 17 1h 53' 00''
9 84  Vasilev, Nikita 16 1h 53' 00''
3  Mardin Gençlik SKD 5h 39' 00'' 29
5 75  Rakhimbaev, Behzodek 17 1h 53' 00''
11 74  Bocharov, Dmitriy 17 1h 53' 00''
13 72  Bulut, Samet 17 1h 53' 00''
4  Kazakhstan 5h 39' 00'' 33
7 41  Remkhe, Andrey 17 1h 53' 00''
12 42  Noskov, Dmitriy 18 1h 53' 00''
14 43  Zhaparuly, Bauyrzhan 17 1h 53' 00''
5  Ukraine 5h 39' 00'' 35
8 104  Malinnikov, Maksym 17 1h 53' 00''
10 101  Movchan, Andrii 17 1h 53' 00''
17 102  Kost, Vitalii 16 1h 53' 00''
6  Velo Alanya Mix Team 5h 51' 05'' 69
16 11  Strelnikov, Yegor 16 1h 53' 00''
20 14  Dostiyev, Ilkham 17 1h 53' 00''
33 13  Konyayev, Nikita 16 2h 05' 05''
7  Fiberli Antalyaspor 6h 04' 33'' 86
24 33  Gurler, Furkan 17 1h 54' 23''
28 32  Orakci, Uygarcan 17 2h 05' 05''
34 34  Korkmaz, Bulent 17 2h 05' 05''
8  Çatalhüyük Çumra Belediye SKD 6h 15' 15'' 100
31 23  Selcuk, Cemal 17 2h 05' 05''
32 25  Alsac, Mehmet 17 2h 05' 05''
37 26  Gok, Ali 18 2h 05' 05''
#  Rider Age  Team Time Difference Rank +/-
1 53  Ivanov, Viacheslav 17  Lokosphinx Juniores 2h 00' 05'' -
2 52  Schegolkov, Ilia 17  Lokosphinx Juniores 2h 00' 08'' + 00' 03'' -
3 54  Igoshev, Egor 17  Lokosphinx Juniores 2h 00' 16'' + 00' 11'' + 3
4 83  Chasovnikov, Artem 18  Sankt-Peterburg 2h 00' 45'' + 00' 40'' -
5 51  Shichkin, Vlas 18  Lokosphinx Juniores 2h 01' 16'' + 01' 11'' - 2
6 56  Novolodskii, Ivan 17  Lokosphinx Juniores 2h 01' 20'' + 01' 15'' - 1
7 41  Remkhe, Andrey 17  Kazakhstan 2h 01' 25'' + 01' 20'' + 2
8 42  Noskov, Dmitriy 18  Kazakhstan 2h 01' 29'' + 01' 24'' -
9 84  Vasilev, Nikita 16  Sankt-Peterburg 2h 01' 30'' + 01' 25'' + 2
10 81  Savekin, Daniil 17  Sankt-Peterburg 2h 01' 31'' + 01' 26'' + 3
11 74  Bocharov, Dmitriy 17  Mardin Gençlik SKD 2h 01' 32'' + 01' 27'' - 1
12 72  Bulut, Samet 17  Mardin Gençlik SKD 2h 01' 34'' + 01' 29'' -
13 75  Rakhimbaev, Behzodek 17  Mardin Gençlik SKD 2h 01' 37'' + 01' 32'' + 1
14 104  Malinnikov, Maksym 17  Ukraine 2h 01' 38'' + 01' 33'' + 1
15 103  Varenyk, Maksym 17  Ukraine 2h 01' 42'' + 01' 37'' + 3
16 62  Árvai, Kristóf 16  Lotus 2h 01' 44'' + 01' 39'' + 4
17 43  Zhaparuly, Bauyrzhan 17  Kazakhstan 2h 01' 46'' + 01' 41'' + 4
18 101  Movchan, Andrii 17  Ukraine 2h 01' 49'' + 01' 44'' + 4
19 11  Strelnikov, Yegor 16  Velo Alanya Mix Team 2h 01' 53'' + 01' 48'' + 7
20 102  Kost, Vitalii 16  Ukraine 2h 01' 58'' + 01' 53'' + 9
21 3  Sitov, Nikita 16  Azerbaijan 2h 02' 00'' + 01' 55'' + 10
22 71  Akpinar, Ahmet 17  Mardin Gençlik SKD 2h 02' 05'' + 02' 00'' + 14
23 14  Dostiyev, Ilkham 17  Velo Alanya Mix Team 2h 02' 10'' + 02' 05'' + 18
24 33  Gurler, Furkan 17  Fiberli Antalyaspor 2h 03' 29'' + 03' 24'' + 13
25 85  Danilin, Sergey 17  Sankt-Peterburg 2h 06' 25'' + 06' 20'' - 9
26 73  Ozkalbim, Kaan 17  Mardin Gençlik SKD 2h 10' 11'' + 10' 06'' - 2
27 55  Denisov, Denis 17  Lokosphinx Juniores 2h 13' 28'' + 13' 23'' - 20
28 82  Gomozkov, Artem 17  Sankt-Peterburg 2h 13' 48'' + 13' 43'' - 9
29 136  Sitchinava, Nika 17  Georgia 2h 13' 57'' + 13' 52'' - 4
30 13  Konyayev, Nikita 16  Velo Alanya Mix Team 2h 13' 59'' + 13' 54'' - 2
31 44  Tretyakov, Lev 17  Kazakhstan 2h 14' 00'' + 13' 55'' - 1
32 93  Egin, Ali 16  Torku Şeker Gençlik SKD 2h 14' 04'' + 13' 59'' - 5
33 34  Korkmaz, Bulent 17  Fiberli Antalyaspor 2h 14' 07'' + 14' 02'' + 1
34 63  Csenki, Csongor 17  Lotus 2h 14' 08'' + 14' 03'' - 1
35 25  Alsac, Mehmet 17  Çatalhüyük Çumra Belediy.. 2h 14' 09'' + 14' 04'' -
36 1  Abdulazizli, Amral 17  Azerbaijan 2h 14' 17'' + 14' 12'' + 8
37 35  Sari, Bahaettin 17  Fiberli Antalyaspor 2h 14' 18'' + 14' 13'' + 9
38 24  Deniz, Fatih 17  Çatalhüyük Çumra Belediy.. 2h 14' 19'' + 14' 14'' + 5
39 135  Kevalashvli, Giorgi 16  Georgia 2h 14' 20'' + 14' 15'' + 6
40 125  Tosun, Cagın 16  Ankara Ferdi 2h 14' 24'' + 14' 19'' + 8
41 96  Dalgic, Nezir 16  Torku Şeker Gençlik SKD 2h 14' 27'' + 14' 22'' + 12
42 32  Orakci, Uygarcan 17  Fiberli Antalyaspor 2h 14' 32'' + 14' 27'' + 14
43 23  Selcuk, Cemal 17  Çatalhüyük Çumra Belediy.. 2h 14' 34'' + 14' 29'' + 14
44 124  Deste, İzzet 18  Ankara Ferdi 2h 14' 41'' + 14' 36'' + 7
45 26  Gok, Ali 18  Çatalhüyük Çumra Belediy.. 2h 14' 43'' + 14' 38'' + 16
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
#  Rider Age  Team Points Difference Rank +/-
#  Rider Age  Team Time Difference Rank +/-
#  Team Time Difference Rank +/-


© Wijnreder Media